Korki i uszczelki umywalkowe, hydrauliczne

Pokaż na stronie

210 produktów w tej kategorii

Sortuj

Zmień widok

Sortuj

10 20 50 100 Ofert na stronie

Instalacja wodno-kanalizacyjna zazwyczaj wymaga zastosowania takich dodatków, które umożliwiają nie tylko jej naprawę, ale również ocenę szczelności czy zamknięcie dalszego przepływu wody w miejscach, w których instalacja ma ślepy koniec. Do tego celu przygotowaliśmy w asortymencie sklepu profesjonalne korki o różnym zastosowaniu, a także uszczelki dopasowane do różnych miejsc w instalacji. Wszystkie produkty zostały wykonane z trwałych materiałów, odpornych na działanie wody, zarówno ciepłej, jak i zimnej. Dzięki temu doskonale sprawdzają się zarówno w pierwotnej instalacji, jak i montowane w roli części zamiennych.


Wszystkie dostępne w asortymencie uszczelki, uchwyty do rur i otuliny to produkty stworzone z przeznaczeniem do instalacji hydraulicznych. Dostępne są w wielu różnych rozmiarach i mogą różnić się między sobą parametrami. Korki dostosowano zarówno do instalacji wewnętrznych, jak i zewnętrznych. Z kolei uszczelki mogą pełnić wyłącznie funkcję ochronną i praktyczną albo nadawać się również do montażu na zewnątrz. W takiej sytuacji wyróżnia je elegancki wygląd.


Profesjonalna budowa kanalizacji wewnętrznej wymaga zastosowania pewnych dodatków, dzięki którym całość będzie mogła wyróżnić się dobrą szczelnością. Jest to bardzo ważne, ponieważ taka kanalizacja ma duże znaczenie dla funkcjonowania całego układu, pozwalającego na usuwanie nieczystości.

Za nieprzepuszczalność tego typu instalacji odpowiadają zazwyczaj specjalne uszczelniacze do instalacji w postaci korków oraz uszczelek. W internetowym markecie Bricomarche posiadamy szeroki wybór kompletów montażowych do baterii, jak również korków do prób ciśnieniowych i szczelności oraz szeroki asortyment akcesoriów, które mogą przydać się w uszczelnianiu układu kanalizacji.


Korki do prób ciśnieniowych - co to jest i gdzie się je stosuje?

Korki do prób szczelności stosuje się w instalacjach wodociągowych, wodnych oraz centralnego ogrzewania. Najczęściej wykonywane są z chloru lub mosiądzu, nieulegającego korozji. Tego typu produkty wykorzystywane są głównie podczas prób szczelności, można zaślepić nimi rury oraz kształtki instalacyjne. Są to elementy, dzięki którym łatwiej jest wykryć nieprawidłowości w konstrukcji instalacji, co pozwala na szybkie naprawienie usterki i zwiększenie szczelności układu. Korki charakteryzują się dużą wytrzymałością na wysokie ciśnienie i temperaturę. W naszej ofercie znaleźć można korki do sprawdzania szczelności w różnych rozmiarach.


Uszczelki hydrauliczne - jak dobrać?

Uszczelki to kolejne elementy niezbędne do budowy różnych układów, a szczególnie instalacji wodnych i grzewczych. Trudno jest wyobrazić sobie dom lub mieszkanie, w którym nie byłoby uszczelek, choć zazwyczaj są one raczej niewidoczne. Uszczelki stanowią między innymi część różnego rodzaju zestawów, takich jak komplety naprawcze do syfonu. Zaleca się, aby każdy miał kilka uszczelek w swojej szafce z narzędziami, gdyż te drobne przedmioty z biegiem czasu ulegają zniszczeniu, przez co konieczna jest ich wymiana.

Budowa i kształt uszczelek hydraulicznych sprawia, że bez problemu można je umieścić w przestrzeniach pomiędzy dwoma elementami instalacji. Ich zadaniem jest zwiększenie szczelności układu. Uszczelki zapewniają prawidłowe funkcjonowanie rur, uniemożliwiając przeciekanie wody lub gazu, co zwiększa bezpieczeństwo konstrukcji. Stosowane są także przy kompletach montażowych do baterii łazienkowych, grzejnikach, pralkach czy złączkach. Dostępne są w różnych kształtach oraz rozmiarach, które należy dobrać w zależności od potrzeb.


Jak dobrać akcesoria do uszczelniania?

Wśród akcesoriów do uszczelniania znajdziemy wiele mniejszych i większych produktów. Są to nie tylko korki umywalkowe, ale też produkty, które, choć niepozornie wyglądają, mają duże znaczenie dla utrzymania szczelności układów i ochrony przed przeciekaniem. Dobierając odpowiedni produkty, należy zwrócić uwagę przede wszystkim na ich przeznaczenie, ponieważ uszczelka do zapewniania szczelności baterii łazienkowych może mieć inne parametry, niż ta, która wykorzystywana jest do zwiększenia szczelności pralki czy węża.

W sprzedaży znaleźć można także pełne komplety naprawcze do kompaktu czy syfonów, które zawierają w sobie zestaw uszczelek i korków, dzięki którym uda się przywrócić instalacji odpowiednią szczelność. Stawiając na produkty wysokiej jakości, udostępnione przez znanych producentów, możemy mieć pewność, że wybieramy akcesoria, które pomogą nam zmniejszyć przepuszczalność instalacji na długi czas.


Dlaczego warto mieć pod ręką korki do prób szczelności i uszczelki?

Instalacje wodne i centralnego ogrzewania wymagają odpowiedniego uszczelnienia, aby gaz czy woda nie wyciekały. Niestety tworząc takie konstrukcje, trzeba wziąć pod uwagę, że z czasem niektóre elementy, zapewniające szczelność, mogą się zużyć. Wiele osób z pewnością miało do czynienia z przeciekającym kranem lub wężem do pralki. Często przyczyną jest właśnie zużycie się uszczelki hydraulicznej, przez co konieczna jest wymiana na nową.

W szafce z narzędziami warto mieć także korki do prób ciśnieniowych, dzięki którym, w przypadku awarii, zlokalizuje się usterkę, co ułatwi jej naprawę.

Dobrą opcją jest zakup kompletów naprawczych do syfonu lub kompaktu. W takich zestawach powinny znaleźć się zarówno uszczelki, jak i korki, dzięki którym łatwiej będzie nam poradzić sobie z ewentualnymi awariami.


Korki do prób szczelności i uszczelki - jakie wybrać?

W sklepie Bricomarche znaleźć można różnego rodzaju akcesoria uszczelniające. Oferujemy między innymi korki do prób i uszczelki, ale także korki umywalkowe oraz pełne komplety naprawcze. Zachęcamy do przeglądania naszej oferty i doboru odpowiedniego wyposażenia.

Powiadom o dostępności

Informujemy, że podany przez Państwa adres e-mail będzie wykorzystywany w celu poinformowania Państwa o dostępności wskazanego przez Państwa towaru, a także w celach marketingowych i promocyjnych towarów i usług oferowanych w sklepach Intermarche i Bricomarche. Administratorem Państwa danych osobowych przetwarzanych w tych celach jest ITM Polska sp. z o.o. (adres: ul. św. Mikołaja 5, Swadzim, 62-080 Tarnowo Podgórne). Przysługujące Państwu prawa, wynikające z przetwarzania Państwa danych osobowych oraz dodatkowe informacje są zawarte Polityce Prywatności.