Panele ogrodzeniowe i przęsła

Pokaż na stronie

69 produktów w tej kategorii

Sortuj

Zmień widok

Sortuj

Materiał stal ocunkowana
69 99 szt.
Materiał stal
Materiał beton
Materiał stal
Materiał stal ocynkowana
Materiał stal ocynkowana
Materiał stal
Materiał stal ocynkowana
Materiał stal
Materiał stal
Materiał stal
Materiał stal
Materiał stal
Materiał stal
Materiał stal
Materiał drut ocynk + RAL
10 20 50 100 Ofert na stronie

Trwałe, estetyczne ogrodzenie przydaje się zarówno w przypadku posesji prywatnych, jak i użytkowych czy firmowych. Zapobiega wejściu osób trzecich, zwłaszcza nieproszonych i o złych zamiarach. Panele ogrodzeniowe to świetny sposób, aby postawić płot szybko, bez zbędnego angażowania licznej ekipy, za to z gwarantowanym konkretnym efektem estetycznym. Bogaty wybór wzorów, kolorów oraz materiałów, z których wykonane są produkty, gwarantuje wybór modelu zgodnego z potrzebami każdego użytkownika.


Wszystkie oferowane w sklepie Bricomarche.pl panele ogrodzeniowe są dostępne w wysokiej jakości. Można wybierać między produktami, dzięki którym ogrodzenia będą prezentowały się elegancko i wytwornie. Zazwyczaj są one dostępne w ramach konkretnych systemów, co ułatwia przygotowanie płotu w jednym stylu. Alternatywnym rozwiązaniem są elementy stworzone z przęseł uniwersalnych, różniących się jedynie rozmiarami. To świetny wybór w przypadku działek albo w formie tymczasowego lub wewnętrznego systemu ogrodzeniowego.

Szybkie w montażu i estetyczne ogrodzenia panelowe

Każda prywatna posesja powinna mieć ogrodzenie, które zapewni mieszkańcom bezpieczeństwo i estetycznie zaznaczy jej granice. Nie tylko w domach prywatnych warto postawić płot. Także wokół budynków firmowych, magazynów czy nawet ogródków działkowych ogrodzenie jest bardzo przydatne. Nie tylko ogranicza dostęp osobom nieupoważnionym, ale także chroni znajdujące się na terenie posesji mienie.

Z czego jednak wykonać ogrodzenie? Czy zwykła siatka nawinięta na metalowe słupki wystarczy? W przypadku ogródków działkowych, które są dodatkowo zabezpieczone zewnętrznym płotem, zwykła siatka powinna spełnić swoje funkcje. Jednak w przypadku domów prywatnych i budynków firmowych potrzebujesz czegoś mocniejszego.

W ostatnim czasie coraz większą popularnością cieszą się ogrodzenia panelowe. Wpływa na to ich duża estetyka, ale przede wszystkim łatwość montażu. Ogrodzenia panelowe składają się z gotowych komponentów, tzw. paneli, które łączy się ze sobą lub mocuje do słupków. W ten w sposób szybko jesteś w stanie ogrodzić teren nawet o dużej powierzchni.

W tej kategorii produktów znajdziesz panele, które posłużą Ci do budowy ogrodzenia. Dostępne są w różnych wzorach i kolorach. Możesz wybrać proste panele 2D lub 3D z dodatkowymi zdobieniami. W naszym sklepie znajdziesz także panele wykonane z metalowych prętów, które charakteryzują się dużą dekoracyjnością. Dostępne są także zwykłe panele WPC, które mają nieco inne zastosowanie w ogrodzie.

Jakie wyróżniamy panele ogrodzeniowe?

Panele ogrodzeniowe przede wszystkim różnią się materiałem wykonania. Mogą być wykonane z drewna, choć o wiele częściej spotykane są panele metalowe. W tej kategorii znajdziesz także panele ogrodzeniowe wykonane z kompozytu. Mają one jednak nieco inne zastosowanie ze względu na mniejszą wytrzymałość.

Podczas budowy ogrodzenia na posesji prywatnej najlepiej postawić na panele ogrodzeniowe z metalu. Mogą mieć one formę zwykłej siatki, jednak są znacznie sztywniejsze i bardziej wytrzymałe. Wiele osób sięga po zwykłe proste panele 2D. Druty, z których są wykonane, łączą się ze sobą prostopadle. Nieco większą dekoracyjnością charakteryzują się panele metalowe 3D. Wyglądają bardzo podobnie, jednak na górze i na dole druty wygięte są w kształt litery V, dzięki czemu zyskują dodatkową ozdobę. Te proste modele przepuszczają największą ilość światła słonecznego. Z tego powodu rośliny zasadzone pod płotem będą miały doskonałe warunki do wzrostu. Jeśli chcesz zwiększyć swoją prywatność na posesji, możesz zasadzić żywopłot.

W tej kategorii znajdziesz także panele wykonane z grubszych, stalowych prętów. Zazwyczaj utrzymane są w kolorze czarnym. Same pręty zawierają o wiele więcej zdobień. Ponadto tworzą dekoracyjną górę ogrodzenia, dzięki temu, że kończą się na różnej wysokości. Pręty często zakończone są ostrą końcówką, co stanowi dodatkowe zabezpieczenie terenu i utrudnia przekroczenie ogrodzenia.

Ostatnim typem dostępnych paneli są modele zbudowane z poziomych przęseł. Mają nowoczesny wygląd, dzięki czemu pasują do nowych budynków. Zapewniają Ci dużą prywatność na posesji, jednak przepuszczają znacznie mniej światła słonecznego, co sprawia, że rośliny zasadzone pod płotem mogą nie mieć dostatecznych warunków do wzrostu.

Dlaczego warto postawić na panele ogrodzeniowe metalowe?

Dlaczego właściwie tak wiele osób decyduje się na ogrodzenie panelowe? Jest to jeden z najprostszych i najbardziej efektownych sposobów postawienia skutecznego ogrodzenia wokół posesji. Panele ogrodzeniowe metalowe często dostępne są wraz z elementami montażowymi. Wystarczy je ze sobą połączyć. Poszczególne przęsła możesz montować do słupków metalowych lub betonowych w zależności od ich wyglądu i Twojego projektu ogrodzenia.

Panele ogrodzeniowe metalowe cechują się dużą wytrzymałością. Wykonane są z solidnej stali, co sprawia, że ich sforsowanie wcale nie jest prostą sprawą. Swoim kształtem mogą znacznie utrudniać także przedostanie się na posesję ponad ogrodzeniem, jak w przypadku np. ostro zakończonych przęseł metalowych.

Panele te są zatem odporne na uszkodzenia mechaniczne, jednak to jeszcze nie wszystko. Ze względu na to, że wykorzystuje się je na zewnątrz, muszą być także odporne na warunki atmosferyczne szczególnie wilgoć i spowodowaną nią korozję. Dostępne w tej kategorie panele ogrodzeniowe metalowe zabezpieczone są przed korozją za pomocą warstwy cynku lub farby malowanej proszkowo. Obie metody doskonale chronią metal przed wilgocią i nie wymagają sezonowego odnawiania. Dzięki temu zyskujesz produkt, który na wiele lat zachowa swój oryginalny wygląd i odporność na warunki atmosferyczne.

Ostatnim powodem, dla którego tak wiele osób sięga po panele ogrodzeniowe, jest ich duża różnorodność. W naszym sklepie znajdziesz panele w stylu nowoczesnym lub tradycyjnym. Każde z nich cechuje się odmiennymi elementami zdobniczymi i kolorem, dzięki czemu jesteś w stanie dopasować je do elewacji budynku czy aranżacji ogrodu. Twoja posesja będzie nie tylko bezpieczna, ale także spójna wizualnie i estetyczna.

Panele ogrodzeniowe WPC – gdzie je wykorzystać?

Osobną grupą produktów są panele ogrodowe wykonane z kompozytu. Przęsła ogrodzeniowe mają jedno zastosowanie – mają Tworzyć estetyczne i skuteczne ogrodzenie wokół posesji. Z kolei panele ogrodowe mogą jednocześnie zaznaczyć granice całej posesji lub posłużyć Ci do wyznaczenia konkretnych stref w ogrodzie.

Czym właściwie cechują się panele ogrodowe? Kompozyt, z którego są wykonane, jest materiałem w pełni odpornym na deszcz, mróz i promienie UV. Możesz spokojnie budować z nich konstrukcje przeznaczone do użytkowania zewnętrznego. Posłużą Ci do budowy tarasu czy płotów. Warto jednak pamiętać, że zbudowane z nich ogrodzenia nie będą przepuszczać promieni słonecznych, ponieważ poszczególne panele ściśle do siebie przylegają. Rozwiązanie to jednak zapewnia Ci maksymalną prywatność. Z tego powodu często wykorzystywane są do np. oddzielanie strefy wypoczynkowej od reszty posesji i ogrodu, tak, abyś czuł się bezpiecznie i pewnie na swoim tarasie.


Powiadom o dostępności

Informujemy, że podany przez Państwa adres e-mail będzie wykorzystywany w celu poinformowania Państwa o dostępności wskazanego przez Państwa towaru, a także w celach marketingowych i promocyjnych towarów i usług oferowanych w sklepach Intermarche i Bricomarche. Administratorem Państwa danych osobowych przetwarzanych w tych celach jest ITM Polska sp. z o.o. (adres: ul. św. Mikołaja 5, Swadzim, 62-080 Tarnowo Podgórne). Przysługujące Państwu prawa, wynikające z przetwarzania Państwa danych osobowych oraz dodatkowe informacje są zawarte Polityce Prywatności.