Piaskownice dla dzieci

Pokaż na stronie

12 produktów w tej kategorii

Sortuj

Zmień widok

Sortuj

Materiał tworzywo sztuczne
59 99 szt.
Materiał tworzywo sztuczne
59 99 szt.
Materiał tworzywo sztuczne
59 99 szt.
Materiał piasek
Materiał drewno sosnowe
Materiał drewno
Materiał piasek
Materiał drewno sosnowe
Materiał plastik/tworzywo sztuczne
Materiał plastik/tworzywo sztuczne
Materiał piasek kwarcowy
10 20 50 100 Ofert na stronie

Wśród wielu akcesoriów przydatnych w ogrodzie, zwłaszcza jeżeli przebywają w nim dzieci, warto wymienić piaskownice do ogrodu. Można wypełnić je czystym piaskiem, który umożliwi wręcz nieograniczoną zabawę dla dzieci już od momentu, gdy zaczną one siedzieć. Zabawy w piasku nie tylko rozwijają wyobraźnię, ale również wpływają na poprawę zdolności sensorycznych i manualnych. Dobrze dopasowane piaskownice dla dzieci mogą być wykonane z tworzywa sztucznego albo drewna, w zależności od tego, czy mają być zamontowane na stałe, czy może raczej są wyposażeniem tymczasowym.


W ofercie sklepu zgromadziliśmy praktyczne piaskownice dla dzieci, które uzupełniają każdy przydomowy plac zabaw. Dostępne są modele, które mają formę tradycyjnych, drewnianych piaskownic, jakie i takie przeznaczone również do zastosowania w formie basenów. Szczególnie polecamy kryte piaskownice do ogrodu, które zapobiegną zabrudzeniu piasku, na przykład przez załatwiające się zwierzęta. Odpowiednio dopasowany piasek spełniający normy czystości również można dobrać w ramach asortymentu sklepu.

Piaskownice dla dzieci, które zagwarantują im świetną zabawę

Przesypywanie piasku z foremki do wiaderka i z powrotem jest zabawą, która świetnie zajmuje i pozwala ćwiczyć zdolności manualne już najmłodszych dzieci. Starszym podoba się budowanie babek z piasku za pomocą foremek w najróżniejszych kształtach. Z kolei najstarsze dzieciaki lubią wznosić skomplikowane budowle lub kopać głębokie doły. Zabawy z piaskiem zajmują dzieci w każdym wieku. Jeśli masz ogród koniecznie postaw w nim piaskownicę. Zapewnisz im tym samym ogrom zabawy.

W tej kategorii znajdziesz najróżniejsze piaskownice dla dzieci. Różnią się od siebie materiałem wykonania i rozmiarem. Znajdziesz tu proste piaskownice drewniane i niewielkie piaskownice plastikowe w kształcie sympatycznych zwierzaków. Doskonałym wyborem są także piaskownice dla dzieci z pokrywą, które ułatwią Ci utrzymanie piasku w czystości.

Oprócz samych piaskownic znajdziesz w sklepach Bricomarché specjalny piasek z atestem przeznaczony do zabawy dla dzieci. Atest gwarantuje najwyższy stopień bezpieczeństwa. Piasek taki nie zawiera żadnej chemii ani dodatkowych kruszyw. Jego frakcja jest również odpowiednio dobrana, dzięki czemu budowanie babek jest proste, a sam piasek w dotyku niezwykle przyjemny.

Wybieramy piaskownicę – na co zwrócić uwagę?

Przed wyborem piaskownicy koniecznie zastanów się, dla kogo chcesz ją przeznaczyć. Jeśli chcesz, aby piaskownica służyła zarówno mniejszym, jak i starszym dzieciom, warto wybrać model o większych rozmiarach. Dzięki temu jednocześnie będzie mogła bawić się w niej większa liczba dzieci w różnym wieku. Najmniejsze piaskownice z plastiku są dobre dla najmłodszych dzieci. Jednak w naszym sklepie znajdziesz także większe piaskownice drewniane.

Kolejnym kryterium wyboru jest właśnie materiał wykonania. W tej kategorii znajdziesz piaskownice plastikowe i drewniane. Plastik jest materiałem odpornym na działanie warunków atmosferycznych. Ani woda, ani promienie UV nie wpłyną na jego kondycję. Modele wykonane z drewna należy dodatkowo impregnować, aby zabezpieczyć je przed deszczem i mrozem.

Na sam koniec rozważ wybór piaskownic z dodatkową pokrywą lub kupno osobno specjalnej pokrywy. Piaskownice zamykane są praktycznym sposobem na zabezpieczenie piasku przed zabrudzeniem. W piasku często lądują nawiane liście, gałęzie czy drobne kamienie, które mogą być niebezpieczne dla najmłodszych dzieci. W dodatku nocą w piaskownicy mogą pojawić się dzikie koty lub inne zwierzęta i pozostawić w niej swoje odchody. Aby tego uniknąć, warto wybrać piaskownice zamykane, które możesz zabezpieczyć łatwo na noc i na zimę.

Dlaczego warto wybrać piaskownice drewniane?

W tej kategorii produktów znajdziesz proste piaskownice drewniane. Wykonane są z naturalnego materiału, więc są w pełni ekologiczne. Po zużyciu ulegają całkowitemu rozkładowi, więc nie generujesz plastikowych śmieci.

Piaskownice drewniane mają prostą budowę. Składają się z ramki, która zabezpiecza piasek przed wysypaniem. Przed jej założeniem najlepiej wykopać nieco ziemię i wsypać większą ilość piasku. Wówczas zapewnisz dzieciom więcej możliwości zabawy. Po wykopaniu dołu nie tak łatwo dostaną się do ziemi, która mogłaby zabrudzić piasek. Innym sposobem jest użycie specjalnej folii zabezpieczającej, dzięki której oddzielisz ziemię od piasku.

W tej kategorii znajdziesz piaskownice z pokrywą i bez. Zazwyczaj są w kształcie kwadratu o wymiarach 120 x 120 cm. Dodatkowo na bokach mają zamontowaną prostopadle deskę, na której dzieci mogą wygodnie usiąść lub robić babki.

Dużą zaletą drewnianych piaskownic jest także ich uniwersalny wygląd. Z łatwością dopasujesz je do każdej aranżacji ogrodowej. Ich naturalny kolor wtopi się w otoczenie. Powierzchnię drewna możesz również swobodnie malować i zmieniać jej kolor.

Czym cechują się piaskownice plastikowe?

Dla najmłodszych dzieci świetnym wyborem będą piaskownice plastikowe. Ich największą zaletą jest różnorodność kształtów i kolorów. W tej kategorii produktów znajdziesz piaskownice w kształcie sympatycznych zwierząt, które z pewnością przykują uwagę dzieci. Do swojego ogrodu możesz wybrać piaskownicę w kształcie żółwia czy hipopotama. Dostępne są także podwójne piaskownice w kształcie muszelek.

Dużą zaletą plastikowych modeli jest ich łatwy montaż. Nie musisz wykopywać dołu ani zabezpieczać ziemi. Piaskownice plastikowe są w pełni zabudowane i mają już dno, które chroni piasek przed zabrudzeniem ziemią. Do piaskownic plastikowych możesz nasypać piasku lub nalać wody, dzięki czemu spełniają też funkcję małych baseników dla dzieci.

Wszystkie piaskownice ogrodowe wykonane z plastiku mają dołączoną do zestawu pokrywę, którą możesz zabezpieczyć piasek na sezon zimowy lub na noc. To rozwiązanie również wydłuża żywotność piasku.

Plastik jest ponadto materiałem w pełni odpornym na działanie deszczu, mrozu i promieniu UV. Nie musisz go dodatkowo impregnować, aby uchronić przed negatywnymi warunkami atmosferycznymi. Dzięki temu plastikowe piaskownice są bardzo wytrzymałe i mogą zapewnić świetną zabawę niejednemu dziecku.Powiadom o dostępności

Informujemy, że podany przez Państwa adres e-mail będzie wykorzystywany w celu poinformowania Państwa o dostępności wskazanego przez Państwa towaru, a także w celach marketingowych i promocyjnych towarów i usług oferowanych w sklepach Intermarche i Bricomarche. Administratorem Państwa danych osobowych przetwarzanych w tych celach jest ITM Polska sp. z o.o. (adres: ul. św. Mikołaja 5, Swadzim, 62-080 Tarnowo Podgórne). Przysługujące Państwu prawa, wynikające z przetwarzania Państwa danych osobowych oraz dodatkowe informacje są zawarte Polityce Prywatności.