Rośliny ogrodowe i kwiaty

Pokaż na stronie

379 produktów w tej kategorii

Sortuj

Zmień widok

Sortuj

Kolor kwiatów różowy
Odmiana Flower Fairy Pink
Typ rośliny zewnętrzne
Kolor kwiatów czerwony
Odmiana Champion
Typ rośliny zewnętrzne
Kolor kwiatów czerwony
Odmiana Temprano Maxime
Typ rośliny zewnętrzne
Kolor kwiatów biało-różowy
Odmiana Americana White Splash
Typ rośliny zewnętrzne
Kolor kwiatów czerwony
Odmiana Diabolo
Typ rośliny zewnętrzne
Kolor kwiatów łososiowy
Odmiana Helena
Typ rośliny zewnętrzne
Odmiana białe, biało-różowe, biało-czerwone
Kolor kwiatów mix
Odmiana mix
Typ rośliny zewnętrzne
Kolor kwiatów wielokolorowy
Odmiana mix
Typ rośliny zewnętrzne
Kolor kwiatów różnorodność kolorów, odmian
Typ rośliny zewnętrzne
Kolor kwiatów różnorodność kolorów, odmian
Typ rośliny zewnętrzne
Kolor kwiatów różnorodność kolorów, odmian
Typ rośliny zewnętrzne
Kolor kwiatów mix kolorów
Typ rośliny zewnętrzne
Kolor kwiatów niebieski, biebiesko-biały, błękitny, biały
Typ rośliny zewnętrzne
Kolor kwiatów ciemnoróżowy
Odmiana Rocky
Typ rośliny zewnętrzne
Typ rośliny zewnętrzne
Typ rośliny zewnętrzne
Typ rośliny zewnętrzne
Kolor kwiatów czerwony, biały
Odmiana Bella Daisy
Typ roślina zewnętrzna
10 20 50 100 Ofert na stronie

Piękny ogród zawsze wymaga opieki i wiedzy. Ta ostatnia jest niezbędna również na etapie dokonywania wyboru, jakie rośliny ogrodowe powinny rosnąć przy domu. W sklepie Bricomarche.pl zgromadziliśmy kwiaty ogrodowe o różnym stopniu zaawansowania, jeśli chodzi o ich uprawę. Wiele gatunków doskonale sprawdzi się na rabaty do świeżo założonego ogrodu, w którym będzie się nimi opiekować początkujący ogrodnik. Inne nadają się raczej do uprawy pod okiem doświadczonych osób. Są i takie, które ładnie będą rosły na działce odwiedzanej kilka razy w tygodniu.

Wszystkie rośliny zewnętrzne mają określone oczekiwania, jeśli chodzi o stanowisko, rodzaj gleby albo częstotliwość podlewania. Jeżeli w danym ogrodzie nie ma właściwych warunków, których wymagają upatrzone kwiaty ogrodowe, to jeszcze nic straconego. Część z nich doskonale nadaje się do uprawy również w donicach ustawionych na działce, tarasie albo nawet na balkonie. W ten sposób rośliny ogrodowe można dobierać do siebie gatunkami, aby stworzyć atrakcyjną kompozycję z odmian o pokroju płożącym oraz stojącym.

Najpiękniejsze kwiaty ogrodowe

Jeśli mieszkasz w domu jednorodzinnym, koniecznie zaadaptuj posesję na ogród. W ten sposób zyskasz miejsce do odpoczynku w ciepłe dni. Ogród wypełniony kolorowymi kwiatami może zachwycać o każdej porze roku. Wystarczy, że dobrze go zaaranżujesz i wybierzesz odpowiednie kwiaty ogrodowe. Jeśli masz smykałkę do hodowli kwiatów, nie bój się sięgać także po egzotyczne rośliny, które są trudniejsze w uprawie.

W tej kategorii znajdziesz najróżniejsze kwiaty ogrodowe, które możesz hodować w naszych warunkach klimatycznych. Do wyboru masz różnego rodzaju kwiaty ogrodowe na rabaty, ozdobne krzewy czy kwiaty pnące. Każdy gatunek ma własne wymagania, z którymi warto zapoznać się przed ich zakupem. Wybieraj jedynie rośliny, którym jesteś w stanie zapewnić najlepsze warunki do wzrostu. Tylko w ten sposób odwdzięczą Ci się bujnym wzrostem i obfitym kwitnieniem.

W sklepach Bricomarché znajdziesz gotowe sadzonki roślin, nasiona, a także cebule roślin jednorocznych. Sprawdź, jak pięknie możesz zaaranżować swój ogród.

W jaki sposób wybierać kwiaty do ogrodu?

Zbliża się wiosna, a Ty zastanawiasz się, jak zaaranżować swój ogród? Rzeczywiście warto o tym pomyśleć wczesną wiosną, choć niektóre kwiaty cebulowe np. tulipany sadzi się już jesienią. Czym kierować się przy wyborze konkretnego gatunku? Jakie kwiaty do ogrodu sprawdzą się przed Twoim domem?

Przede wszystkim zastanów się, jakie warunki panują w Twoim ogrodzie. W tej kategorii znajdziesz kwiaty do ogrodu, które lubią stanowiska słoneczne i spokojne, ale także takie, które najlepiej rosną w miejscach półcienistych. Jeśli Twój ogród ma orientację północną, koniecznie wybieraj kwiaty lubiące cień. Być może najlepszym wyborem będą ozdobne krzewy do ogrodu lub drzewa iglaste.

Koniecznie sprawdź także rodzaj gleby w swoim ogrodzie. Najczęściej ma ona pH zasadowe, jednak zdarzają się posesję z glebą kwaśną. Wówczas wybieraj kwiaty i krzewy kwasolubne. Zapewnisz im w najbardziej naturalny sposób odpowiednie warunki do wzrostu. Jednak pH gleby możesz także zmienić za pomocą specjalnych odżywek, nawozów lub ściółkowania, dlatego, jeśli zamarzyłeś o wrzoścach czy rododendronach – jeszcze nic straconego.

Jeśli chcesz zasadzić kwiaty wieloroczne, koniecznie wybieraj gatunki odporne na przymrozki i niską temperaturą. Dzięki temu będziesz mógł cieszyć się ich pięknym widokiem każdego roku. Nie będziesz musiał ich wykopywać na zimę, co w przypadku krzewów może być kłopotliwe, a nawet niemożliwe.

Podczas aranżacji swojego ogrodu koniecznie zwróć uwagę na wysokość zasadzonych roślin, ich kolor i okres kwitnienia. Jeśli chcesz cieszyć się wielokolorowym ogrodem przez cały rok, koniecznie zasadź rośliny kwitnące wczesną wiosną, latem i jesienią. W ten sposób kolejne rośliny będą przekwitały, a na ich miejsce pojawią się nowe. Na rabaty i skalniaki wybieraj rośliny niskie. Architekturę ogrodową możesz przyozdobić roślinami pnącymi, z kolei wzdłuż płotu zasadzić ozdobne krzewy i drzewa.

Rodzaje roślin do ogrodu

Jakie rośliny do ogrodu znajdziesz w tej kategorii? Na szczęście oferta Bricomarché jest bardzo bogata, dlatego spełni wymagania nawet najbardziej zapalonych ogrodników. Głównym podziałem roślin jest sposób ich hodowli lub sadzenia. Dostępne są rośliny jednoroczne, które najczęściej wysiewa się z nasion. Możesz to zrobić wczesną wiosną. Wówczas kwiaty zakwitną latem. Niektóre gatunki utrzymują bujne kwitnienie nawet do wczesnej jesieni. Najczęściej są to jednak rośliny niskie. Za ich pomocą możesz stworzyć wielokolorowe rabaty i skalniaki.

Inne rośliny wysadza się za pomocą cebul. Te często sadzi się już jesienią. Rośliny cebulowe bardzo często kwitną wczesną wiosną i są pierwszymi oznakami zbliżających się ciepłych dni. Należą do nich tulipany, żonkile czy przebiśniegi. Kwiaty te jednak dość szybko usychają, dlatego na ich miejsce warto posiać rośliny jednoroczne z nasion. Rośliny cebulowe mogą być dwuletnie lub wieloletnie. Rozmnażają się przez podział cebulki, dlatego po ich wykopaniu możesz zebrać najlepsze cebule i ponownie je zasadzić jesienią.

Rośliny do ogrodu wieloletnie wysadza się z gotowych sadzonek, które znajdziesz w tej kategorii lub z bulw. Bulw nie musisz wykopywać z ziemi. Przy dobrej hodowli i opiece rośliny bulwiaste będą co roku wypuszczały piękne kwiaty.

Sposób aranżacji kwiatów

Każde kwiaty na ogród sprawdzą się doskonale. Wystarczy dobrze rozplanować ich miejsce zasadzenia, a także dobrać odpowiednio gatunki. Kwiaty na ogród mogą mieć różny pokrój. Jedne będą pięknie płożyć się na ziemi, inne wystrzelą w górę i zakwitną obfitymi kopułkami, a jeszcze inne zaczną wspinać się po drabinkach czy altankach.

Przed domem od strony ulicy najlepiej sprawdzają się wyższe kwiaty, krzewy i drzewa. Możesz zasadzić żywopłot, który ochroni Cię od wścibskich spojrzeń sąsiadów. Za domem z kolei możesz stworzyć kilka różnokolorowych rabat i otoczyć je wyższymi krzewami. Pięknie prezentują się różnego rodzaju zagajniki z ozdobnych krzewów i drzew. Na mocno nasłonecznionym placu warto zaprojektować skalniaki. Doskonałym dodatkiem do nich są wszelkiego rodzaju oczka wodne i wodospady. Tego rodzaju architektura ogrodowa pozwoli Ci także zasadzić kwiaty wodne np. lilie.

Jeśli masz niewielką altankę w swoim ogrodzie lub drewniane płotki, które oddzielają strefę wypoczynkową od głównej alejki w ogrodzie, zasadź przy nich rośliny pnące. Świetnie sprawdzą się wszelkiego rodzaju bluszcze czy powojniki. Nie będziesz musiał stawiać im specjalnie dodatkowej podpórki. Rośliny zaczną wspinać się na altanki i płoty. Stworzą piękne zielone baldachimy. Możesz je wykorzystać także do ozdoby furtki do ogrodu.

Jakie kwiaty rabatowe będą najlepszą ozdobą ogrodu?

Na rabaty kwiatowe wybieraj niższe rośliny o intensywnych pięknych kolorach. Obok siebie możesz posadzić kilka gatunków o podobnych wymaganiach glebowych i słonecznych. W ten sposób opieka nad nimi będzie o wiele łatwiejsza.

Typowe kwiaty rabatowe do słonecznego ogrodu to np. begonia. Cechuje się mięsistymi liśćmi, w których magazynuje wodę. Jest zatem odporna na okresowe susze. Doskonale sprawdza się w miejscach dobrze nasłonecznionych. Dużo słońca potrzebuje także Lobelia. Ten kwiat jest jednak znacznie delikatniejszy. Regularnie go podlewaj, aby nie dopuścić do przesuszenia gleby. Cechuje się drobnymi, zazwyczaj niebieskimi kwiatami. Inne kwiaty rabatowe to np. goździki. W tej kategorii znajdziesz wiele odmian goździków, które cechują się pięknymi intensywnymi kolorami i delikatnymi wąskimi liśćmi. Pomimo wątłego wyglądu goździki bardzo dobrze radzą sobie w miejscach mocno nasłonecznionych i suchych. Świetnie sprawdzą się na rabatach i skalniakach.

Nie warto zapominać także o popularnej lawendzie. Tworzy ona piękne kopułki jasnofioletowych kwiatów. Niektóre gatunki mogą kwitnąć nawet przez całe lato. Lawenda zachwyca nie tylko swoim wyglądem i zapachem. Świetnie sprawdza się także do odstraszania komarów. Ponadto właściwości jej kwiatów możesz wykorzystać do przygotowywania domowych nalewek czy saszetek, które zawiesisz w szafie.

Jesienne rabaty najlepiej komponować z wrzosów i wrzośców. Oba gatunki preferują luźną i kwaśną glebę. Kiedy inne kwiaty już przekwitną, one ozdobią Twój ogród różowymi i fioletowymi odcieniami.

Dlaczego warto sadzić rośliny do donic na zewnątrz?

W tej kategorii znajdziesz także rośliny do donic zewnętrznych. Dostępne są typowe kwiaty balkonowe np. pelargonie czy surfinie, które najczęściej uprawiane są w blokach wielorodzinnych. Jednak do ogrodu warto także wykorzystać rośliny do donic zewnętrznych. W ten sposób możesz uprawiać rośliny o specyficznych wymaganiach glebowych. Do donicy z łatwością wsypiesz odpowiednie podłoże. Ponadto rośliny w doniczkach możesz przestawiać w zależności od pogody czy pory roku.

Gdzie w ogrodzie najlepiej sprawdzą się kwiaty doniczkowe? Za ich pomocą możesz ozdobić ganek. Dzięki temu wejście do domu będzie robiło oszałamiające wrażenie na Twoich gościach. Wyższe kwiaty i krzewy możesz postawić tuż obok drzwi, z kolei kwiaty zwisające zawieś w doniczkach pod zadaszeniem.Powiadom o dostępności

Informujemy, że podany przez Państwa adres e-mail będzie wykorzystywany w celu poinformowania Państwa o dostępności wskazanego przez Państwa towaru, a także w celach marketingowych i promocyjnych towarów i usług oferowanych w sklepach Intermarche i Bricomarche. Administratorem Państwa danych osobowych przetwarzanych w tych celach jest ITM Polska sp. z o.o. (adres: ul. św. Mikołaja 5, Swadzim, 62-080 Tarnowo Podgórne). Przysługujące Państwu prawa, wynikające z przetwarzania Państwa danych osobowych oraz dodatkowe informacje są zawarte Polityce Prywatności.