ogrodzenia_wiesiek

Jak wybrać odpowiednią wysokość ogrodzenia? [z pasji do...]

Drukuj
jJak wybrać odpowiednią wysokość ogrodzenia?

Osoby mieszkające w domach jednorodzinnych z pewnością zastanawiają się, jak odgrodzić się od sąsiada. Oczywiście najlepszym sposobem jest budowa odpowiedniego ogrodzenia. Przedsięwzięcie to jednak będzie wymagało od Ciebie wielu decyzji. Jakiej wysokości ogrodzenie będzie najskuteczniejsze w ochronie prywatności i jakie panele, przęsła wybrać?

Ogrodzenia panelowe czy siatka?


Ogrodzenie panelowe i siatka są używane równie często. Największą różnicą jest miejsce ich zastosowania. Siatka jest tańszym rozwiązaniem i szybszym w montażu. Za jej pomocą możesz ogrodzić plan budowy lub działkę rekreacyjną. Nie zapewni Ci maksymalnego zabezpieczenia mienia, dlatego warto ją stosować w miejscach, gdzie nie ma wartościowych przedmiotów.

jaka wysokość ogrodzenia?


Z kolei ogrodzenia panelowe są najczęściej stosowane do ogradzania domów jednorodzinnych i budynków firmowych. Wykonane są ze stali i mogą mieć różny wygląd. Na posesjach firmowych dobrze sprawdzą się panele zabudowane czy nawet panele betonowe, które całkowicie zakrywają widok na posesję. Dzięki temu całkowicie odetniesz się od wścibskich spojrzeń sąsiadów.


Z kolei wokół domu lepiej sprawdzą się ozdobne przęsła, które zapewniają większy dostęp światła słonecznego na posesję. Dzięki temu możesz spokojnie hodować rośliny tuż pod płotem. Dodatkowo wysoka estetyka takiego ogrodzenia wpłynie na aranżację całego ogrodu. Ciekawym przykładem jest przęsło kute, stalowe Darek. Na jego ciekawy wygląd wpływa nieregularna wysokość i delikatne ozdobne elementy na stalowych prętach.


Panele ogrodzeniowe wokół domów jednorodzinnych powinny być wykonane z solidnej stali odpornej na warunki atmosferyczne. Dzięki temu zapewnią należyte bezpieczeństwo mieszkańcom i wysoką estetykę posesji na długie lata. Przy budowie ogrodzenia pamiętaj o zastosowaniu furtki i bramy, które umożliwią swobodne wejście na teren posesji osobom upoważnionym.


Jakiej wysokości ogrodzenie wybrać?


O wysokości ogrodzenia również decyduje jego umiejscowienie. W przypadku działek rekreacyjnych możesz zastosować niskie płotki, które jedynie wyznaczą teren działki. Jeśli zastanawiasz się, jak ogrodzić działkę, podpowiadamy, że najlepsze do tego będzie ogrodzenie drewniane lub wykonane z siatki. Jest to ekonomiczne rozwiązanie i w zupełności wystarczające na tego rodzaju teren. Wysokość takiego ogrodzenia może wynosić 100 lub 150 cm. W ten sposób skutecznie zaznaczysz granice działki i uniemożliwisz np. wydostanie się na zewnątrz swojego zwierzaka.


Panele ogrodzeniowe wokół domu i budynków firmowych powinny być wyższe. Dostępne ogrodzenia zazwyczaj mają wysokość od 100 do 300 cm. Aby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo osób i mienia znajdującego się na posesji, ogrodzenie powinno mieć przynajmniej wysokość dorosłego człowieka. Przy wyborze odpowiednich paneli warto pamiętać, że ogrodzenie wyższe niż 220 cm, szczególnie te od strony ulicy, musi być zgłoszone do urzędu. Zatem jeśli się na takie zdecydujesz, pamiętaj, że czeka Cię wypełnienie kilku formalności.


 Ogrodzenie panelowe o wysokości już 200 cm zapewni Ci jednak duże bezpieczeństwo i mocno ograniczy dostęp nieupoważnionym osobom. Aby zagwarantować sobie przy tym maksymalną prywatność, wybieraj panele mocno zabudowane.

ogrodzenie wokół domu


Ogrodzenie wokół domu spełnia kilka funkcji. Przede wszystkim wyznacza granice działki i chroni znajdujących się na niej ludzi i mienie. Z tego powodu dobierz odpowiednio wysokość ogrodzenia. Miej również na uwadze, że ogrodzenie wpływa na estetykę całej posesji, dlatego betonowy mur, choć zapewniający bezpieczeństwo, nie zawsze jest dobrym rozwiązaniem.Polecane artykuły


Może zainteresuje Cię też