
Przedświąteczne porządki – jak się za nie zabrać?

Święta Bożego Narodzenia są czasem, w którym musimy wykazać się świetną organizacją czasu. Warto o wiele wcześniej pomyśleć o gwiazdkowych prezentach, o menu na wigilijną kolację i przede wszystkim o sprzątaniu. W końcu do domu z pewnością zawitają goście. Przywitaj ich w wysprzątanym mieszkaniu. Jak się jednak za to zabrać? Od czego zacząć przedświąteczne porządki?
Porządki świąteczne – pierwszy etap
Porządki świąteczne różnią się nieco od cotygodniowego sprzątania. W tym czasie warto zerknąć pod łóżko, które na co dzień omijamy z daleka i w końcu umyć okna. Zanim jednak za to się weźmiesz, przedświąteczne porządki warto zacząć od ogólnego posprzątania mieszkania.
Niech wszystkie rzeczy znajdą się na swoim miejscu. Być może odkryjesz, że jakieś go nie mają. Wówczas zorganizuj drobiazgom miejsce w szufladzie czy szafie. Im mniej przedmiotów będzie na zewnątrz, tym łatwiej utrzymasz porządek w mieszkaniu.
Porządki świąteczne warto zacząć też od ścierania kurzu. Do tego przyda Ci się ścierka do kurzu. Najlepiej wybierać produkty, za pomocą których szybko ściągniesz kurz. Ścierka powinna zatrzymać go w swoich włóknach. Dzięki temu kurz nie zacznie fruwać wokół i ponownie osiadać na meblach. Ścierka z mikrofibry jest najlepszym wyborem. Przy odkurzaniu mebli, półek koniecznie zajrzyj głębiej. Ściągnij wszystkie książki z półki i przetrzyj każdą z osobna. Możesz wykorzystać do tego ścierkę MICROFIBRE Ultra Fresh.
Mycie i szorowanie – czego będziesz do tego potrzebować?

Ścierka z mikrofibry przyda Ci się także podczas kolejnego etapu sprzątania. Po odkurzaniu nadszedł czas na mycie. Niech porządki świąteczne będą powodem, dla którego nie tylko odkurzysz półki, ale i umyjesz szkło z witryny w salonie czy porcelanowe bibeloty.
Sporo mycia czeka Cię także w samej kuchni. Tam z pewnością przyda Ci się porządna gąbka do naczyń. Czym właściwie powinna cechować się gąbka do czyszczenia? Najlepiej, aby z jednej strony miała twardszą warstwę, za pomocą której o wiele łatwiej wyczyścisz zalegający brud np. z okapu. Gąbka do naczyń z drugiej strony powinna być gładka, dzięki czemu wyczyścić delikatne powierzchnie w kuchni np. fronty mebli. Najlepszym wyborem jest gąbka do naczyń profilowana Ravi.

Na tym etapie warto także zajrzeć do łazienki. Tam przydadzą Ci się porządne środki czystości takie jak mleczka do czyszczenia, płyny do WC czy środki do czyszczenia fug. Przedświąteczne porządki są także świetnym czasem, aby zdjąć nagromadzony wokół baterii kamień. W łazience przyda Ci się ostrzejsza szczotka do szorowania, za pomocą której usuniesz kamień z płytek, a także gąbki i szmatki do delikatniejszych powierzchni.
Nie zapomnij o oknach! Choć pogoda o tej porze roku na pewno nie będzie Cię rozpieszczała, to jednak zimowy krajobraz lepiej oglądać przez czyste okna. Do tego przyda Ci się ścierka do okien, która znacznie przyspieszy mycie. Dzięki niej unikniesz także nieestetyczny zacieków.
Ostatni etap – sprzątanie podłogi, wybieramy najskuteczniejsze mopy

Na sam koniec przyszedł czas na podłogę. Nie warto odkurzać i myć jej wcześniej, ponieważ podczas sprzątania mebli i ścierania kurzy z pewnością zostanie zabrudzona. Mycie podłogi wieńczy przedświąteczne porządki.
Jak się jednak za to zabrać? Jeśli zalegają na Twoich płytkach jakieś grubsze zabrudzenia, przyda Ci się szczotka do szorowania, którą użyjesz do miejscowego czyszczenia.
Podłogę na początek warto odkurzyć. Do tego najlepiej sprawdza się zmiotka i szufelka oraz oczywiście odkurzacz. Kiedy na podłodze nie zalegają już żadne luźne zabrudzenia, przychodzi czas na jej mycie. Do tego najlepiej nadaje się mop płaski lub mop obrotowy. Czym właściwie różnią się te dwa sprzęty?
Mop płaski ma prostokątną końcówkę pokrytą ścierką. Przy jego wyborze ważny jest dobór wiadra do wyciskania, ponieważ zwykłe nie będzie pasowało. Przykładem jest mop płaski z mikrofibry Ravi.
Mop obrotowy z kolei ma zazwyczaj okrągłą końcówkę. Sprzedawany jest ze specjalnym wiadrem, które ułatwia jego wyciskanie z nadmiaru wody. Przykładem jest zestaw mop plus wiadro z obrotowym wyciskaczem Turbo.
Przy zakupie mopa warto od razu wybrać wkład do mopa, który przyda Ci się, kiedy pierwszy się zużyje.
Jak widzisz, sprzątanie przedświąteczne wiąże się z dużą ilością pracy. Możesz ją wykonać znacznie szybciej, kiedy wyposażysz się w odpowiednie akcesoria do sprzątania. Wszystkie niezbędne mopy, szczotki, szufelki i zmiotki znajdziesz w ofercie naszego sklepu.
Może zainteresuje Cię też







