Klatki dla ptaków, akcesoria i ptasie zabawki

Pokaż na stronie

381 produktów w tej kategorii

Sortuj

Zmień widok

Sortuj

Opakowanie 3 kg
Skład żwirek wapienny, elementy śladowe, sole mineralne
Zastosowanie do stosowania w klatkach dla ptaków
Opakowanie 1 kg
Skład piasek mineralny
Zastosowanie Codziennie wieczorem wstawić do klatki szynszyli stabilny zbiornik z 3-5cm warstwą piasku. Po kąpieli piaskowej zbiornik należy zabrać. Raz w tygodniu napełnić zbiornik świeżą ilością piasku.
Wymiary produktu 22 x 10 x 26 cm
Wymiary produktu 13 x 6 x 20 cm
Wymiary produktu 15 x 1,2 x 31 cm
Wymiary produktu 5,5 x 2 x 19,5 cm
Wymiary produktu 3 x 3 x 15,5 cm
Wymiary produktu 4 x 4 x 22 cm
Wymiary produktu 14 x 6 x 52 cm
Wymiary produktu 11 x 11 x 53 cm
Wymiary produktu 4,5 x 4,5 x 24 cm
Wymiary produktu 4,7 x 4,7 x 28 cm
Wymiary produktu 1,5 x 1,5 x 21 cm
Wymiary produktu 1,5 x 1,5 x 21 cm
Wymiary produktu 13,5 x 13,5 x 13,5 cm
Wymiary produktu 13,5 x 12,5 x 14,5 cm
Wymiary produktu 9,2 x 5 x 3,5 cm
Wymiary produktu 9,2 x 5 x 3,5 cm
Wymiary produktu 8 x 7,5 x 7,5 cm
Wymiary produktu 7 x 6 x 4,3 cm
10 20 50 100 Ofert na stronie

W Bricomarche nie zapominamy o ptasich pupilach. Znajdziesz u nas wszystko, czego potrzebują ptaki, w tym klatki dla ptaków, akcesoria i ptasie zabawki. Oferujemy między innymi huśtawki, szczebelki do wspinania, gniazda, plecione domki i wiele więcej. Dzięki tym akcesoriom urozmaicisz swojemu zwierzakowi czas. Proponujemy też wygodne i funkcjonalne klatki dla mniejszych i większych gatunków ptaków. Znajdziesz u nas zarówno klasyczne klatki prostokątne, jak i te owalne, w stylu retro. Proponujemy też akcesoria dla ptaków, przeznaczone do ich karmienia. W Bricomarche dostępne są między innymi wygodne poidełka, baseny dla ptaków i specjalne karmniki do nasion i kul tłuszczowych. Stawiamy wyłącznie na produkty znanych i cenionych na rynku producentów. Wszystkie modele są w pełni bezpieczne dla pierzastych pupili. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą na stronie internetowej Bricomarche i w naszych sklepach stacjonarnych. Polecamy też inne produkty z kategorii – zwierzęta, w tym karmę dla ptaków.


Miłośnicy ptaków, którzy postanowili zaadaptować skrzydlatego przyjaciela do domu, muszą przede wszystkim zapewnić mu odpowiednie miejsce pobytu. Wybór klatki dla ptaka jest bardzo ważny, gdyż stanie się dla zwierzęcia bezpiecznym azylem, w którym będzie przebywał większość czasu. Dokonując takiego zakupu, trzeba wziąć pod uwagę różne aspekty, które wpłyną na to, jak komfortowy będzie dany produkt i czy ptaszek będzie mógł poczuć się w nim swobodnie.


Wybierając ptaka do domu, klatka stanowi najważniejsze akcesorium, o którym musi pamiętać właściciel. Nie jest to jednak jedyna rzecz, jaką trzeba nowemu domownikowi zapewnić. Należy pamiętać również o różnego rodzaju akcesoriach, które poprawią jego komfort bycia. Nie wolno zapominać o dodatkach, takich jak poidełka dla ptaków czy specjalne karmidełka. Chcąc nieco urozmaicić mu pobyt w nowym miejscu, warto postawić również na dodatki w postaci zabawek. Drewniane mostki i drabinki z pewnością sprawią radość naszemu pupilowi, zapewniając mu lepsze samopoczucie w nowym lokum.


Sklep internetowy Bricomarche w swojej ofercie udostępnia szeroki wybór klatek dla ptaków, jak również potrzebne produkty dodatkowe, takie jak karmniki, zabawki oraz akcesoria do karmienia. Produkty te warto dobrać do rodzaju ptaka i należy zadbać o to, aby zakupiony sprzęt spełniał wymagania jakościowe, gdyż takim sposobem zapewnimy ptakom najlepsze warunki do życia.


Jak wybrać dobrą klatkę dla ptaków?

Niektóre ptaki lepiej czują się na wolności i mogą być wypuszczane z klatki, inne preferują przebywanie na swojej własnej przestrzeni. Niezależnie od gatunku, jaki sprowadzimy sobie do domu, klatka dla ptaka stanowi element niezbędny. Najlepiej dobrać produkt, umożliwiający ptakom latanie po pewnej przestrzeni nawet wtedy, gdy nie będą one z klatki wypuszczane. Małe egzemplarze stanowią dobrą opcję, gdy chcemy ptaka zabrać ze sobą w podróż lub jako miejsce do spania. Jednak klatka, mająca pełnić rolę domu zwierzęcia, powinna być odpowiednio przestronna, aby gwarantować mu pełną wygodę.

Klatki dla małych ptaków nie muszą być szerokie, ale dobrze, aby były w miarę wysokie. Jeżeli zdecydujemy się na większego ptaka, sytuacja wygląda nieco inaczej. Niektóre duże papugi potrzebują sporej przestrzeni do latania. Należy więc postawić na klatkę większych rozmiarów, a dodatkowo, w miarę możliwości, zapewnić ptakom możliwość latania przynajmniej po obszarze jednego pokoju.

Dobór klatki dla ptaka w zależności od rozmiarów zwierzęcia jest bardzo ważny. Przestrzeń użytkowa produktu musi być na tyle duża, aby ptaszki mogły liczyć na swobodę poruszania się po jej wnętrzu. Dobrze, aby w środku wybranego modelu znalazło się także miejsce na dodatkowe akcesoria, takie jak poidełka i naczynia na pokarm dla ptaków.


Dopasowanie klatki dla ptaków pod względem kształtu

Klatki dla ptaków występują najczęściej w formie owalnej, kwadratowej, bądź prostokątnej. Wybierając odpowiedni produkt dla naszego zwierzaka, należy wziąć pod uwagę jego wymiary oraz upodobania danego gatunku. Dlaczego jest to ważne? Niektóre ptaki lepiej czują się w pomieszczeniach o konstrukcji, zawierającej kąty, ponieważ np. lubią spać w rogach klatki. Inne preferują kształt owalny, gdyż tego typu modele zazwyczaj są wyższe i pozwalają na swobodniejsze wznoszenie się w klatce. Jeżeli nie jesteśmy pewni, jaka klatka będzie najlepsza dla naszych ptaków, najlepiej sprawdzić informacje o danej rasie w encyklopedii lub zapytać specjalisty.


Jaką klatkę dla kanarka wybrać?

Wśród klatek dla ptaków, znajdziemy produkty różniące się nie tylko konstrukcją, ale też kształtem. Charakterystyczne są klatki dla kanarków, których wymiary zazwyczaj nie przekraczają 60 cm szerokości. Kanarki to niewielkie ptaki, które nie wymagają dużej przestrzeni użytkowej, jednak powinny jej mieć na tyle dużo, aby móc swobodnie się w nich poruszać. Ptak musi mieć możliwość pełnego wyprostowania skrzydeł i wzlotu na pewną wysokość. Ważne jest także rozstawienie prętów, które powinny znajdować się od siebie w odległości nie większej niż 1 cm, aby zapobiec utknięciu głowy ptaszka między nimi.

Wybierając klatkę dla kanarka, warto zwrócić uwagę na dodatek w postaci wysuwanej szuflady. Taka budowa ułatwi czyszczenia klatki bez konieczności łapania kanarka i dostarczania mu dodatkowego stresu.

Kanarki to ptaki towarzyskie, dlatego klatkę najlepiej postawić w miejscu, w którym domownicy przebywają dość często. Wybrane miejsce nie powinno być bardzo nasłonecznione i narażone na przeciąg. Złym pomysłem jest też ustawienie klatki w kuchni, ponieważ kanarki są dość wrażliwe na intensywne zapachy i związki, które mogą unosić się podczas gotowania, szczególnie te, płynące z gazu (mogą one wywołać zatrucie u ptaka). Jedna ze ścian klatki powinna przylegać do ściany, takim sposobem zapewnia zwierzęciu większe poczucie bezpieczeństwa. W domach, w których przebywają inne zwierzęta, szczególnie psy lub koty, należy klatkę umieścić w miejscu dla nich niedostępnym, aby nie została strącona.


Klatka dla kanarka - dodatkowe wyposażenie

Najważniejszymi akcesoriami, które powinny znaleźć się w domku tego ptaka, są karmniki dla ptaków oraz poidełka. Dobrą opcją jest też postawienie na karmniki ścienne, które pozwolą ptakom na spożywanie pożywienia w miejscu, które wydaje im się najbezpieczniejsze. Warto zwrócić uwagę także na inne dodatki. Kanarkom warto kupić lusterko, zwłaszcza jeżeli trzymamy pojedynczego osobnika. Ten gatunek ptaków jest wyjątkowo towarzyski, dlatego w chwilach samotności poczucie bezpieczeństwa może zapewnić mu własne odbicie.


Jaką klatkę dla papugi wybrać?

Papugi znacznie różnią się od kanarków nie tylko usposobieniem, ale przede wszystkim wymiarami. Co więcej, jest wiele gatunków papug, które również nie są takie same, jedne są niewielkie i wystarczy im standardowa klatka dla ptaków, inne będą potrzebowały większego przygotowania przestrzeni.

Zaleca się, aby dla papugi hodowanej w domu wybierać klatkę o jak największych rozmiarach. Papugi w większości to ptaki ruchliwe, lubiące eksplorować otoczenie. Są także wymagające. W miarę możliwości warto więc wypuszczać papugę z klatki, a jeżeli nie chcemy tego robić, przynajmniej zapewnić jej jak najbardziej komfortową przestrzeń. Kupując klatkę dla papugi, należy mieć na uwadzę przede wszystkim wysokość ptaka oraz rozpiętość skrzydeł.  

Klatki dla papug wykonywane są najczęściej z metalu ocynkowanego lub pokrytego farbą. Najpopularniejszym i najbardziej praktycznym kształtem klatek dla tych ptaków są klatki prostokątne, np. w typie domku. Rzadziej wybiera się klatki owalne, ponieważ papugi lubią wędrować w kątach pomieszczenia. Co więcej, klatki prostokątne umożliwiają lepsze zagospodarowanie przestrzeni i rozmieszczenie dodatkowych akcesoriów.


Wyposażenie klatki dla papugi

Oprócz akcesoriów do karmienia, czyli poidełek dla ptaków oraz karmników, kolejnym najważniejszym akcesorium są żerdzie, czyli drewniane pręty, zamontowane poziomo, które mają służyć papugom do siedzenia. W zależności od wybranej klatki dla papugi możemy zamontować ich kilka, rozmieszczając je na różnych wysokościach, biorąc pod uwagę, aby, siedząc na niej, papuga nie uderzała głową o sufit. Między żerdziami można ustawić także drewniany mostek, który będzie stanowił dodatkowe urozmaicenie przestrzeni.


Akcesoria do karmienia dla ptaków

Po wybraniu klatki najważniejszym wyposażeniem będą karmniki dla ptaków oraz naczynia do picia, dostępne głównie w postaci poidełek. Do podawania pożywienia wybrać można specjalne karmniki ścienne lub też zdecydować się na miseczki wiszące. Mogą one występować w różnych rozmiarach, które warto dopasować do danego gatunku ptaka w taki sposób, aby jedzenie było dla niego jak najbardziej komfortowe.


Wybierając wyposażenie klatki dla ptaków, warto postawić na dwie albo i trzy miseczki. Każdy ptak powinien mieć osobne naczynie przynajmniej na karmę mokrą i osobne na suchą.

Poidełka dla ptaków również mają różne rozmiary. Mniejszym ptakom powinno wystarczyć poidełko o pojemności 50 ml, a dla większych takie, które pomieści ok. 100 ml płynu. Każdy opiekun ptaka powinien pamiętać, aby ich podopieczny zawsze miał dostęp do świeżej wody.


Zabawki dla ptaków - jakie są najlepsze?

Ptaki to zwierzęta, które nie lubią się nudzić, dlatego warto dać im dostęp do odpowiednich zabawek. Takie wyposażenie ma na celu między innymi zaspokojenie ich pierwotnych instynktów, zwłaszcza gdy mają ograniczoną przestrzeń do poruszania się. Zapewnienie ptakom stosownej rozrywki zapobiega także destrukcyjnym zachowaniom, takim jak wyskubywanie piór, które są dość charakterystyczne dla papug. Odpowiednie zabawki pozwolą też na utrzymanie kondycji fizycznej.

Wśród zabawek dla ptaków znajdziemy różnego rodzaju produkty, z których można tworzyć nawet swego rodzaju plac zabaw. Wśród mniejszych akcesoriów polecamy drewniane zawieszki dla papug czy zgrabne huśtawki. Wiele ptaków lubi też wszelkiego rodzaju drobnostki, ozdobione dzwoneczkami.


Klatki i akcesoria dla ptaków - dlaczego są ważne?

Opieka nad ptakiem nie jest prosta, gdyż wymaga zapewnienia zwierzęciu wszystkiego, czego potrzebuje. Decydując się na adopcję takiego osobnika, należy kupić mu odpowiednie lokum oraz wymagane akcesoria.

Najważniejszy jest oczywiście wybór klatki, która stanie się domem dla naszego nowego przyjaciela, musi więc być dla niego w pełni komfortowa i zapewniać przestrzeń, która będzie swobodna i bezpieczna zarazem. Kolejne akcesoria, takie jak produkty na jedzenie i picie dla ptaka, są również istotne i trzeba zwrócić uwagę zarówno na ich rozmiary, jak i konstrukcję, skupiając się nad tym, czy nowy domownik będzie mógł mieć do nich swobodny dostęp i wygodnie z nich korzystać.

Pozostałe dodatki, takie jak huśtawki, drewniane zawieszki czy żerdki, można wdrożyć w kategorię zabawek dla ptaków. Są one również przydatne, ponieważ umożliwiają stworzenie bardziej zorganizowanej przestrzeni dla zwierząt, dając im także akcesoria idealne do wykonywania różnego rodzaju aktywności.

Sklep internetowy Bricomarche zaprasza wszystkich właścicieli ptaków do zakupu tego, czego potrzebują, aby zapewnić swojemu pupilowi miejsce, w którym poczuje się dobrze.

Powiadom o dostępności

Informujemy, że podany przez Państwa adres e-mail będzie wykorzystywany w celu poinformowania Państwa o dostępności wskazanego przez Państwa towaru, a także w celach marketingowych i promocyjnych towarów i usług oferowanych w sklepach Intermarche i Bricomarche. Administratorem Państwa danych osobowych przetwarzanych w tych celach jest ITM Polska sp. z o.o. (adres: ul. św. Mikołaja 5, Swadzim, 62-080 Tarnowo Podgórne). Przysługujące Państwu prawa, wynikające z przetwarzania Państwa danych osobowych oraz dodatkowe informacje są zawarte Polityce Prywatności.