Brzeszczoty, otwornice do drewna, piły ręczne i osełki

Brzeszczoty, otwornice do drewna, piły ręczne, osełki i wiele wiecej w sklepie Bricomarche.pl

Cięcie różnych materiałów wymaga odpowiednich narzędzi, zazwyczaj takich jak piły ręczne. Produkty z tej kategorii zostały zebrane w taki sposób, aby zapewnić dostęp do urządzeń nadających się do cięcie standardowego drewna i produktów drewnopochodnych, jak i materiałów o wiele twardszych, ze stalą na czele. Wymienne brzeszczoty pozwalają zachować funkcjonalność urządzeń przez długi czas. Praktyczne otwornice z kolei umożliwiają wycinanie otworów w dowolnym materiale, po prawidłowym dobraniu narzędzia do ciętej powierzchni.


Wszystkie dostępne w ofercie piły ręczne zostały przygotowane z trwałych materiałów, które są odporne na uszkodzenia mechaniczne. Wymienne brzeszczoty zużywają się powoli, jeżeli tylko są właściwie dostosowane do poddawanych obróbce powierzchni. Wszystkie narzędzia ręczne sprawdzą się zarówno podczas prac budowlanych, jak i renowacyjnych. Nadają się do użytku przez amatorów i profesjonalistów. W ofercie znaleźć można  również wymienne ostrza, zazwyczaj na tyle uniwersalne, że pasują do różnych uchwytów.

Piły ręczne niezbędne podczas remontu i prac warsztatowych

Podczas każdego remontu czy budowy domu staniesz przed potrzebą przecięcia jakiegoś materiału czy to ze względu na dopasowanie go do konstrukcji, czy odpowiedniego ukształtowania. Czym jednak przeciąć drewno? Czego użyć do metalu?

Piły ręczne są jednymi z najbardziej podstawowych, ale jednocześnie niezawodnych narzędzi do cięcia. W tej kategorii znajdziesz różnego rodzaju piły ręczne do cięcia drewna i metalu. Jednak obróbka materiałów przy budowie domu czy składaniu mebli nie ogranicza się jedynie do ich przecinania. W tej kategorii znajdziesz także poręczne noże do tapet, przecinaki, otwornice czy nawet gwintownice, które są często wykorzystywane w warsztacie.

Wszystkie akcesoria wykonane są z najtrwalszych materiałów. Niektóre ich części przy pracy z twardymi materiałami ulegają jednak stępieniu. Nie musisz kupować od razu nowej piły. W tej kategorii znajdziesz także pojedyncze brzeszczoty, które może wymienić w pile kabłąkowej i w ten sposób przedłużyć jej żywotność. Dostępne są także wkłady do noży czy inne akcesoria wymienne przeznaczone do cięcia.

Jakie piły ręczne do drewna warto mieć w swoim warsztacie?

Drewno jest materiałem plastycznym. Możesz je dowolnie przycinać i kształtować w pożądane formy. Każdy gatunek drewna różni się jednak twardością. Jedne są łatwiejsze w obróbce, inne sprawiają więcej trudności. Niezależnie od gatunku drewna przydadzą Ci się piły ręczne do drewna, za pomocą których szybko przytniesz drewniane elementy konstrukcyjne do pożądanych wymiarów.

W tej kategorii znajdziesz najpopularniejsze piły ręczne do drewna, czyli płatnice. Wyposażone są w wygodną rękojeść i ostrze o kształcie trójkąta. Nadają się do prostego cięcia drewna.

Jeśli jednak zależy Ci na większej precyzji i gładszej powierzchni drewna po przecięciu użyj piły grzbietnice. Ich ostrze ma kształt prostokąta, a rączka ułożona jest po skosie. Cechują się także dużą gęstością zębów, co powoduje, że miejsce przecięcia jest o wiele gładsze.

W tej kategorii dostępne są także piły kabłąkowe z wymiennym brzeszczotem. W tym modelu sam brzeszczot jest bardzo cienki, co umożliwia cięcie nawet mokrego drewna.

Belki i inne elementy konstrukcyjne z drewna przecina się nie tylko prosto, ale także pod kątem. Aby zachować odpowiedni kąt cięcia, przyda Ci się skrzynka uciosowa. To niewielkie akcesorium z tworzywa sztucznego ma w ściankach nacięcia, którymi możesz prowadzić brzeszczot podczas cięcia listew drewnianych. W ten sposób uzyskasz odpowiedni kąt i dopasujesz element do budowanej konstrukcji.

Otwornice do drewna – czym się cechują i kiedy są przydatne?

Czasami budowana konstrukcja z drewna wymaga wykonania otworu w belkach czy listwach drewnianych. Jak to zrobić, aby nie uszkodzić całej konstrukcji i jednocześnie wykonać okrągły otwór o odpowiedniej średnicy? Nie musisz używać dłuta i pilników, aby wykonać otwór, który na pewno nie będzie spełniał Twoich wymagań. O wiele szybszym i precyzyjniejszym sposobem jest użycie otwornicy. Czym są otwornice do drewna?

Otwornice do drewna to niewielkie akcesoria o okrągłym kształcie, które montuje się do wiertarki lub wkrętarko-wiertarki. Brzeg otwornicy zakończony jest ostrymi zębami. Same otwornice do drewna wykonane są najczęściej z metalu. Przed ich wyborem koniecznie zmierz średnicę otworu, którego potrzebujesz i dobierz odpowiedni rozmiar otwornicy. W ten sposób w kilka minut otrzymasz otwór o odpowiednim rozmiarze, którego brzegów nie będziesz musiał dodatkowo szlifować.

Piły do metalu – jak skutecznie ciąć metal?

Metal jest o wiele twardszym materiałem od drewna, co nie oznacza, że elementów z tego tworzywa nie można przeciąć. Do tego posłużą Ci specjalne piły do metalu. Narzędzia te różnią się od pił do drewna budową i oczywiście materiałem, z którego wykonane są brzeszczoty.

W tej kategorii znajdziesz piły do metalu ręczne z wymiennym brzeszczotem. Po jego zużyciu możesz dokupić i wymienić ten element na nowy. Cechują się cienkim brzeszczotem o gęstych i ostrych zębach. Przy wyborze odpowiedniego modelu zwróć uwagę na rączkę. Najwyższy komfort zapewnią Ci narzędzia z plastikową rączką pokrytą gumą antypoślizgową.

Do przecinania niewielkich, metalowych elementów czy rurek posłuży Ci sam brzeszczot. Aby jednak komfortowo przeciąć element, wyposaż go w osobną rączkę wykonaną z tworzywa sztucznego, która ochroni Twoją dłoń przed ostrzami. Takie narzędzie sprawdza się w domach, w których rzadko przecinasz metalowe elementy. Po skończonej pracy przechowasz brzeszczot w swojej skrzynce z narzędziami.

Brzeszczoty do metalu i inne akcesoria potrzebne do obróbki metalowych części

W kategorii tej znajdziesz wymienne brzeszczoty do metalu, które możesz zastosować w swojej pile. Brzeszczoty do metalu wykonane są z twardej stali, a ich zęby są dodatkowo hartowane. Wiele z nich jest dwustronna, dzięki czemu po zużyciu jednej strony, możesz przełożyć akcesorium na drugą stronę i dalej ciąć metal.

Oprócz brzeszczotów znajdziesz w tej kategorii także inne akcesoria do obróbki metalowych przedmiotów. Bardzo przydatne są gwintownice. Wyglądem przypominają zwykłe wiertła do wiertarki. W przeciwieństwie jednak do nich nie robią otworów, a gwintują je, dzięki czemu możesz następnie wkręcić w nie odpowiedniej wielkości śrubę. Są bardzo pomocne podczas tworzenia wszelkich konstrukcji metalowych.

Znajdziesz tu także różnego rodzaju obcinaki do drutów i rur. Ich specjalna konstrukcja pozwala szybko przeciąć te akcesoria bez użycia dużej siły. Przydatne są podczas niemal każdego remontu czy budowy domu.

Z jakiego materiału wykonane są otwornice do metalu?

Niejednokrotnie będziesz zmuszony wykonać otwór także w metalowych elementach. W jaki sposób zrobić to najszybciej i z najmniejszym użyciem siły? Podobnie jak przy drewnie, przydadzą Ci się otwornice. Do metalu użyj jednak modeli wzmacnianych. Otwornice do metalu wykonane są z twardszej stali. Niejednokrotnie używa się do ich produkcji bimetali lub stali wolframowej. Materiał ten zachowuje wysoką twardość nawet przy naprawdę wysokiej temperaturze. Przy obróbce metalu jest to cecha niezwykle pożądana.

Otwornice te często mają zęby pokryte dodatkową warstwą, np. diamentową. Elementy z diamentową końcówką są często wykorzystywane także do cięcia w gresie czy innych kruchych materiałach. Dzięki temu element nie pęka podczas wykonywania otworu.

W tej kategorii znajdziesz wygodne zestawy otwornic zamykane w walizkach z tworzywa sztucznego. Obejmują kilka lub nawet kilkanaście otwornic o różnej średnicy. W ten sposób możesz dobrać odpowiedni rozmiar otwornicy do otworu, który chcesz wywiercić w danym materiale. Ponadto w zestawie znajdziesz wszystkie akcesoria niezbędne do zamontowania akcesorium na wiertarce.

Brzeszczoty, przecinaki i noże – czyli narzędzia do cięcia innych materiałów

Brzeszczoty to nie jedyne akcesoria, które warto mieć w domu w większym zapasie. Jakie jeszcze akcesoria przydadzą Ci się do cięcia różnych materiałów? Imadła i ściski sprawdzą się podczas cięcia wszystkich materiałów. Za ich pomocą unieruchomisz obrabiany element, co ułatwi Ci precyzyjne cięcie. Brzeszczoty do drewna czy metalu przydadzą się przede wszystkim w warsztacie, jednak w domu warto mieć zestaw nożyków, które mają o wiele szersze zastosowanie. Za ich pomocą możesz skutecznie przeciąć różne materiały.

W tej kategorii znajdziesz praktyczne nożyki do tapet z wysuwanym ostrzem, które sprawdzają się jednak także podczas cięcia innych materiałów. Znajdziesz także scyzoryki wielofunkcyjne, które mają nie tylko końcówkę z ostrzem, ale także pilnikiem czy małą piłką.Porady

Zobacz więcej porad