Słoiki na przetwory, butelki na wino i nalewki
Materiał | szkło |
Pojemność | 15 l |
Typ | Zestaw |
Opakowanie | 1700 g |
Skład | chmielony ekstrakt słodowy, bez dodatku konserwantów (słód swoją konsystencją przypomina karmel / miód), torebeczkę drożdży piwowarskich dołączono pod plastikowym wieczkiem puszki |
Zastosowanie | do produkcji domowego piwa, wystarczy na 23 l |
Opakowanie | 1700 g |
Skład | chmielony ekstrakt słodowy, bez dodatku konserwantów (słód swoją konsystencją przypomina karmel / miód), torebeczkę drożdży piwowarskich dołączono pod plastikowym wieczkiem puszki |
Zastosowanie | do produkcji domowego piwa, wystarczy na 23 l |
Przygotowanie wielu przetworów wymaga odpowiednich narzędzi. Zazwyczaj można podzielić je na dwie kategorie: te przeznaczone do przygotowania produktu, a potem te, w których jest on przechowywany. Do tych drugich zaliczają się między innymi słoiki na przetwory albo butelki na wino i nalewki. W naszej ofercie zostały one zestawione w różnych wersjach: mają zróżnicowaną pojemność, wygląd oraz kształt. Dzięki temu można wybrać nie tylko funkcjonalne, ale również estetyczne wersje różnych akcesoriów. Jest to szczególnie ważne, jeśli chodzi o butelki na wino i nalewki, które często daje się w prezencie.
Oferta sklepu obejmuje również szereg produktów, dzięki którym winiarstwo i przetwory robi się znacznie łatwiej. Należą do nich między innymi urządzenia od wytłaczania soku z owoców albo te do pędzenia alkoholu. Wszystkie zostały przygotowane z trwałych materiałów przeznaczonych do kontaktu z żywnością. Słoiki na przetwory wyposażone są w tradycyjne, metalowe nakrętki albo te z plastiku, zwłaszcza w przypadku dużych butelek i słojów.
Przygotowywanie przetworów na zimę
Wraz z pierwszymi zbiorami w ogrodzie zaczyna się sezon na domowe przetwory. Do tego jednak niezbędne są nie tylko sezonowe owoce oraz warzywa, ale również dobrej jakości akcesoria do przetworów. W Bricomarche znajdziesz takie, które usprawnią domowy proces wytwórczy oraz te, które pozwolą na bezpieczne i długie przechowywanie, a tym samym pozwolą zapełnić domową piwniczkę lub spiżarnię smakowitościami na zimę. Wśród produktów, które powstają podczas sezonu na przetwory, można wymienić kiszonki, soki, kompoty, dżemy, powidła, warzywne sałatki oraz wiele innych. Te mogą zachować świeżość oraz trwałość, jeśli zostaną właściwie przygotowane i zabezpieczone. Do przechowywania nadają się szklane pojemniki, zarówno słoiki, jak i butelki, pod warunkiem ich hermetycznego zamknięcia. Właśnie w tym celu poddaje się je pasteryzacji. W całym procesie kluczowa jest jednak jakość i szczelność pojemników oraz zakrętek. W Bricomarche oferujemy ich szeroki wybór. Poszczególne produkty są zróżnicowane pod względem designu oraz pojemności. To pozwala dopasować pojemnik do rodzaju przetworów oraz oczekiwań osób, które zajmują się ich przygotowaniem.
W asortymencie Bricomarche znajdują się też inne akcesoria do przetworów, takie jak beczki na kiszonki, a także drylownice, sokowniki, lejki do słoików, suszarki do żywności i artykuły niezbędne podczas przygotowywania wyrobów wędliniarskich oraz winiarskich.
Bezpieczne przechowywanie warzywnych sałatek, konfitur i produktów sypkich
Zanim zabierzesz się za przygotowywanie przetworów na zimę, zastanów się, czego będziesz potrzebować. Wybór powinien oczywiście zależeć od tego, co dokładnie zamierzasz przygotować. Domowe konfitury, marynowane grzyby, kiszone ogórki, czy kompoty? Do ich przechowywania doskonale sprawdzają się słoiki na przetwory. W Bricomarche znajdziesz je w szerokiej gamie wzorów. Zróżnicowane są również pod względem pojemności. To pozwala dopasować je do konkretnych potrzeb. Te najmniejsze wykorzystuje się zwykle do dżemów i konfitur. Nieco większe mogą posłużyć do przygotowania marynowanych warzyw i sałatek na zimę, a te największe o pojemności 0,9 litra na przykład do ogórków oraz kompotów.
Przygotowując się do domowego przetwórstwa, pamiętaj, że słoiki na przetwory, które były już używane w przeszłości, mogą być wyszczerbione. W takim przypadku nie będziesz mieć pewności, czy przygotowane specjały zachowają świeżość. Wybierając nowe słoiki, zdecydowanie łatwiej jest zagwarantować ich długie przechowywanie. Dzięki temu możesz liczyć na to, że nie ulegną zepsuciu i ze smakiem będziesz mógł sięgnąć po nie w sezonie zimowym.
Słoiki do przetworów zamykane są za pomocą dopasowanych do nich zakrętek, które sprzedawane są razem z nimi w zestawie. W naszym asortymencie dostępne są też większe słoiki z hermetycznym zamknięciem, które doskonale sprawdzają się do przechowywania sypkich produktów, takich jak makarony albo płatki, a także wykonany z grubego szkła słoik beczkowy zamykany na klips. Możesz w nim trzymać na przykład herbatę albo zioła, a także konserwować warzywa, lub przygotowywać nalewki.
W asortymencie Bricomarche dostępne są też duże słoje z kranikiem, które świetnie sprawdzają się do soków, lemoniady albo wody z cytryną i miętą.
Co można przechowywać w butelkach?
Do przygotowywania przetworów służą również butelki. Można przechowywać w nich domowe soki, wina oraz nalewki. Te pierwsze w zimie będą stanowić prawdziwą witaminową bombę, a wina i nalewki rozgrzeją w chodne wieczory. Wyroby winiarskie oraz soki domowej roboty mają tę zaletę, że mogą zostać przygotowane w taki sposób, aby były pozbawione sztucznych dodatków, a więc zdrowe i smaczne. Przygotowywać można je z wielu sezonowych owoców i choć o klasycznym winie mówi się w przypadku przetworów z winogron, to winiarze równie chętnie sporządzają wina z wiśni, jabłek, a nawet ryżu.
Butelki do przetworów dostępne w Bricomarche cechują się zróżnicowanym wzornictwem, pojemnością, a także kolorem. Różne może być również ich zamykanie. Szczelne zamknięcie może zagwarantować butelka wyposażona w klamrę oraz korek i gumową uszczelkę. Szklane butelki mogą być również zamykane za pomocą kapsli, korków albo metalowych lub plastikowych nakrętek. Na uwagę zasługują z pewnością butelki z hermetycznym zamknięciem oraz te o oryginalnych kształtach, które efektownie będą prezentować się zarówno ustawione w barku lub witrynie za szybą, jak i wręczone z zawartością w postaci własnego wyrobu winiarskiego jako podarek. W tej kategorii dostępne są zarówno piersiówki, jak i butelki o większej pojemności.
Poza butelkami w tej kategorii dostępne są również zestawy korków w różnych rozmiarach, nakrętek, etykiet, które przydają się do opisywania przetworów, a także mechanicznych zamknięć wykonanych z drutu.
Jakie trunki do domowej spiżarni?
Jak przygotować pyszną nalewkę domowej roboty? Wystarczy zdobyć niezbędne do tego celu surowce jak świeże, sezonowe owoce, zioła, alkohol i cukier oraz potrzebne akcesoria, w tym butelki na nalewki. Wybrane składniki należy zalać alkoholem, by w ten sposób wydobyć z nich odpowiedni smak i aromat. Nalewki można przygotowywać z różnych owoców oraz ziół – od wiśni i malin, poprzez pigwę i aronię, po bazylię, miętę i oregano. Bardzo ważny jest właściwy sposób ich przechowywania. Najlepiej sprawdza się do tego celu zacienione miejsce, do którego nie dochodzą promienie słoneczne. To może być piwniczka, spiżarnia albo barek. Jakie naczynie znajdzie tutaj zastosowanie? My proponujemy butelki na nalewki, te klasyczne albo wyróżniające się oryginalną formą, która sprawi, że trunek będzie prezentować się niezwykle elegancko i smakować jeszcze lepiej. Tym, na co należy zwrócić uwagę, jest szczelne zamknięcie, które pozwoli na długie przechowywanie.
Poza nalewkami wiele osób bardzo chętnie wytwarza również wino. W tym przypadku niezwykle istotną rolę odgrywa proces fermentacji. Takie domowe przetwórstwo jest świetnym sposobem na nadmiar sezonowych owoców. Poza nimi należy zaopatrzyć się również w odpowiednie akcesoria. Z pewnością przyda się szklany balon do wina, gąsior, pojemnik fermentacyjny i koniecznie butelki na wino. W Bricomarche dostępne są w szerokiej gamie kolorów, wzorów i pojemności, dzięki czemu można dopasować je do konkretnych wymagań. A ponieważ wino jest szlachetnym trunkiem, który wymaga właściwego przechowywania, to wybór butelki nie powinien być przypadkowy.
Butelki na wino mogą przybierać różna kształty, co odzwierciedla się również w ich nazwach. Jednymi z najczęściej wybieranych są modele Bordeaux o prostym korpusie oraz szyjce i wyraźnie zaznaczonymi ramionami. Jednak warto pamiętać, że są również inne kształty, jak na przykład znacznie bardziej finezyjna butelka burgundzka albo butelka frankońska o charakterystycznym kształcie przypominającym gruszkę lub szampańska, która cechuje się grubym i odpornym na wysokie ciśnienie szkłem, co jest niezwykle istotne przy winach musujących.
Co jeszcze będzie potrzebne przy produkcji wina?
Przygotowując się do wyrobu domowego wina, należy zaopatrzyć się w drożdże winiarskie. To właśnie dzięki nim w moszczu, czyli soku z owoców zaczynają zachodzić procesy fermentacyjne. To z kolei sprawia, że sok powoli zaczyna przekształcać się w wino. Aktywne drożdże wpływają na szybką fermentację. Warto zwrócić uwagę, że mogą one zawierać szczepy różnych grzybów, co pozwala na uzyskanie różnych właściwości i walorów smakowych. Przykładem są drożdże szampańskie Saccharomyces bayanus albo grzyby z gatunku Saccharomyces cerevisiae. Często stosowanym dodatkiem podczas wyrobu wina jest też pożywka dla drożdży. Stosuje się ją wtedy, kiedy fermentacja przebiega zbyt wolno. Niekiedy pożywka jest niezbędna do rozpoczęcia fermentacji, innym razem wykorzystuje się ją do poprawy jej wydajności. Jej stosowanie ma jeszcze jedną zaletę. Doskonale wpływa na klarowność wina, co ma duże znaczenie dla wrażeń estetycznych. W Bricomarche pożywka jest sprzedawana jako osobny produkt lub razem z drożdżami jako zestaw startowy.
Powiadom o dostępności