Listwy przypodłogowe, łączniki i zakończenia do paneli podłogowych

Pokaż na stronie

2356 produktów w tej kategorii

Sortuj

Zmień widok

Sortuj

Materiał MDF
Typ listwa przypodłogowa
Materiał drewno sosnowe/świerkowe
Typ wałek
Materiał PVC
Typ narożnik wewnętrzny
Materiał PVC
Typ listwa przypodłogowa
Materiał PVC
Typ listwa przypodłogowa
Materiał PVC
Typ narożnik zewnętrzny
Materiał aluminium
Typ PR3K
Materiał PVC
Typ łącznik do listwy
Materiał PVC
Typ narożnik wewnętrzny
Materiał PVC
Typ narożnik zewnętrzny
Materiał PVC
Typ narożnik zewnętrzny
Materiał PVC
Typ narożnik wewnętrzny
Materiał PVC
Typ narożnik zewnętrzny
Materiał aluminium
Typ T16
Materiał aluminium
Typ SM2
Materiał drewno sosnowe
Typ listwa
Materiał drewno sosnowe
Typ listwa
Materiał drewno sosnowe
Typ listwa
Materiał drewno sosnowe
Typ listwa
Materiał drewno sosnowe
Typ listwa
10 20 50 100 Ofert na stronie

Jednym z elementów niezbędnych przy wykończeniu podłóg są oczywiście łączniki i zakończenia do paneli. Sprawiają one, że podłoga jest stabilna i elegancka, a przy okazji zamontowana dostatecznie trwale. Podobnie jak listwy przypodłogowe, elementy te trzeba dopasować przede wszystkim do rozmiaru paneli oraz miejsca, w którym mają być użyte. Inne parametry są wymagane od części stosowanych we wnętrzach mieszkalnych, a inne w łazienkach albo budynkach użyteczności publicznej.


Oferowane w sklepie Bricomarche.pl łączniki i zakończenia do paneli, a także listwy to produkty, które są dostępne w różnych rozmiarach. Dodatkowo mogą być też wykonane z materiałów o różnych właściwościach, stąd ich wyboru warto dokonywać szczególnie uważnie. Wszystkie akcesoria są trwałe, łatwe w montażu oraz funkcjonalne. Aby mieć pewność, że panele podłogowe są estetycznie wykończone, warto dobrać do nich odpowiednie listwy przypodłogowe. Można dopasować je na przykład do koloru paneli, co poprawia efekt wizualny całego pomieszczenia.


Wykańczanie podłóg ma za zadanie zapewnić stabilność podłoża i sprawić, że będzie ono wyglądało estetyczniej. Kiedy wybierzemy już odpowiedni typ podłogi, np. panele podłogowe, płytki, parkiet, musimy zadbać o to, aby poszczególne jej elementy trzymały się razem, a cała podłoga wyglądała atrakcyjnie. Do tego celu trzeba postawić na elementy wykończeniowe, jakimi są profile podłogowe oraz wszelkiego rodzaju łączniki paneli czy narożniki. To dzięki tym niewielkim przedmiotom cała podłoga może „trzymać się w kupie”, a jej części pozostają ze sobą połączone na dobre.

Sklep Bricomarche w swojej ofercie posiada materiały wykończeniowe do podłóg, które przydadzą się podczas tworzenia posadzek. Zapraszamy do przeglądania profili podłogowych wraz z dodatkami, takimi jak zakończenia do paneli podłogowych czy łączniki. Z nami w ciekawy sposób stworzysz podłogę, która będzie miała nie tylko mocny podkład, ale też stylowe wykończenie. Na co zwrócić uwagę podczas wyboru produktów do wyłożenia brzegów podłogi i jakie wybrać, aby uzyskać efekt, jaki sobie wymarzyliśmy?


Listwy i profile, czyli jak estetycznie wykończyć podłogę

Trwałość posadzki, niezależnie od tego, czym jest ona wyłożona, nie zależy tylko i wyłącznie od wykorzystanego materiału głównego. Dużą rolę pełnią tutaj również akcesoria dodatkowe, czyli elementy wykończeniowe, dzięki którym wszystkie części posadzki są ze sobą spójnie złożone i trwałe. Zastosowanie na podłodze podłogi w formie paneli, wymaga wykończenia jej z pomocą listew przypodłogowych oraz łączników do listew przypodłogowych, dzięki którym będzie możliwe stworzenie efektywnej konstrukcji.

Profile podłogowe pełnią między innymi funkcję łączenia podłóg o różnych poziomach. Takie działanie pozwoli nam stworzyć posadzkę, która będzie stanowiła jedną spójną całość nawet w przypadku, gdy do jej tworzenia wykorzystamy kilka różnych elementów. Listwy i łączniki pozwalają uzyskać jeden poziom podłogi, sprawiając, że staje się ona wyrównana. Pomagają także zakryć ewentualne szczeliny i nierówności, wpływając na lepszy odbiór wizualny konstrukcji.


Profile podłogowe jako elementy dekoracyjne

Stawiając na listwy przypodłogowe, często kierujemy się względami wizualnymi. Wykończenia podłogi tworzy się również po to, aby całość lepiej wyglądała. Dlatego dobierając odpowiedni styl i kolorystykę profili podłogowych, należy dopasować je do całości aranżacji. Nie tylko do rodzaju i stylu posadzki, ale też ścian i ogólnego otoczenia. Inne listwy będą pasować do wnętrza o charakterze retro, a inne sprawdzą się w pomieszczeniach wyposażonych na modłę modernistyczną. Oczywiście w naszym sklepie znaleźć można także profile w stylu uniwersalnym, które można połączyć z dowolną aranżacją.


Funkcjonalność profili podłogowych

Zadaniem listew przypodłogowych jest nie tylko łączenie, ale też zakrywanie szczelin i nierówności, co czyni je produktami wielofunkcyjnymi. Zakrywając otwory, pomiędzy elementami podłogi i ścianą, profile wyrównują powierzchnię posadzki i zapobiegają potknięciu o nierówności.

Zakrycie szczelin wpływa także na estetykę pomieszczenia. Co więcej, profile podłogowe, jak i listwy przypodłogowe,  złączki do listew przypodłogowych, jak również narożniki - wszystko to wpływa na estetyczny odbiór pomieszczenia. To właśnie dlatego takie elementy wybiera się także, kierując się ich prezencją.

Listwy przypodłogowe pełnią też funkcję ochronną dla ściany. Są one umieszczone pomiędzy podłożem a ścianą nie tylko po to, aby je ładnie połączyć, ale również, aby zapobiec zabrudzeniom do pewnej wysokości. Do lekkich uszkodzeń czy zabrudzenia dolnych części ściany dochodzi często podczas prac porządkowych lub remontów. Listwy podłogowe pomagają uniknąć tego rodzaju zniszczeń.

Kolejnym zastosowaniem listew przypodłogowych jest wykorzystanie ich jako warstwy zakrywającej. O co chodzi? Listwy stanowią idealną opcję do włożenia za nie kabli od przedłużaczy, które w innej sytuacji musiałyby pozostać na podłodze, plącząc się pod nogami domowników. Listwy świetnie sprawdzają się w zakresie ukrycia kabli, a to sprzyja utrzymaniu porządku w pomieszczeniu i zapobiega plątaniu się przewodów.

Oczywiście nie można zapomnieć o ich funkcji ozdobnej. Elementy te, wraz z zakończeniami do listew przypodłogowych mogą stanowić ciekawą dekorację, która ozdobi dany pokój, dodając mu charakteru i poprawiając atmosferę wnętrza.


Czym się kierować podczas wyboru łączników do paneli podłogowych?

Profile podłogowe to elementy, które powinny charakteryzować się solidnym wykonaniem i dobrym dopasowaniem do posadzki. Produkty te najczęściej wykonywane są z aluminium, które łatwo jest przytwierdzić do paneli, wyrównując podłoże w odpowiedni sposób.

Wybierając właściwy produkt, musimy przede wszystkim dobrać go do indywidualnych potrzeb. Łączniki paneli podłogowych mogą występować w różnych kolorach. Jednak nie tylko wygląd zewnętrzny jest ważny, istotna jest również sama długość takiego profilu. I tutaj trzeba zastanowić się, jak długie łączniki będą potrzebne do tego, aby odpowiednio wyprofilować daną posadzkę i zapewnić jej równą konstrukcję.


Zakończenia listew przypodłogowych i inne elementy wykończeniowe

Odpowiednie położenie listew przypodłogowych w taki sposób, aby spełniały swoje zadanie, również wymaga dodatkowych elementów. Chcąc, aby nasza podłoga wyglądała w pełni estetycznie, musimy postawić również na zakończenia listew przypodłogowych, które dopełnią całości aranżacji. Są to niewielkie części, które najlepiej dobrać tak, aby dopasowywały się designem do samej listwy.

Miłośnicy kontrastu mogą jednak wybrać inne sposoby aranżacji i dobrać złączki do listew przypodłogowych na zasadzie kontrastu. Podczas wyboru tego rodzaju części ważne jest, aby można je było dobrze przymocować wraz z wybraną listwą, tworząc tym samym atrakcyjne i praktyczne wykończenie podłogi.


Profile podłogowe i inne akcesoria wykończeniowe - wybierz dobrze

Wszystkie osoby, które w najbliższym czasie będą zajmować się wykończeniem podłogi lub chcą zrobić remont w domu, zachęcamy do przeglądania naszej oferty. W asortymencie marketu znaleźć można złączki do listew przypodłogowych, narożniki, profile podłogowe i wiele innych elementów wykończeniowych, bez których stworzenie ładnej, estetycznej posadzki wydaje się niemożliwe. Oferujemy produkty wysokiej jakości, dostępne w różnych kolorach.

 Zapraszamy każdego, kto poszukuje solidnych elementów wykończeniowych do podłogi do wybierania listew przypodłogowych i akcesoriów wykończeniowych spośród udostępnionych przez nas części, które na pewno sprawdzą się podczas tworzenia estetycznej i uporządkowanej przestrzeni wewnątrz budynku.

Powiadom o dostępności

Informujemy, że podany przez Państwa adres e-mail będzie wykorzystywany w celu poinformowania Państwa o dostępności wskazanego przez Państwa towaru, a także w celach marketingowych i promocyjnych towarów i usług oferowanych w sklepach Intermarche i Bricomarche. Administratorem Państwa danych osobowych przetwarzanych w tych celach jest ITM Polska sp. z o.o. (adres: ul. św. Mikołaja 5, Swadzim, 62-080 Tarnowo Podgórne). Przysługujące Państwu prawa, wynikające z przetwarzania Państwa danych osobowych oraz dodatkowe informacje są zawarte Polityce Prywatności.