Materiały konstrukcyjne i budowlane

Materiały konstrukcyjne i budowlane najtaniej w Bricomarche.pl

Materiały konstrukcyjne, czyli cegły, pustaki, bloki, drewno konstrukcyjne i różnego rodzaju profile, stworzą szkielet domu, który ma przetrwać dziesiątki, a nawet setki lat, warto więc zwrócić szczególną uwagę, by to, co stanowi najgłębsze warstwy domu, było wykonane z materiałów wysokiej jakości. Właśnie takie materiały oferujemy w naszym sklepie. Materiały te będą przenosiły wszystkie siły, naprężenia i ciężary domu, dlatego trzeba zadbać o ich odpowiednie parametry techniczne i z całą pewnością – nie warto na nich oszczędzać.

Cement, wapno i kruszywo to podstawowe materiały stosowane podczas stawiania ścian, tworzenia wylewek i innych wczesnych prac budowlanych. W naszej ofercie znajdziesz zaprawę szamotową oraz różne rodzaje cementu i betonu. Poszczególne materiały różnią się od siebie między innymi czasem wiązania i ziarnistością.

 

Na materiałach konstrukcyjnych nie warto oszczędzać – to fakt. Mają przecież tworzyć solidny szkielet całego domu, a szukanie tu oszczędności potrafi mścić się latami. Oto kilka parametrów, na które warto zwrócić uwagę, wybierając tego rodzaju materiały:

•    spełnianie obowiązujących norm prawa budowlanego – te informacje powinny być wyszczególnione na opakowaniu,

•    klasa produktu – określa zwykle jego wytrzymałość i bezpieczeństwo tworzonej konstrukcji,

•    współczynnik przewodzenia ciepła i grubość wyrobu – ma to szczególne znaczenie w przypadku cegieł i pustaków stosowanych na ściany zewnętrzne.

Porady

Zobacz więcej porad