Jak zorganizować wiosenne przyjęcie w ogrodzie?

Drukuj

Wiosenna aura sprawia, że częściej spędzamy czas na świeżym powietrzu. Cieplejsze dni i przyjemne wieczory, pachnące budzącą się do życia przyrodą, nastrajają do spacerów i odpoczynku na łonie natury. Wielu z nas, zwłaszcza mając do dyspozycji przydomowy ogród, chętnie wykorzystuje pierwsze dni wiosny na zorganizowanie przyjęcia dla znajomych pod gołym niebem. 

Sposób na urządzenie przyjęcia w ogrodzie


Przygotowanie spotkania z przyjaciółmi, na przykład w stylu amerykańskiego barbecue, wymaga jednak pomysłu i inwencji zarówno dekoratorskiej, jak i praktycznej, ponieważ wiosna może płatać figle entuzjastom imprez „pod chmurką”. Pani Anna z Sanoka zadała nam niedawno ciekawe pytanie:

„W związku z nadejściem wiosny, chciałabym zorganizować spotkanie z przyjaciółmi w ogrodzie. Do dyspozycji mam również zabudowany taras, na którym będzie stać stół. Zależy mi na pięknym oświetleniu ogrodu na wieczór, ozdobach, które mogłabym wykonać sama oraz modnym charakterze całej imprezy. Jak niewielkim kosztem przygotować efektownie taras i ogród na przyjęcie?”.

Dzięki kilku prostym elementom dostępnym w sieci Bricomarché oraz odrobinie kreatywności twoje przyjęcie w ogrodzie nabierze dodatkowego charakteru i Twoi znajomi będą je mile wspominać przez długi czas.


Od czego zacząć?


Przygotowanie plenerowego spotkania dla kilku osób wiąże się z kilkoma podstawowymi pytaniami. Zależnie od tego, ile osób nas odwiedzi, musimy przygotować odpowiednią ilość miejsc do siedzenia oraz nakrycie stołu odpowiednie do okazji. Pomimo iż pani Anna pisze, że stół będzie stał na tarasie, to przenoszenie tam stołu z kuchni lub salonu spowoduje duży bałagan i dezorganizację całości mieszkania. Wilgotne, wieczorne powietrze charakterystyczne dla wiosennej atmosfery może też negatywnie wpłynąć na stan mebli przeznaczonych do użytku wewnątrz mieszkania. Na wiosenną, ogrodową imprezę warto więc zaopatrzyć się w stół ogrodowy. Świetnie sprawdzi się sporej wielkości, plastikowy lub rattanowy stół oraz wygodne krzesła pokryte miękkimi poduszkami, łatwymi do czyszczenia i odpornymi na warunki pogodowe. W sieci sklepów Bricomarché bez trudu znajdziemy odpowiednie produkty w przystępnej cenie i wysokiej jakości. Stół i krzesła ogrodowe są łatwe do przechowywania i mogą służyć nam przez wiele kolejnych lat. Materiały i styl wykonania mebli możemy dobrać odpowiednio do obecnych trendów – w minimalistycznym stylu skandynawskim, lub rustykalnym shabby chic, lubującym się w klimatycznych, często celowo postarzonych lub nierówno pomalowanych drewnianych powierzchniach, idealnie pasującym do ogrodowych mebli.

Spotkanie w ogrodzie z przyjaciółmi


Ogrodowe menu


Menu na ogrodowe przyjęcie najlepiej skomponować w oparciu o potrawy z grilla. Warto na kilka dni przed imprezą sprawdzić, czy nasz grill jest sprawny i dobrze wyczyszczony lub zaopatrzyć się w nowy, wielkością i stylem odpowiadającym naszym potrzebom i gustowi. A co na grillu? Nie musi to być wyłącznie mięso. Warto przeznaczyć jedną z kratek grilla na szaszłyki z grillowanych warzyw, pozwalające również osobom na diecie wegetariańskiej lub wegańskiej cieszyć się plenerowym przyjęciem. Wiosna nastraja do zmian w diecie i dbania o linię – a więc potrawy z grillowanych warzyw będą idealnym rozwiązaniem!    

Grill w ogrodzie dla przyjaciółDekoracja stołu


Nakrycie stołu warto zaaranżować w świeżych, wiosennych kolorach, unikając zbędnych działań i bałaganu wiążącego się z myciem dużej ilości naczyń. W Bricomarché znajdziemy zestawy kolorowych talerzy i kubeczków z biodegradowalnego materiału, które będą idealnie pasować do niezobowiązującego stylu plenerowej, wiosennej imprezy. Na stole powinny znaleźć się serwetki w kolorze pasującym do stylu aranżacji stołu, przydatne zwłaszcza podczas jedzenia potraw z grilla. Na wieczorne spotkanie w ogrodzie warto zaopatrzyć się również w specjalne świece i lampki przeciw owadom, które zapewnią nam spokój od brzęczących i gryzących, nieproszonych gości.


Świeczki zapachowe przeciwko komarom


Nastrojowe oświetlenie


Odpowiednio dobrane, nastrojowe oświetlenie ogrodu na wieczorne spotkanie doda uroku i magii nawet najprościej urządzonej przestrzeni wokół domu. Nie zawsze mamy możliwość podłączenia prądu w ogrodzie lub na tarasie, przedłużacze wynoszone do ogrodu nie są również zbyt bezpiecznym wariantem na oświetlanie nocnej scenerii podczas przyjęcia. Idealnym rozwiązaniem do tego celu będą urocze latarenki, w których umieścić możemy efektowne świece o dużej średnicy.


Nastrojowe oświetlenie na przyjęcie w ogrodzie


Urokliwe lampiony na świeczki wykonać możemy także samodzielnie. Potrzebne nam będą:

• małe, szklane słoiczki lub większe słoiki po przetworach,

• sznurek jutowy lub konopny,

• ozdobne elementy odporne na ciepło – na przykład bawełniane wstążki,

• świeczki typu tealight.

Słoiki dokładnie myjemy, a ich główki – bez pokrywek – obwiązujemy sznurkiem jutowym tak, by słoik utrzymał się w przypadku powieszenia. Do słoika wkładamy świeczkę tealight. W razie potrzeby i pomysłu słoiki możemy ozdobić wstążkami lub pomalować je farbami do szkła. Oryginalne, minimalistyczne lampiony, które możemy postawić lub powiesić na wysokości za pomocą sznurka, świetnie wyglądają w grupach po kilka sztuk. Mogą również służyć jako wazony na kwiaty lub wiszące doniczki.


Własnoręcznie wykonane latarenki ze słoików


Wyjątkowy klimat światła świec z pewnością nastroi naszych gości do długich rozmów, tańca, a może nawet wykonania kroku w kierunku poznania bliżej kogoś, na kogo od dawna zwracali uwagę.

Romantyczny nastrój w ogrodzie


Jeśli planujemy częstsze organizowanie plenerowych spotkań w ogrodzie, warto pomyśleć o oświetleniu terenu specjalnie przeznaczonymi do tego celu ogrodowymi latarenkami, które na stałe można zamontować na terenie posesji. W Bricomarché znajdziemy wiele wariantów oświetlenia zewnętrznego, co pozwoli dobrać je do stylu otoczenia domu oraz naszych indywidualnych potrzeb. Oświetlenie zewnętrzne może być ekologiczne! Lampki solarne zasilane energią słoneczną w ciągu dnia ładowane są przez promienie słońca by w nocy rozświetlać ogród bez zużywania dodatkowo prądu. To wygodne rozwiązanie nie wymaga dodatkowych nakładów finansowych, a jest również bardzo efektowne. Lampki solarne są dostępne w naszych sklepach w różnych kształtach i rozmiarach – z pewnością można znaleźć coś uniwersalnego, jak i bardziej oryginalne modele.

Lampki solarne pomagają oświetlić ścieżki w ogrodzie


Pięknie przystrojony ogród zapewnią nam również rośliny w ozdobnych donicach, świeże kwiaty w wazonach na stole oraz inne dekoracje ogrodowe dostępne w sieci sklepów Bricomarché.

Przygotowywanie przyjęcia dla bliskich w naszym ogrodzie z pewnością da nam wielką satysfakcję. W pięknie przystrojonym, dopracowanym otoczeniu, przy pysznych potrawach z grilla i spokojnych rozmowach w nastrojowym świetle latarenek, możemy miło spędzić czas, wypocząć i w pełni cieszyć się wiosną.Polecane artykuły


Może zainteresuje Cię też