Jak zorganizować piknik w ogrodzie? Świętuj z nami Dzień Sąsiada!

Drukuj

rodzina jedząca wspólnie posiłek na świeżym powietrzu

Rodzinny piknik jest bardzo dobrym sposobem na poznanie swoich sąsiadów. W Dzień Sąsiadów 27 maja zaproś ich do swojego ogrodu. Zapewnij dobry poczęstunek i moc atrakcji. Nie wiesz, jak to zrobić? Na szczęście my wiemy! Poznaj nasze wskazówki, które pomogą Ci zorganizować piknik w ogrodzie.


27 maja – Międzynarodowy Dzień Sąsiada. Jak świętować?

Dzień Sąsiada po raz pierwszy obchodzony był w Paryżu w roku 2000 roku w ostatni piątek maja. Od tego czasu święto wpisało się na stałe w kalendarz lokalnych imprez. W kolejnych latach do inicjatywy European Federation of Local Solidarity dołączały kolejne miasta i organizacje europejskie. W 2007 roku Dzień Sąsiada obchodzony był także w kilku polskich miastach m.in. Warszawie, Katowicach czy Gdańsku. Święto to jest oddolną inicjatywą. Oficjalne obchody odbyły się dopiero w 2010 roku.


Dzień Sąsiada ma przede wszystkim lokalny wydźwięk. Ma zbliżyć do siebie ludzi mieszkających często tuż za ścianą, a którzy nic o sobie nie wiedzą, co jest bardzo częste w większych miastach i na ich obrzeżach. Tego dnia organizowane są pikniki i festyny w pobliskich parkach czy na skwerkach, podczas których sąsiedzi spotykają się, rozmawiają i częstują domowymi wypiekami.


Piknik w ogrodzie – doskonały pomysł na zabawę na świeżym powietrzu

Dzień Sąsiada można obchodzić na wiele różnych sposobów. To wspaniała okazja, aby poznać bliżej ludzi mieszkających za przysłowiowym płotem, pogodzić się i zapomnieć o codziennych utarczkach, zacisnąć więzi i przyjaźnie. W ten dzień można zorganizować wyprzedaże garażowe i zachęcić do niej sąsiadów mieszkających na jednej ulicy. Bardzo dobrą inicjatywą może być wspólne pielęgnowanie roślin w pobliskim parku czy skwerku. Na wielu osiedlach znajdują się ogrody społeczne, które oddane są pod opiekę mieszkańcom. W maju z pewnością będzie w nich dużo pracy. Świetnym pomysłem jest także zorganizowanie przyjęcia w ogrodzie, na które zaprosisz najbliższych sąsiadów. To wspaniała okazja do wspólnej zabawy i rozmów.


Podczas przyjęcia w ogrodzie także dzieci Twoje i sąsiadów mogą wspólnie spędzić czas. Zabawy z rówieśnikami z pewnością będą dla nich znacznie ciekawsze niż czas spędzony z dorosłymi.


Udane przyjęcie w ogrodzie – jak zorganizować piknik w ogrodzie dla sąsiadów?

przyjaciele grillujący na ogrodzie

Przed zaproszeniem gości do ogrodu warto go nieco przygotować. Przede wszystkim zadbaj o strefę wypoczynkową, w której będziecie spędzać większość czasu. Wyczyść meble ogrodowe i ustaw dodatkowe miejsca, aby każdy mógł wygodnie usiąść przy stole. Możesz wykorzystać składane krzesła ogrodowe, które po przyjęciu schowasz do garażu czy składziku. Nie zajmą wiele miejsca, a w razie kolejnego przyjęcia z pewnością je wykorzystasz.


Zadbaj także o dekoracje okolicznościowe. Na Dzień Sąsiada najlepsze będą motywy ze znanej kreskówki Sąsiedzi. Nie zapomnij także o elementach, które uprzyjemnią Wam odpoczynek na świeżym powietrzu, czyli odpowiednim oświetleniu, wiszących girlandach czy sympatycznych figurkach ceramicznych.


Zaplanuj menu na piknik. Możesz zaproponować, aby każdy z zaproszonych gości przyniósł ze sobą coś do picia lub do jedzenia. Sąsiedzi z pewnością z chęcią dołączą się do organizacji pikniku.


Akcesoria niezbędne na piknik

Głównym posiłkiem na każdym przyjęciu w ogrodzie są dania z grilla. Koniecznie sprawdź stan swojego urządzenia. Na przyjęcia z większą liczbą osób najlepiej sprawdzają się grille ogrodowe z dużym rusztem i pokrywą. Możesz piec na nich równocześnie więcej porcji mięsa i warzyw, dzięki czemu wszyscy dostaną swój posiłek w jednym czasie.


Koniecznie sprawdź, czy masz niezbędne akcesoria do grillowania w tym metalowe szczypce do przewracania mięsa, aluminiowe tacki na rybę i warzywa czy rękawice ochronne. Przejrzyj zastawę stołową i w razie konieczności uzupełnij brakujące elementy. Jeśli nie masz dostatecznie dużo talerzy szklanych, wykorzystaj papierowe tacki, które po przyjęciu będziesz mógł wyrzucić. Zadbaj także o napoje i dostateczną liczbę kubków.


Co robić na pikniku? Nasze pomysły na wspólną zabawę z sąsiadami

Piknik w ogrodzie jest wspaniałym sposobem na spędzenie wspólnego czasu, jednak co robić, kiedy główny posiłek jest już zjedzony, a tematy do rozmów powoli się kończą? Świetnym pomysłem jest wspólny seans filmowy. W swoim ogrodzie bardzo łatwo zorganizujesz kino plenerowe. Potrzebujesz do tego jedynie dobrego rzutnika podłączonego do komputera lub laptopa oraz sporego, białego prześcieradła. Po zachodzie słońca wspólny seans będzie doskonałym zwieńczeniem pikniku.


W ciągu dnia warto jednak pomyśleć o zorganizowaniu czasu dla najmłodszych. Na trawniku rozłóż koce, na których dzieci będą mogły się bawić. Dodatkową atrakcją z pewnością będą piaskownice, huśtawki czy zjeżdżalnie. W sklepie Bricomarché znajdziesz place zabaw do ogrodu w różnych rozmiarach i z różną liczbą elementów. Możesz więc dopasować je do wolnego miejsca przed domem.


Kolejną atrakcją dla dzieci mogą stać się trampoliny. Podobnie jak place zabaw występują w kilku rozmiarach. Możesz dopasować je do miejsca w ogrodzie lub liczby dzieci, które będą z nich korzystać.


Co na piknik dla dzieci? Szybkie przekąski na piknik

koszyk piknikowy z owocami i przekąskami

Zadbaj także o dodatkowe menu tylko dla najmłodszych. Dzieci uwielbiają wszelkiego rodzaje przekąski na piknik w postaci chrupek kukurydzianych, naleśników czy słodyczy. Pojemniki plastikowe na żywność możesz wykorzystać do podania dzieciom świeżych owoców czy warzyw pokrojonych w słupki.


Nie zapomnij także o napojach. Soki owocowe możesz przelać do dużych słojów z kranikiem, z których dzieci będą mogły same nalewać sobie do papierowych kubeczków. Z pewnością stanie się to dla nich dodatkową atrakcją.


Przyjęcie w ogrodzie jest doskonałym sposobem na świętowanie Dnia Sąsiada. Może w tym roku to właśnie Ty zorganizujesz rodzinny piknik? Zadbaj o atrakcje zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Koniecznie przemyśl menu i zaangażuj gości w organizację. Grille i akcesoria do grilla, a także koce i atrakcje dla dzieci znajdziesz w ofercie sklepu Bricomarché. W jednym miejscu będziesz mógł wybrać wyposażenie ogrodowe, którego brakuje Ci do zorganizowania przyjęcia.Polecane artykuły


Może zainteresuje Cię też