Preparaty do szamb w saszetkach i tabletkach

Pokaż na stronie

56 produktów w tej kategorii

Sortuj

Zmień widok

Sortuj

Opakowanie 1,2 kg
51 99 op.
Cena za 1 kg 43.33 zł
Opakowanie 25 g
Opakowanie 1 kg
Opakowanie 20 g
Opakowanie 40 g
Opakowanie 80 g
Opakowanie 240 g
Opakowanie 16 tabletek
Opakowanie 25 g
Opakowanie 1 kg
Opakowanie 25 g
Opakowanie 300 g
Opakowanie 100 g
Opakowanie 1 kg + 500 ml
Opakowanie 0,5 kg
Opakowanie 0,32 kg
Opakowanie 0,025 kg
Opakowanie 1 kg
Opakowanie 0,12 kg
10 20 50 100 Ofert na stronie

Nowoczesne preparaty do szamb rewelacyjnie uzupełniają specjalistyczną instalację i pozwalają zadbać o właściwą higienę. Poza tym środki i aktywatory niwelują nieprzyjemne zapachy, są skuteczne, wygodne w użyciu oraz bezpieczne dla środowiska naturalnego oraz elementów szamba. Preparaty biologiczne, jakie oferujemy na bricomarche.pl, przede wszystkim zawierają specjalnie wyselekcjonowane bakterie. To one tworzą właściwy ekosystem, który skutecznie neutralizuje szkodliwe składniki. Dzięki temu szambo przydomowe lub instalowane na działce rekreacyjnej może spełniać swoje zadania. Preparaty do szamb zawierają bakterie, które rozkładają zanieczyszczenia organiczne. To ekologiczne produkty, które wyróżniają się wysoką skutecznością. Powodzeniem cieszą się tabletki, granulki i wygodne w aplikacji płyny. Są bezpieczne dla ludzi i zwierząt oraz neutralne dla środowiska naturalnego i szybko pozwalają pozbyć się nieprzyjemnych zapachów, a także będą chronić instalację przed zamuleniem. Sprawdź, które preparaty biologiczne będą najlepiej dopasowane do Twoich potrzeb.


Preparaty niezbędne do zachowania czystości instalacji hydraulicznych

W domach jednorodzinnych położonych na uboczu podłączenie do sieci kanalizacyjnej może być utrudnione lub wręcz niemożliwe. W takiej sytuacji mieszkańcy są zmuszeni do wykopania własnego szamba. Niektórzy inwestują od razu w prywatne oczyszczalnie, dzięki którym ścieki są szybko neutralizowane, a woda wraca do obiegu.


Jeśli czujesz ulatniający się brzydki zapach z szamba, koniecznie zastosuj preparaty do szamba, które pomogą Ci się go pozbyć. W tej kategorii znajdziesz preparaty do szamba w różnych postaciach, które ułatwiają dozowanie środka do kanalizacji. Ponadto dostępne są biopreparaty do oczyszczalni, bio udrażniacze do prysznica czy syfonu w kuchni, a także preparat do klarowania wody deszczowej. Dzięki tym produktom obieg wody w Twoim domu będzie naturalny i niezaburzony.


Co mają w swoim składzie biologiczne preparaty do szamb?

Do szamb najczęściej stosuje się biologiczne preparaty do szamb. W ich składzie znajdują się bakterie, które przyspieszają rozkład materii organicznej i tym samym zapobiegają powstawaniu brzydkiego zapachu uwalniającego się z szamba. Regularne stosowanie tych preparatów pozwoli Ci znacznie ograniczyć ilość wywozu nieczystości.


Biologiczne preparaty do szamb oprócz najpowszechniejszych bakterii zawierają często enzymy, które rozkładają dodatkowo celulozę pochodzącą z papieru toaletowego, a także tłuszcze i składniki wypełniające utrzymujące kolonie mikroorganizmów w dobrej kondycji i przyspieszające jej rozmnażanie.


Dlaczego warto postawić na ekologiczne środki do oczyszczalni przydomowych?

Istnieje kilka powodów, dla których warto stosować środki biologiczne w domowym szambie i oczyszczalni. Przede wszystkim nieczystości nie zalegają w szambie, dzięki czemu nie musisz tak często go opróżniać, co wiąże się ze sporym wydatkiem.


Środki do oczyszczalni przydomowych i szamb są preparatami w pełni neutralnymi dla środowiska. W ich produkcji wykorzystuje się mechanizmy obserwowane w naturalnych ekosystemach. Przydomowe oczyszczalnie ścieków są świetnym rozwiązaniem, które powinno być stosowane w każdym domu. Dzięki nim obieg wody i materii organicznej jest szybszy. Ponadto nie zanieczyszcza się środowiska. Środki do oczyszczalni przydomowych chronią domowników przed brzydkim zapachem i zapewniają drożny system kanalizacyjny.


W jakich formach sprzedawany jest środek do szamba?

W tej kategorii znajdziesz różne preparaty biologiczne przeznaczone do szamb. Bardzo często wybierane są proszki do szamba zamknięte w szczelnych opakowaniach. Proszki do szamba należy jednak odpowiednio dozować, aby utrzymać populację mikroorganizmów w dobrym stanie. Jeśli masz problemy z dozowaniem proszku, wybierz saszetki do szamba. Produkty te są już odpowiednio porcjowane, dzięki czemu masz pewność, że dałeś dokładnie tyle preparatu, ile należy.


Coraz popularniejszym wyborem wśród konsumentów stają się tabletki do oczyszczalni. Produkty te są niezwykle łatwe w przechowywaniu. Ponadto są prawidłowo porcjowane, dzięki czemu nie masz problemu z ich dozowaniem. Tabletki do oczyszczalni stosuje się także znacznie rzadziej, dzięki czemu pozwalają także zaoszczędzić pieniądze na kupnie tych środków.


Jak stosować środki do szamba?

Środki do szamba wprowadza się do kanalizacji przez toaletę. Dokładne instrukcje dotyczące częstotliwości podawania i wielkości porcji preparatu znajdziesz na opakowaniu produktu. Każdy preparat w zależności od producenta może zawierać inny skład, przez co różni się jego dawkowanie.


Środki do szamba w saszetce często stosuje się raz w tygodniu, z kolei preparaty w tabletkach raz w miesiącu. Ilość porcji preparatu zależy z kolei od pojemności szamba. W szambach o pojemności od 1 do 3 m3 stosuje się jedną porcję, z kolei w szambach o pojemności od 4 do 6 m3 zaleca się użycie 2 porcji.


Kiedy należy zwiększyć dawkowanie tabletek do szamba?

Regularne stosowanie tabletek sprawia, że populacja mikroorganizmów utrzymywana jest na odpowiednim poziomie. Bakterie są w stanie rozkładać nagromadzone nieczystości na tyle szybko, że nie musisz opróżniać szamba w ogóle lub znacznie rzadziej niż przed zastosowaniem preparatów.


Tabletki do szamba lub saszetki należy wprowadzić do kanalizacji w podwójnej porcji za pierwszym razem bądź po dłuższej przerwie w stosowaniu preparatu. Tak samo należy postąpić po całkowitym opróżnieniu szamba lub po przyjmowaniu antybiotyku przez któregoś z domowników. Dzięki temu szybko odbudujesz populację bakterii w swoim szambie.

Powiadom o dostępności

Informujemy, że podany przez Państwa adres e-mail będzie wykorzystywany w celu poinformowania Państwa o dostępności wskazanego przez Państwa towaru, a także w celach marketingowych i promocyjnych towarów i usług oferowanych w sklepach Intermarche i Bricomarche. Administratorem Państwa danych osobowych przetwarzanych w tych celach jest ITM Polska sp. z o.o. (adres: ul. św. Mikołaja 5, Swadzim, 62-080 Tarnowo Podgórne). Przysługujące Państwu prawa, wynikające z przetwarzania Państwa danych osobowych oraz dodatkowe informacje są zawarte Polityce Prywatności.