Karma dla ptaków

Pokaż na stronie

324 produkty w tej kategorii

Sortuj

Zmień widok

Sortuj

Opakowanie 20 g
Typ przysmak
Zastosowanie Karma uzupełniająca dla papużek falistych
Opakowanie 500 g
Typ karma dla małych papug
Zastosowanie Karma pełnoporcjowa dla młodych papug falistych.
Opakowanie 180 g
Typ kolba
Zastosowanie Karma uzupełniająca dla średnich papug w postaci krackerów
Opakowanie 180 g
Typ kolba
Zastosowanie Karma uzupełniająca dla średnich papug w postaci krackerów
Opakowanie 180 g
Typ kolba
Zastosowanie Karma uzupełniająca dla średnich papug w postaci krackerów
Opakowanie 180 g
Typ kolba
Zastosowanie Karma uzupełniająca dla dużych papug w postaci krackerów
Opakowanie 40 g
Typ higiena
Zastosowanie Produkt przeznaczony dla kanarków i papug falistych
Opakowanie 30 g
Typ przysmak
Zastosowanie Karma uzupełniająca dla kanarków.
Opakowanie 180 g
Typ kolba
Zastosowanie Karma uzupełniająca dla średnich papug w postaci krackerów
Opakowanie 60 g
Typ kolba
Zastosowanie Karma uzupełniająca dla ptaków egzotycznych w postaci krackerów
Opakowanie 180 g
Typ kolba
Zastosowanie Karma uzupełniająca dla małych papug w postaci krackerów
Opakowanie 54 g
Typ kolba
Zastosowanie Karma uzupełniająca dla papug falistych w postaci krackerów
Opakowanie 81 g
Typ kolba
Zastosowanie Karma uzupełniająca dla papug falistych w postaci krackerów
Opakowanie 1 kg
Typ karma dla dużych papug
Zastosowanie Karma pełnoporcjowa dla ary
Opakowanie 10 g
Typ przysmak
Zastosowanie Karma uzupełniająca dla ptaków egzotycznych.
Opakowanie 10 g
Typ witaminy
Zastosowanie Karma uzupełniająca dla ptaków ozdobnych.
Opakowanie 750 g
Typ karma dla średnich papug
Zastosowanie Karma pełnoporcjowa dla papug południowo amerykańskich z mango, papryką i miechunką
Opakowanie 750 g
Typ karma dla średnich papug
Zastosowanie Karma pełnoporcjowa z kiwi, eukaliptusem i czarnym bzem dla papug australijskich.
Opakowanie 60 g
Typ kolba
Zastosowanie Karma uzupełniająca dla ptaków egzotycznych w postaci krackerów
Opakowanie 800 g
Typ karma dla kanarków
Zastosowanie Karma pełnoporcjowa dla kanarków wspierająca metabolizm i zdrowe kości
10 20 50 100 Ofert na stronie

W sklepie Bricomarche znajdziesz wysokiej jakości karmę dla ptaków w różnorodnych wariantach i pojemnościach. Proponujemy między innymi pokarm dla ptaków w formie wygodnej kolby, karmy sypkiej oraz specjalnych przysmaków. Kolbę można wygodnie zawiesić na szczebelkach klatki lub postawić w dowolnym miejscu. Zbita forma pokarmu powoduje, że ptaki nie rozrzucają jedzenia poza swoją klatkę. Niektórzy klienci preferują jednak bardziej formę sypką. Taka karma dla ptaków dostępna jest w Bricomarche w opakowaniach o różnej pojemności, w tym w najpopularniejszych 500 gramów i 1 kilogram. Osobom, wybierającym karmę sypką, polecamy też specjalne miseczki i karmniki, dostępne w Bricomarche w kategorii – klatki, akcesoria i zabawki. Pokarm dla ptaków, prezentowany w naszym sklepie, został wyprodukowany przez solidnych producentów i zawiera wszystkie składniki, niezbędne do prawidłowego rozwoju zwierzaka. Poza tym ptaki uwielbiają nasze propozycje. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą na stronie internetowej Bricomarche oraz w naszych sklepach stacjonarnych.


Decydując się na posiadanie ptaka hodowlanego, warto najpierw zapoznać się z wymaganiami żywieniowymi danego gatunku. Pamiętajmy, że pełnowartościowa dieta to podstawa, aby móc zapewnić zwierzęciu dobry rozwój i zdrowie. Wysokiej jakości pokarm stanowi nie tylko źródło przeżycia, ale może też być korzystny w profilaktyce wielu chorób, przez co często wydłuża długość życia pupila.

Istnieje wiele gatunków ptaków domowych, a każdy z nich może wyróżniać się indywidualnymi zapotrzebowaniami dietetycznymi. Pokarm powinien więc być dobrany odpowiednio do rodzaju ptaka, zarówno pod względem jakości, jak i ilości. Sposób żywienia należy dostosować do wielkości osobnika, jego wieku, trybu życia, miejsca pochodzenia naturalnego, a także wielkości dzioba. Co więcej, skład karmy dla ptaków często różni się nawet w obrębie jednego rodzaju. Istnieje wiele podgatunków papug, a każdy z nich może mieć inne potrzeby i upodobania żywieniowe.

Zdobycie odpowiedniej wiedzy, dotyczącej zasad karmienia wybranego przez nas ptaka, jest więc bardzo ważne. Warto zwrócić uwagę między innymi na sposób podawania pożywienia oraz na to, jak wyposażyć klatki dla ptaków w poidełka i miseczki, aby ich rozmieszczenie było dla ptaszków przystępne.


Jak i czym karmić ptaki?

Sposób żywienia domowych ptaków hodowlanych będzie się różnił od tego, co te same gatunki spożywają w swoim naturalnym środowisku. Mimo wszystko trzeba dokładnie sprawdzać skład karmy dla ptaków i zwracać uwagę na to, dla jakiego gatunku dane pożywienie jest przeznaczone. Niektóre składniki, pochodzące z naszych terenów mogą zaszkodzić ptakom egzotycznym, dlatego tak ważne jest, aby zapewniać im karmę, dostosowaną szczególnie do ich potrzeb.

W diecie ptaków przeważają ziarna, jednak w mieszankach znajdziemy także liście warzyw oraz kawałki niektórych warzyw i owoców. Jedzenie dla ptaków dzieli się na suche i mokre, a odpowiedni rodzaj karmy i jej zróżnicowanie powinno być dopasowane do gatunku ptaka i jego wymagań.

Oprócz pokarmu właściwego, w niektórych przypadkach uzasadnione będzie stosowanie pewnego rodzaju dodatków w postaci suplementów diety lub przekąsek. Kolby dla ptaków stanowią ciekawe rozwiązanie uzupełnienia diety w witaminy i minerały, które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania ptasiego organizmu.


Jaka karma dla ptaków egzotycznych?

Hodowlane ptaki egzotyczne stanowią częsty wybór miłośników tego rodzaju zwierząt. Decydując się na takiego pupila, należy jednak pamiętać, że jego środowisko naturalne znacznie różni się od naszego polskiego klimatu. Dobierając karmę dla ptaków egzotycznych, należy wziąć pod uwagę to, aby była ona pełnowartościowa właśnie dla danego gatunku.

Oczywiście zwierzęta hodowlane, przystosowane są w wyższym stopniu do panujących na naszym terenie warunków, niż ptaki dzikie. Dlatego też jedzenie dla nich będzie się nieco różnić. Najlepszą opcją na zdobycie pełnowartościowego pożywienia dla ptaków egzotycznych, jest zakup gotowej karmy dla tego rodzaju zwierząt. W sprzedaży znajdziemy karmę podstawową, jak również dodatki dietetyczne w postaci kolb dla ptaków, składających się między innymi z prosa, z dodatkiem miodu.

Mieszkający w klatce ptak, którego regionem rodzinnym są kraje egzotyczne, może spożywać również świeże warzywa i owoce. Jeżeli jednak chcemy żywić ptaka takimi produktami, upewnijmy się, który owoc i jakie warzywa będą odpowiednie dla konkretnego gatunku. Pamiętajmy, że źle wyselekcjonowana dieta może naszemu pupilowi zaszkodzić i spowodować problemy zdrowotne.


Karma dla papug - jaką wybrać?

Papuga nie jest jedynym gatunkiem ptaka, ponieważ istnieje wiele podgatunków tego rodzaju. Co ciekawe, każda papuga może mieć indywidualne potrzeby i upodobania żywieniowe, a co za tym idzie, istnieje konieczność dopasowania do niej konkretnego pokarmu. Chcąc zapewnić swojemu pupilowi jak najlepszą dietę, warto dowiedzieć się, czym takie ptaki żywią się na wolności, choć lepszym rozwiązaniem będzie dobranie gotowej karmy dla papug.

Profesjonalne karmy, tworzone przez producentów żywności dla zwierząt, tworzone są z uwzględnieniem specjalnych potrzeb gatunku, dla jakiego jedzenie jest przygotowywane. Stawiając na pełnoporcjowy pokarm dla papug, możemy liczyć na to, że zawarte będą w nim wszystkie składniki, bogate w witaminy i minerały, które wzbogacą życie zwierzęcia i zapewnią mu odpowiednią dawkę substancji odżywczych.


Gotowe karmy dla papug

W warunkach domowych zakup gotowej karmy dla papug jest opcją najkorzystniejszą, gdyż nie wymaga specjalnego dobierania składników odżywczych, zależnych do wymagań organizmu ptaka. Tymczasem producenci karm zoologicznych dostosowują składniki w taki sposób, aby sprawdzały się one dla dowolnych papug lub też tworzą karmy dla poszczególnych gatunków, np.ziarno dla papug falistych.

Wśród jedzenia dla papug, znajdziemy między innymi pokarm dla osobników małych, średnich czy dużych. Takie rozróżnienie ułatwi opiekunom dobór odpowiednich racji żywnościowych oraz pożywienia, które będzie wielkościowo i jakościowo odpowiadać ich podopiecznym. Wybierając konkretny produkt, warto zwrócić uwagę na sposób podawania, aby był on jak najbardziej komfortowy dla papużki.

Ziarno dla papug powinno składać się z różnych gatunków prosa, najlepiej japońskiego lub senegalskiego, owsa oraz kanaru. W karmie nie powinno znajdować się zbyt dużo nasion oleistych, ponieważ zbyt duża zawartość tłuszczu może wywołać u ptaka nadwagę. Papugi lubią nasiona słonecznika, jednak te również lepiej podawać w ograniczonych ilościach, ponieważ są dość kaloryczne.

Jedną z papug często wybieranych do domowej hodowli, jest nimfa. Gatunek ten nie należy do zbyt aktywnych, a ich usposobienie jest raczej spokojne. Wybierając odpowiednio przystosowaną karmę dla nimf, warto zwrócić uwagę na składniki danego pokarmu. Nimfy w środowisku naturalnym żywią się głównie nasionami traw. W warunkach domowych powinny dostawać dobrze skomponowaną mieszankę ziaren z dodatkiem warzyw, owoców, kiełków oraz zielonek.  W celu uzupełnienia diety w ważne składniki odżywcze, warto postawić także na specjalny nektar dla nimfy.


Jaka karma dla kanarka?

Adoptując kanarka, warto zapoznać się z jego potrzebami żywieniowymi. Te drobne ptaki powinny otrzymywać systematycznie odpowiednią dawkę  wysokiej jakości mieszanki zbóż i roślin. Najczęstsze składniki karmy dla kanarka to: proso, rzepak, siemię lniane i owies.

Gotowe karmy dla kanarka mogą różnić się proporcjami poszczególnych substancji odżywczych, a każda z nich może indywidualnie wpasować się w walory smakowe naszego zwierzaka. W przypadku kanarków warto postawić także na suplementy witaminowe, takie jak specjalne mieszanki marki Vitakraft.

Oprócz ziarna zaleca się zwrócić uwagę na zawartość warzyw i owoców w diecie ptaka. Zazwyczaj stosowane są one jako dodatki w produktach spożywczych dla tego gatunku. Ciekawostką jest to, że przyjazne kanarki chętnie spożywają kawałki jabłek, gruszek, bananów czy winogron. Dietę wzbogacić można też marchewką lub cykorią.


Jak karmić ptaki dziko żyjące?

Niektóre osoby decydują się na dokarmianie ptaków dzikich, bytujących w ich ogrodach lub na balkonach. Takie działanie jest szczególnie ważne zimą, kiedy to zwierzęta, ze względu na warunki pogodowe, związane z daną porą roku, nie mają możliwości znaleźć wystarczającej ilości pożywienia.

W sklepie Bricomarche znajdziemy też pokarm dla ptaków, żyjących na wolności, między innymi specjalne mieszanki, przystosowane specjalnie dla osobników dzikich. Są one przygotowywane z uwzględnieniem potrzeb ptaków, które nie znają warunków hodowlanych, a więc mają też innego rodzaju wymagania. Wybierając gotowe karmy dla ptaków, żyjących w Polsce na wolności, możemy je podawać w karmnikach, ustawionych na podwórku lub tarasie. Takie jedzenie tworzone jest w taki sposób, aby można było nim karmić najpopularniejsze gatunki, takie jak wróble.

Warto zwrócić uwagę również na specjalne kolby dla ptaków czy też kule tłuszczowe. Te drugie stanowią świetne uzupełnienie diety żyjących na wolności ptaków ogrodowych. Jest to pokarm wysokoenergetyczny, który sprawdzi się dla osobników aktywnych, potrzebujących odpowiedniej dawki kalorii do przeżycia w trudnych warunkach. Taka kula zawiera między innymi: zboża, oleje, tłuszcze, nasiona, zestaw minerałów oraz owady.

Pokarm dla ptaków dzikich znajdziemy także w postaci gotowej kolby zbożowej, stworzonej z mieszanki ziaren różnego rodzaju. Gotowe karmy dla ptaków, żyjących na wolności zazwyczaj są dostosowane do podawania przez cały rok.


Dlaczego warto wybierać karmę dla ptaków sprawdzonych producentów?

Każdy opiekun ptaka może zdecydować się na samodzielne przygotowywanie mu pożywienia, stworzonego z odpowiednich ziaren, warzyw czy owoców. Trzeba jednak pamiętać, że ptaki różnią się od siebie pod wieloma względami, między innymi budową anatomiczną, a co za tym idzie, także potrzebami żywieniowymi. Oznacza to, że bez odpowiedniej wiedzy, podając np. ptakom egzotycznym pokarm dla ptaków taki sam, jakim żywią się żyjące na wolności wróble, możemy im zaszkodzić. Odpowiednio zbilansowana dieta jest ważna w przypadku każdego osobnika, a więc decydując się na adopcję ptaka, trzeba mu zapewnić najwyższej jakości pożywienie.

Renomowani producenci tworzą gotowe karmy dla ptaków w oparciu o wiedzę, doświadczenie i współpracę z ornitologami oraz lekarzami weterynarii. Dzięki temu mogą oferować właścicielom ptaków dobrej klasy mieszanki, zawierające skoncentrowane składniki w odpowiednich proporcjach. Skoro mamy dostęp do wysokiej jakości jedzenia dla ptaków, rozróżnienia na odpowiednie gatunki, powinniśmy wybrać właśnie to, gdyż takim sposobem zapewniamy naszemu pupilowi wszystkie składniki odżywcze, jakich potrzebuje.


Karma dla ptaków w sklepie Bricomarche

Market Bricomarche oferuje wysokiej jakości karmy dla ptaków o skoncentrowanym składzie. W asortymencie sklepu znaleźć można karmę dla papug marki Vitakraft, jak również skoncentrowane jedzenie dla kanarków i innych gatunków ptaków. Zachęcamy również do przeglądania oferty dodatków dietetycznych dla zwierząt.

Powiadom o dostępności

Informujemy, że podany przez Państwa adres e-mail będzie wykorzystywany w celu poinformowania Państwa o dostępności wskazanego przez Państwa towaru, a także w celach marketingowych i promocyjnych towarów i usług oferowanych w sklepach Intermarche i Bricomarche. Administratorem Państwa danych osobowych przetwarzanych w tych celach jest ITM Polska sp. z o.o. (adres: ul. św. Mikołaja 5, Swadzim, 62-080 Tarnowo Podgórne). Przysługujące Państwu prawa, wynikające z przetwarzania Państwa danych osobowych oraz dodatkowe informacje są zawarte Polityce Prywatności.