Kwiaty balkonowe i rośliny na balkon

Pokaż na stronie

197 produktów w tej kategorii

Sortuj

Zmień widok

Sortuj

Kolor kwiatów różowy
Odmiana Flower Fairy Pink
Typ rośliny zewnętrzne
Kolor kwiatów biały,różow,czerwony,purpurowy
Odmiana Veranda
Typ rośliny zewnętrzne
Kolor kwiatów różowy
Odmiana Hot Pink
Typ rośliny zewnętrzne
Kolor kwiatów biały
Typ rośliny zewnętrzne
Kolor kwiatów mix
Typ rośliny zewnętrzne
Okres owocowania VIII
Wysokość rośliny dorosłej 200 cm
Gatunek jabłoń
Okres owocowania IX-X
Wysokość rośliny dorosłej 400-500 cm
Gatunek morela
Okres owocowania VII
Wysokość rośliny dorosłej 300-500 cm
Gatunek Wiśnia
Okres owocowania VII
Wysokość rośliny dorosłej 300-500 cm
Gatunek Grusza dawne odmiany
Okres owocowania VII-VIII
Wysokość rośliny dorosłej 300-500 cm
Kolor kwiatów wielokolorowy
Odmiana mix
Typ rośliny zewnętrzne
Kolor kwiatów różnorodność kolorów, odmian
Typ rośliny zewnętrzne
Kolor kwiatów niebieski
Odmiana LAGUNA
Typ rośliny zewnętrzne
Kolor kwiatów mix kolorów
Typ rośliny zewnętrzne
Typ rośliny zewnętrzne
Kolor kwiatów niebieski, biebiesko-biały, błękitny, biały
Typ rośliny zewnętrzne
Kolor kwiatów mix kolorów
Odmiana HEAVENLY BLUE, SKY BLUE
Typ rośliny zewnętrzne
Kolor kwiatów biały
Typ rośliny zewnętrzne
Kolor kwiatów jasnoróżowy
Odmiana Vicky
Typ rośliny zewnętrzne
Typ rośliny zewnętrzne
10 20 50 100 Ofert na stronie

Estetyczne, dające przepiękny zapach i chroniące przed nadmiernym nasłonecznieniem czy wiatrem rośliny na balkon są pożądane w każdym przypadku. Zapewniają nie tylko piękny wygląd, ale również są ciekawym wykończeniem dla zazwyczaj jednakowych i dość smutnych balkonów w zabudowie wielorodzinnej. W domach jednorodzinnych kwiaty na balkon mogą stworzyć całe kobierce i ściany o różnych barwach. Dodatkowo zazwyczaj kwiaty balkonowe są łatwe w pielęgnacji oraz utrzymaniu, co gwarantuje ich estetyczny wygląd przez cały okres kwitnienia.


Dostępne w sklepie Bricomarche.pl rośliny zewnętrzne są dostosowane do warunków panujących w Polsce. Można wśród nich znaleźć zarówno gatunki całoroczne, które dobrze radzą sobie na balkonie w dużych donicach, jak i jednoroczne, siane czy sadzone bezpośrednio przed sezonem. Kwiaty balkonowe wymagają odpowiedniego stanowiska - trzeba dobrać je zależnie od nasłonecznienia i ekspozycji na wiatr. Dostępne są kwiaty na balkon, które poradzą sobie nawet z trudnymi, wietrznymi warunkami panującymi w danym miejscu.

Rośliny balkonowe - sposób na wymarzone miejsce

Balkon to ogromna wygoda dla osób, które zamieszkują bloki. Jeśli takim dysponujesz, spotkało Cię ogromne szczęście, bowiem możesz przedłużyć swoje mieszkanie o przestrzeń na świeżym powietrzu. Zamierzasz spędzać na nim czas wolny? Powinieneś zająć się więc jego urządzeniem, tak jak robisz to w przypadku pokoi, czy pomieszczeń użytkowych. Jeśli chcesz, aby Twój balkon został urządzony ze smakiem, powinieneś zadbać nie tylko o odpowiednie, zapewniające wypoczynek meble, ale przede wszystkim właściwe rośliny. Zobacz, które z nich będą najlepsze w przypadku Twojego balkonu.

Jakie są najlepsze kwiaty na balkon?

Kwiaty na balkon muszą zmierzyć się z wieloma zagrożeniami. Z jednej strony są narażone na opady, z drugiej zaś bywają w bliskim otoczeniu pełnych spalin ulic. Do tego latem muszą zmagać się z nadmiernym nasłonecznieniem, a zimą znosić skrajnie niskie temperatury. Nic więc dziwnego, że nie wszystkie będą w stanie poradzić sobie z nierzadko trudnymi dla roślin warunkami. W przypadku kwiatów na balkon ważne jest, czy kwitną cały rok, czy też są jedynie sezonowe. W zależności od wymiarów dostępnego miejsca możesz wybrać zarówno niewielkie kwiatki, jak i również okazałe rośliny zielone, które postawisz w donicach. Wśród najbardziej popularnych odmian można znaleźć te, które zaczynają kwitnąć wiosną i są aktywne do samej zimy. Należą do nich gardenie, aksamitki, bratki, petunie, czy werbeny, ale również zioła typu bazylia, czy oregano, z których można korzystać w swojej kuchni.

Wprowadź zieleń na taras

Jeśli chcesz, aby Twoje rośliny wychodziły poza donice, a nawet sam balkon, możesz wybrać dla siebie coś z propozycji kaskadowych. Ich budowa sprawi, że wspaniale ozdobisz swój balkon, zamieniając go w iście zachwycające miejsce. Pamiętaj jednak, że balkon to nie ogród, w którym jesteś skazany na konkretny rodzaj gleby - skoro i tak musisz pozyskać ziemię, postaraj się postawić na taką, która najlepiej nadaje się do użytkowania w donicach, czyli zazwyczaj jest wzbogacona o dodatkowe substancje odżywcze. Przy okazji nie zaszkodzi też, jeśli ziemia będzie odpowiednio przystosowana do danego gatunku, jak np. ta przeznaczona do róż.

Kwiaty balkonowe powinny zostać dopasowane przede wszystkim do położenia względem kierunków świata. Dobór roślin warto więc dostosować do tego, czy dysponujemy powierzchnią ulokowaną na północ, południe, wschód, czy zachód. Umiejscowienie balkonu ma bowiem wpływ na nasłonecznienie, a to może oddziaływać pozytywnie lub uniemożliwiać prawidłowy wzrost danym gatunkom roślin.

Rośliny doniczkowe na stronę północną

Balkon ulokowany na północ nie należy do najłatwiejszych pod względem upraw, gdyż wiąże się z niewielką dostępnością słońca, które jest niezbędne do prawidłowego wzrostu. Nie oznacza to jednak, że nie istnieją rośliny doniczkowe na balkon północny - przeciwnie! W naszym sklepie dostępna jest spora grupa propozycji, które są odporne na tego typu warunki. Mowa tu na przykład o zachwycających bratkach, które nie są zbyt wymagającą odmianą, czy będące pierwszymi oznakami wiosny pierwiosnki. Orientacja północna nie będzie również przeszkodą dla niezapominajek, niecierpków, a nawet jednej z odmian tytoniu, zwanej oskrzydloną. Oprócz kwiatów możesz przygotować własny zielnik, w którym z powodzeniem wyhodujesz lubczyk i kolendrę. W tych warunkach możesz również z powodzeniem zająć się uprawą mięty, którą wykorzystasz później do napojów i koktajli.

Co posadzić na balkonie południowym?

Balkon położony na południe to doskonałe miejsce pod większość roślin. Spora, choć nie nadmiernie duża ilość słońca wspaniale wpływa na rozwój roślin, dlatego warto to wykorzystać. Kierunek południowy jest doskonały dla margaretek, wrzosów, a nawet lawendy, czyli kwiatów, które oprócz walorów wizualnych zapewniają również niesamowite doznania zapachowe. W ich towarzystwie każdy wieczór będzie przebiegał zdecydowanie przyjemniej, pamiętaj jedynie o regularnym podlewaniu i pielęgnowaniu roślin, dzięki czemu będą cieszyć Twoje oczy przez wiele kolejnych sezonów.

Jakie kwiaty balkonowe na stronę wschodnią wybrać?

Jeśli Twój balkon jest ułożony na wschód - praktycznie nie masz powodu do zmartwień. Ze względu na to, że wschodzące słońce jest dość nisko, nie jest zbyt mocne. Dzięki temu na swoim balkonie możesz posadzić prawie każde kwiaty balkonowe - zarówno róże, jak i pelargonie, czy nasturcje. To także dobre warunki dla werbeny oraz hibiskusa, które długi okres zachwycają kolorowymi kwiatami. Możesz bez obaw zaplanować swój mini ogródek, w którym będziesz uprawiać sałatę, pomidory, czy szczypiorek, gdyż słońce nie będzie dla nich za ostre.

Jakie rośliny balkonowe na stronę zachodnią wybrać?

Balkon ułożony w stronę zachodnią rano jest w całkowitym cieniu, z kolei w ciągu dnia latem praktycznie od samego południa non stop znajduje się w pełnym słońcu, jeśli nie jest osłonięty innym budynkiem, czy drzewami. Niewiele gatunków jest w stanie to znieść, jednak są i takie rośliny balkonowe, które radzą sobie nawet z ciężkimi warunkami. Należą do nich różne odmiany bulwiaste, ale również niezbyt wymagające w uprawie, kwitnące w nocy maciejki, czy efektowne złocienie. Rośliny tego typu najlepiej jest podlewać wieczorem, gdy słońce nieco już ustąpi, w przeciwnym razie mogłoby im to zaszkodzić. Chcesz zająć się uprawą warzyw? Na balkonie zachodnim możesz posadzić paprykę i seler. Warunki nie będą szkodliwe również dla szpinaku i niektórych odmian pomidorów.

Zwisające rośliny na balkon

Czasem może się zdarzyć, że balkon ułożony jest w taki sposób, że praktycznie non stop jest na nim cień. Wcale nie oznacza to jednak konieczności rezygnowania z roślin! Idealnym rozwiązaniem do takich warunków są zwisające rośliny na balkon, które rozwijają się bez konieczności bycia w słońcu. Należą do nich między innymi rozmaite bluszcze, którymi można wspaniale opleść elewację lub barierki. Świetnym pomysłem jest również efektownie wyglądający bukszpan, czy przywrotnik pospolity, które dzięki swoim zielonym liściom stają się wspaniałą ozdobą całego budynku.

Oprócz zwisających roślin zielonych w naszym sklepie znajdziesz wiele efektownych kwiatów, które doskonale nadają się do zawieszenia na balkonie. Należą do nich między innymi przepiękne surfinie i nie mniej zachwycające lobelie. Zarówno jedne, jak i drugie możesz ukształtować w efektownie prezentujące się kule, które natychmiast staną się główną atrakcją w okolicy.
Powiadom o dostępności

Informujemy, że podany przez Państwa adres e-mail będzie wykorzystywany w celu poinformowania Państwa o dostępności wskazanego przez Państwa towaru, a także w celach marketingowych i promocyjnych towarów i usług oferowanych w sklepach Intermarche i Bricomarche. Administratorem Państwa danych osobowych przetwarzanych w tych celach jest ITM Polska sp. z o.o. (adres: ul. św. Mikołaja 5, Swadzim, 62-080 Tarnowo Podgórne). Przysługujące Państwu prawa, wynikające z przetwarzania Państwa danych osobowych oraz dodatkowe informacje są zawarte Polityce Prywatności.