Fugi elastyczne, dekoracyjne i wąskie

Pokaż na stronie

606 produktów w tej kategorii

Sortuj

Zmień widok

Sortuj

Opakowanie 2 kg
Rodzaj sypka
Opakowanie 2 kg
Rodzaj sypka
Opakowanie 1,5 kg
Rodzaj sypka
Opakowanie 1,5 kg
Rodzaj sypka
Opakowanie 1,5 kg
Rodzaj sypka
Opakowanie 1,5 kg
Rodzaj sypka
Opakowanie 1,5 kg
Rodzaj sypka
Opakowanie 1,5 kg
Rodzaj sypka
Opakowanie 1,5 kg
Rodzaj sypka
Opakowanie 1,5 kg
Rodzaj sypka
Opakowanie 1,5 kg
Rodzaj sypka
Opakowanie 1,5 kg
Rodzaj sypka
Opakowanie 1,5 kg
Rodzaj sypka
Opakowanie 1,5 kg
Rodzaj sypka
Opakowanie 1,5 kg
Rodzaj sypka
Opakowanie 1,5 kg
Rodzaj sypka
Opakowanie 4 kg
Rodzaj sypka
Opakowanie 4 kg
Rodzaj sypka
Opakowanie 4 kg
Rodzaj sypka
Opakowanie 4 kg
Rodzaj sypka
10 20 50 100 Ofert na stronie

W sklepie Bricomarche znajdziesz różnorodne fugi, w tym popularne fugi elastyczne. Możesz wykorzystać je do wykończenia płytek w łazience, w kuchni oraz w innym miejscu. Proponujemy produkty zarówno do użytku wewnętrznego, jak i zewnętrznego. Te drugie charakteryzują się szczególną odpornością na bardzo niskie oraz bardzo wysokie temperatury. Fugi elastyczne mogą zostać użyte zarówno do płytek ceramicznych, gresowych oraz tych, kładzionych na ogrzewaniu podłogowym. W sklepie Bricomarche dostępna jest nadto chemia budowlana o różnej wydajności. Każdorazowo warto sprawdzić opakowanie produktu i oszacować ilość potrzebnego materiału. Oferujemy różne pojemności paczek – od najpopularniejszych 1,5 kg i 2 kg, aż po nieco większe 4 kg i 5 kg. W sklepie Bricomarche znajdziesz fugi w różnorodnych wariantach kolorystycznych – od popularnej bieli, szarości i beżu, aż po nieco bardziej odważne odcienie, w tym błękit i zielony. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. Polecamy też produkty, dostępne w innych kategoriach.


Fugi budowlane – niezbędne do wykończenia powierzchni pokrytych płytkami

Płytkami wykańcza się wiele powierzchni w domu i przed nim. W łazienkach i toaletach płytki ceramiczne pokrywają ściany i podłogi. Często wybierane są także do wykańczania podłogi na przedpokoju, ponieważ łatwo jest je utrzymać w czystości. Płytki pokrywają także balkony czy tarasy. Jeśli chcesz wykończyć podłogę płytkami, będziesz potrzebować nie tylko dobrego kleju. Koniecznie dobierz do nich także fugi budowlane.


W tej kategorii znajdziesz fugi budowlane o różnych parametrach technicznych i kolorach. Dostępne są fugi cementowe zwykłe i elastyczne. Znajdziesz tu fugi dekoracyjne, wąskie i szerokie. Ponadto w sklepach Bricomarché dostępne są fugi różnych, czołowych producentów materiałów budowlanych np. Mapei, Atlas, Knauf czy Ceresit. Najczęściej fugi budowlane występują w formie proszkowej. Należy do nich dodać wodę w odpowiednich proporcjach, aby uzyskać masę gotową do nałożenia. W naszej ofercie jednak znajdziesz także fugi gotowe do użycia. Zamknięte są w wygodnych, plastikowych pojemnikach, w których możesz przez jakiś czas przechowywać niezużyty materiał.


Najpopularniejsze fugi Mapei – postaw na jakość

Jednym z czołowych producentów fug jest firma Mapei. W ofercie sklepów Bricomarché znajdziesz duży wybór produktów tej marki. Fugi Mapei występują w bogatej palecie barw, dzięki czemu bez większego problemu dobierzesz odpowiedni odcień do zakupionych płytek podłogowych czy ściennych.


Masz do wykończenia powierzchnie wewnątrz i na zewnątrz domu? Elastyczne fugi Mapei możesz położyć zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków. W ten sposób zaoszczędzisz na zakupie materiałów budowlanych. Jeśli wykańczasz powierzchnie tymi samymi płytkami, wystarczy, że kupisz jedno większe opakowanie fugi w tym samym kolorze.


Produkty te cechują się niską nasiąkliwością, więc możesz stosować je na powierzchnie, gdzie będą narażone na bezpośredni kontakt z wodą. Ponadto są elastyczne i odporne na wahania temperatury. Świetnie sprawdzą się na zewnątrz, a także na ogrzewaniu podłogowym wewnątrz budynku.


Fugi od firmy Mapei są uniwersalne. Możesz je stosować do wszystkich rodzajów płytek, a nawet kamienia naturalnego. Sprawdzą się także na każdym podłożu.


Gdzie sprawdzą się fugi elastyczne?

Najpopularniejsze są fugi cementowe. Oprócz nich na rynku możesz znaleźć także fugi z dodatkiem żywic epoksydowych, które są o wiele bardziej wytrzymałe, jednak ich cena jest znacznie wyższa. Fugi cementowe z czasem mogą się kruszyć i wypłukiwać pod wpływem silnego strumienia wody, dlatego producenci zaczęli wzbogacać je licznymi dodatkami, które polepszają ich właściwości.


Dziś najczęściej sięga się po fugi elastyczne, które cechują się mniejszą nasiąkliwością i są bardziej odporne na kruszenie, wahania temperatury czy pękanie. Fugi elastyczne w zależności od producenta możesz stosować zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz domu.


Dlaczego warto wybierać fugi wąskie?

Podczas wyboru płytek z pewnością napotkasz dwa ich rodzaje rektyfikowane i zwykłe. Czym właściwie się różnią. Płytki rektyfikowane podczas wypalania są dodatkowo równane do tego samego rozmiaru. Ich bok jest cięty na prosto. Inaczej sprawa wygląda ze zwykłymi płytkami. Tam różnica w rozmiarze pomiędzy poszczególnymi sztukami w tym samym pudełku może sięgać nawet kilku milimetrów. Ponadto boki tych płytek są lekko zaokrąglone. Wszelkie nieścisłości w rozmiarach możesz ukryć dzięki fudze, jednak wymaga to zastosowania szerokiej fugi.


Fugi wąskie kładzie się przy płytkach rektyfikowanych. Dzięki nim powierzchnia pokryta płytkami jest jednorodna. Uzyskujesz efekt prostej i jednolitej powierzchni. W tej kategorii znajdziesz fugi wąskie, które doskonale wiążą już przy szczelinach o szerokości od 2 do 5 mm.


Wąskie fugi są doskonałym wyborem do pomieszczeń o nowoczesnym wystroju. Świetnie pasują do płytek szkliwionych o błyszczącej i śliskiej powierzchni. Dzięki wąskiej fudze cała ściana lub podłoga przybiera postać lustrzanej powierzchni.


Jak wzbogacić wnętrze wykończone płytkami?

Fugi dekoracyjne mogą znacznie wzbogacić powierzchnię wykończoną płytkami. Dodawane są do nich liczne produkty, które dają ciekawe efekty po nałożeniu. Przykładem są fugi dekoracyjne z dodatkiem brokatu. Dzięki nim powierzchnia pokryta płytkami nabiera blasku i oryginalnego wyglądu. Świetnie sprawdzają się w pomieszczeniach utrzymanych w stylu glamour czy Art Deco.


Fugi dekoracyjne podobnie jak zwykłe występują w szerokiej ofercie kolorów. Najlepiej stosować je jednak do płytek jednobarwnych lub o bardzo delikatnej strukturze. Dzięki temu zachowasz umiar i harmonię. Przy mocno wzorzystych płytkach mógłbyś osiągnąć efekt nadmiaru i bałaganu.


Jak wybrać kolor fugi do płytek?

Zaprawy klejowe dzielą się na te, które możesz stosować na zewnątrz i te do zastosowania wewnętrznego. Wydaje się, że ich wybór jest znacznie prostszy niż fugi do płytek. Największą trudnością w wyborze fugi jest dobór odpowiedniego koloru. Warto pamiętać o tym, że jest ona doskonale widoczna z zewnątrz, co powoduje, że stanowi ważny element wystroju całego pomieszczenia.


Fugi do płytek mogą być dobrane do koloru płytki. Im jej barwa jest bardziej zbliżona, tym uzyskasz spójną i jednolitą powierzchnię ściany czy podłogi. Kształt i wielkość płytek są wówczas mniej widoczne. Nieco inaczej jest, gdy dobierzesz fugę na zasadzie kontrastu. Wówczas będzie ona doskonale widoczna. Kształt płytek będzie mocno zaznaczony, a na ścianie czy podłodze uzyskasz ciekawy geometryczny wzór.


Do płytek o jednobarwnej powierzchni możesz dobrać zarówno fugę w tym samym kolorze, jak i kontrastowym. Jeśli jednak wybrałeś płytki o mocnym i wyraźnym wzorze bądź strukturze, lepszym rozwiązaniem jest dobór podobnej do nich fugi. To samo dotyczy płytek imitujących drewniane panele.


Jak widzisz, fugi do płytek mogą stanowić ważny i wyraźny element dekoracji. Widoczne fugi świetnie sprawdzą się w pomieszczeniach, w których wystrój oparty jest na geometrycznych kształtach np. w stylu industrialnym, minimalistycznym i nowoczesnym.

Powiadom o dostępności

Informujemy, że podany przez Państwa adres e-mail będzie wykorzystywany w celu poinformowania Państwa o dostępności wskazanego przez Państwa towaru, a także w celach marketingowych i promocyjnych towarów i usług oferowanych w sklepach Intermarche i Bricomarche. Administratorem Państwa danych osobowych przetwarzanych w tych celach jest ITM Polska sp. z o.o. (adres: ul. św. Mikołaja 5, Swadzim, 62-080 Tarnowo Podgórne). Przysługujące Państwu prawa, wynikające z przetwarzania Państwa danych osobowych oraz dodatkowe informacje są zawarte Polityce Prywatności.