Pilarki tarczowe

Pokaż na stronie

92 produkty w tej kategorii

Sortuj

Zmień widok

Sortuj

Tylko online
Marka Einhell
Średnica tarczy 165 mm
449 00 szt.
Marka Einhell
Średnica tarczy 165 mm
Marka Evolution Power Tools
Moc 1200 W
Średnica tarczy 210 mm
Marka NUTOOL
Moc 600 W
Średnica tarczy 89
Marka Drel
Średnica tarczy 190 mm
Marka DEDRA
Moc 1500 W
Średnica tarczy 185 mm
Marka Einhell
Moc 1230 W
Średnica tarczy 160 mm
Marka Einhell
Moc 1400 W
Średnica tarczy 190 mm
Marka Einhell
Moc 1400 W
Średnica tarczy 210 mm
Marka Einhell
Średnica tarczy 150 mm
Marka RT\EL\TR
Moc 1800 W
Średnica tarczy 210 mm
Marka NUTOOL RED
Moc 1400 W
Średnica tarczy 185 mm
Marka EGA import
Moc 450 W
Średnica tarczy 180 mm
Marka EGA import
Moc 600 W
Średnica tarczy 200 mm
Marka VERTO
Moc 1200 W
Średnica tarczy 185 mm
Marka VERTO
Moc 1200 W
Średnica tarczy 165 mm
10 20 50 100 Ofert na stronie

Wysokiej jakości pilarki tarczowe powinny znaleźć się w każdym zakładzie stolarskim i u każdego pasjonata majsterkowania. To narzędzia umożliwiające wykonanie skomplikowanych konstrukcji drewnianych. Pilarki tarczowe tworzą bardzo precyzyjne i równe cięcia. Można przy ich użyciu przycinać zarówno drewno, jak i elementy drewnopodobne. W sklepie Bricomarche znajdziesz szeroki wybór elektronarzędzi, w tym niezawodne pilarki tarczowe. Proponujemy urządzenia o dużej mocy, przeznaczone do większych i bardziej rozbudowanych prac stolarskich, a także te o nieco mniejszej sile, idealne do majsterkowania i przycinania drobnych listewek. Nasze pilarki tarczowe oferują też regulowaną grubość cięcia, dzięki czemu możliwe jest wykorzystanie ich do prac o różnym stopniu trudności. Posiadamy w swojej ofercie również modele, które umożliwiają cięcie drewna pod różnymi kątami, a także wersje z laserem, gwarantujące precyzyjne wykonanie poszczególnych elementów. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. Polecamy też inne piły, pilarki i wyrzynarki, dostępne w Bricomarche.

Pilarki tarczowe - wszystko, co trzeba o nich wiedzieć

Pilarki tarczowe to należące do grupy elektronarzędzi przyrządy, które bywają przydatne w trakcie budowy, remontów i rozmaitych prac konstrukcyjnych. Pełnią one funkcje analogiczne do zadań piły - ich podstawową rolą jest cięcie.

Pilarki tarczowe - i ich zastosowanie

Pilarki tarczowe to narzędzia niezbędne do pracy z drewnem. Dzięki nim można opracowywać zarówno służące do budowy belki i kantówki, jak i docinać elementy mebli, czy blaty, dopasowując je do danej przestrzeni na tzw. wymiar. Jeśli dysponuje się odpowiednią tarczą pilarki, można również wykorzystać do niektórych tworzyw sztucznych.

Pilarki tarczowe mogą osiągać różne moce - im większa moc, tym bardziej wydajne jest urządzenie. Większa moc to również możliwość pracy z grubszymi elementami i mniejsze ryzyko, że tarcza utknie w trakcie cięcia w materiale - moc ma bowiem przełożenie na głębokość cięcia. To narzędzia działające dzięki obracającemu się ostrzu, zazwyczaj przenośne, przez co umożliwiające cięcie w różnych miejscach zarówno w domu, jak i ogrodzie. Dzięki nim można przystosować do własnych potrzeb dowolne elementy konstrukcyjne, gdyż umożliwiają skrócenie rozmaitych półproduktów praktycznie w ciągu kilku sekund.

Piły tarczowe to elektronarzędzia, co jest równoznaczne z koniecznością ich zasilania. Do wyboru są tradycyjne modele działające dzięki podłączeniu do prądu, ale spory wybór można znaleźć również wśród przyrządów zasilanych akumulatorowo. Pierwsze z nich to zazwyczaj zdecydowanie mocniejsze urządzenia, które posłużą nie tylko do drobnych, amatorskich prac, ale równie dobrze sprawdzą się na budowie i w trakcie remontu. Z kolei produkty akumulatorowe sprawdzą się w trudno dostępnych miejscach - brak przewodu zasilającego gwarantuje bowiem większą swobodę pracy.

Pilarka tarczowa ręczna - dlaczego warto ją mieć?

Pilarka tarczowa ręczna to jedno z urządzeń, które bez dwóch zdań powinno się znaleźć w każdym garażu. Zakres prac, do których może się przydać, jest naprawdę spory! Dzięki niej szybko skrócisz panele podłogowe, dzięki czemu już w kilka chwil będziesz mógł cieszyć się nową posadzką. Twoje ubrania nie mieszczą się w żadnej szafie? Zbuduj własną! Najlepiej taką, która będzie wykonana na wymiar, do czego niezbędne są Ci płyty meblowe i właśnie pilarka, z której pomocą ekspresowo skrócisz półki tak, by pasowały do indywidualnego projektu. Pilarki ręczne mają ten plus, że można je wygodnie transportować. Jeśli pracujesz we wnętrzu - raz, dwa dotniesz zbyt długą listwę, czy niepotrzebnie wystający element.

Jednak piły tarczowe równie dobrze sprawdzą się w różnych pracach poza czterema ścianami. Dzięki nim możesz pracować w ogrodzie, sprawnie docinając deski na wymarzoną altanę, a następnie zbudować do niej ławki i stół, przy którym będziesz gościł odwiedzające Cię osoby. Nie masz gdzie przechowywać swoich skarbów? Skonstruuj schowek na narzędzia, docinając kilka belek i kantówek, następnie skręć i voila! Masz doskonałe miejsce na swoją pilarkę i inne narzędzia.

Piły stołowe i ich zalety

Wśród niemałej rodziny pilarek nie można nie wspomnieć o jednej z odmian, jaką są piły stołowe. To urządzenia stacjonarne, które świetnie sprawdzają się przy wielu zadaniach związanych z koniecznością skracania drewna. Ich atutem jest precyzja działania, dlatego każdy, kto dysponuje wolnym miejscem, powinien przemyśleć ich zakup. Tego typu narzędzia działają w pionie, więc nie trzeba obawiać się o to, że dany element zostanie ucięty w niewłaściwy sposób.

W ich przypadku podobnie jak przy wszystkich innych rodzajach pilarek ważnym parametrem jest prędkość obrotowa. Im większa, tym mocniejsza jest piła, im mocniejsza piła, tym szybciej i precyzyjniej będzie pracować. To narzędzia dostępne w wariancie z posuwem lub bez niego, przy czym te pierwsze zapewniają większą wygodę pracy szczególnie w przypadku długich, kilkumetrowym elementów.

Piły ukosowe do skomplikowanych cięć

Jeśli oprócz skracania drewna w trakcie wykonywanych prac stolarskich chcesz mieć możliwość realizacji nietypowych cięć pod różnymi kątami, zapewne zainteresują Cię piły ukosowe, zwane także ukośnicami. To w dużej mierze profesjonalne przyrządy, które od klasycznych produktów stołowych i ręcznych różnią się przede wszystkim możliwością cięcia pod różnymi kątami. Ich zakres obejmuje ruch pomiędzy 45, a 90 stopniami, dzięki czemu można wykonać różne warianty zagłębień. Jest to przydatne między innymi w trakcie tworzenia ram lub łączeń blatów tak, by były niewidoczne.

Wśród dostępnych modeli wyróżnia się te jednostronne, ale w sprzedaży znajdują się również produkty dwustronne, które obracają się tak, że można wykonywać tożsame cięcia bez konieczności poruszania produktu, co jest ogromnie komfortowe. Niektóre z dostępnych w naszym sklepie przyrządów zostały dodatkowo wyposażone w laser, który pomaga wytyczyć precyzyjną linię cięcia. Dzięki temu nie trzeba się obawiać o zboczenie z kierunku, ani rysować samodzielnie śladu, gdyż laser dokładnie wskazuje na miejsce pracy.  Pomocne bywają także elementy podświetlane, które poprawiają widoczność oraz zaciski, dzięki którym nie trzeba obawiać się o przesunięcie ciętego tworzywa.

Przydatne akcesoria do pilarek

W przypadku narzędzi tnących kluczowy jest oczywiście wybór odpowiedniej tarczy. Te mają różne rozmiary i są dedykowane rozmaitym tworzywom. Obok tych uniwersalnych wyróżnia się propozycje do drewna, które już na pierwszy rzut oka wyróżniają się wizualnie - bez względu na średnicę, mają one zdecydowanie dłuższe krawędzie, dzięki czemu dokładniej zagłębiają się w strukturę materiału. Dostępne tarcze różnią się nie tylko ilością, ale i kątem nachylenia zębów - im dłuższe, tym lepiej poradzą sobie z „miękkimi” odmianami drewna. Co do zasady - im więcej zębów ma wybrana tarcza, tym bardziej precyzyjne efekty można osiągnąć. Tylko odpowiednio dopasowana do materiału i ilości obrotów urządzenia tarcza może zagwarantować ładne, gładkie, pozbawione uszczerbień linie.

Docinanie drewna jest związane z powstawaniem trocin, dlatego każda pilarka stołowa i ręczna powinna zostać doposażona o specjalny pojemnik, dzięki któremu unikniesz rozprzestrzeniania się odpadów wynikających z cięcia. Pomocny w tym może być specjalny worek, który montuje się z boku, automatycznie zbierając powstające pyły. Alternatywą dla worków są odkurzacze, które również umożliwiają natychmiastowe usuwanie brudu, co pozwala uniknąć zabrudzeń w miejscu pracy. Do modeli stołowych można również dokupić prowadnice oraz zaciski, które ułatwiają utrzymanie w stałej pozycji wielkogabarytowych elementów.Powiadom o dostępności

Informujemy, że podany przez Państwa adres e-mail będzie wykorzystywany w celu poinformowania Państwa o dostępności wskazanego przez Państwa towaru, a także w celach marketingowych i promocyjnych towarów i usług oferowanych w sklepach Intermarche i Bricomarche. Administratorem Państwa danych osobowych przetwarzanych w tych celach jest ITM Polska sp. z o.o. (adres: ul. św. Mikołaja 5, Swadzim, 62-080 Tarnowo Podgórne). Przysługujące Państwu prawa, wynikające z przetwarzania Państwa danych osobowych oraz dodatkowe informacje są zawarte Polityce Prywatności.