Wałki malarskie do malowania ścian

Pokaż na stronie

860 produktów w tej kategorii

Sortuj

Zmień widok

Sortuj

10 20 50 100 Ofert na stronie

Malując ściany na nowy kolor, chcesz, aby zyskały nowy, estetyczny wygląd. Gładkie ściany w nowym kolorze potrafią doskonale odmienić całe wnętrze. Nie ma jednak nic gorszego, kiedy po skończonym malowaniu zobaczysz brzydkie mazy lub włosie z pędzla przyklejone do zaschniętej farby.


Podczas malowania ścian farbą koniecznie sięgnij po wałki do malowania. Te akcesoria zapewnią Ci nie tylko wygodę podczas malowania, ale także perfekcyjne wykończenie ścian. Pokryte są różnymi materiałami, zarówno sztucznymi, jak i naturalnymi. Wałki malarskie różnią się także długością włosia dostosowaną do rodzaju farby.


Wałki do malowania ścian także przyspieszą Twoją pracę. Możesz umieścić je na krótkiej rączce lub teleskopowym kiju, dzięki któremu pomalujesz całą ścianę i sufit za jednym razem bez użycia drabiny. W tej kategorii sklepu Bricomarché znajdziesz wałki do malowania w różnym rozmiarze przeznaczone do emulsji olejnych i akrylowych. Dobierz odpowiedni wałek i odmień swoje wnętrze, dbając o wysoką jakość wykończenia ścian.

 

Wałki do malowania – wady i zalety

Alternatywą dla pędzli są wałki do malowania. Produkty te zyskują coraz większą popularność ze względu na łatwość nakładania farby i doskonałe efekty krycia Wałki do malowania doskonale sprawdzają się podczas malowania większych powierzchni płaskich. Za jednym pociągnięciem jesteś w stanie pokryć znacznie większą powierzchnię niż za pomocą pędzla. Ponadto wałki wyposażone w teleskopowy kijek pozwolą Ci sięgnąć do miejsc poza zasięgiem ręki bez użycia drabiny. Znacznie przyspiesza to np. malowanie sufitu.


Wałki wykonane są z plastikowego rdzenia, na który naciągnięty został materiał o różnym rodzaju włosia. Produkty te są dość szerokie, dlatego, aby nałożyć na nie farbę, niezbędne są kuwety do malowania. Dzięki nim wygodnie pokryjesz wałek farbą, a następnie przeniesiesz ją na malowaną powierzchnię.


Wałki świetnie sprawdzają się do malowania powierzchni płaskich. W innych przypadkach niezbędne jest użycie precyzyjniejszych pędzli.


Czym różnią się wałki malarskie?

Wałki malarskie przede wszystkim różnią się materiałem pokrywającym plastikowy rdzeń i długością włosia. W tej kategorii znajdziesz także wałek piankowy idealny do nakładania farb olejnych.


Wałki mogą mieć włosie krótkie, średnie lub długie. Każdy z nich sprawdzi się do malowania innego rodzaju powierzchni. Najcz