Szlifierki

Szlifierki taśmowe

Ukryj kategorie i filtry
Sortuj
Sortuj
Pokaż na stronie
12 produktów w tej kategorii
Zmień widok

Szlifierka taśmowa TC-BS 8038 Einhell

0

Moc

800 W

Powierzchnia szlifierska

7,5 x 14 cm

299 00
zł/szt.
Do ulubionych
Do porównania
229 00
zł/szt.
Do ulubionych
Do porównania
Do ulubionych
Do porównania

Szlifierka taśmowa (MP901N) 900 W NUTOOL

0

Moc

900 W

Powierzchnia szlifierska

7,6 x 13 cm

Do ulubionych
Do porównania

Szlifierka taśmowa 920 W 76 x 533 mm

0

Moc

920 W

Powierzchnia szlifierska

7,6 x 53,3 cm

Do ulubionych
Do porównania

Szlifierka taśmowa 900W, 75x533mm GRAPHITE

0

Moc

900 W

Powierzchnia szlifierska

75 x 135 mm

Do ulubionych
Do porównania
Do ulubionych
Do porównania
Do ulubionych
Do porównania

Szlifierka taśmowa PBS 75 BOSCH

0

Moc

710 W

Powierzchnia szlifierska

76 x 165 mm

Do ulubionych
Do porównania

Szlifierka taśmowa (NPE900) 800 W NUPOWER EVOLUTION

0

Moc

800 W

Powierzchnia szlifierska

7,6 x 11 cm

Do ulubionych
Do porównania

Szlifierka taśmowa (NBS800) 810 W NUTOOL

0

Moc

810 W

Powierzchnia szlifierska

7,6 x 12 cm

Do ulubionych
Do porównania
10 20 50 100 Ofert na stronie

Szlifierki taśmowe bezkońcowe - Bricomarche.pl

Do wykończenia i szlifowania dużych powierzchni doskonale sprawdza się szlifierki taśmowe. Te elektronarzędzia mogą pomóc w wykonaniu bardziej albo mniej zaawansowanych prac. W zależności od rozmiaru, funkcjonalności czy rodzaju powierzchni roboczej szlifierki bezkońcowe umożliwiają zarówno obróbkę zgrubną, jak również przygotowanie precyzyjnych wykończeń. Dzięki temu produkty te są niezwykle praktyczne dla osób pracujących z dużymi powierzchniami drewnianymi.


Szlifierki taśmowe to doskonały wybór dla każdego, kto jest stolarzem albo ma warsztat, w którym sporo pracuje z drewnem. Nadają się na przykład do szlifowania blatów, ale również desek czy elementów na inne konstrukcje. Wygładzają powierzchnię, ścierają stare warstwy farb i lakierów. Z tego powodu szlifierki bezkońcowe sprawdzą się zarówno przy pracach projektowych, jak i renowacyjnych. Takie szlifierki świetnie nadają się na wyposażenie warsztatu - zwłaszcza, że można swobodnie wybrać ich rodzaj, moc, a także dodatkowe funkcjonalności.

Szlifierki taśmowe - jakie i dlaczego wybrać?

Elektronarzędzia, takie jak szlifierki taśmowe są ogromnym ułatwieniem przy rozmaitych zadaniach konstrukcyjnych, remontach i budowie. Różne warianty tego przydatnego urządzenia sprawiają, że można poddawać obróbce rozmaite materiały. Nie wiesz, jaką wybrać? Poznaj całą prawdę o szlifierkach taśmowych!

Szlifierki taśmowe do drewna i nie tylko

Szlifierki taśmowe swoją nazwę zyskały dzięki najważniejszemu elementowi, jaki składa się na ich pracę, czyli nałożonej na rolki taśmy. Ta jest wykonana z papieru ściernego, który zostaje wprowadzony w ruch. Chropowata powierzchnia w połączeniu z prędkością daje efekt ścierania i wygładzania, czyli spełnia podstawowe zadanie tego typu narzędzia.

Szlifierki taśmowe najlepiej sprawdzają się w pracy na sporych, prostych powierzchniach. Ze względu na swoją budowę najlepiej nadają się do czyszczenia, wygładzania i polerowania. To idealne przyrządy do opracowywania surowego drewna, które chcemy wykorzystać do budowy mebli, czy przygotowania altany ogrodowej, ale także usunięcia starego, łuszczącego się lakieru, czy dokładnego oczyszczenia natłuszczonej przez lata użytkowania płyty drewnopochodnej. Warto po nie sięgnąć do odnowienia zabrudzonego, rdzewiejącego metalu, zeszlifowania nierównych wypustek, ale również do przygotowywania do renowacji elementów, które nadgryzł już ząb czasu. Nieheblowane drewno najlepiej jest uprzednio opracować, oczyszczając je właśnie z pomocą szlifierki taśmowej, ale z ich udziałem można także pozbyć się nadmiaru spawów z wygładzanej powierzchni.

W zależności od wybranego papieru ściernego, który jest dostępny w różnych gramaturach, sprawdzi się do wyrównywania drewna lub elementów metalowych, pod warunkiem, że obróbce poddany będzie element pozbawiony wypukłości, zagłębień, narożników, czy niewielkich zdobień. Im mniejsze ziarno, tym lepiej wypolerujesz daną powierzchnię. Wszystko zależy od podłoża - grubsze odmiany wykonane z wytrzymałych tworzyw sprawią, że nie trzeba będzie zbyt mocno dociskać szlifierki, by osiągnąć oczekiwany rezultat.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Szlifierki taśmowe do drewna to narzędzia zasilane prądem, dlatego przy ich użyciu konieczne jest zachowanie wszelkiej ostrożności. Moc urządzenia ma realny wpływ na głośność i tempo pracy - im szybciej przesuwa się taśma, tym większa jest siła działania. Przy wyborze zawsze trzeba mieć na uwadze rodzaj materiału i wybrać taki model, który parametrami jest optymalnie do niego dostosowany. Odpowiednie wymiary taśmy i prędkość urządzenia nie tylko przyczynią się do podniesienia komfortu pracy, ale przy okazji zagwarantują lepszą precyzję i dokładność.

Wśród modeli dostępnych na rynku można wyróżnić dwie opcje. Pierwsze z nich to modele stacjonarne, które sprawdzają się w garażach majsterkowiczów. Ich zaletą jest stabilność, dlatego z łatwością można zająć się dokładną obróbką tworzyw. Drugie natomiast to szlifierki taśmowe ręczne, które dają możliwość opracowywania materiałów bez względu na miejsce. Dzięki swojej mobilności można z nich korzystać wszędzie tam, gdzie tylko pojawi się zasilanie - w domu, w garażu, a nawet w ogrodzie.

Inne możliwości szlifierki taśmowej

Choć wydawać by się mogło, że szlifierki z pasem bezkońcowym mają ograniczone pole działania - nic bardziej mylnego. W naszym sklepie można znaleźć rozmaite rodzaje taśm bezkońcowych, dzięki czemu zakres możliwości jest naprawdę spory. Oprócz tradycyjnego papieru ściernego można wybrać do obróbki tzw. płótno ceramiczne, korundowe, cyrkonowe lub postawić na pas wykonany z filcu, włókniny, czy wodoodporną odmianę do pracy ze szkłem.

Podobnie jak w przypadku różnych innych elektronarzędzi szlifierki taśmowe mogą być wzbogacone o różne dodatkowe funkcje. Niektóre modele mają systemy automatycznie napinające taśmę, możliwość dostosowania natężenia i tempa pracy lub są wyposażone w ułatwiające ułożenie i docisk narzędzia obudowy. Pomocne są także takie funkcjonalności jak usuwanie pyłu, dzięki czemu można uniknąć nieporządku i wszechobecnych skrawków ze szlifowanych powierzchni.