Części do kosiarek, kos i maszyn ogrodowych

Pokaż na stronie

324 produkty w tej kategorii

Sortuj

Zmień widok

Sortuj

Tylko online
Rodzaj ostrzałka
Materiał tworzywo sztuczne
129 00 szt.
Rodzaj akumulator
Materiał tworzywo sztuczne
Rodzaj ostrzałka
Materiał metal
Rodzaj oleje
Rodzaj oleje
Rodzaj oleje
Rodzaj oleje
Rodzaj głowica
Rodzaj pompka
Rodzaj głowica
Materiał tworzywo sztuczne
Rodzaj żyłki
Materiał tworzywo sztuczne
Rodzaj żyłki
Materiał tworzywo sztuczne
Rodzaj żyłki
Materiał tworzywo sztuczne
Rodzaj żyłki
Materiał tworzywo sztuczne + aluminium
Rodzaj żyłki
Materiał tworzywo sztuczne + aluminium
Rodzaj żyłki
Materiał tworzywo sztuczne + aluminium
Rodzaj żyłki
Materiał tworzywo sztuczne + aluminium
Rodzaj żyłki
Materiał tworzywo sztuczne + aluminium
Rodzaj żyłki
Materiał tworzywo sztuczne + aluminium
10 20 50 100 Ofert na stronie

Prawidłowe działanie wielu maszyn ogrodniczych zależy od ich konserwacji i regularnej wymiany elementów zamiennych. Części zamienne do maszyn ogrodowych to zazwyczaj te produkty, które najszybciej się zużywają z uwagi na eksploatację powierzchni roboczej. Są to zwykle więc noże do kosiarek, które występują w kilku różnych rozmiarach, kształtach oraz mogą być wykonane z materiałów o różnych cechach. Niemniej ważne są elementy ułatwiające pracę, na przykład szelki do kosy, dzięki którym ciało nie jest narażone na zbyt duże obciążenie. Nie należy zapominać też o takich produktach jak oleje czy smary, zapobiegające zużywaniu, tarciu i zacieraniu elementów silników.


Dostepne w asortymencie sklepu Bricomarche.pl części zamienne do maszyn ogrodniczych pochodzą od sprawdzonych producentów. Dzięki temu są trwałe i mogą być eksploatowane przez długi czas bez ryzyka awarii. Noże do kosiarek występują w kilku wersjach rozmiarowych i różnią się kształtami czy materiałem wykonania. Z kolei szelki do kosy często są regulowane.

Kosiarki i niezbędne do nich akcesoria

Pielęgnacja ogrodu polega między innymi na systematycznym koszeniu trawy, aby z jednej strony rosła równomiernie, z drugiej zaś nie była zbyt wysoka, gdyż nie tylko nie wygląda to estetycznie, ale też ułatwia rozprzestrzenianie się i wzrost chwastom.

Żyłka tnąca do podkaszarki

Podkaszarki to elektronarzędzia pomocne w ogarnięciu trawnika wokół domu lub na ogródkach działkowych. Sprawdzają się nie tylko na płaskim terenie, ale również w miejscach trudnodostępnych - przy rabatach, w pobliżu murów lub w okolicy ogrodzenia. Zaletą podkaszarki jest nie tylko jej lekka budowa, ale i możliwość precyzyjnej pracy. Cięcie umożliwia wprowadzona w ruch żyłka tnąca, która nabiera takiej prędkości, że z powodzeniem może konkurować z ostrzami.

Zaletą żyłki tnącej jest możliwość jej wymiany, poprzez nawijanie na szpulę. Dzięki temu cały czas można pracować z taką samą mocą - nic się nie tępi, więc nie ma problemu z usuwaniem zarośli.

Jaka żyłka do kosy będzie najlepsza?

Żyłka do kosy powinna być trwała i niepodatna na przerwanie, a to jest możliwe jedynie wtedy, gdy będzie wykonana z solidnych materiałów. W ofercie naszego sklepu znajdziesz rekomendowane produkty aluminiowe, wykonane z tworzyw sztucznych, poliamidu, a nawet stalowe, czy specjalnie wzmacniane np. przy pomocy drutu. Należy pamiętać, że żyłki podczas pracy mogą natrafić na korzenie lub kamienie, dlatego warto wybierać te najmocniejsze, o jak największej odporności na ścieranie.

Żyłki są dostępne w kilku wariantach grubości oraz długości. Różnią się również splotem i kształtem - do wyboru są klasyczne propozycje okrągłe, ale także kwadratowe, a nawet gwiazdkowe, dzięki czemu z łatwością można dopasować linkę do swojego urządzenia.

A może noże do kosiarek?

Jeśli kosiarka współpracuje z ostrzem, zamiast żyłki trzeba wyposażyć się w noże do kosiarek. Te z czasem - jak wszystko - ulegają zużyciu, więc należy je wtedy naostrzyć lub wymienić na nowe. Wymiana jest konieczna również wtedy, gdy nóż wygnie się lub wyszczerbi, co niestety dyskwalifikuje go z dalszej pracy. Do wyboru są noże proste oraz profilowane, czyli o lekko wygiętym kształcie, który przyczynia się do odrzucania skoszonej trawy.

Wybierając noże, należy sprawdzić ich długość. Pomiar wykonuje się po przekątnej, a uzyskana wartość jest podawana przez producentów w centymetrach lub calach. Uniwersalne produkty mają zazwyczaj od 37,5 do 55,2 centymetrów długości, a ich grubość i szerokość są stałe i wynoszą kolejno 3 mm i 5,6 cm. Przed wymianą warto przyjrzeć się także rozstawowi otworów do mocowania, gdyż sprzedawane modele mogą nieco się od siebie różnić.

Zamienne części do kosiarek, które warto mieć

Wśród części do kosiarek oprócz zapasu noży dopasowanych do swojego modelu, dobrze jest też mieć kilka rzeczy, które wskutek regularnej eksploatacji ulegają zużyciu. Należą do nich elementy takie jak koła, które mogą się uszkodzić w wyniku jazdy po nierównym terenie, czy zapasowy kosz, który po długich latach obciążenia może się potargać.

Wymienić w swojej kosiarce można również napęd wspomagający prowadzenie maszyny, a także potrafiące się zerwać paski klinowe, czy linki gazu. Jeśli korzystamy z przyrządu niezasilanego prądem, a wersji akumulatorowej, dobrze jest zadbać o zapasową baterię.

Inne przydatne części do kos spalinowych

Praca silnika zasilanego benzyną podobnie jak w przypadku pojazdów, wymaga regularnej wymiany filtra oleju i filtra powietrza. Na szczęście tego typu części do kos spalinowych można bez trudu nabyć w naszym sklepie i samodzielnie wymienić niewielkim kosztem, chroniąc silnik przed nadmiernym obciążeniem, a nawet uszkodzeniem. Modele spalinowe mają zazwyczaj dość sporą moc, dlatego awarii ulec może rozrusznik, którego wymiana przywróci urządzeniu pierwotną świetność.

W przypadku niektórych kos spalinowych pojawia się również możliwość zastąpienia klasycznych noży przez tarcze, które mają od kilku do nawet kilkudziesięciu zębów, dzięki czemu są zdecydowanie skuteczniejsze. Mają różne średnice i grubości, co ułatwia dopasowanie do modeli od wielu znanych i popularnych marek. Dzięki nim można nie tylko poradzić sobie z trawą, ale i twardszymi chwastami, gdyż dokładnie wykarczują zarośnięty obszar.

Jakie części do maszyn ogrodniczych są najlepsze?

Prace w ogrodzie będą przebiegać zdecydowanie szybciej i przyjemniej, jeśli do pomocy będziemy mieć odpowiednie przyrządy. Na świeżym powietrzu czyha na nas i nasze sprzęty wiele niespodzianek, nie pomagają także deszcze, wiatry, pyłki i przenoszone z wiatrem kurz i błoto. Takie warunki mają niestety wpływ na żywotność naszych elektronarzędzi, dlatego raz na jakiś czas może okazać się, że pewne elementy wymagać będą wymiany. Aby jak najdłużej móc korzystać z kosiarki, warto sięgać po części do maszyn ogrodniczych najwyższej jakości. Wszelkie łożyska, noże, czy metalowe uchwyty powinny być przede wszystkim solidne oraz pokryte warstwą antykorozyjną, a uszczelki i paski, być wykonane z trwałej, nietracącej swojej sprężystości gumy.

Jak dbać o swoje kosy spalinowe?

Aby narzędzia takie jak kosy spalinowe były jak najdłużej sprawne, warto używać ich z rozwagą. Pierwszą rzeczą, jaką w miarę możliwości warto zrobić, jest oczyszczenie terenu. Kamienie, pniaki i wszystkie inne twarde elementy mogą niestety przyczyniać się do tępienia ostrza lub zrywania się żyłki tnącej. Dobrze też sprawdzić kosę - czy żadne z elementów się nie obluzowały, ani nie zostały uszkodzone podczas przechowywania.

Przed pracą zawsze należy sprawdzić stan oleju, który trzeba regularnie uzupełniać oraz używać wyłącznie dobrej jakości paliwa wiadomego pochodzenia, aby nie doprowadzić do uszkodzenia silnika. Dostępnych jest też wiele specyfików, które mają za cel poprawę jakości paliwa, czyli wpłynięcie na dłuższą żywotność silnika. Paliwo dobrze jest przechowywać w szczelnie zamkniętych pojemnikach, aby żadne niepożądane paprochy i zabrudzenia się do niego nie przedostały. Po każdym koszeniu zaleca się oczyszczenie zarówno samej kosiarki, jak i również i ostrza, oczywiście, gdy urządzenie zostanie uprzednio wyłączone, gdyż zaschniętą trawę znacznie trudniej będzie usunąć, niż tą świeżo skoszoną.

Powiadom o dostępności

Informujemy, że podany przez Państwa adres e-mail będzie wykorzystywany w celu poinformowania Państwa o dostępności wskazanego przez Państwa towaru, a także w celach marketingowych i promocyjnych towarów i usług oferowanych w sklepach Intermarche i Bricomarche. Administratorem Państwa danych osobowych przetwarzanych w tych celach jest ITM Polska sp. z o.o. (adres: ul. św. Mikołaja 5, Swadzim, 62-080 Tarnowo Podgórne). Przysługujące Państwu prawa, wynikające z przetwarzania Państwa danych osobowych oraz dodatkowe informacje są zawarte Polityce Prywatności.