Śrubokręty i wkrętaki do śrub

Śrubokręty i wkrętaki do śrub - Bricomarche.pl

Wymiana żarówki, składanie mebli, montaż kontaktów, drobne naprawy – wszystkie te czynności wymagają użycia solidnego śrubokrętu lub wkrętaki. Im solidniejsze mocowanie, tym większa szansa na bezawaryjne działanie danego urządzenia lub trwałość składanego mebla. W sklepie Bricomarche znajdziesz wysokiej jakości śrubokręty oraz wkrętaki do śrub. Tego typu urządzenia powinny znaleźć się w każdym domu, a w szczególności w każdym warsztacie. Do mniejszych i mniej skomplikowanych prac polecamy wielofunkcyjne śrubokręty. Z kolei do składania mebli i regularnego majsterkowania przydadzą się solidne wkrętaki do śrub. Produkty, dostępne w sklepie Bricomarche, zostały wykonane z wysokiej jakości materiałów, w tym przede wszystkim ze stali nierdzewnej. Zostały też wyposażone w wygodne i ergonomiczne uchwyty, ułatwiające pracę. Nasze śrubokręty i wkrętaki do śrub umożliwiają stworzenie szybkiego i solidnego mocowania. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. Polecamy też inne narzędzia ręczne, dostępne w sklepie Bricomarche.

Wkrętaki do śrub i niezbędne zestawy narzędziowe

W każdym domu przydadzą się śrubokręty. Są to niezbędne narzędzia, za pomocą których odkręcisz lub zakręcisz różnego rodzaju śruby. Nie musisz być zagorzałym majsterkowiczem, aby docenić to niezwykle proste narzędzie. Przyda Ci się ono przy naprawie sprzętu czy składaniu mebli. W tej kategorii znajdziesz śrubokręty przeznaczone do różnych rodzajów śrub. Możesz wybierać spośród produktów o różnych rozmiarach końcówki. Dostępne są także całe zestawy śrubokrętów, które pozwolą Ci szybko wyposażyć swoją skrzynkę z narzędziami o najpopularniejsze wkrętaki.

Wkrętaki do śrub dostępne w tej kategorii różnią się także rodzajem uchwytu. Znajdziesz zarówno narzędzia przeznaczone do precyzyjnych prac, jak i wkrętaki z wytrzymałą rękojeścią do podbijania, które służą do odkręcania zardzewiałych lub zapiekłych śrub.

Możesz wybrać wkrętaki do śrub z teleskopowym lub elastycznym grotem. Narzędzia te doskonale sprawdzą się do odkręcania śrub w trudno dostępnych miejscach. Zazwyczaj są na wyposażeniu różnego rodzaju serwisów sprzętu RTV czy AGD.

Wkrętaki znajdują się na wyposażeniu wielu specjalistów nie tylko zajmujących się pracami budowlano-remontowymi. Także elektrycy potrzebują specjalnie zabezpieczonych śrubokrętów, które pozwolą im uniknąć porażenia prądem. Tego typu narzędzia również znajdziesz w tej kategorii.

Możesz wybierać spośród pojedynczych wkrętaków ze stałym grotem lub wybrać model z wymienną końcówką i zestawem bitów. To drugie rozwiązanie znacznie ułatwia przechowywanie narzędzia. Bity zajmują o wiele mniej miejsca niż śrubokręt.

Wysokiej jakości śrubokręty dla majsterkowiczów i profesjonalistów

Na wyposażeniu każdej skrzynki narzędziowej profesjonalisty czy domowego majsterkowicza znajdują się obcęgi, klucze nasadowe czy imadła. Jednak to właśnie zestaw śrubokrętów jest najczęściej stosowany do najróżniejszego rodzaju prac. Niezależnie od tego, czy zajmujesz się remontem mieszkań, czy sam wytwarzasz meble – przydadzą się wkrętaki najwyższej jakości.

Dostępne w tej kategorii śrubokręty wykonane są z solidnej stali wanadowej odpornej na korozję. Możesz być pewien, że nawet przy ciężkich pracach nie złamią się lub nie uszczerbią. Dodatkowo przechowywane w piwnicy lub garażu, gdzie mogą być narażone na wilgoć, nawet po wielu latach nie pokryją się rdzą. Ich końcówka zazwyczaj pokryta jest farbą magnetyczną, która przyciąga śruby, co ułatwia ich wyjmowanie lub wkładanie do otworu.

Warto również zwrócić uwagę na wysoką jakość rękojeści. Wykonana jest ona z trwałego tworzywa sztucznego z elementami antypoślizgowej gumy. Masz więc pewność, że w każdym momencie zachowasz pewny i mocny chwyt. Możesz wybierać spośród wkrętaków o prostym, ergonomicznym uchwycie lub wybrać model z uchwytem typu T.

Wkrętaki o różnym kształcie końcówki

Największą różnicą pomiędzy poszczególnymi śrubokrętami jest rodzaj końcówki. To właśnie tę należy dopasować do rodzaju śruby. W kategorii tej znajdziesz śrubokręty krzyżakowe przeznaczone do śrub o tym samym kształcie. Możesz wybrać śrubokręty krzyżakowe proste typu Phillips. Najczęściej stosowane są podczas prac stolarskich, ale wykorzystasz je także do budowania ścianek działowych i sufitów podwieszanych z płyt gipsowo-kartonowych.

Nieco inną odmianą wkrętaka krzyżakowego jest typ Pozidriv. Wkrętaki te oprócz czterech głównych wypustek typowych dla śrubokrętów krzyżakowych mają cztery dodatkowe ramiona pomiędzy nimi. Ze śruby o takim kształcie wkrętak rzadziej się wysuwa, dlatego stosowane są w sytuacjach, gdy potrzebny jest większy nacisk na śrubę i mocniejsze dokręcanie elementów np. podczas składania mebli.  

Śrubokręty płaskie były niegdyś najpopularniejsze. Śruby tego typu nadal są spotykane, jednak dziś stosuje się jedynie w niewielkich urządzeniach czy konstrukcjach, gdzie nie jest potrzebna tak duża siła nacisku. Śrubokręty płaskie bardzo często wypadały ze szczeliny na główce wkręta, niszcząc go i uniemożliwiając odkręcenie. Z tego powodu zostały zastąpione przez inne rozwiązania.

Tuż obok imbusów, czyli wkrętaków do śrub o sześciokątnym otworze, bardzo popularne są śrubokręty gwiazdkowe tzw. trox. Istnieje kilka ich odmian, dlatego przy wyborze odpowiedniego, należy dokładnie zwrócić uwagę na śruby, które chcesz nimi odkręcić. Śrubokręty gwiazdkowe najczęściej stosowane są w warsztatach samochodowych czy serwisach urządzeń elektrycznych i elektronicznych.

Najrzadziej stosowane na użytek własny są śrubokręty trójramienne tzw. tri-wing. Śruby tego typu wykorzystuje się do zabezpieczania sprzętu AGD, dlatego śrubokręty trójramienne najczęściej znajdują się na wyposażeniu serwisów tego rodzaju sprzętu.

W kategorii tej znajdziesz także wkrętaki o grocie zakończonym dwoma różnymi końcówkami. Możesz je dowolnie zmieniać przez włożenie do rękojeści końcówki, której nie potrzebujesz. Zazwyczaj łączone są w ten sposób wkrętaki płaskie i krzyżowe.

Wkrętaki przeznaczone do różnego rodzaju prac

Wkrętaki można podzielić także ze względu na zastosowanie. W tej kategorii znajdziesz praktyczne zestawy wkrętaków przeznaczone do precyzyjnych prac. Przydadzą się one majsterkowiczom lub osobom zajmującym się naprawą drobnego sprzętu elektronicznego np. smartfonów. Osobny zestaw przeznaczony jest dla zegarmistrzów i zawiera zestaw wkrętaków z różnymi końcówkami w bardzo małych rozmiarach. Aby odkręcanie śrub takimi wkrętakami było wygodne, producenci zmieniają nieco rękojeść, którą można oprzeć o wnętrze dłoni i palcami kręcić grot.

Znajdziesz tu także zestaw wkrętaków dla elektryków. Ten rodzaj śrubokrętów ma za zadanie przede wszystkim zabezpieczyć przed niekontrolowanym i nieprzewidzianym porażeniem prądem. Zarówno rękojeść, jak i grot pokryte są gumą nieprzewodzącą prądu. Do zestawu śrubokrętów elektrotechnicznych dołączony jest zazwyczaj miernik. Jest to specjalny śrubokręt płaski z przeźroczystą rękojeścią, w której znajduje się czerwona lampka. Za jego pomocą można sprawdzić, czy w danym obwodzie płynie prąd.

Osobną grupą wkrętaków są śrubokręty z podbijakiem. Od tradycyjnych wkrętaków różnią się przelotowym trzpieniem ze stali. Jest on na stałe złączony z grotem i kończy się płaską nakładką, która chroni otoczkę rękojeści. Tego rodzaju wkrętaki może pobijać młotkiem w celu np. poluźnienia śruby. Stosuje się je w cięższych pracach ślusarskich.

W kategorii tej znajdziesz także wiele śrubokrętów i zestawów bitów do użytku domowego. Tego rodzaju śrubokręty doskonale sprawdzą się podczas składania mebli zakupionych przez internet, do drobnych napraw sprzętu elektronicznego czy chociażby wymiany baterii w zabawkach dziecięcych.

Jeśli rzadko używasz śrubokrętów, lepszym rozwiązaniem będzie dla Ciebie uniwersalny grot z nasadką na bity i zestaw końcówek do niego. W ten sposób w niewielkim opakowaniu zmieścisz pełen rozbudowany zestaw śrubokrętów. Z łatwością zmieścisz go w niewielkiej skrzynce z narzędziami. Pojedyncze śrubokręty ze stałą końcówką z pewnością są wygodniejsze i pozwalają na większą precyzję, jednak zajmują stosunkowo więcej miejsca. Warto je wybrać, jeśli masz do dyspozycji regał w garażu lub piwnicy, który możesz przeznaczyć na skrzynki z narzędziami.Porady

Zobacz więcej porad