Szlifierki do gipsu

Pokaż na stronie

14 produktów w tej kategorii

Sortuj

Zmień widok

Sortuj

Moc 750 W
Rozmiar papieru 225 mm
Średnica talerza szlifierskiego 225 mm
Moc 710 W
Rozmiar papieru 225 mm
Średnica talerza szlifierskiego 225 mm
Moc 900 W
Rozmiar papieru 225 mm
Średnica talerza szlifierskiego 225 mm
Moc 710 W
Rozmiar papieru 225 mm
Średnica talerza szlifierskiego 215 mm
Moc 750 W
Rozmiar papieru 215-225 mm
Średnica talerza szlifierskiego 225 mm
Moc 750 W
Rozmiar papieru 180 mm
Średnica talerza szlifierskiego 180 mm
Moc 600 W
Rozmiar papieru 215 mm
Średnica talerza szlifierskiego 215 mm
Tylko online
Moc 750 W
Rozmiar papieru 225
Średnica talerza szlifierskiego 225 mm
Moc 750 W
Rozmiar papieru 225 mm
Średnica talerza szlifierskiego 225 mm
Moc 600 W
Rozmiar papieru 225 mm
Średnica talerza szlifierskiego 225 mm
Moc 1050 W
Rozmiar papieru 225 mm
Średnica talerza szlifierskiego 225 mm
Moc 600 W
Rozmiar papieru 225 mm
Średnica talerza szlifierskiego 225 mm
Moc 710 W
Rozmiar papieru 225 mm (tarcza okrągła), 285 mm (tarcza trójkątna)
Średnica talerza szlifierskiego 225 mm
Moc 750 W
Rozmiar papieru 225 mm
Średnica talerza szlifierskiego 225 mm
10 20 50 100 Ofert na stronie

Podczas prac remontowych i wykończeniowych szczególne zastosowanie znajdują szlifierki do gipsu. Urządzenia te służą przede wszystkim do stworzenia gładkiej powierzchni po gipsowaniu i szpachlowaniu ścian oraz innych przestrzeni. Ich zastosowanie jest wskazane, żeby uzyskać przede wszystkim ładnie prezentujące się wnętrze. Dodatkowo gładka powierzchnia jest też bardziej podatna na dalsze zabiegi, na przykład malowanie czy tapetowanie. Z tego powodu elektronarzędzia te są niezbędne przy większych pracach we wnętrzach.


Proponowane w asortymencie szlifierki do gipsu to zarówno urządzenia profesjonalne, jak również stworzone do użytku przez amatorów. Nadają się do prac w bezpośrednim kontakcie - mowa tutaj o urządzeniach o krótkiej rączce. Te na teleskopowym kiju z przekładnią zazwyczaj stosowane są do prac na większych wysokościach albo dużych powierzchniach. Wszystkie szlifierki zostały przygotowane przez czołowych producentów, dlatego są doskonałej jakości i zapewniają atrakcyjny efekt pracy.

Wybieramy szlifierki do gipsu

Szlifierki do gipsu to jedne z tych elektronarzędzi, które bywają niesamowicie przydatne podczas remontu, w trakcie wykańczania stawianego domu, lub pomieszczenia użytkowego. Jak to z przyrządami tego typu bywa, dostępnych jest wiele modeli, które różnią się pod względem parametrów technicznych i nie tylko. Dlatego w naszym sklepie zgromadziliśmy wiele propozycji, które znajdą zastosowanie w różnych warunkach. Poznaj całą prawdę o tych praktycznych narzędziach.

Gładkie ściany, czyli na jakie szlifierki do gipsu postawić

Rodzina szlifierek jest dość spora: obejmuje bowiem nie tylko szlifierki do gipsu, ale również kątowe, oscylacyjne, mimośrodowe i te zwane taśmowymi. Każde z nich mają jednak inne przeznaczenie: jedne lepiej tną, inne wygładzają i polerują, natomiast te gipsowe - są nieocenione w pracy z tytułowym materiałem. Jeśli kiedykolwiek podejmowałeś się wykonywania ścian z płyt kartonowo-gipsowych zapewne zdajesz sobie sprawę, że konieczne jest ukrycie przy pomocy gładzi wszystkich łączeń oraz śladów po mocowaniach. Niełatwo jest to zrobić całkowicie na gładko, więc po wyschnięciu konieczne jest oczyszczenie i usunięcie pozostałego nadmiaru. W tym zadaniu najlepiej odnajdą się szlifierki do gipsu, które dzięki szybkim ruchom obrotowym tarczy, pozwalają sprawnie pozbyć się tego, co zbędne. Urządzenie takie składa się bowiem z tarczy przymocowanej do wysięgnika pod odpowiednim kątem i napędzane mocą silnika. Niektóre z urządzeń wyposażone zostały w głowice podlegające wymianie, dzięki czemu szlifierka nie straci na funkcjonalności długie lata.

Dla zadowolenia z pracy kluczowa jest moc silnika. Na rynku dostępnych jest wiele różnorodnych rodzajów, które rozpoczynają się już od 300 W. Mocniejsze modele charakteryzują się zazwyczaj większą wytrzymałością i lepszą wydajnością, dlatego jeśli w planach masz regularne stosowanie szlifierki, weź pod uwagę te o mocy minimum 500 W. Nie bez znaczenia jest również ilość obrotów urządzenia, która wpływa na prędkość pracy. Więcej ruchów żyrafy pozwoli Ci szybciej uzyskać oczekiwany efekty. Wśród przyrządów można znaleźć te z możliwością ręcznej regulacji, dzięki czemu dokładnie dopasujesz siłę nacisku do konkretnych warunków. Poszczególne szlifierki do gipsu pracują na podstawie różnych rodzajów silników, jednak profesjonaliści ze względu na specyfikę pracy rekomendują głównie te bezszczotkowe.

Na co zwrócić uwagę wybierając szlifierki do powierzchni gipsowanych?

Szlifierki do powierzchni gipsowanych znajdują zastosowanie również wtedy, gdy chcesz przygotować ściany kartonowo-gipsowe przed gruntowaniem i malowaniem. Bez względu jednak na rodzaj pracy, dobrze jest zapewnić sobie maksymalną wygodę. Urządzenie wpada w drgania, co na dłuższą metę może być uciążliwe, więc najlepiej postawić na modele, których napęd został ulokowany w uchwycie. Im dalej od tarczy tym lepiej nie tylko ze względu na mniejsza szansę zabrudzenia silnika, ale także lepsze rozłożenie ciężaru urządzenia.

W przypadku szlifierek do gipsu ogromną rolę odgrywa uchwyt - tylko wtedy, gdy będzie optymalnie dopasowany, nawet kilkugodzinna praca będzie przebiegać komfortowo. Uchwyty mają różne długości - im dłuższe, tym wygodniej działać powyżej wysokości ramion. Wśród dostępnych w naszym sklepie artykułów można znaleźć te o długości do około 200 cm, dzięki którym można swobodnie oczyszczać większość powierzchni płaskich.

Szlifierki do powierzchni gipsowanych współpracują z tarczami w różnych rozmiarach. Przyjęło się, że większa średnica lepiej spełnia swoje zadania, jednak jedynie w zestawieniu ze sporych rozmiarów powierzchniami. Małe tarcze są za to zdecydowanie bardziej precyzyjne i umożliwiają lepsze dotarcie do trudnodostępnych miejsc. Dobrze również przyjrzeć się kwestii zasilania. Tak jak w przypadku wszystkich elektronarzędzi do wyboru są produkty zasilane tradycyjnie przy pomocy przewodu, wśród których można znaleźć zarówno produkty profesjonalne o dużej mocy, jak i takie, które sprawdzą się w przypadku okazjonalnie wykonywanych remontów. Alternatywą są szlifierki akumulatorowe, których ogromną zaletą jest mobilność. Znajdą zastosowanie w miejscach pozbawionych dostępu do prądu, ale również wszędzie tam, gdzie okablowanie byłoby zwyczajnie niewygodne i mogłaby utrudniać pracę. W ich przypadku wystarczy wyposażyć się w zapasową baterię, która będzie ładować się podczas pracy i stosować ją wymiennie, gdy tylko zajdzie taka konieczność. To niezwykle wygodne wyjście, które sprawdzi się również w przypadku awarii prądu, gdyż uchroni Cię przed przymusową przerwą w szlifowaniu.

Przydatne akcesoria do szlifierek

Szlifierki do gładzi do skutecznej pracy wymagają zastosowania odpowiednich siatek do gipsu. Są one dostępne w wersji okrągłej lub prostokątnej - należy to dopasować do modelu urządzenia. Siatki podobnie jak papier ścierny są dostępne w różnych gramaturach: im wyższy wskaźnik, tym można lepiej doczyścić powierzchnię. Do usuwania nadmiaru gipsu ze ścian i sufitów rekomendowane są siatki 120 g.  

Praca z gipsem i gładzią wiąże się niestety z ogromnym zapaleniem powstającym podczas czyszczenia. Genialnym rozwiązaniem są więc specjalne odkurzacze, które przyłącza się bezpośrednio do szlifierki, dzięki czemu nie tylko można oszczędzić sobie sprzątania, ale zdecydowanie przyjemniej jest pracować. Systematyczne pozbywanie się pyłu minimalizuje dodatkowo ryzyko uszkodzeń urządzenia, dlatego jeśli nie zostało fabrycznie wyposażone w funkcję odkurzacza, pomysł dobrania tego typu akcesoriów wydaje się jak najbardziej uzasadniony.

Warto również zaopatrzyć się w zapasowe krążki do szlifowania i regularnie je wymieniać, co przyczyni się do lepszych efektów pracy. Niektóre modele dobrze uzupełnić o wymienne końcówki, dzięki którym łatwiej będzie dotrzeć do wąskich miejsc oraz rogów, czy łączeń ścian. Wśród akcesoriów można znaleźć także wysięgniki, które pomogą odciążyć ręce w trakcie oczyszczania sufitów i powierzchni na wysokościach. Są to różnego rodzaju teleskopy, dzięki którym można zwiększyć zasięg szlifierki nawet o kilka metrów.Powiadom o dostępności

Informujemy, że podany przez Państwa adres e-mail będzie wykorzystywany w celu poinformowania Państwa o dostępności wskazanego przez Państwa towaru, a także w celach marketingowych i promocyjnych towarów i usług oferowanych w sklepach Intermarche i Bricomarche. Administratorem Państwa danych osobowych przetwarzanych w tych celach jest ITM Polska sp. z o.o. (adres: ul. św. Mikołaja 5, Swadzim, 62-080 Tarnowo Podgórne). Przysługujące Państwu prawa, wynikające z przetwarzania Państwa danych osobowych oraz dodatkowe informacje są zawarte Polityce Prywatności.