Strugi elektryczne, frezarki i zdzieraki

Pokaż na stronie

19 produktów w tej kategorii

Sortuj

Zmień widok

Sortuj

Głębokość strugania 0,2 cm
Moc 650 W
Szerokość strugania 82 mm
Głębokość strugania 1 cm
Moc 750 W
Szerokość strugania 82 mm
Głębokość strugania 0,3 cm
Moc 850 W
Szerokość strugania 82 mm
Głębokość strugania 3 cm
Moc 900 W
Szerokość strugania 82 mm
Głębokość strugania 0,35 cm
Moc 1300 W
Szerokość strugania 110 mm
Głębokość strugania 1,5 cm
Moc 600 W
Szerokość strugania 82 mm
Głębokość strugania 0,2 cm
Moc 750 W
Szerokość strugania 82 mm
Głębokość strugania 0,2 cm
Moc 750 W
Szerokość strugania 82 mm
Głębokość strugania 0,3 cm
Moc 810 W
Szerokość strugania 82 mm
Głębokość strugania 0,3 cm
Moc 900 W
Szerokość strugania 82 mm
Głębokość strugania 1,8 cm
Moc 850 W
Szerokość strugania 82 mm
Głębokość strugania 0,3 cm
Moc 850 W
Szerokość strugania 82 mm
Moc 1050 W
Szerokość strugania 82 mm
10 20 50 100 Ofert na stronie

Prawidłowa obróbka drewna i przygotowanie go do dalszych procesów związanych z tworzeniem konstrukcji albo ich renowacją często wymaga zastosowania takich narzędzi jak frezarki. Elektronarzędzia te nadają się również do obróbki skrawaniem innych, bardziej wymagających materiałów, nawet takich jak metal czy beton. Frezarki przede wszystkim pozwalają na przeróbki na płaszczyznach i w kształtach. Bogaty wybór modeli pozwala dobrać dokładnie takie urządzenie, które pomoże w realizowaniu konkretnych prac.


Ciekawym wyborem dostępnych w asortymencie naszego sklepu są też strugi elektryczne. Dzięki zastosowaniu odpowiedniego napędu i powierzchni tnącej są one o wiele łatwiejsze w obsłudze - nie wymagają tak dużego nakładu siły jak standardowe strugi. Urządzenia te dostępne są w różnych rozmiarach i stopniach skomplikowana, dlatego bez problemu można wybrać strugi elektryczne wystarczające do danego zastosowania. Szlifierki, strugi i frezarki w ofercie pochodzą wyłącznie od cenionych, sprawdzonych producentów.


Strugi elektryczne, zdzieraki oraz heblarki do drewna to narzędzia, które przydadzą się podczas różnego rodzaju prac stolarskich. W marketach Bricomarché znajdziesz sprzęt przeznaczony do obróbki drewna, który spełni oczekiwania zarówno profesjonalistów, jaki i majsterkowiczów-amatorów. Jeśli zatem interesujesz się stolarką, sprawdź, jakie produkty przygotowaliśmy dla Ciebie w tej kategorii!


Strugarki do drewna – do czego służą i jakie są ich rodzaje?

Ręczne i elektryczne strugarki do drewna to narzędzia stanowiące podstawowy element wyposażenia każdego warsztatu stolarskiego. Urządzenia tego rodzaju pozwalają na szybkie zdzieranie cienkich warstw materiału z obrabianej powierzchni. Za ich pomocą można z łatwością nadać drewnu odpowiedni kształt oraz wygładzić jego fakturę. Ze strugarek do drewna warto korzystać także podczas frezowania kantówek oraz obrabiania płyt wiórowych i klejonych, np. w celu przygotowania ich do dalszych prac wykończeniowych. Odpowiednio wygładzona powierzchnia zapobiega oddzielaniu się drzazg, a ponadto zapewnia lepsze przywieranie powłok lakierniczych i malarskich.


Rodzaje strugów do drewna

Strugi stolarskie dostępne obecnie na rynku, mogą różnić się budową i zastosowaniem. W asortymencie marketów Bricomarché znajdziesz urządzenia wyposażone w jedno- lub kilka ostrzy, które sprawdzą się podczas różnych prac obróbczych. W tej kategorii przygotowaliśmy dla Ciebie następujące rodzaje narzędzi:


  • strugi zdzieraki, pozwalające na zdarcie większej ilości materiału z obrabianej powierzchni,
  • strugi gładziki i równiaki, przeznaczone do wykańczania obrabianego materiału i frezowania krawędzi,
  • strugi kątniki, przydatne podczas obróbki narożników oraz wyrównywania wrębów,
  • strugi do płyt gipsowo-kartonowych, z których możesz skorzystać podczas frezowania i formowania krawędzi płyt g-k.


Jaki strug do drewna wybrać?

Mimo szybkiego rozwoju elektronarzędzi, strugi ręczne nadal cieszą się dużą popularnością. Tego rodzaju akcesoria można znaleźć nie tylko w przydomowych warsztatach, lecz również w profesjonalnych zakładach stolarskich. Podstawowym elementem strugów ręcznych jest ostry, stalowy nóż, który pozwala na usuwanie cienkich warstw drewna z obrabianej powierzchni. Specjalne rozwiązania konstrukcyjne umożliwiają wyregulowanie grubości zdzieranego materiału. Z tego względu strugi ręczne dobrze sprawdzą się podczas prac stolarskich wymagających dużej precyzji, związanych np. z renowacją starych mebli.


Strugi elektryczne to z kolei urządzenia napędzane za pomocą silnika. Praca z takimi narzędziami nie wymaga wykorzystywania siły mięśni, dlatego tego rodzaju sprzęt sprawdzi się podczas obróbki dużej ilości drewna. W tej kategorii znajdziesz nie tylko strugi elektryczne o profesjonalnych zastosowaniach, lecz również narzędzia, z których zadowolone będą osoby zajmujące się stolarką hobbystycznie.


Strugi elektryczne – mechanizm działania i budowa

Strugi elektryczne to narzędzia wyposażone są w wirujący wał, do którego przymocowane zostały specjalne wyprofilowane noże skrawające nadmiar materiału. Najpopularniejszy wariant na rynku stanowią urządzenia o pojedynczym ostrzu, których główną zaletą jest stosunkowo łatwa kalibracja głowicy tnącej. W profesjonalnych warsztatach stolarskich wykorzystywane są z kolei strugi z dwoma lub czterema ostrzami. Ze względu na dość dużą szerokość roboczą, tego rodzaju sprzęt świetnie sprawdzi się podczas obróbki desek oraz innych pojedynczych elementów.


Parametry, które warto wziąć pod uwagę podczas zakupu

Szukasz niezawodnych narzędzi do obróbki drewna i zastanawiasz się, na co zwrócić uwagę podczas zakupu? Jednym z ważniejszych parametrów jest możliwość regulacji głębokości strugania. Dostępne w naszym asortymencie zdzieraki, strugi do płyt oraz strugarki do drewna wyposażone zostały w mechanizmy pozwalające na łatwą kalibrację głębokości cięcia. Dzięki temu bez trudu dopasujesz ustawienia narzędzia do specyfiki wykonywanych prac stolarskich.


Podczas zakupu struga elektrycznego zwróć uwagę na moc silnika oraz prędkość obrotową głowicy. W tej kategorii znajdziesz narzędzia o mocy od 650 do 1300 W, które sprawdzą się zarówno podczas obróbki miękkich, jak i bardzo twardych materiałów. Ostatnią kwestią, którą warto uwzględnić podczas zakupu, jest dostępność osprzętu przeznaczonego do danego modelu narzędzia. W marketach Bricomarché znajdziesz różnego rodzaju akcesoria do strugów, pasujące do urządzeń oferowanych przez popularnych producentów. Wśród nich najszerszy segment stanowią noże do struga elektrycznego, wykonane z wysokiej jakości stali szybkotnącej.


Heblarki do drewna – urządzenia przydatne w profesjonalnych zakładach stolarskich

Heblarki do drewna to narzędzia wyposażone w blat roboczy oraz silnik o dużej mocy, wykorzystywane w szczególności w dużych zakładach stolarskich. W zależności od konstrukcji, urządzenia tego rodzaju znajdują zastosowanie podczas obróbki i wygładzania dużych płaszczyzn oraz strugania kształtowego. Heblarki elektryczne, ze względu na swoje profesjonalne zastosowanie, wyposażone są w silniki o dużej mocy, wynoszącej przeważnie od 2 do 3 W. Zaletą tego rodzaju sprzętów jest możliwość dopasowania prędkości skrawania do rodzaju i twardości obrabianego materiału. Z kolei z ręcznych heblarek elektrycznych warto korzystać w szczególności podczas wygładzania i frezowania dużych drewnianych powierzchni.


Sprawdź, jakie elektronarzędzia do drewna czekają na Ciebie w marketach Bricomarché!

W tej kategorii znajdziesz wiele elektronarzędzi, takich jak heblarki elektryczne czy strugi do drewna, które przydadzą się w niejednym warsztacie stolarskim. W naszej ofercie posiadamy urządzenia oferowane przez znanych i cenionych producentów, które świetnie sprawdzą się podczas pracy zarówno z miękkim, jak i bardzo twardym materiałem. Wśród elektronarzędzi przeznaczonych do obróbki drewna znajdziesz modele z zasilaniem sieciowym oraz akumulatorowym. Dzięki nim wykonywanie nawet skomplikowanych prac stolarskich stanie się o wiele łatwiejsze. Asortyment dostępny w tej kategorii jest bardzo szeroki, dlatego niezależnie od tego, czy zajmujesz się stolarstwem zawodowo czy hobbistycznie, z pewnością uda Ci się znaleźć coś dla siebie!

Powiadom o dostępności