Uszczelki samoprzylepne do drzwi i okien

Pokaż na stronie

65 produktów w tej kategorii

Sortuj

Zmień widok

Sortuj

Materiał EPDM
Materiał EPDM
Materiał EPDM
Materiał EPDM
Materiał EPDM
Materiał EPDM
Materiał EPDM
Materiał guma
Typ inna
Materiał guma
Typ inna
Materiał EPDM - Kauczuk etylenowo-propylenowo-dienowy
Typ uszczelniająca
Materiał EPDM - Kauczuk etylenowo-propylenowo-dienowy
Typ uszczelniająca
Materiał EPDM - Kauczuk etylenowo-propylenowo-dienowy
Typ uszczelniająca
Materiał EPDM - Kauczuk etylenowo-propylenowo-dienowy
Typ uszczelniająca
Materiał EPDM - Kauczuk etylenowo-propylenowo-dienowy
Typ uszczelniająca
Materiał EPDM - Kauczuk etylenowo-propylenowo-dienowy
Typ uszczelniająca
Materiał guma komórkowa
Typ uszczelniająca
Materiał guma komórkowa
Typ uszczelniająca
Materiał guma komórkowa
Typ uszczelniająca
Materiał guma komórkowa
Typ uszczelniająca
10 20 50 100 Ofert na stronie

W sklepie Bricomarche znajdziesz różnorodne produkty wykończeniowe. Polecamy między innymi nasze uniwersalne uszczelki do okien i drzwi. Mamy świadomość jak ważna jest szczelność drzwi i okien. Dzięki temu nie przepuszczają wilgoci oraz zimna, a latem pozostawiają wnętrze przyjemnie wychłodzone. Nie wystarczy jednak dobrej jakości okno lub drzwi. Konieczne jest zastosowanie dodatkowych akcesoriów. Oferujemy różne rodzaje uszczelek, w tym popularne uszczelki samoprzylepne. Umożliwiają one niezwykle prosty i intuicyjny montaż, który można wykonać samodzielnie, bez pomocy fachowca. Znajdziesz u nas uszczelki do okien i drzwi o różnym metrażu – od krótkich, 30-centymetrowych, aż po 100-metrowe zwoje. Nasze uszczelki do okien i drzwi nadają się zatem zarówno do indywidualnego, prywatnego, jak i profesjonalnego, komercyjnego wykorzystania. Produkty, dostępne w kategorii okna i schody, a także inne, znajdujące się w sklepie Bricomarche, charakteryzują się wysoką jakością i niezwykłą trwałością. Zapraszamy do zakupu.

Uszczelnianie okien i drzwi – wybierz odpowiednie uszczelki izolacyjne

Na wysokość rachunków za ogrzewanie i komfort cieplny w budynku wpływa nie tylko efektywność samego systemu grzewczego. Zwróć uwagę również na szczelność okien i drzwi, ponieważ przez trudno zauważalne szczeliny może uciekać ciepło. Aby ukryć szczeliny przy oknach i drzwiach, wybierz pasujące do nich uszczelki izolacyjne.
W kategorii tej znajdziesz różne modele uszczelek samoprzylepnych, które cechuje przede wszystkim łatwy i szybki montaż. Każdy produkt wyposażony jest w taśmę klejącą, która szczelnie przywiera do niemal każdej powierzchni. Produkty dostępne są w rolkach po kilkaset metrów, dlatego stanowią często wyposażenie ekip remontowych. Możesz wybrać także uszczelki izolacyjne o konkretnych wymiarach dopasowanych do skrzydła drzwiowego lub okiennego.
Uszczelki wykonane są najczęściej z gumy lub tworzywa sztucznego. Materiał ten zapewnia większą efektywność izolacji cieplnej i akustycznej. Dobrze dopasowana uszczelka minimalizuje straty ciepła i przenikanie hałasów z zewnątrz. Ponadto chroni pomieszczenie przed zalaniem w czasie deszczu i ramę okna przed zniszczeniem podczas wielokrotnego otwierania i zamykania.  
Podczas wyboru uszczelki koniecznie zwróć uwagę na jej profil. W kategorii tej znajdziesz modele o profilu E, D czy P. Każda z nich ma nieco inne zastosowanie i pasuje do innych okien.

Najlepsze uszczelki do okien

Szczeliny wokół okna są jednym z najczęściej występujących powodów spadku efektywności izolacji cieplnej budynku. Niezależnie od jakości czy materiału wykonania uszczelek okiennych, produkty te się zużywają. Z czasem stają się sztywne i tracą swoje parametry techniczne. Uszczelki do okien powinny być regularnie konserwowane, sprawdzane i w razie konieczności wymieniane.
Szczeliny wokół okien mogą powstać także podczas nieprawidłowego montażu stolarki okiennej lub wynikać z błędów konstrukcyjnych budynku. Możesz zastosować uszczelki do okien, aby pozbyć się szczelin wokół ramy okiennej lub pod parapetem.
Uszczelki powinny cechować się odpornością na ogień, wodę i zmienne temperatury. Dzięki temu niezależnie od panującej za oknem pogody będą dobrze spełniały swoje funkcje. Gumowe uszczelki dodatkowo są odporne na deformacje, dzięki czemu nie zaszkodzi im ciągłe zamykanie i otwieranie okien.

Zabezpieczenie przed przeciągiem – uszczelki drzwiowe

W tej kategorii znajdziesz także praktyczne uszczelki do drzwi. Podobnie jak okienne są to produkty samoprzylepne. Bez problemu poradzisz sobie z ich montażem. Uszczelki drzwiowe montowane na dole skrzydła zabezpieczą mieszkanie przed przeciągiem, a także insektami, które mogłyby wejść do domu przez szczelinę pod drzwiami. Dostępne są w różnych kolorach, co sprawia, że z łatwością dopasujesz je do koloru drzwi.
Uszczelki do drzwi zewnętrznych wpływają na zwiększenie izolacji cieplnej i akustycznej budynku, co podnosi komfort osób go użytkujących. Podobnie jak okienne uszczelki drzwiowe powinny być wykonane z materiałów elastycznych, ognioodpornych i wodoodpornych, co wpłynie nie tylko na ich skuteczność, ale i bezpieczeństwo stosowania w budynkach mieszkalnych.
Inne zastosowanie uszczelek okiennych
Dostępne w tej kategorii uszczelki okienne możesz zastosować nie tylko przy oknach i drzwiach. Elastyczny materiał, z którego są wykonane, doskonale tłumi także drgania. To sprawia, że możesz je przykleić np. przy drzwiczkach meblowych i w ten sposób zniwelować hałas związany z głośnym trzaskaniem podczas ich zamykania. Jeśli masz drewnianą skrzynię z ciężkim wiekiem, przyklej na krawędzi wieka uszczelkę. W ten sposób zabezpieczysz drewno przed zniszczeniem spowodowanym uszkodzeniami mechanicznymi.
Nic więc dziwnego, że uszczelki okienne znajdują także zastosowanie w różnych warsztatach i serwisach sprzętu AGD. Dzięki nim niwelowanie są drgania w urządzeniach mechanicznych i związany z nim hałas. Z kolei jako element izolacji cieplnej uszczelki okienne sprawdzają się także do uszczelniania systemów wentylacyjnych i klimatyzacji w budynkach.

Powiadom o dostępności

Informujemy, że podany przez Państwa adres e-mail będzie wykorzystywany w celu poinformowania Państwa o dostępności wskazanego przez Państwa towaru, a także w celach marketingowych i promocyjnych towarów i usług oferowanych w sklepach Intermarche i Bricomarche. Administratorem Państwa danych osobowych przetwarzanych w tych celach jest ITM Polska sp. z o.o. (adres: ul. św. Mikołaja 5, Swadzim, 62-080 Tarnowo Podgórne). Przysługujące Państwu prawa, wynikające z przetwarzania Państwa danych osobowych oraz dodatkowe informacje są zawarte Polityce Prywatności.