Kątowniki, listwy, narożniki i inne akcesoria do paneli ściennych

Pokaż na stronie

46 produktów w tej kategorii

Sortuj

Zmień widok

Sortuj

Materiał PCV
Typ kątownik
Materiał PCV
Typ kątownik
Materiał PCV
Typ kątownik
Materiał PCV
Typ kątownik
Materiał metal
Typ klamra montażowa
Materiał metal
Typ klamra montażowa
Materiał metal
Typ klamra montażowa
Materiał PVC
Typ listwa kątowa
Materiał PVC
Typ listwa kątowa
Materiał PVC
Typ listwa startowa
Materiał PVC
Typ listwa łącząca
Materiał PVC
Typ listwa startowa
Materiał PVC
Typ listwa startowa
Materiał PVC
Typ listwa kątowa
Materiał PVC
Typ listwa kątowa
Materiał PVC
Typ listwa kątowa
Materiał PVC
Typ listwa łącząca
Materiał PVC
Typ listwa kątowa
Materiał PVC
Typ listwa kątowa
Materiał PVC
Typ listwa startowa
10 20 50 100 Ofert na stronie

Montaż paneli wymaga nie tylko ich przycięcia oraz dopasowania do zastosowania konkretnej powierzchni, ale również wykończenia - w tym ostatnim celu przydadzą się listwy przypodłogowe oraz inne akcesoria. Ich zadaniem jest przede wszystkim zabezpieczenia końcówek paneli przed dostawaniem się po nie zanieczyszczeń albo wody. Dodatkowo służą również poprawie estetyki danej powierzchni. Kątowniki do paneli czy narożniki wzmacniają wolną krawędź, chroniąc ją przed uszkodzeniami mechanicznymi.


W naszym sklepie przygotowaliśmy szeroki wybór akcesoriów, które umożliwiają montaż takich elementów jak boazerie czy panele ścienne. Wszystkie dostępne w ofercie listwy przypodłogowe nadają się do montażu w połączeniu z popularnymi, często stosowanymi systemami. Zarówno kątowniki do paneli, jak i narożniki czy inne dodatki można swobodnie dopasować do kolorystyki samej boazerii albo paneli z uwagi na bogaty wybór kolorów. Warto zaopatrzyć się w takie akcesoria z lekkim zapasem, jako że wymagają one zazwyczaj przycięcia do konkretnych rozmiarów.


Listwy do paneli ściennych – estetyczne i funkcjonalne wykończenie

Panelami ściennymi wykańcza się wnętrza pomieszczeń mieszkalnych, miejsc publicznych czy lokali gastronomicznych. Stanowią efektowne i praktyczne wykończenie ścian, z których z łatwością zmyjesz wszelkie zabrudzenia. Aby jednak zadbać o estetyczne wykończenie ściany panelami, dobierz listwy do paneli ściennych.


W tej kategorii znajdziesz różnego rodzaju listwy do paneli ściennych. Pozwalają one wykończyć przestrzeń w rogu pomieszczeń, zabezpieczyć panele od dołu i od góry. Znajdziesz różnego rodzaju narożniki, listwy w kształcie litery H czy kątowniki. Z kolei listwa w kształcie litery U pozwoli Ci odpowiednio zabezpieczyć boazerię od góry. Elementy te charakteryzują się specjalną budową, która pozwala przymocować je do ściany lub stelaża, a następnie wsunąć i zabezpieczyć w nie panele. Wykonane są z trwałego tworzywa sztucznego odpornego na zabrudzenia i uszkodzenia mechaniczne. Ponadto w ofercie sklepu Bricomarcheé znajdziesz listwy występujące w różnych kolorach, co pozwoli Ci dopasować je do koloru posiadanych paneli.


Po co montować kątowniki PCV?

Panele ścienne wykonane z tworzywa sztucznego do złudzenia przypominają panele z MDF. Największą różnicą jest jednak ich środek. Panele te pozostają w środku puste. Z tego powodu bez ich odpowiedniego zabezpieczenia kurz i brud wpadałby do środka. Jego wyciągnięcie z kolei byłoby niemożliwe.


Bez odpowiedniego wykończenia panele są mocno narażone na uszkodzenia mechaniczne. Ich wystające rogi mogą pod wpływem uderzenia pękać lub szczerbiec, co nie tylko znacznie skróciłoby ich żywotność, ale także mocno zniszczyłoby estetykę wykończenia.


Estetyka jest ostatnim powodem, dla którego warto zastosować listwy. Nawet najlepiej docięte panele w pewnych miejscach nie będą dobrze wyglądały. Najbardziej problematyczne są oczywiście kąty pokoju. W nich warto zastosować kątowniki PCV, które pozwolą Ci idealnie wypełnić to miejsce i stabilnie przymocować panele.


Kątowniki PCV to nie jedyne elementy, których będziesz potrzebować. Na rogi wykorzystaj narożniki do paneli ściennych. Akcesoria te pozwolą Ci estetycznie wykończyć pomieszczenia panelami ściennymi bez względu na jego ukształtowanie. Narożniki do paneli ściennych są także o tyle ważne, że wystające rogi są najbardziej narażone na uszkodzenia. Warto je zatem odpowiednio zabezpieczyć.


Rodzaje wykończenia do paneli ściennych

W tej kategorii znajdziesz różnego rodzaju wykończenia do paneli ściennych. Dobór odpowiedniego uzależnij od miejsca, w którym chcesz go zamontować. Inne wykończenia do paneli ściennych przydadzą Ci się w rogu pomieszczenia, a inne przy podłodze.


Boazeria powinna być zabezpieczona zarówno od góry, jak i od dołu. W tym pomogą Ci profile w kształcie litery U. Dokładnie zamkną wnętrze paneli i zatuszują ewentualne różnice w ich długości. Kątowniki do paneli ściennych wykorzystasz w kątach pomieszczenia. Wszędzie tam, gdzie boazeria będzie zakręcała i pokrywała prostopadłą ścianę – wykorzystaj kątowniki do paneli ściennych.


W tej kategorii znajdziesz także listwy w kształcie litery H. Te pozwolą Ci połączyć panele np. z innym materiałem wykańczającym lub panele bez szybkiego systemu łączenia.

Powiadom o dostępności

Informujemy, że podany przez Państwa adres e-mail będzie wykorzystywany w celu poinformowania Państwa o dostępności wskazanego przez Państwa towaru, a także w celach marketingowych i promocyjnych towarów i usług oferowanych w sklepach Intermarche i Bricomarche. Administratorem Państwa danych osobowych przetwarzanych w tych celach jest ITM Polska sp. z o.o. (adres: ul. św. Mikołaja 5, Swadzim, 62-080 Tarnowo Podgórne). Przysługujące Państwu prawa, wynikające z przetwarzania Państwa danych osobowych oraz dodatkowe informacje są zawarte Polityce Prywatności.