Odśnieżarki, zgarniacze i łopaty do śniegu

Pokaż na stronie

99 produktów w tej kategorii

Sortuj

Zmień widok

Sortuj

Długość trzonka 95 cm
Marka PATROL GROUP
Typ łopata do śniegu
Długość trzonka 92 cm
Marka Kwazar
Typ łopata do śniegu
Długość trzonka 1 cm
Marka Fiskars
Typ łopata do śniegu
Długość trzonka 110 cm
Marka PATROL GROUP
Typ łopata do śniegu
Marka Prosperplast
Typ skuwacz do lodu
Marka Prosperplast
Typ skuwacz do lodu
Marka Prosperplast
Typ łopata do śniegu
Marka Prosperplast
Typ łopata do śniegu
Marka Prosperplast
Typ łopata do śniegu
Marka Prosperplast
Typ łopata do śniegu
Marka Prosperplast
Typ łopata do śniegu
Marka Prosperplast
Typ łopata do śniegu
Marka Prosperplast
Typ łopata do śniegu
Marka Prosperplast
Typ łopata do śniegu
Marka Prosperplast
Typ łopata do śniegu
Marka Prosperplast
Typ łopata do śniegu
Marka Prosperplast
Typ dozownik
Typ ręczna
Marka DOMELO
Typ łopata do śniegu
Długość trzonka 80 cm
Marka DOMELO
Typ łopata do śniegu
10 20 50 100 Ofert na stronie

W Bricomarche znajdziesz wysokiej jakości maszyny ogrodnicze, potrzebne w sezonie zimowym. Oferujemy między innymi praktyczne odśnieżarki i poręczne łopaty do śniegu. Nasze produkty wykonane zostały z wysokiej jakości materiałów, dzięki czemu są niezawodne i bardzo uniwersalne. Łopaty do śniegu posiadają wygodną i ergonomiczną rękojeść, która ułatwia odgarnianie zalegającego śniegu. Te narzędzia posiadają również mocną głowicę, wykonaną z tworzywa sztucznego. Została ona odpowiednio wyprofilowana, aby każdorazowo przepchnąć jak największą ilość śniegu. W sklepie Bricomarche znajdziesz też praktyczne zbijaki do lodu, które umożliwią usunięcie zmrożonego i zbitego śniegu. Proponujemy nadto zaawansowane odśnieżarki elektryczne. Dzięki nim odśnieżanie nie będzie się wiązało z jakimkolwiek wysiłkiem. Szybko i bezproblemowo usuną śnieg z chodnika, podjazdu lub ogrodu. Te urządzenia zostały wyposażone w mocne i niezawodne silniki. Zapraszamy do zakupu w Bricomarche. Polecamy też inne maszyny ogrodnicze, dostępne w naszej ofercie.

Jakie narzędzia do odśnieżania wybrać? Łopaty szufle do śniegu czy zgarniacz?

Odśnieżanie podjazdu czy ścieżki przed domem jest czynnością, która może skutecznie obrzydzić zimę. Wcale nie musi jednak tak być. Wystarczy, że wyposażysz się w odpowiednie narzędzia do odśnieżania. Szufle do śniegu czy łopaty powinny znajdować się na wyposażeniu każdego mieszkańca prywatnego domu.

W tej kategorii znajdziesz najskuteczniejsze narzędzia do odśnieżania. Szufle do śniegu i łopaty, choć są najczęściej wybierane, nie są jedynymi narzędziami, za pomocą których uporasz się z nadmiarem śniegu na swojej ścieżce czy podjeździe. Przy naprawdę dużej ilości śniegu sprawdzi się zgarniacz. Z kolei na dużym terenie nic nie zastąpi lepiej odśnieżarek, za pomocą których szybko i bez większego wysiłku odśnieżysz najważniejsze korytarze komunikacyjne dla pieszych i pojazdów. Sprawdź, z jakimi narzędziami najszybciej uporasz się z odśnieżaniem swojego terenu.

Łopaty do śniegu – najprostsze i niezbędne narzędzia do odśnieżania

Zimą najczęściej wybierane są łopaty do śniegu. Narzędzia te są tanie i proste w obsłudze. Składają się z drewnianego lub metalowego trzonka i szufli wykonanej z tworzywa sztucznego. Wyglądem przypominają zwykłą łopatę, jednak powierzchnia ich szufli jest o wiele większa, aby można było za jednym razem przenieść większą ilość śniegu.

Łopaty do śniegu są także łatwe w przechowywaniu. Bez problemu zamkniesz je w składziku z narzędziami w ogrodzie, dzięki czemu będziesz mieć je w sezonie zawsze pod ręką. Najlepiej sprawdzają się na prywatnych posesjach, które nie mają długiego podjazdu i długiej ścieżki prowadzącej do furtki. Operowanie łopatą do śniegu wymaga nieco sił i zajmuje trochę czasu, dlatego na większych terenach nie zawsze jest dobrym rozwiązaniem.

Jakie łopaty do odśnieżania wybrać?

W sklepie Bricomarché dostępne są różne łopaty do odśnieżania. Poszczególne modele różnią się od siebie nieco konstrukcją, materiałami wykonania i rozmiarem. Sprawdź, jakie łopaty do odśnieżania najlepiej sprawdzą się na Twojej posesji.

Najprostsze modele zbudowane są drewnianego trzonka i plastikowej szufli. Są to łopaty najbardziej podstawowe i najmniej wytrzymałe. Doskonale sprawdzą się do odśnieżania nowej warstwy lekkiego śniegu. Podczas roztopów mogą nie być najlepszym rozwiązaniem.

Nieco bardziej wytrzymałe i o większym zastosowaniu są łopaty wyposażone w metalowy trzonek. Jeśli w Twoim domu odśnieżają osoby o różnym wzroście, warto wybrać model z teleskopową rączką. Wówczas masz możliwość dopasowania jej długości do wzrostu osoby i tym samym poprawienie komfortu i skuteczności podczas odśnieżania. Dodatkowym plusem jest, gdy łopata zakończona jest plastikową rączką, która ułatwia podniesienie większej ilości nawet mokrego śniegu. Metalowe trzonki często zabezpieczone są gumą antypoślizgową, która jednocześnie chroni dłoń przed zimnym trzonkiem.

Łopaty te często wyposażone są w aluminiowe zabezpieczenie krawędzi szufli. To pomaga rozbić ubity śnieg lub cienką warstwę lodu. Do rozbijania twardszego lodu lepiej użyć zbijaka.

Kiedy warto użyć zgarniaczy do śniegu?

Kiedy musisz odśnieżyć większy teren ze świeżego śniegu, przydadzą Ci się zgarniacze do śniegu. Swoją budową bardzo przypominają podstawowe łopaty, jednak mają inny trzonek i znacznie większą szuflę.

Zamiast pojedynczego trzonka i rączki na jego końcu, zgarniacze mają uchwyt podobny do kosiarki. Możesz chwycić go obiema rękami i włożyć w jego przesuwanie znacznie więcej siły. Podobnie jak przy łopatach, ich szufle mogą być zakończone aluminiowym wzmocnieniem lub nie.

Zgarniacze do śniegu obsługuje się także w nieco inny sposób. Ze względu na większy rozmiar tego narzędzia, nie podnosi się ich do góry, aby przerzucić śnieg na skarpę, a jedynie prowadzi się je po podjeździe czy chodniku. W ten sposób przesuwa się śnieg w wyznaczone miejsce. W ten sposób możesz za jednym razem zepchnąć o wiele więcej śniegu i odsłonić większą powierzchnię podjazdu.

Zarówno zgarniacze do śniegu, jak i łopaty mogą nie poradzić sobie z twardą warstwą śniegu, która wielokrotnie topniała i zamarzała. Czasami warto wspomóc się piaskiem i solą, aby zabezpieczyć najczęściej użytkowane chodniki czy podjazdy i zapewnić bezpieczeństwo przechodniów. Do rozsypywania tej mieszanki przyda Ci się dozownik do soli i piasku, który także znajdziesz w tej kategorii. Kiedy śnieg nieco się rozpuści, możesz łatwiej go zepchnąć na pobocze lub przerzucić łopatą na skarpę.

Odśnieżarki – maszyny do zadań specjalnych

Jeśli przed domem masz naprawdę sporej wielkości podjazd lub musisz odśnieżyć wiele chodników na osiedlu, najlepiej wykorzystać do tego odśnieżarki. W tej kategorii znajdziesz modele spalinowe lub elektryczne. Na domowym podjeździe spokojnie możesz wykorzystać model elektryczny. Nie będziesz mieć problemu z podpięciem go do sieci elektrycznej. Podczas odśnieżania osiedlowych chodników jednak lepiej sprawdzi się model spalinowy, którego zasięg nie jest ograniczony kablem elektrycznym.

Odśnieżarki elektryczne zazwyczaj są mniejszymi urządzeniami, które doskonale nadają się do użytku domowego. Swoim wyglądem przypominają kosiarki. Wyposażone są zazwyczaj w płaskie szczotki, które rozdrabniają i przerzucają śnieg. Z kolei odśnieżarki spalinowe są sprzętem wielkogabarytowym. W prowadzeniu ich po podłożu pomagają miękkie koła i mocny silnik, który możesz kontrolować za pomocą manetek na poręczy. Najczęściej wyposażone są w metalowy wirnik, który rozdrabnia śnieg. Ten następnie jest zasysany i wypuszczany górą przez specjalny komin. Kąt nachylenia komina możesz dowolnie regulować, dzięki czemu skierujesz śnieg tam, gdzie tego potrzebujesz.

Czym się różni zamiatarka od odśnieżarki spalinowej?

Tuż obok odśnieżarek możesz znaleźć podobne w wyglądzie zamiatarki do śniegu. Oba urządzenia różnią się nieco budową, wyposażeniem i przede wszystkim zastosowaniem do konkretnego rodzaju śniegu.

Odśnieżarki spalinowe są sprzętem, który poradzi sobie z niemal każdym rodzajem śniegu. Doskonale sprawdzają się do ciężkiego i zmrożonego śniegu. Z kolei zamiatarki najlepiej sprawdzają się przy świeżym i lekkim śniegu, co wynika z ich budowy. Zamiast metalowego wirnika mają one duże szczotki, które podnoszą do góry lekki śnieg i przerzucają go na bok. Dużą ich zaletą jest spora powierzchnia robocza. Za ich pomocą jednak nie usypiesz wąskiej skarpy, a raczej przerzucisz równomiernie śnieg na inną powierzchnię.

Odśnieżarki spalinowe mogą mieć wymienne wyposażenie. Niektóre modele dzięki temu łączą funkcje pługu, odśnieżarki i zamiatarki. Tak wielofunkcyjne urządzenie sprawdzi się w miejscach, w których co zimę masz do czynienia z różnym rodzajem śniegu. Pozwoli Ci być przygotowanym na każdą sytuację.
Powiadom o dostępności

Informujemy, że podany przez Państwa adres e-mail będzie wykorzystywany w celu poinformowania Państwa o dostępności wskazanego przez Państwa towaru, a także w celach marketingowych i promocyjnych towarów i usług oferowanych w sklepach Intermarche i Bricomarche. Administratorem Państwa danych osobowych przetwarzanych w tych celach jest ITM Polska sp. z o.o. (adres: ul. św. Mikołaja 5, Swadzim, 62-080 Tarnowo Podgórne). Przysługujące Państwu prawa, wynikające z przetwarzania Państwa danych osobowych oraz dodatkowe informacje są zawarte Polityce Prywatności.