Podstawki pod donice i kwietniki

Pokaż na stronie

1242 produkty w tej kategorii

Sortuj

Zmień widok

Sortuj

Materiał PS
Typ taca wysiewna
Materiał PS
Materiał plastik
Wymiary produktu 23,0 x 2,5 x 23,0 cm
Materiał ceramika
Materiał terakota
Materiał polipropylen
Materiał ceramika
Materiał ceramika
Materiał terakota
Materiał tworzywo sztuczne
Materiał tworzywo sztuczne
Materiał tworzywo sztuczne
Materiał tworzywo sztuczne
Materiał tworzywo sztuczne
Materiał tworzywo sztuczne
Materiał tworzywo sztuczne
Materiał tworzywo sztuczne
Materiał tworzywo sztuczne
Materiał tworzywo sztuczne
Materiał tworzywo sztuczne
10 20 50 100 Ofert na stronie

W sklepie Bricomarche znajdziesz wygodne podstawki pod donice oraz podstawki pod skrzynki z kwiatami. Każda donica powinna zawierać otwór, umożliwiający wygodny odpływ nadmiaru wody. Bez podstawki lub odpowiedniej osłonki ten nadmiar trafia jednak na podłogę albo parapet, tworząc nieestetyczne zacieki i trudne do usunięcia plamy, a także osad z kamienia. Właśnie dlatego warto postawić na specjalne podstawki pod donice. Oferujemy różnorodne modele podstawek, w tym te podłużne i okrągłe. Dostępne są w różnych wymiarach, dzięki czemu z łatwością znajdziesz odpowiedni model dla swoich doniczek. Proponujemy też podstawki pod skrzynki i donice w różnorodnych wariantach kolorystycznych – od klasycznej czerni i brązu, aż po intensywne i krzykliwe barwy. Nasze podstawki pod donice i skrzynki zostały wykonane z bardzo mocnego i wytrzymałego tworzywa sztucznego. Dzięki temu są niemal niezniszczalne i niezawodne. Zapraszamy do zakupu w Bricomarche. Polecamy też donice, doniczki i kwietniki, dostępne w naszej ofercie.


Podstawki pod doniczki – wszystko, co powinieneś o nich wiedzieć

Dbanie o swój ogród – niezależnie od jego umiejscowienia, wielkości czy zróżnicowania rabat kwietnych – wymaga pełnej pielęgnacji i stosowania wysokiej klasy akcesoriów. To one wpływają na rozrost kwiatów czy owoców. Do hodowania roślin niezbędne będą m.in. podstawki pod donice, które spełniają wiele praktycznych funkcji i wpływają na rozwój ogrodowych ozdób. W Bricomarche zebraliśmy dla Ciebie podstawki różnego rodzaju, w wielu kolorach i wariantach, które świetnie sprawdzą się na balkonie, tarasie czy większym ogrodzie.


Nawet najpiękniejsza, najlepiej dobrana doniczka nie spełni swojej roli, jeżeli nie posiada odpowiednio dobranej podstawki i dziur na spodzie. Dlaczego? Przez specjalne otwory na dnie donicy (które możesz zrobić samodzielnie, za pomocą wkrętarki, jeżeli w doniczce nie ma ujścia), roślina zaciąga powietrze do korzeni. Niestety, tam też często wypływa woda po podlewaniu. Nie dość, że strasznie może ubrudzić podłogę, to jeszcze niekorzystnie wpływa na rozwój kwiatów. Prawidłowo dopasowane podstawki pod doniczki ograniczają utratę wody z ziemi, wpływając na rozrost rośliny w różnych warunkach.


Jaką rolę pełnią podstawki pod kwiaty?

Czym są podstawki pod kwiaty? To najczęściej plastikowe formy, które umieszcza się pod donicą z kwiatem. Niepozorny element pełni niezwykle ważną rolę w procesie rozwoju roślin. Woda zatrzymuje się w systemie korzeniowym. Jej nadmiar „wycieka” z kolei na podstawkę. W przypadku, gdy roślina potrzebuje wody, odpowiednio dobrana podstawka pozwala pobierać ją w ważnym dla kwiatu momencie.


Z drugiej strony, poprzez otwory w doniczce i podstawkę, roślina może wyeliminować nadmiar wody z korzeni, aby uniknąć ich gnicia. Prawidłowe gospodarowanie nawodnieniem to klucz do pełnego rozwoju i późniejszego rozrostu rośliny. Podstawki pod kwiaty świetnie się przy tym sprawdzają.


Elementy te pełnią jeszcze inną, niezwykle istotną rolę. Umożliwiają zachowanie porządku. Uciekająca przez dziury w doniczki woda z pewnością zabrudziłaby podłoże w domu czy na tarasie. Wszyscy chcemy, aby kwiaty były ozdobą naszej przestrzeni, a nie powodem ciągłego sprzątania. Podstawka zatrzyma nadmiar wilgoci i ograniczy brud na podłodze.


W jaki sposób wybrać podstawki pod donice do swoich kwiatów?

Przede wszystkim pamiętaj, aby dostosować podstawki pod doniczki do kształtu samego wazonu. Dlaczego to tak istotne? Z jednej strony spód donicy powinien swobodnie wejść w podstawkę, a z drugiej (w razie potrzeby) nie możesz mieć problemu z jego ściągnięciem w sytuacji przestawiania rośliny lub jej przesadzania. Zwróć także uwagę na kolor podstawy. Element ten nie powinien zbyt mocno się wyróżniać, by nie odstraszać swoim widokiem.


Co ciekawe, nie zawsze podstawki są jedynym rozwiązaniem, ułatwiającym rozwój roślinności w domu czy na tarasie. Jeżeli posiadasz kwiat w mało estetycznej doniczce (np. plastikowej, tzw. sprzedażowej) i chcesz go zasłonić, możesz wykorzystać oferowane w Bricomarche osłonki na doniczki.


Jakie rodzaje podstawek możesz znaleźć?

W asortymencie Bricomarche zgromadziliśmy różne rodzaje podstawek, które spełniają istotną rolę w procesie rozwoju roślinności. Jakie podstawki pod doniczki możemy Ci zaoferować?


W bogatej ofercie posiadamy między innymi dostępne w różnych rozmiarach i kształtach podstawki pod doniczki plastikowe, które świetnie sprawdzą się jako uzupełnienie podłużnych doniczek dla kwiatów balkonowych czy sadzonek ogrodowych. Wąskie, ale jednocześnie długie plastikowe podstawki dostępne są w różnych kolorach (brązowym, antracytowym czy terakota) czy wielkości ścianek. Jeżeli zastosujesz je wraz z uchwytami (je także znajdziesz w asortymencie, który Ci oferujemy) i donicami w podłużnej, prostokątnej formie, to sprawdzą się jako skrzynki balkonowe ozdobne do kwiatów.


Nasze produkty sprawdzą się także jako podstawki pod doniczki ceramiczne, które umieścisz w swoim domu lub na tarasie czy w ogrodzie. Charakteryzują się sporą wytrzymałością, estetycznym wykonaniem i pojemnością, która pozwoli na ograniczanie ucieczki wody, nawet przy intensywnym podlewaniu.


Mamy zarówno małe, jak i duże podstawki pod donice – świetnie wykorzystasz je w przypadku zastosowania przy dużych kwiatach, umieszczonych w ciężkich, ozdobnych wazonach. Dostępne są też wersje w różnych kształtach czy pojemności.


Posiadamy też podstawki pod donice ze wzorami i bardzo interesującym wyglądem. Te świetnie wkomponują się wystrój domu i zdobiony kształt określonego wazonu. Ich główną cechą jest minimalizm i zdobienia. Poza plastikowymi, dostaniesz też produkty ceramiczne (impregnowane).


Co z kolei, jeżeli w domu posiadasz wysokie regały na kwiaty? Najlepiej zainwestuj w specjalnie wykonane podstawki pod kwietniki, które umożliwią estetyczne i praktyczne ustawianie roślin na podwyższonych półkach czy stolikach.


Dlaczego powinieneś wybrać dostępne u nas podstawki?

Mamy wytrzymałe i wszechstronne elementy, które sprawdzą się jako podstawki do doniczki ceramiczne czy plastikowe. Wykonane zostały zgodnie z najwyższą normą jakościową, z mocnych tworzyw sztucznych, które nie zagrażają rozwojowi kwiatów, ale też zdrowiu ludzi. Świetnie sprawdzą się w salonie, pokoju gościnnym, sypialni, na tarasie. Umożliwią rozwój kwiatów, sadzonek do ogrodu czy roślin warzywno-owocowych.


Dzięki podstawkom Twoje kwiaty i inne rośliny zawsze będą miały dostęp do wody, a ich jakość pozwoli korzystać z nich przez wiele sezonów.

Powiadom o dostępności

Informujemy, że podany przez Państwa adres e-mail będzie wykorzystywany w celu poinformowania Państwa o dostępności wskazanego przez Państwa towaru, a także w celach marketingowych i promocyjnych towarów i usług oferowanych w sklepach Intermarche i Bricomarche. Administratorem Państwa danych osobowych przetwarzanych w tych celach jest ITM Polska sp. z o.o. (adres: ul. św. Mikołaja 5, Swadzim, 62-080 Tarnowo Podgórne). Przysługujące Państwu prawa, wynikające z przetwarzania Państwa danych osobowych oraz dodatkowe informacje są zawarte Polityce Prywatności.