Materiały opałowe, paliwa

Materiały opałowe, paliwa - Ogrzewanie i wentylacja - Bricomarche.pl

Ciepły dom w chłodne, jesienne czy zimowe dni i noce to miejsce, do którego chętnie się wraca, dlatego tak bardzo ważną kwestią jest jego ogrzewanie. Mając już piec, kominek czy inną instalację grzewczą, potrzebujesz także materiałów opałowych i paliwa. W naszej ofercie z pewnością znajdziesz odpowiedni materiał opałowy. Proponujemy brykiet, drewno kominkowe, drewno rozpałkowe, ekogroszek, pellet drzewny, węgiel oraz butle gazowe do piecyków.

Szeroką ofertę przygotowaliśmy dla tych, których ogrzewać będzie ciepło kominka. Trzask palonego drewna to dźwięk, który koi zmysły i wprawia w dobry nastrój. Ten naturalny materiał opałowy daje dużo ciepła. Drewno kominkowe oraz rozpałkowe pakowane jest w worki o różnej wadze.

Materiały opałowe charakteryzują takie cechy jak:

• przeznaczenie – dołożyliśmy wszelkich starań, aby każdy materiał opałowy zawierał informację do jakiego typu pieców i kominków można go używać

• wartość opałowa, czyli tak zwana kaloryczność materiału grzewczego – jest wyrażana w jednostkach MJ/kg, a im wyższa wartość opałowa, tym więcej ciepła dostarczy spalany materiał.

Porady

Zobacz więcej porad