Filtry do wody i akcesoria

Pokaż na stronie

47 produktów w tej kategorii

Sortuj

Zmień widok

Sortuj

Tylko online
387 00 szt.
10 20 50 100 Ofert na stronie

Woda płynąca w instalacjach wodnych w mieszkaniu albo domu może być zdatna do spożycia dopiero po oczyszczeniu. W takiej sytuacji, aby nie inwestować w profesjonalne i często kosztowne stacje oczyszczania wody, warto wybrać akcesoria do uzdatniania wody. Oczyszczają one wodę ze szkodliwych substancji, których nie powinno się spożywać, a w rezultacie czynią ją o wiele zdrowszą dla organizmu. Podobnie, choć na mniejszą skalę, działają zazwyczaj filtry do wody. Można podłączyć je do instalacji, konkretnego kranu albo wykorzystywać w osobnej formie, w połączeniu z dzbankami.


Wszystkie oferowane w sklepie Bricomarche.pl produkty pozwalają na uzdatnianie wody przed wykorzystaniem jej do picia albo przygotowywania potraw. Dostępne są zarówno akcesoria do uzdatniania wody w formie filtrów podłączanych do całej instalacji wodnej, jak i uproszczone modele pozwalające na filtrowanie na mniejszą skalę. Są to przede wszystkim filtry do wody dopasowane do dzbanków popularnych firm albo montowane bezpośrednio przy ujściu wody, czyli najczęściej kranie.


Czysta i ekologiczna woda w Twoim domu – postaw na filtry do wody z naszej oferty?

Woda to najwyższe dobro i niezbędny do życia składnik. Do prania, mycia oraz picia konieczne jest stosowanie czystej, wolnej od kamienia i zanieczyszczeń wody, do której nie zawsze mamy dostęp. Skład lecącej z kranu cieczy (nawet jeżeli pochodzi ona z publicznych wodociągów) nie zawsze pozwala na pełne korzystanie z jej walorów. Do oczyszczenia i przygotowania takiej cieczy do swobodnego korzystania służą filtry do wody. W ofercie Bricomarche znajdziesz różnego rodzaju filtry, które sprawdzą się w domu w wielu sytuacjach.


Wiele osób unika całkowicie wody z kranu, używając wersji w plastikowych butelkach. To nieekologiczne i mało ekonomiczne. Za zamkniętą w plastikowym opakowaniu „wodę mineralną” płacisz nawet kilka razy więcej niż za tą, która leci z Twojego kranu w kuchni czy łazience. Co więcej, korzystanie z plastiku sprawia, że w środowisku pojawia się coraz więcej śmieci, a wysypiska bez przerwy rosną. Jeżeli chcesz dbać o swoje zdrowie i portfel, filtr do wody będzie na pewno świetnym rozwiązaniem.


Czysta woda – dobro, na które zasługujesz!

Zacznijmy jednak od tego, że bieżąca woda z publicznego ujścia nie jest zawsze zdatna do spożycia od razu. Może zawierać przede wszystkim znaczne ilości chloru, stosowanego do oczyszczenia jej z drobnoustrojów i zanieczyszczeń. Składnik ten nie wpływa niekorzystnie na Twoje zdrowie, ale nie powinieneś jej pić bez przefiltrowania lub przegotowania z innego powodu – bardzo wpływa on na smak wody i może Cię do niej skutecznie zrazić.


W niektórych ujściach woda może być jeszcze dość twarda, mieć wyższe stężenie metali czy innych, szkodliwych mikroorganizmów i pierwiastków. Wypicie szklanki takiej wody oczywiście niczemu nie zagraża, ale spożywanie jej regularnie na pewno wpłynie niekorzystnie na Twój stan zdrowia. Z tego względu powinieneś wybrać rozwiązanie, pozwalające Ci pić wodę czystą, wolną od niepożądanych składników.


Niestety, nie wszyscy Polacy mają dostęp do takiego strumienia prosto z kranu, gdyż oczyszczalnie i wodociągi często stosują chociażby chlor czy inne pierwiastki. Nie oznacza to jednak, że musisz od razu sięgać po wodę z butelek. Odpowiedni filtr i wkładu do filtrów wody sprawią, że woda stanie się w pełni zdatna do picia i… smaczna!


To jednak nie wszystko. Twarda woda niekorzystnie wpływa na działanie sprzętów AGD takich jak zmywarka czy pralka. Zapycha ona filtry, uniemożliwia też pracę mechanizmów czyszczących. Utrudnia też mycie, pozostawiając charakterystyczny osad na skórze. Tutaj też możesz postarać się zwalczać taką sytuację, podłączając odpowiedni filtr do wody do swojej instalacji wodnej w domu.


Czym są filtry do wody i z jakiego powodu warto z nich skorzystać?

Co to jest filtr i jaką ma funkcję? To specjalne narzędzie, które pozwala w pełni oczyścić wodę z drobnoustrojów, niepożądanych składników, pierwiastków, a także nienaturalnych cech smakowo-zapachowych. Działa jak sitko. Wkłady filtrów do wody zatrzymują niechciane składniki, stosując tutaj fizyczne i chemiczne bariery. W ten sposób lecąca z kranu woda jest czysta i wolna od szkodliwych i nieprzyjemnych substancji.


Uzdatnianie wody w ten sposób przynosi użytkownikowi liczne korzyści. Przede wszystkim daje Ci dostęp do czystej, gotowej do picia wody. Nie musisz obawiać się jej stosowania, płyn będzie miał przyjemny smak, pozbawiony chloru czy kamienia. W ten sposób możesz uniknąć już kupowania wody w butelkach oraz ciągłego gotowania lecącej z kranu cieczy.


Poza tym filtry uzdatniające pomagają pozbyć się osadów z kamienia ze sprzętów gospodarstwa domowego, wspierając funkcjonowanie pralki czy zmywarki. Podłączony do natrysku filtr ogranicza za to oddziaływanie twardej wody na Twoją skórę, zapewniając Ci dostęp do czystej, bieżącej wody w czasie kąpieli.


Jak dbać o filtr do wody, aby jak najdłużej służył on Twoim potrzebom?

Zacznijmy od przeznaczenia filtra. Poszukaj egzemplarza, który będzie pasował do Twojej instalacji wodnej i będzie w pełni efektywny. W ten sposób jego praca stanie się skuteczna, a sam produkt dłużej spełni swoją rolę. Pamiętaj, aby używać filtra zgodnie z przeznaczeniem. Nie stosuj przeróbek, używaj wyłącznie oryginalne wkłady do filtrów wody. Ogólnie stosowanie filtrów jest prawie bezobsługowe, a jedynie ogranicza się do wymiany właśnie tych wkładów.


Jak często wymieniać wkłady filtrów do wody? W zależności od typu danego egzemplarza, producenci wskazują termin przydatności użycia filtra na okres od 4 do około 6 miesięcy. Przyjmuje się jednak, że wyższej klasy, sprawdzony wkład jest w stanie pracować przez pół roku bez przeszkód. To czas, w którym filtr będzie odpowiednio oczyszczał wodę, a w przypadku zastosowania do picia – ubogaci ją w składniki mineralne.


Po pół roku powinieneś umieścić w obudowie nowy wkład. Filtr do wody dzięki temu będzie cały czas działał sprawnie i nie będzie się zapychał. Pamiętaj, aby używać wyłącznie oryginalnych, zalecanych przez producentów wkładów. W ten sposób zachowujesz dłuższą żywotność filtra i wspomagasz jego pracę.


Przy zmianie wkładu oczyść również dokładnie obudowę filtra do wody, aby ta była wolna od pozostałości zanieczyszczeń i osadów, które zebrały się przez okres jego pracy. Stosując się do powyższych, nieskomplikowanych zasad, możesz w pełni cieszyć się czystą wodą, bez obaw o jej jakość.


Pamiętaj, że wkład powinieneś zmienić też jeżeli spada ciśnienie wody, ta jest brudna i nieprzyjemnie pachnie. To znak, że egzemplarz się zużył i należy włożyć nowy element, niezależnie od zaleceń producenta!


W jaki sposób dobrać wkłady do filtrów wody?

Zastosowanie filtrów jest różne w zależności od zabrudzenia wody i przystosowania elementów do działania. Jeżeli chodzi o standardową wodę, pochodzącą z publicznego ujścia z wodociągów, to wystarczy jeżeli zastosujesz 10-calowe (o zawartości od 20 do 50 mikronów) wkłady do filtrów wody. Skutecznie uzdatniają one wodę z chlorem i niewielkimi zabrudzeniami. Woda pochodząca z ujścia bardziej skażonego powinna być filtrowana 20-to calowymi urządzeniami.


Następnie dobierz filtry do wody zgodnie z ich przeznaczeniem. Możesz wybierać między filtrami spożywczymi, które podłączysz bezpośrednio do systemu hydraulicznego, zmiękczaczami wody (np. do stosowania przy zmywarkach), specjalnymi filtrami do prysznica czy pralek. Jeżeli woda w Twoim domu jest dość twarda, powinieneś mieć każdy z tych typów.


W przypadku przeznaczenia spożywczego warto zainwestować w filtry, które posiadają wkłady wzbogacające wodę w składniki mineralne – magnez, wapń, potas. Standardowe narzędzie zatrzymuje bowiem również te, ważne dla zdrowia związki chemiczne i należy zadbać o wzbogacenie składu. Przepływając przez takie urządzenie, woda z jednej strony jest całkowicie przefiltrowana, a następnie do jej składu dorzucane są odpowiednie ilości minerałów. To zapewni Ci korzystanie z wody, która w praktyce nie różni się od tych zamkniętych w butelkach.


Oczywiście, zwróć uwagę na kształt, który ma wkład. Filtr do wody musi być w pełni zintegrowany z częścią filtrującą, aby nawet najmniejszy ślad zanieczyszczeń nie przedostał się do Twojego kranu.


Jak podłączyć filtr do ujścia wody?

Podłączenie filtra nie jest skomplikowane. Jeżeli montujesz go w domu jednorodzinnym, powinieneś przy samym ujściu wody do domu podłączyć mechaniczne filtrowanie (aby ochronić instalacje przed rdzą, piaskiem, żwirem czy niebezpiecznymi związkami). Następnie, pod zlewozmywakiem (przed samym ujściem kranu) zamontuj filtr podzlewozmywakowy zmiękczająco-oczyszczający, by woda była smaczna i pełna ważnych dla zdrowia minerałów.


Z kolei woda w blokach, pochodząca z publicznego źródła nie musi być poddawana mechanicznemu oczyszczaniu. Tu wystarczy podłączyć filtr na kran lub wspomniany egzemplarz pod zlewozmywak, by zapewnić sobie odpowiednią wodę. Filtry łączone są przy pomocy standardowych złączek z uszczelką, dzięki czemu instalacja nie przecieka i jest w pełni nadająca się do użytku.


Jakiego rodzaju filtry do wody znajdziesz w asortymencie Bricomarche?

Oferta Bricomarche jest bardzo bogata w filtry. Posiadamy egzemplarze o różnej wielkości i zastosowaniu. Znajdziesz u nas produkty pod zlewozmywak, uzdatniające wodę mechanicznie, ale też specjalne filtry odkamieniające, przystosowane do współpracy z pralkami, zmywarkami czy do natrysków. Wszystkie charakteryzuje wysoka skuteczność pracy i wygoda w korzystaniu. Elementy te pochodzą od sprawdzonych i cenionych na rynku producentów, dzięki czemu mamy pewność, że sprawdzą się również w Twoim domu lub mieszkaniu.


Pamiętaj, że znajdziesz u nas również różnego rodzaju wkłady do filtrów, które pasują do najpopularniejszych egzemplarzy na rynku. Dzięki temu kupując u nas filtr, możesz być pewny, że za jakiś czas znajdziesz do niego element oczyszczający i będzie on działał przez długi czas. Jeżeli masz pytania związane z naszym asortymentem – serdecznie zapraszamy do kontaktu. Na pewno pomożemy Ci dobrać odpowiedni filtr lub wkład.

Powiadom o dostępności

Informujemy, że podany przez Państwa adres e-mail będzie wykorzystywany w celu poinformowania Państwa o dostępności wskazanego przez Państwa towaru, a także w celach marketingowych i promocyjnych towarów i usług oferowanych w sklepach Intermarche i Bricomarche. Administratorem Państwa danych osobowych przetwarzanych w tych celach jest ITM Polska sp. z o.o. (adres: ul. św. Mikołaja 5, Swadzim, 62-080 Tarnowo Podgórne). Przysługujące Państwu prawa, wynikające z przetwarzania Państwa danych osobowych oraz dodatkowe informacje są zawarte Polityce Prywatności.