Środki ochrony drewna

Środki ochrony drewna - lakiery, bejce, oleje i woski na Bricomarche.pl

Drewno to popularny materiał budulcowy i dekoracyjny. Nic dziwnego – daje ogromne możliwości zarówno przy tworzeniu konstrukcji, mebli, jak i zdobieniu ścian czy tworzeniu rozmaitych ozdób. Jest to surowiec naturalny, dlatego potrzebuje specjalnej ochrony, zwłaszcza jeśli będzie użytkowane na zewnątrz.

Różnorodne środki ochrony drewna działają wielopłaszczyznowo. Zabezpieczają powierzchnię przed wilgocią i zmiennymi temperaturami, nadają kolor, działają grzybobójczo, pleśniobójczo oraz chronią przed szkodnikami. Stosowane przed każdym sezonem zimowym przedłużają trwałość drewnianych elementów. W naszej ofercie dostępne są różne rodzaje takich środków: bejce, lakierobejce, lakiery, impregnaty, oleje oraz woski.

Ochrony przed zniszczeniem wymaga nie tylko drewno stosowane na zewnątrz budynku, ale także w środku. Wykonując drewnianą podłogę, warto zabezpieczyć ją przy pomocy oleju lub wosku. To najbardziej naturalny sposób impregnacji drewna. Olej i wosk wnikają głęboko w jego strukturę i chronią ją przed wodą oraz zanieczyszczeniami. Dają naturalne, satynowe wykończenie powierzchni.

Oleje do impregnowania działają kompleksowo, ponieważ mogą także zawierać dodatkowe składniki:

• pigment – to dodatek koloryzujący,

• pochodne wosków – zapewniają trwalszy efekt impregnacji oraz nabłyszczają powierzchnię,

• żywica – to składnik, który wzmacnia trwałość impregnacji, silnie przywiera do struktury drewna i dobrze chroni jego powierzchnię

Porady

Zobacz więcej porad