Bojery, podgrzewacze wody

Pokaż na stronie

17 produktów w tej kategorii

Sortuj

Zmień widok

Sortuj

Moc 21500 W
Termostat nie
Moc 21500 W
Termostat nie
Pojemność 5 l
Termostat tak
Pojemność 5 l
Termostat tak
Pojemność 10 l
Termostat tak
Pojemność 10 l
Termostat tak
Pojemność 30 l
Termostat tak
Pojemność 50 l
Termostat nie
Pojemność 100 l
Termostat nie
Moc 5300 W
Pojemność 105 l
Termostat nie
Moc 6600 W
Pojemność 116 l
Termostat nie
Moc 6600 W
Pojemność 134 l
Termostat nie
Moc 9150 W
Pojemność 85 l
Termostat nie
Moc 9150 W
Pojemność 103,5 l
Termostat nie
Moc 12500 W
Pojemność 114 l
Termostat nie
Moc 12500 W
Pojemność 132 l
Termostat nie
10 20 50 100 Ofert na stronie

Domy jednorodzinne czy letniskowe, jeśli nie są podłączone do ciepłej wody zapewnionej przez okoliczne firmy, wymagają montażu własnych rozwiązań. Ogrzewacz wody to najprostszy sposób na uzyskanie ciepłej wody zarówno do porządków, jak i mycia dłoni czy nawet kąpieli. Bojler elektryczny powinien być dopasowany kubaturą do rozmiaru danej instalacji wodnej, co przekłada się na jego praktyczne użytkowanie. W niektórych miejscach znacznie lepiej sprawdzą się systemy montowane bezpośrednio przy umywalce.


Oferowane w sklepie Bricomarche.pl bojlery to najprostszy sposób na uzyskanie ciepłej wody w wolnostojącej zabudowie. Bojler elektryczny to dobre rozwiązanie zarówno na działce z domkiem letniskowych, na obszarze rekreacyjnym, jak i przy domach jednorodzinnych całorocznych. Ogrzewacz wody sprawdzi się z kolei tam, gdzie ważne jest ogrzewanie wody bezpośrednio przed użyciem - montuje się go tuż przy umywalce. To dobre rozwiązanie również do wnętrz użytkowanych, na przykład warsztatów albo pomieszczeń gospodarczych.

W budynkach, które nie mają dostępu do ciepłej wody miejskiej, konieczne jest sięgnięcie po urządzenia, dzięki którym można ją ogrzać. Oprócz rozmaitych piecyków zasilanych przez gaz lub prąd, świetnym rozwiązaniem są bojlery, czyli zbiorniki, których zadaniem jest podgrzewanie wody dzięki znajdującej się wewnątrz grzałce. Jeśli stoisz właśnie przed wyborem modelu dla siebie - przybliżymy Ci kilka faktów, dzięki którym łatwiej podejmiesz decyzję.

Bojlery elektryczne - co warto o nich wiedzieć?

Bojlery elektryczna to jedna z odmian tych urządzeń, którą najczęściej można spotkać w sprzedaży. Zasada ich działania nie jest skomplikowana - wpływa do nich zimna woda, która zostaje podgrzana do wysokości ustawionej temperatury, a następnie jest transportowana do naszych kranów. Bojlery znajdą zastosowanie zarówno w kuchniach, jak i łazienkach, jednak warto pamiętać o tym, że do pracy wymagają energii elektrycznej, dlatego podczas zakupu warto zwrócić uwagę na takie parametry jak pobór mocy. Do wyboru są te, zwane pojemnościowymi, które po zużyciu ciepłej wody potrzebują dodatkowego czasu na podgrzanie nowej, a także nieco bardziej funkcjonalne modele przepływowe, które automatycznie uzupełniają brakujące pokłady ciepłej wody.
Istotne są również takie cechy jak pojemność, która wpływa na komfort użytkowania, czy moc, stanowiąca przełożenie na czas nagrzewania się wody. Bojlery mają określony zakres temperatur oraz średni czas nagrzewania, mogą występować w wersji pionowej, którą zawiesza się na ścianie lub poziomej - przystosowanej do położenia w pomieszczeniu gospodarczym. Jeśli zamierzamy powiesić zbiornik, dobrze jest przyjrzeć się też jego wadze i wziąć pod uwagę, że po wypełnieniu wodą dodatkowo wzrośnie - pomoże to w dobraniu odpowiednich elementów montażowych i przygotowaniu bezpiecznej konstrukcji.

Czy można znaleźć bojlery energooszczędne?

Przez wzgląd na to, że bojlery do pracy potrzebują energii elektrycznej, zyskały miano urządzeń energożernych. Niestety było to skutkiem przestarzałych technologii i braku pomysłu na ich efektywnie użytkowanie. Jednak korzystanie z bojlera nie musi pochłaniać ogromnych zasobów gotówki, o ile ten zostanie właściwie dobrany do warunków i sytuacji. Po pierwsze kluczowa jest jego pojemność, która powinna być ściśle dopasowana do ilości domowników i prognozowanego zapotrzebowania. Przyjęło się, że 80 litrów to bojler, który w zupełności zaspokoi potrzeby dwóch osób, z kolei dla czteroosobowej rodziny najlepiej sięgnąć po zbiornik w granicach od 100 do 120 litrów. Zasada jest prosta: za mały zbiornik może doprowadzić do sytuacji, że dla kogoś zabraknie ciepłej wody i trzeba będzie czekać na ponowne uzupełnienie bojlera, natomiast za duży niepotrzebnie zwiększy koszty za prąd.
Jeśli zastanawiasz się nad tym, czy na rynku dostępne są bojlery energooszczędne - spieszymy z odpowiedzią. Kluczem do sukcesu jest tu odpowiednie programowanie bojlera, np. na czas, gdy pojawia się niższa taryfa opłat za prąd. Dobrą praktyką jest także inwestycja w akcesoria do bojlerów takie jak termostaty, które nie dopuszczają do wystygnięcia wody i dogrzewają ją wtedy, gdy zostanie to zaprogramowane. Warto wiedzieć, że nasze ustawienia mają ogromny wpływ na to, ile energii zużywa bojler - sama temperatura nie powinna być ustawiona na zbyt wysoką, bo im wyższa, tym częściej będzie dochodzić do dogrzewania woda, co wygeneruje większy pobór energii.

Podgrzewacze wody - alternatywa dla bojlerów

Tym, co różni podgrzewacze wody i bojlery, jest sposób działania. O ile te ostatnie gromadzą i przechowują wodę, to pierwsze z nich pracują w danej chwili - podgrzewają ją dokładnie wtedy, gdy z niej korzystamy. Występują one w wersji elektrycznej, ale na rynku znaleźć można również modele gazowe, które są świetnym rozwiązaniem dla osób, które mają w domu podłączenie do tego medium.
W przypadku podgrzewaczy istotne są takie elementy jak moc, którą warto dostosować do miejsca i własnych potrzeb, a także ciśnienie strumienia wody, co przekłada się na komfort mycia. Niezwykle praktyczne szczególnie w kuchennych warunkach są modele montowane na kran lub wbudowane w baterię, które są sporym ułatwieniem, a przy okazji nie psują aranżacji wnętrza. Na rynku dostępnych jest także wiele produktów przeznaczonych do łazienek, którą znajdą zastosowanie pod niewielkim prysznicem, czy nad wanną.

Pojemnościowy, czy przepływowy ogrzewacz wody - który i dlaczego wybrać?

Wybór ogrzewacza wody jest kwestią dość indywidualną, gdyż wszystko zależy od naszych oczekiwań. Jeśli przede wszystkim liczy się dla Ciebie kompaktowa budowa, powinieneś zwrócić uwagę na przepływowy ogrzewacz wody w wersji gazowej lub - częściej spotykanej - elektrycznej, której ogromnym plusem jest to, że można ją ukryć pod blatem lub w szafce, nie ingerując w wygląd pomieszczenia. Podgrzewacze tego typu uznawane są wydajne, a do tego w pełni bezpieczne, dlatego nasi klienci coraz chętniej wybierają je do swoich domów. W sprzedaży trafisz na nowoczesne modele w różnych kolorach, które zachwycają designerskimi, wzbogaconymi o cyfrowe wyświetlacze obudowami i możliwością wygodnego sterowania. Niektóre z nich informują dodatkowo o wysokości temperatury, co jest bardzo praktyczne w codziennym użytkowaniu.
Pojemnościowy podgrzewacz do wody to opcja dla Ciebie jeśli przede wszystkim zależy Ci na urządzeniu ze zbiornikiem. To równie wydajne narzędzie w porównaniu do podgrzewacza przepływowego, jednak dzięki możliwości magazynowania - wypada nieco oszczędniej. Pomimo większych rozmiarów plusem jest możliwość montażu praktycznie wszędzie, a do tego uzyskanie całkiem sporego ciśnienia, dzięki któremu prysznic stanie się czystą przyjemnością. Jeśli w Twoim domu zużywa się sporo wody w tym samym czasie i zależy Ci na łatwym w obsłudze sprzęcie - nie ma się nad czym zastanawiać. To akcesorium, dzięki któremu zmniejszysz szansę na to, że dla któregoś z domowników zabraknie w danym momencie ciepłej wody pod prysznicem. Jeśli dodatkowo podczas zakupów postawisz na jeden z modeli o niskim dziennym zużyciu i wysokiej klasie energetycznej - jest szansa, że kilka groszy pozostanie pod koniec miesiąca w Twojej kieszeni. Zestawiając to z prostym montażem oraz solidną, wykonaną ze stali emaliowaną obudową z pewnością poczujesz większy komfort podczas codziennych czynności.

Powiadom o dostępności

Informujemy, że podany przez Państwa adres e-mail będzie wykorzystywany w celu poinformowania Państwa o dostępności wskazanego przez Państwa towaru, a także w celach marketingowych i promocyjnych towarów i usług oferowanych w sklepach Intermarche i Bricomarche. Administratorem Państwa danych osobowych przetwarzanych w tych celach jest ITM Polska sp. z o.o. (adres: ul. św. Mikołaja 5, Swadzim, 62-080 Tarnowo Podgórne). Przysługujące Państwu prawa, wynikające z przetwarzania Państwa danych osobowych oraz dodatkowe informacje są zawarte Polityce Prywatności.