Narzędzia drobne do prac ogrodowych

Pokaż na stronie

81 produktów w tej kategorii

Sortuj

Zmień widok

Sortuj

10 20 50 100 Ofert na stronie

Dla osób, które nie dysponują dużym ogrodem, ale mają kilka grządek kwiatowych albo z warzywami, szczególnie dobrze sprawdzą się narzędzia drobne. Ich zaletą jest niewielki rozmiar - można je swobodnie przechować w skrzynce albo małym schowku i nie zajmą wiele miejsca. Większość z nich zastępuje z powodzeniem podstawowe narzędzia do prac ogrodowych, przykładowo miniaturowe szpadle pomogą w kopaniu dołków pod sadzonki, a przy okazji sprawdzą się też do przesypania ziemi na kupkę albo wykonania szeregu innych prac.


Wszystkie oferowane narzędzia drobne to produkty wysokiej jakości, wykonane z trwałych, odpornych na działanie czynników zewnętrznych materiałów. Nie ma ryzyka, że zostaną uszkodzone podczas kontaktu z kamieniem. Narzędzia do prac ogrodowych są dostępne w wersjach dopasowanych do siebie, tworząc jeden zestaw. Można jednak też wybrać pojedyncze sztuki, co jest przydatne, gdy konieczne jest jedynie uzupełnienie kolekcji. Wszystkie narzędzia ogrodowe są przydatne przy opiece nad roślinami uprawnymi czy ozdobnymi w ogrodzie.


Jakie drobne narzędzia przydadzą Ci się w ogrodzie?

W ogrodzie jest wiele pracy, którą należy wykonać w określonej porze roku. Najwięcej jest jej wiosną i jesienią. Choć latem przy zbiorach czy pielęgnowaniu swoich roślin kwitnących również czeka Cię wiele pracy. Warto sięgnąć po narzędzia, które ułatwią Ci wiele zadań i przyspieszą ich wykonanie. Oprócz dużych maszyn elektrycznych bardzo przydatne są narzędzia drobne do prac ogrodowych. O jakich należy szczególnie pomyśleć?


W tej kategorii znajdziesz narzędzia drobne do prac ogrodowych, które przydadzą Ci się o każdej porze roku. Ich niewielkie rozmiary pozwolą Ci dotrzeć także do miejsc trudno dostępnych. Ponadto za ich pomocą będziesz mógł swobodnie pielęgnować rośliny na mniejszych grządkach, rabatach czy nawet w donicach. W ofercie sklepu Bricomarché znajdziesz małe motyczki, pazurki czy łopatki. Dostępne są także nożyki do szczepienia roślin i wygodny zbierak na owoce. Jeśli w swoim ogrodzie hodujesz rośliny cebulowe, przyda Ci się sadzarka do cebulek. Z kolei do przygotowania grządek pod uprawę warzyw pomocny będzie obsypnik do bruzd.


Do czego służą pazurki ogrodowe?

Pazurki ogrodowe są bardzo popularnym narzędziem, które przyda Ci się na kilku etapach prac ogrodniczych. Ich budowa jest bardzo prosta. Wyposażone są w krótki trzonek, najczęściej wykonany z drewna i końcówkę roboczą składającą się z trzech niewielkich pazurków z metalu zabezpieczonego przed korozją.


To małe i poręczne narzędzie posłuży Ci do przygotowania gleby pod siew. Pazurki ogrodowe są doskonałym sposobem na spulchnienie i rozbicie większych bruzd ziemi na niewielkim fragmencie grządek. Za ich pomocą możesz spulchnić także ziemię w inspektach i wymieszać ją z kompostem. Ponadto pazurki posłużą Ci do zakopania nasion i wyrównania ziemi na grządkach, tak, aby jej powierzchnia nie była za bardzo zbita, dzięki czemu tlen i woda będą swobodnie przez nią przechodzić i docierać do systemu korzeniowego roślin.


Łopatki potrzebne nie tylko w ogrodzie

Jednym z podstawowych narzędzi, którego nie może zabraknąć w żadnym ogrodzie, jest łopata. Przydadzą Ci się zarówno duża łopata, jak i małe łopatki ogrodowe. Spełniają one dokładnie te same funkcje, co pełnowymiarowe narzędzie, jednak posłużą Ci w miejscach, w których łopata będzie nieporęczna i za duża.


Łopatki ogrodowe są idealnym narzędziem podczas sadzenia roślin doniczkowych. Powinni się w nią wyposażyć nie tylko właściciele przydomowych ogródków, ale także hodowcy roślin balkonowych. Ponadto za pomocą łopatki możesz wykopać niewielki otwór na sadzonkę, którą chcesz hodować w danym miejscu. Posłuży Ci także do przekopywania niewielkich fragmentów ziemi czy rozsypywania nawozu.


W tej kategorii znajdziesz łopatki ogrodowe o niewielkich rozmiarach. Większość z nich wykonana jest ze stali malowanej proszkowo i zabezpieczonej przed korozją. Wyposażone są w ergonomiczną rączkę pokrytą antypoślizgowym materiałem, dzięki czemu praca z nimi jest niezwykle komfortowa.


Kiedy przydadzą Ci się motyczki do pielenia?

Jednym z ważniejszych etapów pielęgnacji wszystkich roślin w ogrodzie jest pielenie, czyli usuwanie chwastów. Niestety chwasty dość szybko odrastają, dlatego należy je regularnie wyrywać, aby nie dopuścić, do tego, aby rozwinęły swój system korzeniowy. Staną się wówczas mocnym konkurentem o składniki odżywcze. Jeśli wygrają, w swoim ogródku będziesz miał piękne i bujne chwasty oraz marne warzywa i kwiaty ozdobne.


Do usuwania chwastów z grządek służą motyczki do pielenia. Te niewielkie narzędzia są precyzyjniejsze od pełnowymiarowych narzędzi, które posłużą Ci na etapie przygotowania grządek. Wykonane są z drewnianego trzonka i stalowej końcówki w charakterystycznym kształcie. Za ich pomocą możesz usunąć jedynie chwasty bez naruszania roślin pożytecznych, które hodujesz celowo.


Inne drobne narzędzia ogrodowe potrzebne o każdej porze roku

W tej kategorii znajdziesz także inne drobne narzędzia ogrodowe, które ułatwią Ci wiele ogrodowych prac. Jedne z nich są miniaturową wersją pełnowymiarowych narzędzi, dzięki czemu wykorzystasz je do precyzyjniejszych prac. Inne zaś mają całkiem inne funkcje. Przykładem może być sadzarka do cebul.


Kwiaty cebulowe są niezwykle popularne wśród działkowiczów, ponieważ jako pierwsze na wiosnę wypuszczają swoje kolorowe kwiaty. Cebule sadzi się na jesień, aby przez zimę dobrze się zakorzeniły. Możesz za każdym razem wykopać niewielki dołek i włożyć do niej cebulę lub posłużyć się sadzarką. Za jej pomocą znacznie szybciej przygotujesz odpowiedni otwór pod cebulkę i zakopiesz ją w ziemi.


Ponadto w tej kategorii znajdziesz praktyczny obsypnik do bruzd. To niezwykle proste narzędzie wyposażone w odpowiednio ukształtowaną końcówkę roboczą. Za jego pomocą znacznie szybciej przygotujesz grządki pod siew warzyw.


Jeśli w swoim ogrodzie hodujesz drzewa owocowe, przyda Ci się praktyczny zbierak na teleskopowej rączce. Za jego pomocą możesz zrywać owoce bez wchodzenia na drabinę. Wyposażony jest w woreczek na owoce i niewielkie ząbki, które ułatwiają zerwanie owoców z drzewa.


Drobne narzędzia ogrodowe możesz powiesić na specjalnym wieszaku, który montuje się na ścianie altany lub składziku ogrodowego. W ten sposób utrzymasz porządek w tych drobnych akcesoriach i szybko znajdziesz odpowiednie narzędzie, którego w danej chwili potrzebujesz.


Do cięższych prac, wybierz odpowiednie narzędzie

W ofercie sklepów Bricomarché znajdziesz także pozostałe narzędzia ogrodowe, bez których żaden hodowca kwiatów czy warzyw się nie obejdzie. Znajdziesz sekatory, które posłużą Ci do sezonowego przycinania drzew owocowych czy kształtowania żywopłotów. Do przycinania większych drzew o grubszych gałęziach lub rozległych żywopłotów lepiej posłużą Ci kosy ogrodowe spalinowe lub elektryczne. Za ich pomocą zaoszczędzisz nie tylko swój czas, ale także siły.


Ponadto dostępne są pełnowymiarowe grabie, których nie może zabraknąć w Twoim ogrodzie szczególnie jesienią. Za ich pomocą szybko posprzątasz swoją posesję z opadłych liści. Przejrzyj ofertę naszego sklepu i skompletuj narzędzia ogrodowe, które przyspieszą pracę o każdej porze roku.

Powiadom o dostępności

Informujemy, że podany przez Państwa adres e-mail będzie wykorzystywany w celu poinformowania Państwa o dostępności wskazanego przez Państwa towaru, a także w celach marketingowych i promocyjnych towarów i usług oferowanych w sklepach Intermarche i Bricomarche. Administratorem Państwa danych osobowych przetwarzanych w tych celach jest ITM Polska sp. z o.o. (adres: ul. św. Mikołaja 5, Swadzim, 62-080 Tarnowo Podgórne). Przysługujące Państwu prawa, wynikające z przetwarzania Państwa danych osobowych oraz dodatkowe informacje są zawarte Polityce Prywatności.