Konewki ogrodowe

Pokaż na stronie

112 produktów w tej kategorii

Sortuj

Zmień widok

Sortuj

21 99 szt.
10 20 50 100 Ofert na stronie

Dla osób, które cenią sobie tradycyjny sposób dbania o kwiaty i rośliny na grządkach, polecamy konewki ogrodowe. Produkty te mają zróżnicowaną pojemność. Dzięki temu z łatwością można wybrać produkt idealny do podlania kilku kwiatów w skrzynkach, jak i taki, który wystarczy do zadbania o sporą rabatę. Wszystkie produkty zostały przygotowane z trwałych materiałów, odpornych na stały kontakt z wodą, a często również działanie lekkiej chemii w postaci nawozów do roślin. Wymienna końcówka do konewki pozwoli przywrócić wydajność, gdy sitko ulegnie zużyciu.

 

Wszystkie oferowane w sklepie Bricomarche.pl konewki ogrodowe doskonale nadają się do podlewania roślin odstaną wodą. Mogą służyć również do dozowania nawozów, jako że w większości mają dodatkowe miary wypisane na ściankach. Z powodzeniem zastępują węże i zraszacze w sytuacjach, gdy te nie są niezbędne, na przykład z uwagi na mały rozmiar uprawy. Z kolei wymienna końcówka do konewki to dobry wybór, gdy poprzednia została zatkana, uległa zniszczeniu albo po prostu się zestarzała.

 

Konewki plastikowe – do ogrodu i domu

Jedną z najważniejszych czynności podczas pielęgnacji każdej rośliny jest podlewanie. Niezależnie od tego, czy uprawiasz rośliny jadalne, czy ozdobne w doniczkach lub w ogrodzie musisz je regularnie nawadniać. W ten sposób zapewnisz im zdrowy i szybki wzrost. W jaki sposób podlewać rośliny w ogrodzie lub w domu?

 

W obu miejscach przydadzą Ci się konewki plastikowe. To specjalnie zaprojektowane naczynia na wodę, które wyposażone są w długą szyjkę zakończoną otworem lub sitkiem. Możesz wybrać modele otwarte lub zamknięte, do których wodę nalewa się przez niewielką dziurkę. W tej kategorii znajdziesz konewki plastikowe w najróżniejszym kształcie i utrzymane w różnych kolorach. Dostępne są proste modele o dużej pojemności, które świetnie sprawdzą się w ogrodzie. Znajdziesz także mniejsze konewki o fantazyjnym kształcie, które ułatwią Ci domową hodowlę roślin doniczkowych.

 

Oprócz samych konewek w kategorii tej znajdziesz także akcesoria zwiększające wygodę i funkcjonalność tych produktów. Konewkę z otwartym dziubkiem możesz uzupełnić sitkiem. Z kolei model o dużej pojemności wyposażysz w wygodny pasek na ramię, który ułatwi Ci przenoszenie konewki z jednego miejsca w drugie.

 

Konewki ogrodowe o dużym litrażu do podlewania grządek i rabat kwiatowych

Większe powierzchnie trawników zazwyczaj podlewane są przez zraszacze ogrodowe, z kolei węże ogrodowe najczęściej używane są do podlewania grządek i większych rabat kwiatowych. To jednak nie znaczy, że konewki ogrodowe nie znajdą zastosowania podczas uprawy roślin na zewnątrz. Niektóre rośliny potrzebują większej ilości wody. Często też hodowane są w donicach ustawionych na ganku, obok altanki czy w wiszących kwietnikach. Trudno jest je podlewać za pomocą węża, nie zalewając wodą także przestrzeni wokół. Szybciej i wygodniej zrobisz to za pomocą konewki.

 

Konewki ogrodowe wykonane są z trwałego tworzywa sztucznego. Często jest nim polietylen o dużej gęstości. Jest to tworzywo w pełni odporne na korozję, a także promienie UV czy niską temperaturę. Bez problemu możesz zostawić konewkę na zewnątrz czy w nieogrzewanej altance.

 

Ten rodzaj konewek często ma większą pojemność od domowych, ponieważ w ogrodzie z pewnością znajdziesz o wiele więcej roślin do podlania niż w domu. Dzięki większej pojemności nie będziesz musiał tak często jej uzupełnić. Ponadto wyposażone są w sitko, które rozprasza strumień wody, jednocześnie podlewając większą powierzchnię ziemi. Ich design z kolei dostosowany jest w pełni do spełnianych przez nich funkcji. Konewki ogrodowe mają przede wszystkim być praktyczne. Ich szyjki ulokowane są nisko, dzięki czemu spokojnie opróżnisz konewkę bez konieczności mocnego jej przechylania.

 

Konewki do kwiatów o ciekawym designie – oryginalna ozdoba wnętrza i balkonu

Nieco inaczej wyglądają konewki do kwiatów hodowanych w domu. Cechują się o wiele ciekawszym designem. Bardzo popularne są konewki z dużym otworem do wlewania wody i otwartą szyjką. Ich pojemność jest znacznie mniejsza niż modeli ogrodowych.

 

Konewki do kwiatków mają ciekawe wzory i kolory. Dzięki temu postawione tuż obok kwietnika mogą stanowić dodatkową ozdobę wnętrza. Podobnie jak modele ogrodowe wykonane są z trwałego tworzywa sztucznego odpornego na działanie wody. Ich wąska szyjka zazwyczaj zakończona jest niewielkim otworem, co pozwala precyzyjnie skierować strumień wody do doniczki, nie wylewając przy tym wody poza jej granice.

 

Konewki o mniejszej pojemności przydadzą Ci się także do podlewania roślin na balkonie czy tarasie. Nawet kwietniki ulokowane wysoko pod sufitem z łatwością podlejesz za ich pomocą.

 

Do czego użyć konewki?

Konewki do podlewania ułatwią Ci dostarczanie odpowiedniej ilości wody każdej roślinie. Niektóre modele mają wygodną podziałkę, dzięki której dokładnie wiesz, ile wody znajduje się w jej wnętrzu. Zarówno zbyt duża, jak i zbyt mała ilość wody może źle wpłynąć na rozwój roślin i zatrzymać jej kwitnienie, a nawet spowodować obumarcie.

 

Roślinom należy także dostarczyć odpowiedniej ilości składników odżywczych. W domowej hodowli roślin najczęściej stosuje się do tego różnego rodzaju nawozy i odżywki w formie płynów. Konewki do podlewania są doskonałym naczyniem, w którym możesz wygodnie zmieszać wodę z odżywką i podlać taką mieszanką swoje rośliny. Dzięki temu zapewnisz im wszystkie składniki odżywcze niezbędne do wzrostu. Twój ogród lub balkon będzie zachwycał kolorami i bujnością kwiatów.

 

Akcesoria do konewek, które zwiększą ich funkcjonalność

Ogrodowe modele konewek o prostej konstrukcji i kształcie możesz uzupełnić dodatkowymi akcesoriami, dzięki którym zwiększysz ich funkcjonalność. Większość konewek jednego typu ma tę samą średnicę szyjki. To sprawia, że możesz osobno dokupić sitka do konewek i założyć je na swoją konewkę. To pozwoli Ci zmienić strumień i dostosować go do podlewanych roślin. Grządki lub młode rośliny o delikatnych pędach warto podlewać rozproszonym i delikatnym strumieniem. Sitka do konewek założone na szyjce pozwolą Ci taki uzyskać. Dzięki temu nie złamiesz sadzonek przez nieuważne podlewanie zbyt dużą ilością wody.

 

W ogrodzie często odległość między kranem a grządkami jest dość duża. Przenoszenie sporej pojemności konewki może być nie lada wyzwaniem. Aby ułatwić sobie to zadanie, wyposaż swoją konewkę w wygodny pasek. Dzięki niemu będziesz mógł zawiesić ją sobie na ramieniu i przenieść do miejsca, w którym ją potrzebujesz. Pasek ten zwolni także Twoje dłonie, w których będziesz mógł przenieść także niezbędne narzędzia do pielęgnacji rośliny. Dzięki temu zaoszczędzisz sporo sił na niepotrzebnym pokonywaniu tej samej drogi.

 

Pasek ten wyposażony jest w wygodną podkładkę na ramię, dzięki czemu pomimo dużej wagi konewki nie wbija się w ramię. Z kolei zapięcie do ucha konewki jest mocne, więc nie musisz się obawiać, że po drodze samoistnie się odepnie lub zerwie. W całości wykonany jest z tworzywa sztucznego odpornego na duży ciężar i wodę. Wiele z nich jest regulowana, dzięki czemu dopasujesz go do wzrostu osoby przenoszącej konewkę.

Powiadom o dostępności