Uszczelniacze do rur, do instalacji wodnych i gazowych

Pokaż na stronie

50 produktów w tej kategorii

Sortuj

Zmień widok

Sortuj

10 20 50 100 Ofert na stronie

Każda instalacja, niezależnie od jej charakteru, powinna być odpowiednio szczelna. Gwarantuje to nie tylko jej wydajne działanie bez strat finansowych dla osób opłacających rachunki, ale również bezpieczeństwo użytkowników danego wnętrza, w którym zamontowana jest instalacja. W ofercie naszego sklepu dostępne są uszczelniacze do instalacji wodnych, które zapobiegają przeciekom oraz gwarantują poprawne łączenie poszczególnych elementów. Ciekawym dodatkiem są specjalne nici uszczelniające, sprawdzające się szczególnie dobrze w trudno dostępnych miejscach, gdzie inne rozwiązania mogą okazać się nieskuteczne.


Innymi produktami w asortymencie są uszczelniacze do instalacji gazowych. Ich zastosowanie jest zbliżone, choć zwykle mają one formę specjalnych nakładek na przewody. Znacznie zwiększają szczelność instalacji, co w praktyce przekłada się również na bezpieczeństwo jej użytkowania. Wszystkie oferowane uszczelki, uchwyty do rur i otuliny zostały wykonane z materiałów dostosowanych do konkretnego rodzaju użycia, przez co są praktyczne i bezawaryjne.


Akcesoria pozwalające uszczelnić instalację wodną i gazową

Sprawność instalacji wodnych i gazowych zależy także od ich szczelności. Cieknąca woda nie tylko zwiększy niepotrzebnie rachunki za to medium. Może także spowodować zniszczenia materiałów wykończeniowych w łazience oraz obniżyć ciśnienie wody w rurach. Z kolei nieszczelna instalacja gazowa jest niezwykle niebezpieczna i może prowadzić do wybuchu. Przy wszystkich nieszczelnościach koniecznie sięgnij po uszczelniacze do rur.


W tej kategorii znajdziesz uszczelniacze do rur, przez które płynie woda ciepła lub zimna, a także gaz. Instalacje wodne i gazowe najczęściej wykonywane są z rur stalowych, co powoduje, że uszczelniacze muszą cechować się dobrą przyczepnością do tego materiału. Dostępne są różne produkty, które różnią się od siebie formą, sposobem montażu i przeznaczeniem. Ponadto znajdziesz w tej kategorii różnorodne otuliny, które pozwolą Ci zabezpieczyć i zaizolować rury instalacji domowych i budynków użyteczności publicznej.


Jakie uszczelniacze do rur wodnych warto wybrać?

Woda pod ciśnieniem może z łatwością przedostać się na zewnątrz po gwincie lub przez dziury spowodowane korozją w starszych instalacjach. Obie sytuacje są niebezpieczne i wymagają użycia odpowiednich produktów. Uszczelniacze do rur wodnych, które stosowane są od wielu lat przez hydraulików, mogą być wykonane z materiałów naturalnych – takimi są lniane lub konopne pakuły. Są efektywne i zapewniają szczelność instalacji wodnej lub O.C. na długi czas. W przypadku uszczelnień instalacji wodnej sprawdzają się nawet lepiej niż popularne uszczelki wykonane z gumy czy silikonu, które z czasem twardnieją, kruszą się i wymagają wymiany.


Wszystkie uszczelniacze do instalacji wodnych powinny być przede wszystkim odporne na działanie wody. Nie mogą ulegać korozji, co mogłoby zmniejszyć skuteczność uszczelnienia. Ponadto powinny być odporne na wysokie ciśnienie.


Naturalne pakuły może z powodzeniem zastąpić taśma teflonowa. Jest ona prosta w użytkowaniu i odporna na działanie wysokiego ciśnienia. Ponadto uszczelniacze do instalacji wodnych powinny być odporne na działanie wysokiej temperatury. Naturalne pakuły nie sprawdzą się do uszczelniania rur, w których transportowana jest ciepła woda. Zamiast nich możesz sięgnąć po taśmę teflonową, która w tej sytuacji sprawdzi się doskonale.


Czym uszczelnić rury gazowe?

Uszczelniacze do rur gazowych powinny być przede wszystkim niezwykle szczelne. Gaz może ulatniać się z jeszcze mniejszych otworów niż woda, co w każdej sytuacji jest niebezpieczne dla zdrowia i życia mieszkańców. Ponadto powinny być odporne na wysokie ciśnienie, które jest obecne w instalacjach gazowych.


W tej kategorii znajdziesz uszczelniacze do rur gazowych, które zapewnią Ci bezpieczeństwo i wygodę korzystania z budynku. Jednymi z najczęściej wykorzystywanych uszczelniaczy do gazu jest nić teflonowa lub wykonana z poliamidu. Produkt ten nawija się na wewnętrzny gwint, po czym przykręca się łącznik, kolano lub zawór. Nić jest niezwykle prosta w zakładaniu i skuteczna. Alternatywą dla niej mogą być różnego rodzaju uszczelniacze w płynie czy masy uszczelniające, które dobrze otoczą sam gwint czy cały łącznik rur od gazu. Sprawdzą się także w przypadku nieszczelności występujących w innym miejscu niż na gwincie.


Co daje Ci izolacja rur?

Przy zakładaniu instalacji wodnych i ogrzewania centralnego koniecznie zadbaj o odpowiednią izolację rur. Tego typu instalacje najczęściej buduje się z rur stalowych. Stal jest materiałem, który szybko przyjmuje ciepło, ale równie szybko je oddaje. Izolacja rur ma za zadanie przede wszystkim ochronić przed zbyt szybkim wychładzaniem się rur, którymi transportowana jest ciepła woda. Dzięki temu zapobiegniesz stratom ciepła i tym samym podniesiesz efektywność ogrzewania wody.


Izolacja rur zapewni Ci ciepłą wodę w kranie i kaloryferze. Ponadto ochroni rury przed uszkodzeniami mechanicznymi. Otuliny, które stosuje się do izolowania rur, najczęściej wykonane są z miękkiej pianki, dzięki czemu doskonale chronią rury przed uderzeniami.


Instalacje wykonane z rur stalowych są uznawane za najgłośniejsze. Niejednokrotnie transportowanie cieczy i gazu w różnych temperaturach powoduje emisję hałasu. Odpowiednia izolacja pozwoli Ci zniwelować hałas i wyciszy instalację wodną oraz gazową w domu.


Rury przebiegające na zewnątrz domu lub w pomieszczeniach nieogrzewanych często narażone są na znaczne różnice temperatury pomiędzy panującą w otoczeniu a temperaturą transportowanej cieczy. To z kolei prowadzi do skraplania się pary wodnej na powierzchni rur, co może doprowadzić do rozwoju pleśni i zniszczenia materiału wykańczającego powierzchnię pod rurami. Aby temu zapobiec, należy dobrze zaizolować rury.


Rodzaje otulin do rur

Otuliny do rur, które stosuje się do izolacji rur instalacji wodnych i gazowych, różnią się przede wszystkim materiałem wykonania. Najczęściej sięga się po produkty wykonane z plastycznej pianki polietylenowej. Materiał ten jest odporny na temperaturę w zakresie od minus 80°C do 100°C. Bardzo łatwo zakłada się je na rury. Ponadto nie nasiąkają wilgocią. Z powodzeniem możesz stosować je w instalacjach wodnych, gazowych i instalacji centralnego ogrzewania.


Otuliny do rur mogą być wykonane także z pianki poliuretanowej, z kauczuku, styropianu czy wełny mineralnej. Każdy z tych materiałów różni się właściwościami. Przykładowo otuliny z wełny mają największy zakres odporności na temperaturę, z kolei produkty z kauczuku są odporne na warunki atmosferyczne i duże wahania temperatury.


Jak wybrać otuliny na rury?

Otuliny na rury przede wszystkim dopasuj do rozmiaru rur użytych do budowy instalacji. W tej kategorii znajdziesz produkty różniące się średnicą i długością. Otulina powinna szczelnie przylegać ze wszystkim stron do rury. Tylko wówczas dobrze spełnia swoją funkcję.


Do wykonania sprawnej i funkcjonalnej instalacji wodnej czy gazowej przydadzą Ci się nie tylko otuliny na rury, ale także uchwyty do rur, dzięki którym przymocujesz je na ścianie lub pod sufitem i zadbasz o odpowiednią aranżację wnętrza.

Powiadom o dostępności

Informujemy, że podany przez Państwa adres e-mail będzie wykorzystywany w celu poinformowania Państwa o dostępności wskazanego przez Państwa towaru, a także w celach marketingowych i promocyjnych towarów i usług oferowanych w sklepach Intermarche i Bricomarche. Administratorem Państwa danych osobowych przetwarzanych w tych celach jest ITM Polska sp. z o.o. (adres: ul. św. Mikołaja 5, Swadzim, 62-080 Tarnowo Podgórne). Przysługujące Państwu prawa, wynikające z przetwarzania Państwa danych osobowych oraz dodatkowe informacje są zawarte Polityce Prywatności.