oswietlenie_dominik

Jak zaplanować oświetlenie do ogrodu?

Drukuj
jak zaplanować oświetlenie do ogrodu?

Po zmroku również możesz podziwiać swój ogród i przyjemnie spędzać w nim czas. Wystarczy, że dobrze zaplanujesz oświetlenie ogrodu. Dzięki odpowiednim lampom i ich umiejscowieniu jesteś w stanie zapewnić bezpieczeństwo podczas poruszania się po ogrodzie w nocy, a także podkreślić jego najpiękniejsze zakątki. Sprawdź, jak to zrobić.


Jakie funkcje spełnia oświetlenie ogrodu?


Oświetlenie w ogrodzie należy zaplanować już w trakcie budowy domu. Dlaczego? Jeśli zdecydujesz się na lampy ogrodowe zasilane energia elektryczną z gniazdka, to podczas budowy najłatwiej będzie Ci schować okablowanie np. pod tarasem czy pod elewacją budynku. Jeśli jednak budowa domu już dawno się zakończyła, a Ty chcesz wprowadzić dodatkowe oświetlenie do swojego domu bez większej ingerencji w posesję, wtedy doskonale sprawdzi się lampa solarna. Jej montaż nie wymaga ciągnięcia kabli. Wystarczy wbić ją lub zawiesić w miejscu, które ma oświetlać.

 Ogrodowe lampki solarne lub zasilane kablem mają różną wielkość i kształt. Znajdziesz wśród nich kinkiety, wiszące lampy pojedyncze lub całe sznury lampek, oczka do montażu w ziemi, oraz lampy stojące. Każda z nich pełni nieco inną funkcję. Dlaczego właściwie jest potrzebne oświetlenie do ogrodu?

lampa ogrodowa solarna


Lampa do ogrodu oświetli Twoją strefę wypoczynkową. Wówczas możesz spędzić miło czas w ogrodzie także po zmroku. Oświetlenie ogrodu zapewnia również bezpieczne poruszanie się po posesji. Dzięki niemu będziesz dobrze widzieć ścieżkę prowadzącą od furtki do drzwi wejściowych. Z kolei przy samych drzwiach nie będziesz mieć problemu z trafieniem kluczem do zamka.

Podświetlenie roślin w ogrodzie jest świetną ozdobą, którą docenisz po zachodzie słońca. Twój ogród także w nocy może się pięknie prezentować. W tym najlepiej sprawdzą się ogrodowe lampki solarne, które możesz ciekawie ukryć pomiędzy roślinami w dowolnym miejscu. 


Lampa do ogrodu – jak wybrać odpowiedni model?


Różnorodność dostępnych produktów z pewnością nie ułatwia wyboru odpowiedniego modelu lamp. Czym zatem się kierować? Przede wszystkim funkcją i designem. Dopasuj lampkę do miejsca, w którym chcesz ją zamontować. Lampa do ogrodu jest także piękną dekoracją, więc wybierz taką, aby pasowała do aranżacji ogrodu.

Do oświetlenia wejścia do domu świetnie sprawdzi się kinkiet ogrodowy Gilbert czarny. Jego minimalistyczny i elegancki design będzie pasował do niemal każdej elewacji budynku. Dobrym wyborem są także modele z automatycznym włącznikiem i czujnikiem ruchu. Wówczas ostre światło przy drzwiach nie będzie świeciło przez całą noc.

 Oświetlenie do ogrodu w sferze wypoczynkowej może mieć postać girlandy żarówkowej LED 2,5 m lub lampy z możliwością zmiany kierunku padania światła. Wówczas możesz je dostosować do potrzeb znajdujących się w ogrodzie osób.

girlandy ogród


Lampy solarne lub zasilane na prąd w postaci oczek wbijanych w ziemię świetnie oświetlą Ci wjazd do garażu. Z kolei lampka solarna Baranek LED doskonale nadaje się do oświetlania ścieżek w ogrodzie. Dzięki niej poruszanie się po nim po zmroku nie będzie sprawiało problemów. Lampa solarna jest dobrym wyborem wszędzie tam, gdzie trudno jest pociągnąć kable z prądem. Jest także rozwiązaniem ekonomicznym i ekologicznym. Nic dziwnego, że wiele osób coraz częściej się decyduje na tego typu produkty.

Podświetlenie roślin w ogrodzie jest główną dekoracją ogrodu po zmroku. Do jego stworzenia wykorzystaj ciekawe lampy np. lampę ogrodową LED Stono 31 cm. Doskonale imituje kamień, dzięki czemu za dnia wtopi się w otoczenie.

Zadbaj o efektowne oświetlenie ogrodu. Dzięki temu Twoja przestrzeń wokół domu będzie się pięknie prezentować. Oświetlenie do ogrodu umożliwi Ci także przebywanie w ogrodzie w nocy nie tylko w sferze wypoczynkowej czy na tarasie. Z kolei lampa solarna zapewni Ci niebanalną dekorację i podświetli najciekawsze okazy roślin.Polecane artykuły


Może zainteresuje Cię też