Ociekacze kuchenne do sztućców i naczyń - suszarki na naczynia

Pokaż na stronie

152 produkty w tej kategorii

Sortuj

Zmień widok

Sortuj

Tylko online
22 99 szt.
10 20 50 100 Ofert na stronie

Bez względu na to, jak duża jest kuchnia, warto stosować w niej ociekacz do naczyń. Ten produkt jest zwykle przystosowany do ustawienia na przykład na jednej z części zlewu albo po prostu w jego pobliżu, bezpośrednio na ścianie. Suszarka do naczyń może być też przytwierdzona na przykład do ściany albo szafek. Tego rodzaju sprzęt różni się między sobą rozmiarami, a także zastosowanymi rozwiązaniami. Dostępne są też specjalne ociekacze, w których mieszczą się wyłącznie sztućce.

 

Dostępne w asortymencie sklepu Bricomarche.pl akcesoria kuchenne to produkty, które sprawdzą się w praktycznie każdej kuchni. Zostały zaprojektowane z różnych materiałów, głównie jednak z tworzywa sztucznego, które jest szczególnie odporne na działanie czynników takich jak wilgoć. Są też dostępne w różnych opcjach kolorystycznych. Ociekacz do naczyń, podobnie jak i suszarka do naczyń, wymaga regularnego czyszczenia w celu zachowania najwyższych standardów higieny w domu. W przeciwnym razie może to być źródło pochodzenia wielu szkodliwych dla zdrowia bakterii.

 

Niezbędnik kuchenny – ociekacze do naczyń i sztućców

W każdej kuchni niezbędny jest zlewozmywak, w którym zmywasz m.in. brudne naczynia czy sztućce. Obok niego koniecznie postaw ociekacze kuchenne, które pozwolą Ci rozłożyć mokre naczynia, co przyspieszy ich suszenie. Po kilku chwilach będą już gotowe do schowania na półkę i do szuflady.

 

Ociekacze kuchenne to kompaktowe akcesoria wykonane zazwyczaj z plastiku lub stali nierdzewnej. Mogą składać się z jednego poziomu lub dwóch. Wyposażone są także w specjalną podkładkę, na którą skapuje woda. Zawsze masz możliwość jej wyjęcia, dzięki czemu możesz ją swobodnie opróżnić z nadmiaru wody i umyć.

 

W tej kategorii znajdziesz obszerne ociekacze do naczyń, na których pomieścisz wszystkie zmywane talerze i akcesoria kuchenne. Dostępne są także rozbudowane suszarki na naczynia. Jeśli jednak masz suszarkę schowaną w szafce kuchennej, wybierz jedynie praktyczny ociekacz do sztućców, który możesz ustawić obok zlewozmywaka.

 

W kategorii tej znajdziesz także praktyczne akcesoria do ociekaczy. Najczęściej wymienianym elementem są plastikowe podstawki. Wyposażone są w nie zarówno wolnostojące ociekacze do naczyń, jak i suszarki schowane wewnątrz kuchennych szafek.

 

Akcesoria w tej kategorii dostępne są w różnych kolorach, dzięki czemu dopasujesz je do przeważającej barwy w pomieszczeniu. Ociekacze różnią się także materiałem wykonania i designem. Możesz wybierać spośród uniwersalnych modeli plastikowych lub nowoczesnych metalowych ociekaczy i suszarek. Jeśli masz dużo miejsca na blacie kuchennym obok zlewozmywaka, najlepsze wówczas będą duże ociekacze, na których zmieścisz naczynia, sztućce i garnki. Jeśli jednak chcesz zaoszczędzić miejsce na blacie roboczym, wybierz kompaktowe, kilkupiętrowe suszarki.

 

Praktyczne suszarki do naczyń

Najwięcej wody po zmywaniu gromadzi się na talerzach, miskach i garnkach. Te największe akcesoria muszą ocieknąć, zanim włożysz je do szafki czy szuflady. Dzięki temu płyta wiórowa, z której wykonane są meble kuchenne, nie napęcznieje. Ponadto woda słabiej paruje z wnętrza szafek niż przewiewnych suszarek do naczyń.

 

Możesz oczywiście wytrzeć ścierką kuchenną talerze i od razu schować je do szafek. Jednak przy większym obiedzie, na który zaprosiłeś rodzinę i przyjaciół ilość talerzy do zmywania jest o wiele większa. Tym samym suszenie ścierką każdego z osobna zajęłaby Ci dużo czasu. Z tego powodu lepszym rozwiązaniem są suszarki do naczyń.

 

Akcesoria te mogą mieć różną wielkość, budowę i materiał wykonania. Najpopularniejsze są jednopiętrowe suszarki do naczyń wykonane z plastiku. Znajdziesz na nich miejsce odpowiednie do suszenia talerzy i sztućców. Dzięki swoim dużym gabarytom pomieszczą także garnki i patelnie.

 

W kategorii tej znajdziesz także bardziej rozbudowane suszarki do naczyń. Mogą mieć nawet dwa piętra. Konstrukcja ta wykonana jest już z wytrzymałego metalu malowanego proszkowo i zabezpieczonego przed wilgocią. Dzięki temu cała suszarka zyskuje stabilność i jest w stanie wytrzymać większe obciążenia.

 

Stojaki ułatwiające wysychanie sztućców

Najtrudniejsze w suszeniu są sztućce i drobne akcesoria kuchenne. Po zjedzonym posiłku zazwyczaj masz sporą liczbę noży, łyżek, łyżeczek i widelców do zmywania. Ich pojedyncze suszenie ścierką zajmuje bardzo dużo czasu, dlatego ociekacz na sztućce jest niezbędnym elementem każdej kuchni.

 

W zależności od liczby mieszkańców możesz dobrać pojedynczy ociekacz na sztućce wyposażony w jedną komorę. W niej wysusz wszystkie sztućce. Dla większej wygody możesz wybrać ociekacz, który ma przedziałki przeznaczone na mniejsze łyżeczki i większe akcesoria kuchenne np. łopatki. Dzięki takiemu ułożeniu ociekacz nie przechyli się pod ciężarem sztućców, a Tobie łatwiej będzie wyjąć poszczególne elementy.

 

W kategorii tej znajdziesz niewielkie ociekacze idealnie spełniające swoją funkcję w domowej kuchni. Dostępne są jednak większe modele ze stabilną podkładką, które doskonale nadają się do punktów gastronomicznych. Ułatwiają suszenie jednocześnie dużej liczby sztućców.

 

Przy większej dostępnej przestrzeni na blacie możesz wybrać modele poziome, które jednocześnie mogą spełniać funkcję miejsca do przechowywania sztućców. Jeśli jednak w okolicy zlewozmywaka nie masz zbyt dużo miejsca, lepiej sprawdzą się niewielkie pionowe ociekacze z jedną lub dwoma komorami.

 

Ociekacze na sztućce dostępne w tej kategorii wykonane są z kolorowego plastiku. Możesz wybrać także modele metalowe, wykonane ze stali nierdzewnej i utrzymane w srebrnym kolorze.

 

Jak dobrać suszarki na naczynia?

Suszarki na naczynia są praktycznym akcesorium kuchennym, ale jednocześnie mogą spełniać funkcję dekoracyjną. Wystarczy, że odpowiednio dobierzesz model i kolor suszarki. W tradycyjnych kuchniach doskonale sprawdzą się plastikowe suszarki na naczynia. Dostępne są w różnych kolorach od białego, po jaskrawo czerwony. W kuchniach jednobarwnych świetną ozdobą mogą się stać jaskrawe suszarki, które kontrastować będą z blatem kuchennym i meblami. Dzięki temu staną się wyraźnym akcentem dekoracyjnym.

 

Z kolei w ciemnych kuchniach, jasny stojak na naczynia może nieco rozjaśnić kuchenną zabudowę i tym samym całe pomieszczenie. Wówczas warto dopasować do niego inne akcesoria kuchenne utrzymane w tym samym kolorze.

 

W nowoczesnych kuchniach idealnie sprawdzą się modele wykonane ze stali nierdzewnej. Ich srebrny kolor świetnie będzie komponował się ze srebrną baterią zlewozmywaka czy srebrnymi uchwytami szafek kuchennych.

 

Jednym z najważniejszych kryteriów wyboru jest jednak rozmiar suszarki. Stojaki na naczynia powinny stać w pobliżu zlewozmywaka. Wówczas ograniczasz rozchlapywanie wody podczas przenoszenia talerza na suszarkę. Zmierz ilość dostępnej przestrzeni obok zlewu i dobierz odpowiedni model ociekacza.

 

Stojaki na naczynia możesz postawić na blacie lub schować do szuflady bądź szafki. Do tego najlepiej nadają się modele prostokątne o uniwersalnych rozmiarach. Z łatwością dopasujesz je do wnętrza szuflady, dzięki czemu zaoszczędzisz miejsca na blacie roboczym. Wówczas sam wygląd i kolor stojaka nie jest już tak istotny.

Powiadom o dostępności

Informujemy, że podany przez Państwa adres e-mail będzie wykorzystywany w celu poinformowania Państwa o dostępności wskazanego przez Państwa towaru, a także w celach marketingowych i promocyjnych towarów i usług oferowanych w sklepach Intermarche i Bricomarche. Administratorem Państwa danych osobowych przetwarzanych w tych celach jest ITM Polska sp. z o.o. (adres: ul. św. Mikołaja 5, Swadzim, 62-080 Tarnowo Podgórne). Przysługujące Państwu prawa, wynikające z przetwarzania Państwa danych osobowych oraz dodatkowe informacje są zawarte Polityce Prywatności.