Panele podłogowe

Panele podłogowe - Stolarka - Bricomarche.pl

Panele podłogowe to sposób na efektowną i praktyczną podłogę. Ich ogromnymi zaletami są łatwy montaż i bezproblemowa pielęgnacja. Docinanie i układanie paneli jest bardzo łatwe, dlatego podłoga powstaje niezwykle szybko i jest od razu gotowa do użytkowania. Jej pielęgnacja polega na odkurzaniu i myciu na mokro, z użyciem preparatów do tego rodzaju powierzchni. Panele to również rozwiązanie bardzo korzystne cenowo.

W ostatnich latach panele podłogowe cieszą się ogromną popularnością, dlatego producenci oferują coraz więcej ciekawych wzorów.

Powierzchnie paneli odzwierciedlają najczęściej kolory i struktury drewna. Są zróżnicowane, tak jak naturalne drewno. W naszej ofercie z łatwością znajdziesz panele, które wyglądają jak dąb, buk, jesion czy sosna. Dzięki temu podłoga będzie prezentować się naprawdę dobrze, znakomicie komponując się z meblami czy innymi drewnianymi dodatkami. Szeroki wybór dotyczy także kolorów – dostępne są panele od jasnych, niemal białych po ciemne, jak na przykład Dąb Verona.

Podczas wybierania paneli podłogowych szczególnie istotną kwestią jest ich klasa ścieralności. To ona determinuje trwałość podłogi i odporność na zarysowania. Klasy oznaczone są następująco:

  • AC1 – najsłabsza klasa;
  • AC2 i AC3 – klasy średnie, stosowane najczęściej w domach i mieszkaniach;
  • AC4 i AC5 – klasy wysokie, stosowane w miejscach publicznych, o natężonym ruchu, gdzie użytkowanie podłogi jest bardzo intensywne.

Porady

Zobacz więcej porad