Wiertarki

Wiertarki udarowe, młotowiertarki - największy wybór tylko na Bricomarche.pl

Wykonywanie niektórych prac w domu czy biurze wymaga odpowiednich narzędzi. Ze skuwaniem ścian albo wierceniem w betonie dobrze poradzą sobie różne wiertarki udarowe. Urządzenia te zostały przygotowane specjalnie z myślą o pracach wymagających szczególnie dużo siły przebicia przez twardy materiał. Do wyboru są również rozmaite młotowiertarki. Wszystkie elektronarzędzia nadają się do użytku amatorskiego, a wiele z nich sprawdzi się też na wyposażeniu profesjonalisty.

Oferowane w sklepie Bricomarche.pl wiertarki, wkrętarki i młoty przygotowane są w zróżnicowanej skali, jeśli chodzi o wymiary, zakres funkcjonalności albo moc. W ten sposób każdy zainteresowany takim sprzętem jest w stanie wybrać odpowiedni model. W razie potrzeby pomocy udzielają profesjonalni konsultanci. Do wyboru są wiertarki udarowe ze standardową wersją wiercenia czy wkręcania elementów. Dodatkowo niektóre młotowiertarki dostępne są z dodatkowym wyposażeniem zapakowanym w praktyczną walizkę, która ułatwia ich przechowywanie i przenoszenie.

Wiertarki niezbędne podczas remontu

W czasie remontu mieszkania będziesz potrzebował zestawu narzędzi, za pomocą których wykonasz niezbędne otwory i skujesz stare materiały wykończeniowe ścian. Im większy remont, tym przydadzą Ci się bardziej specjalistyczne narzędzia. Jednym z nich, który przyda się w każdym domu i nie tylko podczas remontu jest wiertarka.

W tej kategorii znajdziesz różne modele wiertarek. Dostępne są mniej popularne wiertarki do mocowania przy stole i ręczne, ale także uniwersalne wiertarki udarowe i bezudarowe. Podczas największych prac remontowych będziesz potrzebował mocnego narzędzia, jakim jest młotowiertarka. Każda z nich sprawdzi się podczas nieco innych prac, dlatego wybór modelu uzależnij przede wszystkim od efektu, jaki chcesz uzyskać. Inne urządzenie jest doskonałe do obróbki drewna, a innym będziesz w stanie wyburzyć część ściany czy ściągnąć stare płytki i tynk.

Wiertarki dostępne w tej kategorii różnią się także mocą czy prędkością obrotową. Różną mają także ilość udarów na minutę, a także sposób mocowania wierteł. Dobrym wyborem jest zestaw, w którym znajdziesz wiertarkę i komplet wierteł. Dzięki temu każdego elementu nie będziesz musiał dokupywać osobno

Wyposaż swój warsztat w wiertarkę stołową

Wiertarki stołowe mają całkowicie inną budowę niż popularne wiertarki z udarem lub bez. Przede wszystkim nie są urządzeniami mobilnymi. Silnik i głowica wiertarki umieszczona jest na tzw. kolumnie, którą na stałe przytwierdza się do blatu stołowego. To rozwiązanie pozwala na precyzyjne robienie otworów w równych odległościach.

W tej kategorii produktów znajdziesz wiertarki stołowe o różnej mocy i wysokości. Jeśli planujesz wiercić w przedmiotach wysokich, koniecznie zwróć uwagę na maksymalną odległość głowicy od blatu roboczego. Dla majsterkowiczów optymalne będą modele o mocy 700–800 W. Urządzenie to posłuży Ci do wiercenia w drewnie czy metalu.

Niektóre modele mają także dodatkowe udogodnienia, które ułatwiają precyzyjną obróbkę materiałów. Należą do nich np. laserowy wskaźnik czy dioda oświetlająca obrabiany element. Niektóre z nich wyposażone są także w imadło, dzięki któremu możesz unieruchomić element. Zwalnia to dłonie i pozwala na precyzyjne wywiercenie otworów.

Do czego przydadzą Ci się wiertarki stołowe?

Do wiertarek stołowych możesz zamontować nie tylko tradycyjne wiertła, ale także różnego rodzaju otwornice czy sedniki. Najczęściej wiertarki stołowe wykorzystywane są do precyzyjnego wiercenia otworów w drewnie lub metalu. Dzięki niej możesz zadbać, aby otwory te były wykonane w równej odległości.

Za jej pomocą możesz wywiercić otwory przelotowe lub na zawiasy. Doskonale sprawdzają się w warsztatach, w których obrabiane są elementy drewniane lub z płyty wiórowej na meble. Także majsterkowicze z pewnością znajdą dla niej sporo zastosowań.

Wiertarki bezudarowe – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Wiertarki bezudarowe są urządzeniami, które sprawdzają się na co dzień w każdym domu i warsztacie. Pozwalają na wykonanie otworów w miękkich materiałach takich jak drewno, aluminium czy plastik. Są urządzeniami mobilnymi. Na rynku możesz znaleźć modele przewodowe i akumulatorowe. Te drugie umożliwiają pracę bez konieczności przepinania kabli, a także w miejscach bez dostępu do energii elektrycznej.

Na rękojeści wiertarki znajduje się przycisk uruchamiający i blokada. Wiertarki bezudarowe zazwyczaj mają głowicę z zamkiem kluczykowym, co oznacza, że do zmiany wiertła potrzebujesz specjalnego kluczyka. Wiertarki bezudarowe cechują się mocą ok. 300–400 W, więc nie są to urządzenia mocne, jednak spokojnie wystarczą do obróbki miękkich i plastycznych materiałów. Zazwyczaj mają możliwość zmiany kierunku obrotu głowicy, dzięki czemu spełnią funkcję wkrętarki.

Przydatną funkcją w tego typu wiertarkach jest także regulacja mocy obrotu, którą reguluje się siłą nacisku na włącznik. Urządzenia te cechują się zazwyczaj małą wagą, co znacznie ułatwia pracę. Ponadto dzięki specjalnemu zaczepowi, możesz powiesić ją na pasku narzędziowym w chwili, gdy jej nie używasz. Opcja ta jest bardzo przydatna zwłaszcza podczas pracy na wysokości.

Zastosowanie wiertarek bezudarowych

W każdym domu znajdzie zastosowanie wiertarka bezudarowa. To urządzenie niezwykle uniwersalne, jednak jej moc nie jest nadzwyczajna. Zazwyczaj mieści się w przedziale 400–700 W. Pozwala na wykonywanie otworów w miękkich materiałach typu drewno, plastik, aluminium, dlatego na pewno znajdzie duże zastosowanie w domowym majsterkowaniu. W tej kategorii znajdziesz modele wiertarek bezudarowych wyposażonych także w tryb pracy z twardszymi materiałami. Za ich pomocą będziesz mógł wywiercić otwór na kołek w ścianie. Może mieć jednak problemy z dużymi betonowymi płytami, szczególnie tworzącymi ściany nośne w budownictwie z wielkiej płyty.

Mając wiertarkę bezudarową, spokojnie będziesz mógł wykonać wiele codziennych prac domowych, takich jak wiercenie dziur w ścianach na kołki, aby powiesić półki czy obrazy. Za jej pomocą skręcisz meble lub wykonasz dodatkowe otwory w szafie.

Dużą zaletą tych urządzeń jest niska waga i cena. Jeśli więc potrzebujesz uniwersalnego narzędzia do prac domowych, wiertarka bezudarowa spokojnie Ci wystarczy. Jeśli jednak szykujesz się na remont mieszkania – lepiej wybrać model z udarem o nieco większych możliwościach.

Wiertarki udarowe – uniwersalny sprzęt do trudniejszych zadań

W ofercie sklepu Bricomarché odnajdziesz różne modele wiertarek z udarem renomowanych firm. Ten sprzęt często jest na wyposażeniu ekip remontowych. Jego zastosowanie jest o wiele szersze niż wiertarek bez udaru. Jeśli planujesz remont – pomyśl o kupnie wiertarki udarowej.

Z zewnątrz wiertarki udarowe wyglądają tak samo, jak modele bez udaru. Wystarczy jednak tylko wziąć je do ręki, aby poczuć różnicę. Wyposażone są w mocniejszy silnik o mocy od 500 do 1000 W. Zastosowane materiały i konstrukcja wpływają na większą wagę urządzenia. Największą różnicą jest jednak możliwość wywołania udaru. W przypadku wiertarek udarowych jest on wywoływany w sposób mechaniczny.

Wiertarki udarowe są mocnymi urządzeniami, szybkimi i precyzyjnymi. Najlepsze modele mają prędkość obrotową do 3000 obr./min, z kolei liczba udarów sięga nawet do 48000. Jeśli planujesz wykonywanie otworów w różnych materiałach – sprawdź w parametrach danego modelu, jaki jest w stanie wykonać maksymalny otwór w drewnie, metalu czy betonie. Pamiętaj, aby mieć na wszelki wypadek jakiś zapas, czyli jeśli chcesz wykonać otwór o średnicy 10 mm w betonie – wybierz model będący w stanie maksymalnie zrobić otwór o średnicy 13 mm.

W przypadku tego sprzętu masz możliwość wyboru modelu z uchwytem kluczykowym lub samozaciskowym. Oba rozwiązania pozwalają na skuteczne i stabilne umieszczenie wiertła w głowicy. System samozaciskowy jest jednak wygodniejszy, ponieważ nie potrzebujesz do tego specjalnego kluczyka.

Co zrobisz za pomocą wiertarki udarowej?

Chcąc wybrać urządzenie o szerokim zastosowaniu i uniwersalne, które przyda się na co dzień i podczas remontu – znajdziesz w ofercie sklepu Bricomarché modele wiertarki udarowej z dwoma trybami pracy – z udarem i bez. Wówczas urządzenie to spełnia wszystkie funkcje wiertarki bezudarowej, czyli wykonuje otwory w różnych materiałach takich jak drewno czy metal. Z udarem jednak jesteś w stanie wywiercić dziurę w betonowej ścianie, z którą sprzęt bez udaru sobie nie poradzi.

Wiertarka udarowa doskonale sprawdza się przy domowym majsterkowaniu, samodzielnym wykonywaniu mebli czy konstrukcji metalowych. Jest niezastąpionym narzędziem także podczas remontu. Bez problemu za jej pomocą wywiercisz otwory w ścianach czy podłodze.

Młotowiertarki – sprzęt do zadań specjalnych

Najbardziej specjalistycznym urządzeniem jest młotowiertarka. Zazwyczaj wybierana jest ona przez profesjonalne ekipy remontowo-budowlane. Zwykły remont w domu raczej nie będzie wymagał jej zastosowania. Jeśli jednak w planach masz gruntowny remont obejmujący np. skuwanie starych wykończeni lub wyburzanie części ścian – pomyśl o młotowiertarce.

Swoją budową i kształtem przypomina zwykłe wiertarki. Często wyposażona jest w silnik o mocy do 1000 W. Choć osiąga znacznie niższą prędkość obrotową i liczbę udarów jest znacznie mocniejszym sprzętem. Czym właściwie różnią się młotowiertarki od wiertarek udarowych? Różnica przebiega głównie na poziomie sposobu wywołania udaru. W przypadku młotowiertarek jest to sposób pneumatyczny, dzięki czemu uderza ona w materiał wolniej, ale mocniej.

Młotowiertarki wyposażone są zazwyczaj w mocowanie SDS. Mocowanie to zapewnia maksymalne bezpieczeństwo i znacznie mocniej trzyma wiertło w głowicy niż w zwykłych mocowaniach np. kluczykowych. Możesz być pewien, że nawet przy intensywnej pracy, wiertło nie poluzuje się i nie zostanie w ścianie. Przy wyborze tego urządzenia koniecznie zaopatrz się w zestaw wierteł SDS. Praktyczne wiertła SDS i inne akcesoria do wiertarek znajdziesz w szerokiej ofercie sklepu Bricomarché.

Czym różnią się młotowiertarki od wiertarek udarowych?

Wiertarki elektryczne mają wiele zastosowań. W obrębie tej grupy narzędzi można wymienić trzy podstawowe rodzaje. Są nimi wiertarki elektryczne bez udaru, z udarem i młotowiertarki. Te ostatnie jako najbardziej specjalistyczne używane są najczęściej do najbardziej zaawansowanych prac. Służą m.in. do skuwania starej nawierzchni ze ścian czy podłogi. Jeśli zatem planujesz remont starej łazienki, na której są już płytki ceramiczne, młotowiertarka posłuży Ci do ich skucia i przygotowania ściany do położenia nowej nawierzchni.

To jednak nie koniec jej zastosowań. Za jej pomocą możesz podkuć żłobienia, wykonać otwory w ścianie na kable, bez problemu skujesz beton czy żelbeton. Warto jednak pamiętać, że otwory wykonane tym narzędziem nie są precyzyjne. Wokół nich mogą występować mikropęknięcia.

Jednocześnie młotowiertarki są urządzeniami wszechstronnymi. Jeśli wybierzesz model, w którym możesz wyłączyć udar, urządzeniem tym bez problemu wykonasz nawet niewielkie otwory w miękkich materiałach takich jak drewno czy plastik. Wraz z tymi możliwościami wiąże się jednak dość wysoka cena. Nie warto zatem kupować młotowiertarki, jeśli szukasz urządzenia do codziennych prac w domu. Wówczas spokojnie wystarczy wiertarka z udarem lub bez.Porady

Zobacz więcej porad