Drewno konstrukcyjne - belki drewniane i deski

Pokaż na stronie

5 produktów w tej kategorii

Sortuj

Zmień widok

Sortuj

Materiał drewno sosnowe
Typ listwa
Materiał drewno sosnowe
Typ listwa
Materiał sosna
Typ podbitka
Materiał sosna
Typ legar
Materiał drewno świerkowe
Typ deska
10 20 50 100 Ofert na stronie

Wiele elementów zabudowy wymaga odpowiedniego stelaża oraz dobrze dopasowanych wsporników. Tego rodzaju materiały konstrukcyjne udostępniliśmy w swoim sklepie, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom osób, które planują wykonanie projektu dachu, tarasu czy poddasza. Belki drewniane w większosci przypadku wykonane zostały z drzew iglastych. Drewno konstrukcyjne jest odpowiednio przygotowane do wykorzystania w budownictwie, między innymi poprzez obróbkę mechaniczną oraz proces dokładnego suszenia.


Dostępne w ofercie naszego sklepu belki drewniane można wykorzystać do różnych celów. Sprawdzą się na przykład podczas tworzenia konstrukcji dachu spadzistego. Mogą służyć za wsparcie dla tarasu albo balkonu. Wysokiej jakości drewno konstrukcyjne spełnia normy dotyczące zarówno sztywności, jak i wytrzymałości, wyznaczone dla konkretnych gatunków. Wybór drewna suszonego zapewnia lepszą ochronę przed ewentualną inwazją grzybów albo pleśni. Elementy są dostępne w różnych długościach oraz średnicach, co znacznie ułatwia dopasowanie ich do zaplanowanej pracy.

Drewno konstrukcyjne niezbędne podczas budowy

Niezależnie od tego, czy stawiasz budynek z betonu, czy drewna, do jego wznoszenia przyda Ci się drewno konstrukcyjne. Są to elementy drewniane o różnych wymiarach i kształcie, które wykorzystasz zarówno do zabezpieczania budowli, jak i jej wykańczania. Wykonane są najczęściej z drzew iglastych np. świerkowego czy sosnowego.

W tej kategorii produktów znajdziesz drewno konstrukcyjne, a wśród niego łaty, kantówki, deski tarasowe, ćwierćwałki, cokoły, listwy czy deski szalunkowe. Każde z nich ma nieco inną wytrzymałość, która wpływa na ich zastosowanie. Utrzymane są w naturalnym kolorze drewna. Niektóre z nich są już fabrycznie impregnowane, inne musisz zabezpieczyć samodzielnie.

Drewno konstrukcyjne przyda się nie tylko profesjonalnym ekipom budowlanym, ale także majsterkowiczom czy konstruktorom mebli lub architektury ogrodowej. Sprawdź, jakie elementy możesz znaleźć w sklepie Bricomarché.

Do czego wykorzystać deski szalunkowe?

Deski szalunkowe, choć wykonane z drewna, posłużą Ci głównie do wznoszenia konstrukcji betonowych. Ich wytrzymałość nie jest duża. Zazwyczaj wykonane są z tańszego drewna świerkowego. W naszym sklepie znajdziesz deski szalunkowe o długości 2,5 m. Możesz je dowolnie przycinać i łączyć ze sobą tak, aby wykonać zaplanowaną zabudowę.

Z desek szalunkowych często tworzy się formy, które następnie wypełnia się betonem. Wykorzystywane są do budowy stropów, fundamentów, nadporoży czy schodów. Po zastygnięciu betonu należy deski usunąć. Możesz je wykorzystać także do wzmacniania konstrukcji drewnianych lub do deskowania pod pokrycie dachowe.

Deski szalunkowe wykorzystasz także do zabezpieczenia wykopanego dołu pod basen czy oczko wodne. Dzięki niej ziemia nie będzie zasypywać otworu. Zazwyczaj są to elementy nieimpregnowane, jeśli chcesz je wykorzystać jako stały element konstrukcji drewnianej, musisz je regularnie zabezpieczać przed wilgocią i innymi warunkami atmosferycznymi.

Gdzie przydatne są belki drewniane?

Belki drewniane to szeroka grupa produktów, do których należą elementy o pokroju prostokątnym. W tej kategorii znajdziesz belki drewniane w różnych wymiarach, dzięki czemu wykorzystasz je w wielu pracach budowlanych. Wykonane są z różnego rodzaju drewna, choć przeważającym gatunkiem jest świerk i sosna. Stosowane są zazwyczaj do budowy konstrukcji drewnianych. Bardzo często belki drewniane tworzą więźbę dachową domów i altan ogrodowych.

Dzięki swojej wytrzymałości są w stanie utrzymać naprawdę duży ciężar. Stanowią więc ważny element każdej drewnianej konstrukcji. Wykorzystywane są jako oczepy czy materiał do budowy ścian. Dzięki ich zastosowaniu strop nawet po zamontowaniu materiałów izolacyjnych i dociążających jest znacznie lżejszy niż betonowy czy żelbetonowy.

Drewniane belki są materiałem ekologicznym i po odpowiedniej impregnacji równie wytrzymałym. Należy jednak wziąć pod uwagę łatwopalność tego materiału. Jest to największe ryzyko związane z budową drewnianych domów.

Inne zastosowania desek drewnianych

W tej kategorii znajdziesz także inne drewniane elementy, które posłużą Ci np. przy budowie mebli. Wykorzystaj do tego deski drewniane, kantówki czy wałki drewniane. Za ich pomocą możesz budować meble o fantazyj