Pojemniki plastikowe na żywność, lunchboxy

Pokaż na stronie

570 produktów w tej kategorii

Sortuj

Zmień widok

Sortuj

10 20 50 100 Ofert na stronie

Marnowanie żywności pod wieloma względami jest nieopłacalne. Przede wszystkim marnujesz pieniądze na zakup kolejnych produktów spożywczych, które i tak wylądują w koszu. Marnujesz także zasoby środowiskowe i gospodarcze, które można byłoby wykorzystać w inny sposób. Jest na to jednak proste rozwiązanie, a są nimi pojemniki na żywność.


Te proste w swojej budowie akcesoria pozwolą Ci zabezpieczyć produkty spożywcze przed szybkim zepsuciem. Pojemniki na żywność mają hermetyczną pokrywkę, dzięki której zabezpieczysz produkty przed obeschnięciem. Ponadto pojemniki plastikowe z pokrywką są doskonałym sposobem na przechowanie resztek z obiadu, które możesz odgrzać sobie na kolację.


W tej kategorii znajdziesz także pojemniki plastikowe na drugie śniadanie. Zmieścisz w nim ulubiony owoc, kanapkę i inne przekąski, które zjesz smacznie w pracy. Zapakujesz do nich także drugie śniadanie dla dziecka do szkoły. Dzięki ich twardej konstrukcji kanapka nie pogniecie się w woreczku foliowym, a przekąski nie rozsypią się w tornistrze.

 

Poznaj wygodny sposób na przechowywanie żywności

Produkty spożywcze najczęściej przechowuje się w szafkach kuchennych i lodówce w oryginalnych opakowaniach. Rozwiązanie to pozwala szybko odnaleźć poszukiwany produkt, jednak rodzi także wiele problemów. Większość opakowań nie da się ponownie zamknąć, co powoduje, że produkty obsychają lub szybciej się psują. W produktach sypkich z kolei jest większe ryzyko zagnieżdżenia się moli spożywczych.


Produkty w otwartych opakowaniach mogą łatwo się wysypać, co jest również częstą przyczyną nieporządku w szafkach kuchennych i lodówce. Z tymi problemami możesz jednak szybko sobie poradzić, wybierając pojemniki. W tej kategorii odnajdziesz różnego rodzaju zamykane pojemniki wykonane z różnych materiałów. Dostępne są modele mniejsze i większe, co pozwoli Ci dopasować rozmiar do danego produktu spożywczego. Ponadto pojemniki różnią się kształtem i zamykaniem. Warto również zwrócić uwagę, że produkty te mają znacznie szersze zastosowanie. Przydadzą Ci się nie tylko w kuchni. Sprawdź, jakie pojemniki znajdziesz w ofercie sklepu Bricomarché.


Z czego wykonane są pojemniki na żywność?

W tej kategorii produktów znajdziesz pojemniki wykonane z materiałów odpornych na warunki panujące w kuchni, szczelne i dopuszczone do kontaktu z żywnością. Najczęściej do ich produkcji wykorzystuje się tworzywo sztuczne pozbawione związku chemicznego BPA. Z tego materiału wykonany jest zarówno sam pojemnik, jak i pokrywka.


Niektóre modele dodatkowo wyposażone są w gumową uszczelkę pod pokrywką, dzięki czemu wykazują większą szczelność. Wlany do nich płyn nie wycieknie nawet po przewróceniu się pojemnika.


W tej kategorii znajdziesz także pojemniki wykonane ze szkła i wyposażone w plastikową lub aluminiową pokrywkę. Na ich ściankach znajduje się plakietka z nazwą produktu. Służą przede wszystkim do przechowywania przypraw takich jak sól czy cukier. Ich estetyczny wygląd dodatkowo wzbogaca wystrój kuchni. Możesz z powodzeniem ustawić je na otwartej szafce i zyskać dzięki temu łatwy dostęp do najczęściej używanych przypraw.


Jakie są dostępne rodzaje pojemników na żywność?

Pojemniki na żywność można podzielić ze względu na materiał wykonania. Szklane modele służą przede wszystkim do przechowywania produktów spożywczych i przypraw. Są ciężkie i łatwo ulegają zniszczeniu w przypadku upadku, dlatego nie nadają się do częstego transportu. Wykonane są jednak z materiałów biodegradowalnych, co sprawia, że są częstym wyborem osób dbających o środowisko.


Pojemniki na żywność plastikowe mają znacznie większe zastosowanie. Sprawdzą się zarówno w domu, jak i poza nim. W tej grupie produktów można wymienić pojemniki ze zwykłą pokrywką i szczelną, które wyposażone są w dodatkową uszczelkę.


Ponadto plastikowe pojemniki różnią się kształtem i kolorem. W tej kategorii znajdziesz pojemniki kwadratowe w różnej wielkości. Dzięki swojemu kształtowi łatwiej jest dopasować je do szafek i szuflad. Okrągłe pojemniki mogą być niskie lub wysokie. Są z kolei łatwiejsze do utrzymania w czystości. Znajdziesz także pojemniki prostokątne w różnych rozmiarach. Z łatwością zmieścisz w nich większość produktów spożywczych.


Jakie produkty warto przechowywać w pojemnikach w lodówce?

W kuchni z pewnością masz wiele pojemników, w których przechowujesz produkty. Chlebaki służą do przechowywania pieczywa i przedłużania jego świeżości. Przyprawniki zapobiegają wietrzeniu się przypraw i minimalizują utratę aromatu oraz smaku zawartych w zmielonej przyprawie.


Pojemniki z plastiku z kolei ułatwią Ci przechowywanie produktów spożywczych w lodówce. Dzięki nim możesz spokojnie piętrować poszczególne produkty, co pozwoli Ci zyskać znacznie więcej miejsca. Po otwarciu oryginalnego opakowania w większości przypadków nie da się go ponownie zamknąć. To powoduje, że przez uchyloną folię przedostaje się powietrze, powodując obsychanie się produktów spożywczych. Dotyczy to między innymi wędzonego łososia, żółtego sera czy nawet miksów sałat zamykanych w foliowych torebkach. Wszystkie te produkty można przełożyć do pojemników plastikowych, aby ochronić je przed obsychaniem i przygnieceniem przez inne produkty spożywcze.


W tej kategorii znajdziesz także wygodne pojemniki, na których przykrywce znajduje się plakietka. Na niej możesz zapisać nazwę przechowywanego produktu lub datę przydatności do spożycia. Pozwoli Ci to zaprowadzić porządek w przechowywanych produktach i ograniczyć ich marnowanie.


Zalety przechowywania żywności w pojemnikach plastikowych

Stosowanie pojemników do przechowywania żywności niesie ze sobą wiele zalet. Niezależnie od tego, czy przechowujesz produkty w lodówce czy w szafce, pojemniki plastikowe pozwolą Ci zaprowadzić porządek na półkach. Ograniczą ryzyko rozsypywania lub wylewania się produktów spożywczych. Dzięki szczelnym pokrywkom minimalizujesz także rozchodzenie się zapachów po lodówce i przenikania ich do innych produktów spożywczych. Przygotowałeś czosnkowy sos? Jego nadmiar zamknij w opakowaniu plastikowym i nie martw się, że stojąca obok cytryna przejdzie jego zapachem.


Pojemniki plastikowe pozwolą Ci także przedłużyć świeżość produktów spożywczych. Twardy i obeschnięty ser smakuje znacznie gorzej, dlatego zamknij go w pojemniku i ogranicz do niego dostęp powietrza.


Zaletę stosowania pojemników na żywność zauważysz także podczas gotowania. Szybko sięgniesz po potrzebne składniki i wyjmiesz je na blat. Z pojemników możesz wyciągnąć jedynie taką ilość danego produktu, która jest Ci potrzebna. Łatwy dostęp do przypraw i innych produktów spożywczych uprzyjemni i przyspieszy przygotowywanie posiłków.


W szklanych lub plastikowych pojemnikach warto przechowywać także sypkie produkty takie jak bułkę tartą, mąkę czy kaszę. Dzięki nim mole spożywcze nie będą miały dostępu do pożywienia. Larwy potrafią przegryźć cienkie torebki, w których pakowane są produkty sypkie. Z grubszym plastikiem lub szkłem z pewnością sobie nie poradzą.


Czy można mrozić produkty w pojemnikach?

Pojemniki do przechowywania żywności wykonane z plastiku mogą mieć różny zakres dopuszczalnej temperatury użycia. Modele wykonane z cienkiego i łatwo odkształcającego się tworzywa z pewnością będą mieć mniejszy zakres dopuszczalnej temperatury i pod wpływem bardzo wysokiej lub bardzo niskiej będą ulegać odkształcaniu.


Warto jednak wiedzieć, że pojemniki do przechowywania żywności wykonane z nieco grubszego plastiku mogą mieć zakres dopuszczalnej temperatury wynoszący nawet od -20 do 100°C. Modele te spokojnie możesz użyć do przechowywania mrożonek. Jest to doskonały sposób na przedłużenie świeżości sezonowych warzyw i owoców.


Mrożenie w pojemnikach plastikowych ma także wiele zalet. Niska temperatura nie powoduje, że wieczko pojemnika zamarznie i nie da się go otworzyć. Możesz więc porcjować produkty w jego wnętrzu i w razie potrzeby wyjąć z niego jedynie tyle, ile Ci potrzeba bez potrzeby rozmrażania całego opakowania. Produkty zamknięte w pojemnikach nie rozsypią się w zamrażarce. Możesz je także wygodnie podpisać i posegregować, co pozwoli Ci zachować porządek.


Jak przestać marnować jedzenie?

Pojemniki na jedzenie pomogą Ci także w zmniejszeniu marnowania jedzenia. Często zdarza się, że przygotujesz znacznie więcej obiadu, niż jesteś w stanie zjeść. Nie musisz go wyrzucać. Pozostałą część zamknij w pojemniku i przechowaj w lodówce.


Pojemniki na jedzenie zatrzymają świeżość dania i przedłużą jego termin przydatności do spożycia. Możesz zjeść pozostałą część obiadu na kolację lub na drugi dzień. Smak potrawy się nie zepsuje. Doskonałym pomysłem jest także zabranie pozostałej części obiadu do pracy i spożycie jej na lunch. W ten sposób nie tylko nie zmarnujesz pysznego dania, ale także oszczędzisz pieniądze na kupno obiadu w pracy.


Pojemniki przedłużają przydatność do spożycia także pojedynczych produktów. Dzięki temu dłużej pozostają świeże i zachowują swój aromat i smak. Wybieraj do tego jednak pojemniki z dodatkową uszczelką, dzięki czemu ograniczasz mocno dostęp powietrza do środka.


Czy plastikowe pojemniki na żywność można podgrzewać w mikrofali?

Wiele osób zastanawia się, czy plastikowe pojemniki na żywność można podgrzewać w mikrofali. Wszystko to zależy, z jakiego tworzywa sztucznego zostały wykonane. Odpowiednie informacje znajdziesz na opakowaniu pojemników. Jeśli ich tam nie ma, możesz zerknąć na symbole wytłoczone na dnie pojemnika. Wśród nich znajdziesz na pewno symbol o braku BPA w składzie tworzywa i ewentualnej możliwości używania w mikrofali.


Nie wkładaj do kuchenki opakowań, których nie jesteś pewien. Wysoka temperatura może spowodować stopienie się pojemnika lub wydzielanie się z tworzywa szkodliwych substancji chemicznych, które przedostaną się do podgrzewanego dania.


Plastikowe pojemniki na żywność dopuszczone do użytku w mikrofali z pewnością będą miały stosowaną informację na opakowaniu. Jeśli nie masz takiej pewności, przełóż potrawę na talerz i dopiero na nim podgrzej ją w mikrofali.


Do podgrzewania w mikrofali możesz za to używać szklanych pojemników, które najczęściej mają znacznie szerszy zakres dopuszczalnej temperatury stosowania.


Lunchboxy – tani i zdrowy sposób na drugie śniadanie

Większość osób pracuje osiem godzin dziennie. Przebywając w biurze przez cały dzień, musisz zapewnić sobie przerwę na obiad. Większość osób udaje się w tym czasie do pobliskich restauracji, zamawia gotowe dania, fast food lub przynosi własne posiłki do pracy i odgrzewa je w biurowej mikrofali. To ostatnie rozwiązanie niesie ze sobą wiele zalet. Oszczędzasz pieniądze na posiłki w pracy i spożywasz obiad wykonany własnoręcznie, dzięki czemu masz pewność co do jego składu i wartości odżywczych. Jest to szczególnie ważne w przypadku osób z nietolerancjami pokarmowymi. W czym jednak zabrać obiad do pracy?


Najlepsze będą lunchboxy. Są to plastikowe pojemniki ze szczelną pokrywką, w której możesz spokojnie przetransportować do biura zarówno kanapkę, jak i makaron z płynnym sosem. W tej kategorii znajdziesz różnego rodzaju lunchboxy, które spokojnie dopasujesz do rodzaju dania i wielkości porcji. Sprawdzą się zarówno modele okrągłe, jak i prostokątne.


Pojemniki na lunch dla dzieci

Pojemniki na lunch przydadzą się także dzieciom. Możesz do nich zapakować drugie śniadanie, które zabiorą ze sobą do szkoły. Pojemniki te są zawsze wyposażone w zintegrowaną pokrywkę, dzięki czemu masz pewność, że dziecko jej nie zgubi. Zamykanie niweluje ryzyko, że zawartość pojemnika przedostanie się do tornistra i zabrudzi podręczniki.


Pojemniki na lunch dla dzieci często udekorowane są postaciami z ulubionych kreskówek i bajek. Żywe kolory i sympatyczne postaci na pudełku zachęcają najmłodszych do spożycia drugiego śniadania. Dzięki pojemnikom rodzice mogą samodzielnie przygotować dzieciom śniadanie według potrzeb dziecka, uwzględniając ich preferencje smakowe i ewentualne nietolerancje pokarmowe. Masz więc pewność, że posiłek, który zje Twoje dziecko, jest pełnowartościowy i dostarcza mu wszystkich niezbędnych wartości i odżywczych. Pojemniki na lunch warto doposażyć w pasujący bidon na wodę.


Pudełka plastikowe idealne w czasie podróży

Pudełka plastikowe są także nieocenionym akcesorium w czasie podróży. Dzięki nim zapakujesz do plecaka przekąski bez ryzyka, że w trakcie transportu wysypią się i zabrudzą ubrania. Dzięki nim zabierzesz małe przysmaki dla dziecka, kanapki czy pokrojone warzywa.


Pudełka plastikowe są lekkie i wytrzymałe. Nie zwiększą zanadto ciężaru plecaka czy torby podróżnej. Ponadto nie zniszczą ich znajdujące się w torbie przedmioty i tym samym ochronią zawartość przed zniekształceniem i zniszczeniem. Pudełka świetnie sprawdzą się zarówno podczas pieszych wycieczek w góry, jak i rodzinnych pikników w parku lub nad jeziorem. Zapakujesz od nich wszystko, co przygotowałeś wcześniej w domu.


Pudełka z twardego plastiku świetnie sprawdzają się także jako pojemniki do przewożenia tortów czy babeczek z bitą śmietaną lub innych kruchych deserów. Dzięki nim masz pewność, że całe przystrojenie czy ciasto nie ulegnie zniszczeniu podczas podróży. Znacznie wygodnie przeniesiesz deser na przyjęcie czy święta urządzane w innym miejscu.

Powiadom o dostępności

Informujemy, że podany przez Państwa adres e-mail będzie wykorzystywany w celu poinformowania Państwa o dostępności wskazanego przez Państwa towaru, a także w celach marketingowych i promocyjnych towarów i usług oferowanych w sklepach Intermarche i Bricomarche. Administratorem Państwa danych osobowych przetwarzanych w tych celach jest ITM Polska sp. z o.o. (adres: ul. św. Mikołaja 5, Swadzim, 62-080 Tarnowo Podgórne). Przysługujące Państwu prawa, wynikające z przetwarzania Państwa danych osobowych oraz dodatkowe informacje są zawarte Polityce Prywatności.