Podłoża ogrodnicze do upraw

Podłoża ogrodnicze do upraw - ziemie, kora, piaski - sklep Bricomarche.pl

Na balkonach, tarasach czy w ogrodach pojawiają się rozmaite gatunki roślin. Ich szeroki wybór oznacza równie szerokie wymagania – co do miejsca, nasłonecznienia, nawodnienia czy rodzaju gleby i podłoża, na którym dana roślina będzie najlepiej rosła. W naszej ofercie przygotowaliśmy więc kategorię podłoża i ziemie. Znajduje się tu bardzo duży wybór różnego rodzaju ziemi, torfu, kory, piasku, grysu oraz keramzytu. Te podłoża pozwolą stworzyć optymalne warunki do hodowli roślin.

 

Oferujemy podłoże do storczyków, do trawników, torf kwaśny oraz odkwaszony, ziemię do drzew owocowych, do iglaków i wiele jej innych rodzajów. Dostępne w naszym sklepie podłoża mogą być także wzbogacone o kombinacje składników zapobiegających rozwojowi szkodników. Poszczególne podłoża i ziemie dedykowane konkretnym rodzajom roślin zawierają specjalną mieszankę składników odżywczych oraz charakteryzują się odpowiednim odczynem.

 Tak szeroki wybór może przyprawić o zawrót głowy, dlatego sprawdź, jakie rośliny dobrze rosną na dwóch podstawowych rodzajach gleby:

•    ziemia kwaśna – azalie, wrzosy, magnolie, hortensje, borówki, zioła, rośliny iglaste, różanecznik,

•    ziemia zasadowa (odkwaszona) – głóg, jesion, bez, bukszpan, lawenda, jaśminowce oraz różnego rodzaju warzywa.

Porady

Zobacz więcej porad