Pompy do oczek wodnych i filtry

Pokaż na stronie

115 produktów w tej kategorii

Sortuj

Zmień widok

Sortuj

Rodzaj filtr stawowy
Napięcie 35 V
Rodzaj pompa
Wydajność 2000 l/h
Napięcie 220 - 240 V
Rodzaj sterylizator do oczek wodnych
Napięcie 220 V
Rodzaj pompa fontannowa
Wydajność 500 l/h
Napięcie 220 V
Rodzaj pompa fontannowa
Wydajność 1000 l/h
Napięcie 220 V
Rodzaj pompa fontannowa
Wydajność 1500 l/h
Napięcie 220 V
Rodzaj pompa fontannowa
Wydajność 2000 l/h
Rodzaj pompa fontannowa
Wydajność 2000 l/h
Rodzaj pompa fontannowa
Wydajność 600 l/h
Rodzaj pompa fontannowa
Wydajność 800 l/h
Rodzaj pompa fontannowa
Wydajność 1800 l/h
Rodzaj filtr stawowy
Napięcie 220 V
Rodzaj zestaw filtracyjny stawowy
Wydajność 3500 l/h
Rodzaj filtr stawowy
Napięcie 10 V
Rodzaj pompa
Wydajność 750 l/h
Napięcie 22 V
Rodzaj pompa
Wydajność 2700 l/h
Rodzaj gąbka
Rodzaj gąbka
Rodzaj gąbka
Napięcie 18 V
Rodzaj pompa
Wydajność 2100 l/h
10 20 50 100 Ofert na stronie

Każdy, nawet niewielki akwen położony na działce albo w ogrodzie wymaga regularnego czyszczenia oraz porządkowania. W przeciwnym razie mogą powstać warunki szkodzące żyjącym w nim zwierzętom. Każda osoba, która ma na posesji oczka wodne, musi regularnie je czyścić, co zapobiega również namnażaniu owadów, na przykład komarów. Właściwie dobrane do pojemności zbiornika pompy wodne zazwyczaj rozwiązują problem usuwania zabrudzeń czy zanieczyszczeń ze stojącej wody.


Wszystkie dostępne w naszym asortymencie produkty pochodzą od cenionych wytwórców. To sprawia, że mają wysoką jakość i funkcjonalność, która zadowoli większość użytkowników. Pompy do oczek wodnych mają przepuszczać wodę przez specjalnie filtry. Do oczka wodnego mogą być stosowane zarówno filtry mechaniczne, w formie gąbek czy pianek, jak i chemiczne. Te drugie hamują również rozwój drobnoustrojów. To, jakie filtry do oczka wodnego zostaną wybrane, zależy między innymi od tego, czy pełni ono jedynie funkcję estetyczną, czy też jest zbiornikiem do hodowli ryb.


Niezbędne wyposażenie oczek wodnych – o czym warto pamiętać?

Zamarzył Ci się niewielki staw w ogrodzie pełen ryb lub oczko wodne z małą fontanną? Pomyśl o dodatkowym wyposażeniu zbiornika wodnego, dzięki któremu będziesz mógł cieszyć się wyjątkową ozdobą ogrodu.


W tej kategorii znajdziesz niezbędne pompki do fontanny ogrodowej oraz filtry, które pozwolą Ci utrzymać czystość wody, co jest niezbędne do zachowania odpowiedniej homeostazy ekosystemu wodnego. W takich warunkach będziesz mógł hodować ryby i rośliny wodne. Twój niewielki staw będzie wyjątkowo uroczym miejscem, obok którego z chęcią będziesz wypoczywać. Dostępne są pompki do fontanny ogrodowej o różnej mocy i wydajności. Ponadto znajdziesz niewielkie filtry do oczek wodny, a nawet większe modele do stawów hodowlanych. Skompletuj niezbędne wyposażenie i ciesz się czystą wodą w swoim zbiorniku wodnym.


Jakie funkcje spełniają pompy do oczek wodnych?

Pompy do oczek wodnych umożliwiają zasysanie i transport wody. Ponadto w trakcie transportu, woda jest napowietrzana, co umożliwia hodowlę ryb. W każdym zbiorniku wodnym powinna znaleźć się chociaż jedna pompa. W większych stawach być może będziesz potrzebował dwóch.


Pompy do oczek wodnych transportują wodę do filtrów, dzięki czemu może być skutecznie oczyszczona z fragmentów roślin czy odchodów ryb. Dzięki temu nie dopuścisz do rozwoju sinic, Twoja woda będzie krystalicznie czysta i zachowasz równowagę biologiczną ekosystemu wodnego.


Ponadto pompy mogą transportować wodę do góry, dzięki czemu możesz je wykorzystać do budowy niewielkich wodospadów czy fontann. Szum wody działa niezwykle relaksująco, więc w ten prosty sposób możesz zamienić swój ogród w prawdziwą oazę spokoju.


Na jakie parametry warto zwrócić uwagę przy wyborze pomp?

W tej kategorii znajdziesz różne pompy do fontanny. Jeśli zależy Ci przede wszystkim na wyborze urządzenia zasilającego rzeźbę fontanny lub niewielki wodospad, zwróć przede wszystkim uwagę na wysokość podnoszenia wody. Dzięki temu będziesz mógł dopasować urządzenie do budowanej dekoracji.


W tej kategorii znajdziesz także niewielkie pompy do fontanny, które pozwolą Ci szybko urozmaicić taflę swojego oczka wodnego. Wybrane urządzenie umieść na kamieniu na dnie oczka, tak aby nie pobierała zgromadzonego tam mułu. Wystająca rurka zakończona okrągłym talerzem powinna wystawać ponad taflę wody.


Innym parametrem, na który warto zwrócić uwagę, jest wydajność. Tę z kolei powinieneś dopasować do rozmiaru swojego zbiornika wodnego. Warto wiedzieć, że do jednej pompy możesz podłączyć zarówno filtr, jak i fontannę. Warto jednak wybrać wówczas urządzenie o nieco większej wydajności. Tak samo w przypadku zarybionych oczek wodnych.


Rodzaje filtrów do oczek wodnych

Z czasem każdy zbiornik ulega zabrudzeniom odchodami hodowanych ryb czy obumarłymi fragmentami roślin. To z kolei prowadzi do występowania sinic i powolnego zarastania zbiornika. Aby do tego nie dopuścić, koniecznie wyposaż się w filtry do oczek wodnych. W tej kategorii znajdziesz zarówno filtry ciśnieniowe, jak i przepływowe. W mniejszych stawach i oczkach możesz wykorzystać filtry przepływowe, które zakopuje się w gruncie obok stawu. Nie szpecą zatem aranżacji ogrodu.


Filtry do oczek wodnych przepływowe z kolei montowane są w stawach średniej i dużej wielkości. Te modele umieszcza się ponad taflą wody na brzegu stawu, ponieważ woda spływa z filtra samoistnie z pomocą sił grawitacji. Najczęściej montuje się je w średnich i dużych stawach lub tych, w których hoduje się ryby wymagające wyjątkowo czystej wody.


Co jeszcze przyda Ci się do oczka wodnego?

W sklepie Bricomarché znajdziesz nie tylko filtry stawowe. Dostępne są także akcesoria, które pozwolą Ci założyć oczko wodne w dowolnym miejscu. Najszybszym sposobem zakładania oczka jest wykorzystanie specjalnej formy. Dostępne są formy do oczek wodnych o różnym kształcie i rozmiarze. Wykonane są z materiałów nieprzepuszczających wody do gruntu.


W późniejszym czasie może być Ci potrzebna także chemia do oczka wodnego, która pozwoli Ci oczyścić oczko wodne i przywrócić klarowność wody. Wszystkie te produkty znajdziesz w ofercie naszego sklepu.

Powiadom o dostępności

Informujemy, że podany przez Państwa adres e-mail będzie wykorzystywany w celu poinformowania Państwa o dostępności wskazanego przez Państwa towaru, a także w celach marketingowych i promocyjnych towarów i usług oferowanych w sklepach Intermarche i Bricomarche. Administratorem Państwa danych osobowych przetwarzanych w tych celach jest ITM Polska sp. z o.o. (adres: ul. św. Mikołaja 5, Swadzim, 62-080 Tarnowo Podgórne). Przysługujące Państwu prawa, wynikające z przetwarzania Państwa danych osobowych oraz dodatkowe informacje są zawarte Polityce Prywatności.