Topex_Graphite_Bricomarche_Dzien_Ojca_big.jpg

Praktyczny prezent na Dzień Ojca

Drukuj

Praktyczny prezent na Dzień Ojca

Każdy stał kiedyś przed dylematem, jaki prezent na Dzień Ojca będzie najlepszy – gdy nie mamy na niego pomysłu. Warto zastanowić się co kupić, żeby z jednej strony prezent był udany a z drugiej strony był też praktyczny. Tutaj pojawia dość ciekawy obszar z narzędziami. Narzędzia są uniwersalne i zawsze potrzebne w domu.

 

Specyfika kategorii Dom i Ogród w Polsce

Ponad połowę prac remontowych i wykończeniowych wykonujemy samodzielnie. Związane to jest z zakupem materiałów remontowo-budowlanych i wykończeniowych. Sklepy budowlane w związku z tym cały czas poszerzają ofertę na potrzeby domowych majsterkowiczów. Ta aktywność remontowo – wykończeniowa wynika głównie z kosztów usług budowlanych. Przy pracach budowlanych korzystamy także z wsparcia członków rodziny i znajomych. To podstawowa różnica pomiędzy Polską a krajami Europy Zachodniej, gdzie takie działania remontowe zleca się profesjonalnym firmom remontowo – budowlanym.


Średnie wydatki na remont

Modelowa rodzina wydała średnio powyżej 11 500 zł na zakup materiałów remontowo-budowlanych i wykończeniowych. Poziom tych wydatków nie był związany z wielkością miejscowości i sposobem płatności.


Narzędzia zawsze na topie 

Przeszukując oferty narzędzi możemy też trafić na aktualne promocje i wyprzedaże tych kategorii produktowych. Poniżej podpowiadamy, na jakie parametry techniczne zwracać uwagę przy zakupie. Narzędzia wyposażone w zasilanie akumulatorowe stają się dzisiaj najbardziej praktycznymi i jednocześnie uniwersalnymi prezentami dla mężczyzny w Polsce. Takie narzędzia  przeznaczone są do intensywnego użytkowania przy obciążeniach bliskich profesjonalnym narzędziom – pamiętając jednak o tym, że narzędzia nie będą przeznaczone dla profesjonalistów. Poniżej przegląd przyzakładowych narzędzi, które będą idealnie nadawać się na prezent na Dzień Ojca. Szczególnie poszukiwane mogą być narzędzia z jednej linii produktów zasilanych akumulatorami tego samego typu . Dzięki takiemu rozwiązaniu istnieje możliwość dowolnej konfiguracji zestawu produktów i doboru optymalnej ilości potrzebnych akumulatorów.


Wiertarko-wkrętarka

Jednymi  z najbardziej  praktycznych i przydatnych prezentów mogą być wszelkiego rodzaju wiertarko – wkrętarki . Warto zwrócić uwagę, aby było to narzędzie wyposażone w biegi oraz udar wyposażone w akumulator. Powinno też  posiadać płynną regulację prędkości obrotowej oraz zostało wyposażone w przełącznik kierunku obrotów. Wiertartko – wkrętarka powinna też zapewnić maksymalny moment obrotowy w przedziale  od 35 Nm (wkręcanie miękkie)  do 55 Nm (wkręcanie twarde). Dla wygody użytkownika moment obrotowy powinien być regulowany poprzez sprzęgło z dodatkowym szybkim przełącznikiem trybu pracy dla wkręcania, wiercenia i wiercenia z udarem. Urządzenie powinno posiadać elektryczny hamulec silnika i automatyczną blokadę wrzeciona. Może zawierać diodę LED - uruchamianą automatycznie dla oświetlenia miejsca pracy. Koniecznie należy zwrócić uwagę na ergonomiczny kształt rękojeści i zwarta konstrukcję wiertarko-wkrętarki pozwalające na wygodną pracę także w trudnych warunkach. Rękojeść powinna zostać pokryta materiałem antypoślizgowym.

Szlifierka kątowa

Szlifierka kątowa koniecznie z akumulatorami Li-Ion. Powinna być przystosowana do pracy z tarczami osiągającymi prędkość co najmniej 10 000 obrotów na minutę. Konstrukcja narzędzia musi wyróżniać się wysoką ergonomią. Część chwytowa musi być pokryta antypoślizgowym tworzywem. Warto zwrócić uwagę na płaską  obudowę przekładni, dzięki czemu urządzeniem będzie można pracować także w trudno dostępnych miejscach. Zabudowany przycisk blokady wrzeciona chroni użytkownika przed przypadkowym załączeniem blokady podczas pracy. Istotne jest także rozmieszczenie otworów wentylacyjnych poza strefą chwytu i chroni silnik przed przegrzaniem.

Pilarka tarczowa

Pilarka tarczowa  posiadająca możliwość cięcia pod kątem w zakresie od 0° do 45°. Maksymalna grubość ciętego materiału wynosi do 48 mm. Regulacja kąta oraz głębokości cięcia musi odbywać się bez użycia dodatkowych narzędzi. Pilarka została wyposażona w uchwyt z blokadą chroniącą przed przypadkowym włączeniem, pokryty antypoślizgowym tworzywem, dzięki czemu praca jest wygodna i bezpieczna. Posiada przyłącze do odsysania pyłu oraz wskaźnik laserowy. Stopa oraz górna osłona tarczy wykonane zostały z trwałego stopu aluminium. W zestawie z pilarką znajduje się prowadnica równoległa oraz klucz sześciokątny.


Wyrzynarka akumulatorowa

Wyrzynarka przeznaczona jest do precyzyjnego i szybkiego cięcia drewna i metalu. Narzędzie powinno posiadać układ regulacji obrotów. Wyrzynarka musi posiadać regulację kąta nachylenia w zakresie od 0° do 45° w prawo i lewo. Narzędzie powinno posiadać funkcję 3-stopniowej regulacji wielkości ruchu wahadłowego, co pozwali na zwiększenie szybkości cięcia w wybranych materiałach. Elektronarzędzie musi posiadać beznarzędziowy system wymiany brzeszczotów oraz diodę LED, oświetlającą miejsce pracy. Brzeszczot wyrzynarki powinien być zabezpieczony osłoną, wykonaną z bezpiecznego i wytrzymałego materiału. Rękojeść wyposażono w wygodny włącznik z blokadą chroniącą przed przypadkowym uruchomieniem, a miejsce chwytu pokryto antypoślizgowym materiałem dla większego komfortu oraz bezpieczeństwa. Aby usprawnić usuwanie pyłu z powierzchni obrabianego materiału, wyrzynarka powinna być wyposażona w układ zdmuchiwania i odprowadzania pyłu.

Link do regulaminu poniżej.

REGULAMIN
Polecane artykuły


Może zainteresuje Cię też