Uszczelki samoprzylepne do drzwi i okien

Pokaż na stronie

65 produktów w tej kategorii

Sortuj

Zmień widok

Sortuj

Materiał EPDM
Materiał EPDM
Materiał EPDM
Materiał EPDM
Materiał EPDM
Materiał EPDM
Materiał EPDM
Materiał tworzywo sztuczne
Materiał guma
Typ inna
Materiał guma
Typ inna
Materiał guma
Typ inna
Materiał guma
Typ inna
Materiał guma
Typ inna
Materiał guma
Typ inna
Materiał guma
Typ inna
Materiał guma
Typ inna
Materiał guma
Typ samoprzylepna
Materiał guma
Typ samoprzylepna
Materiał guma
Typ samoprzylepna
Materiał guma
Typ samoprzylepna
10 20 50 100 Ofert na stronie

W sklepie Bricomarche znajdziesz różnorodne produkty wykończeniowe. Polecamy między innymi nasze uniwersalne uszczelki do okien i drzwi. Mamy świadomość jak ważna jest szczelność drzwi i okien. Dzięki temu nie przepuszczają wilgoci oraz zimna, a latem pozostawiają wnętrze przyjemnie wychłodzone. Nie wystarczy jednak dobrej jakości okno lub drzwi. Konieczne jest zastosowanie dodatkowych akcesoriów. Oferujemy różne rodzaje uszczelek, w tym popularne uszczelki samoprzylepne. Umożliwiają one niezwykle prosty i intuicyjny montaż, który można wykonać samodzielnie, bez pomocy fachowca. Znajdziesz u nas uszczelki do okien i drzwi o różnym metrażu – od krótkich, 30-centymetrowych, aż po 100-metrowe zwoje. Nasze uszczelki do okien i drzwi nadają się zatem zarówno do indywidualnego, prywatnego, jak i profesjonalnego, komercyjnego wykorzystania. Produkty, dostępne w kategorii okna i schody, a także inne, znajdujące się w sklepie Bricomarche, charakteryzują się wysoką jakością i niezwykłą trwałością. Zapraszamy do zakupu.

Uszczelnianie okien i drzwi – wybierz odpowiednie uszczelki izolacyjne

Na wysokość rachunków za ogrzewanie i komfort cieplny w budynku wpływa nie tylko efektywność samego systemu grzewczego. Zwróć uwagę również na szczelność okien i drzwi, ponieważ przez trudno zauważalne szczeliny może uciekać ciepło. Aby ukryć szczeliny przy oknach i drzwiach, wybierz pasujące do nich uszczelki izolacyjne.
W kategorii tej znajdziesz różne modele uszczelek samoprzylepnych, które cechuje przede wszystkim łatwy i szybki montaż. Każdy produkt wyposażony jest w taśmę klejącą, która szczelnie przywiera do niemal każdej powierzchni. Produkty dostępne są w rolkach po kilkaset metrów, dlatego stanowią często wyposażenie ekip remontowych. Możesz wybrać także uszczelki izolacyjne o konkretnych wymiarach dopasowanych do skrzydła drzwiowego lub okiennego.
Uszczelki wykonane są najczęściej z gumy lub tworzywa sztucznego. Materiał ten zapewnia większą efektywność izolacji cieplnej i akustycznej. Dobrze dopasowana uszczelka minimalizuje straty ciepła i przenikanie hałasów z zewnątrz. Ponadto chroni pomieszczenie przed zalaniem w czasie deszczu i ramę okna przed zniszczeniem podczas wielokrotnego otwierania i zamykania.  
Podczas wyboru uszczelki koniecznie zwróć uwagę na jej profil. W kategorii tej znajdziesz modele o profilu E, D czy P. Każda z nich ma nieco inne zastosowanie i pasuje do innych okien.

Najlepsze uszczelki do okien

Szczeliny wokół okna są jednym z najczęściej występujących powodów spadku efektywności izolacji cieplnej budynku. Niezależnie od jakości czy materiału wykonania uszczelek okiennych, produkty te się zużywają. Z czasem stają się sztywne i tracą swoje parametry techniczne. Uszczelki do okien powinny być regularnie konserwowane, sprawdzane i w razie konieczności wymieniane.
Szczeliny wokół okien mogą powstać także podczas nieprawidłowego montażu stolarki okiennej lub wynikać z błędów konstrukcyjnych budynku. Możesz zastosować uszczelki do okien, aby pozbyć się szczelin wokół ramy okiennej lub pod parapetem.
Uszczelki powinny cechować się odpornością na ogień, wodę i zmienne temperatury. Dzięki temu niezależnie od panującej za oknem pogody będą dobrze spełniały swoje funkcje. Gumowe uszczelki dodatkowo są odporne na deformacje, dzięki czemu nie zaszkodzi im ciągłe zamykanie i otwieranie okien.

Zabezpieczenie przed przeciągiem – uszczelki drzwiowe

W tej kategorii znajdziesz także praktyczne uszczelki do drzwi. Podobnie jak okienne są to produkty samoprzylepne. Bez problemu poradzisz sobie z ich montażem. Uszczelki drzwiowe montowane na dole skrzydła zabezpieczą mieszkanie przed przeciągiem, a także insektami, które mogłyby wejść do domu przez szczelinę pod drzwiami. Dostępne są w różnych kolorach, co sprawia, że z łatwością dopasujesz je do koloru drzwi.
Uszczelki do drzwi zewnętrznych wpływają na zwiększenie izolacji cieplnej i akustycznej budynku, co podnosi komfort osób go użytkujących. Podobnie jak okienne uszczelki drzwiowe powinny być wykonane z materiałów elastycznych, ognioodpornych i wodoodpornych, co wpłynie nie tylko na ich skuteczność, ale i bezpieczeństwo stosowania w budynkach mieszkalnych.
Inne zastosowanie uszczelek okiennych
Dostępne w tej kategorii uszczelki okienne możesz zastosować nie tylko przy oknach i drzwiach. Elastyczny materiał, z którego są wykonane, doskonale tłumi także drgania. To sprawia, że możesz je przykleić np. przy drzwiczkach meblowych i w ten sposób zniwelować hałas związany z głośnym trzaskaniem podczas ich zamykania. Jeśli masz drewnianą skrzynię z ciężkim wiekiem, przyklej na krawędzi wieka uszczelkę. W ten sposób zabezpieczysz drewno przed zniszczeniem spowodowanym uszkodzeniami mechanicznymi.
Nic więc dziwnego, że uszczelki okienne znajdują także zastosowanie w różnych warsztatach i serwisach sprzętu AGD. Dzięki nim niwelowanie są drgania w urządzeniach mechanicznych i związany z nim hałas. Z kolei jako element izolacji cieplnej uszczelki okienne sprawdzają się także do uszczelniania systemów wentylacyjnych i klimatyzacji w budynkach.

Powiadom o dostępności

Informujemy, że podany przez Państwa adres e-mail będzie wykorzystywany w celu poinformowania Państwa o dostępności wskazanego przez Państwa towaru, a także w celach marketingowych i promocyjnych towarów i usług oferowanych w sklepach Intermarche i Bricomarche. Administratorem Państwa danych osobowych przetwarzanych w tych celach jest ITM Polska sp. z o.o. (adres: ul. św. Mikołaja 5, Swadzim, 62-080 Tarnowo Podgórne). Przysługujące Państwu prawa, wynikające z przetwarzania Państwa danych osobowych oraz dodatkowe informacje są zawarte Polityce Prywatności.