Szlifierki kątowe

Pokaż na stronie

92 produkty w tej kategorii

Sortuj

Zmień widok

Sortuj

Marka EINHELL
Średnica tarczy 115 mm
239 00 szt.
Marka GRAPHITE
Moc 900 W
Średnica tarczy 125 mm
157 00 szt.
Tylko online
Marka DEWALT
Moc 900 W
Średnica tarczy 125 mm
259 00 szt.
Tylko online
Marka Kaltmann Titanium
Moc 20 W
Średnica tarczy 125 mm
299 00 szt.
Tylko online
Marka Kaltmann Titanium
Średnica tarczy 125 mm
259 00 szt.
Marka EINHELL
Moc 1010 W
Średnica tarczy 125 mm
Marka GRAPHITE
Moc 1100 W
Średnica tarczy 125 mm
Marka GRAPHITE
Moc 750 W
Średnica tarczy 115 mm
Marka GRAPHITE
Moc 2350 W
Średnica tarczy 230 mm
Marka GRAPHITE
Moc 2600 W
Średnica tarczy 230 mm
Marka GRAPHITE
Moc 1200 W
Średnica tarczy 125 mm
Marka NUTOOL RED
Moc 900 W
Średnica tarczy 125 mm
Marka EINHELL
Moc 1010 W
Średnica tarczy 125 mm
Marka EINHELL
Średnica tarczy 115 mm
Marka EINHELL
Moc 800 W
Średnica tarczy 125 mm
Marka BOSCH
Moc 750 W
Średnica tarczy 125 mm
Marka GRAPHITE
Moc 750 W
Średnica tarczy 125 mm
Marka VERTO
Moc 2000 W
Średnica tarczy 230 mm
10 20 50 100 Ofert na stronie

Podczas prac renowacyjnych czy remontowych często niezbędne jest cięcie bardzo twardych materiałów. Pomóc w tym mogą odpowiednio dopasowane szlifierki kątowe. Inaczej niż pozostałe narzędzia z tej kategorii, służą one przede wszystkim do cięcia rozmaitych elementów oraz szlifowania ich krawędzi, nie zaś całej powierzchni. Z uwagi na konstrukcję te elektronarzędzia zazwyczaj stosowane są w przypadku bardzo twardych materiałów, takich jak różne rodzaje metalu, blachy, ceramika czy nawet beton.


Wszystkie dostępne w asortymencie sklepu szlifierki kątowe to urządzenia znanych i cenionych producentów. Różnią się funkcjonalnościami i mocą, dlatego łatwiej jest dobrać je do własnych oczekiwań. Urządzenia bardziej rozbudowane i z większym zakresem mocy polecamy przede wszystkim profesjonalistom i osobom an co dzień wykorzystującym szlifierki w swojej pracy. Mniejsze modele z kolei są bardziej poręczne i łatwiejsze w przechowywaniu nawet w sytuacji, gdy nie dysponujemy warsztatem. Wszystkie elektronarzędzia mają wymienne tarcze.

Gdzie najlepiej sprawdzi się szlifierka kątowa?

Szlifierki kątowe to jedne z najczęściej wybieranych narzędzi nie tylko przez fachowców. Znajdują zastosowanie zarówno w profesjonalnych pracach, remontach, na budowach, jak i w trakcie hobbystycznego majsterkowania. Chociaż rodzina szlifierek jest nie mała, to właśnie te zwane kątowymi można uznać za najbardziej uniwersalne, przez co przydatne w każdym domu.  Naszym zdaniem szlifierki kątowe to przyrządy, w które naprawdę warto zainwestować. Skąd to przekonanie? Zobacz sam!

Jak wybrać szlifierkę kątową?

Kupowanie elektronarzędzi zawsze wiąże się z możliwie dokładną analizą potrzeb. Po pierwsze należy zadać sobie pytanie, jakie są nasze oczekiwania, po wtóre - gdzie zamierzamy z nich korzystać. Szlifierki kątowe mają różne moce, przez co nadają się do pracy z różnymi materiałami, z których jedne są stosunkowo miękkie i plastyczne, inne zaś  takie jak stal, czy beton charakteryzują się dość sporą twardością. Moc urządzenia jest więc pierwszą kwestią podlegającą rozważaniom w trakcie zakupów - im większa, tym lepiej, gdyż nic Cię nie zaskoczy w trakcie remontu, czy budowy. Zasadniczo na potrzeby budowlano-remontowe wystarczające będą produkty o mocy do 900 W. Tego typu szlifierki bez trudu poradzą sobie z drewnem, ceramiką, aluminium, tworzywami sztucznymi, czy różnymi metalami. Jeśli jednak zamierzasz regularnie docinać kamienie lub beton, powinieneś przemyśleć wybór mocniejszych propozycji.

Szlifierki są urządzeniami pracującymi dzięki silnikom elektrycznym, które wprawiają w ruch, a właściwie obracają wrzeciono, na które nakłada się wybraną tarczę. Dzieje się to na tyle szybko, że czasem może prowadzić do przegrzania, dlatego dobrym pomysłem jest wybór takich modeli, które zostały wzbogacone o system zabezpieczający przed przegrzewaniem. Przy osiągnięciu zbyt wysokiej temperatury szlifierka wyłącza się, dzięki czemu nie ma zagrożenia uszkodzenia urządzenia.

Moc i dostępne funkcje oczywiście są niesamowicie ważne, jednak nie mniej istotne jest to, czy wybrana szlifierka będzie dobrze leżeć Ci w dłoni. Warto zweryfikować wyprofilowanie uchwytu oraz zastosowane do jego produkcji materiały. Najlepiej, gdy są pokryte gumą lub innym tworzywem, które uniemożliwia wyślizgnięcie się przyrządu. Dodatkowo ruch powoduje drganie, co przy dłuższym czasie pracy może niekorzystnie wpływać na siłę nacisku, dlatego powstały modele wzbogacone o specjalny system, który minimalizuje odczucie trzęsienia.

Wygodna i wielofunkcyjna szlifierka

Szlifierki występują w dwóch wariantach zasilania. Pierwsze to modele elektryczne, czyli zasilane prądem przy pomocy przewodu. Wśród nich można znaleźć zarówno podstawowe modele dla początkujących majsterkowiczów, jak i wysokiej klasy urządzenia profesjonalne, o dużej mocy, która ma przełożenie na jakość pracy. Wystarczy podłączyć kabel do gniazdka i natychmiast można działać! Drugie natomiast to szlifierki kątowe akumulatorowe, których największą zaletą jest brak ograniczeń związanych z miejscem. Te pozbawione okablowania narzędzia poddaje się ładowaniu, w związku z czym nie trzeba szukać zasilania, ani korzystać z niewygodnego przedłużacza. Szlifierki akumulatorowe to przede wszystkim lepsza mobilność - można z nich korzystać nie tylko w domu i garażu, ale również w ogrodzie, czy w plenerze. Wnioski? Sprawdzą się praktycznie zawsze - nawet wtedy, gdy nie będzie wokół Ciebie ani krzty prądu. Taka formuła jest również wygodna w przypadku problematycznych i trudno dostępnych miejsc. Będą pomocne również we wszelkich zadaniach na wysokościach. To, które z rozwiązań będzie lepsze w Twoim przypadku, jest zależne wyłącznie od Ciebie. Bez względu jednak na to, który model wybierzesz, zwróć uwagę, czy do zestawu została dołączona walizka do przechowywania oraz wygodnego transportowania narzędzia, a w przypadku modeli akumulatorowych także ładowarka i zamienna bateria.

Dopasuj idealną tarczę!

Szlifierki oprócz swojej podstawowej funkcji jaką jest cięcie, radzą są równie dobrze ze szlifowaniem i polerką. Ważną rolę odgrywa tu dobór prędkości, która powinna być optymalnie dopasowana do zadania i materiału. Warte uwagi są więc szlifierki kątowe z regulacją obrotów, dzięki którym można osobiście ocenić sytuację i precyzyjnie dostosować siłę nacisku, aby uzyskać zadowalający rezultat. Szlifierki kątowe wykorzystywane są do rozmaitych zadań - czasem służą do skracania paneli podłogowych, innym razem są pomocne podczas docinania płytek ceramicznych. Używa się ich do renowacji drewnianych mebli, usuwania rdzy z metalu, czy polerowania zniekształceń. Aby jednak móc w pełni wykorzystać ich potencjał konieczne jest dopasowanie odpowiednich tarcz - a jest w czym wybierać. Pierwszą rzeczą, której trzeba się przyjrzeć, jest oczywiście materiał, który poddawany będzie obróbce. Do wyboru są między innymi tarcze diamentowe, listkowe, wzmacniane włóknem szklanym, a także korundowe, lamelkowe, a nawet z włókniny. Jedne służą do cięcia, inne do szlifowania i wygładzania. Najważniejsze, aby dobrze dopasować tarczę, bo ta dedykowana drewnu może nie poradzić sobie z metalem. Na tarczach nie warto oszczędzać - jedynie najwyższej jakości produkty gwarantują perfekcyjne cięcie, więc jeśli nie chcesz mieć problemu z postrzępionymi krawędziami, wybieraj jedynie sprawdzone akcesoria, takie jak te zgromadzone w naszej ofercie.

Odpowiednie akcesoria

Nie bez znaczenia pozostaje również rozmiar tarczy. Podstawą są te o średnicy 115 oraz 125 mm, które uważa się za optymalne w przypadku większości zadań. Tarcze różnią się również w kwestii grubości, która wpływa na ich twardość. Jeśli cenisz sobie czas i tempo pracy z największą starannością dobierz tarczę, posiłkując się informacjami zamieszczonymi przez producenta. W przypadku szlifowania stosuje się zazwyczaj te wypukłe o grubości powyżej 5 mm z dość grubym ziarnem, natomiast rolą płaskich jest przede wszystkim cięcie. Należy też zwrócić uwagę na agresywność, dzięki której wiesz, z jakim natężeniem tarcza wpływa na tworzywo. Ostatnim poddawanym ocenie aspektem jest żywotność tarczy, czyli informacja o tym na ile cykli przy prawidłowym użytkowaniu powinien wystarczyć dany produkt.Powiadom o dostępności

Informujemy, że podany przez Państwa adres e-mail będzie wykorzystywany w celu poinformowania Państwa o dostępności wskazanego przez Państwa towaru, a także w celach marketingowych i promocyjnych towarów i usług oferowanych w sklepach Intermarche i Bricomarche. Administratorem Państwa danych osobowych przetwarzanych w tych celach jest ITM Polska sp. z o.o. (adres: ul. św. Mikołaja 5, Swadzim, 62-080 Tarnowo Podgórne). Przysługujące Państwu prawa, wynikające z przetwarzania Państwa danych osobowych oraz dodatkowe informacje są zawarte Polityce Prywatności.