Lampy solarne do ogrodu

Pokaż na stronie

345 produktów w tej kategorii

Sortuj

Zmień widok

Sortuj

Tylko online
Ilość źródeł światła 1
Rodzaj solarna
39 99 szt.
Tylko online
Rodzaj zawieszana
39 99 szt.
Tylko online
Ilość źródeł światła 1
Rodzaj zawieszana
29 99 szt.
Tylko online
Ilość źródeł światła 1
Rodzaj wbijana
13 49 szt.
Tylko online
Ilość źródeł światła 1
Rodzaj wbijana
24 99 szt.
Tylko online
Rodzaj wbijana
47 99 szt.
Tylko online
Rodzaj wbijana
36 99 szt.
Tylko online
Rodzaj wbijana
26 99 szt.
Tylko online
Rodzaj wbijana
22 99 szt.
Tylko online
Ilość źródeł światła 100
Rodzaj zawieszana
24 99 szt.
Rodzaj inny
Ilość źródeł światła 192
Rodzaj zawieszana
Ilość źródeł światła 1
Rodzaj solarna
Ilość źródeł światła 1
Rodzaj lampa stojąca
Ilość źródeł światła 1
Rodzaj wbijana
Ilość źródeł światła 1
Moc Maks. 0,06 W
Rodzaj wbijana
Ilość źródeł światła 1
Moc Maks. 0,06 W
Rodzaj wbijana
Ilość źródeł światła 1
Rodzaj wbijana
Ilość źródeł światła 1
Rodzaj wbijana
10 20 50 100 Ofert na stronie

W każdym ogrodzie niezbędne jest źródło światła, które pozwoli oświetlić teren po zapadnięciu zmroku. Zwiększa to nie tylko komfort użytkowania ogrodu, ale też bezpieczeństwo. Lampy do ogrodu mogą przyjmować różne formy. W sklepie Bricomarche.pl dostępne są modele wiszące, stojące, w formie latarni, a także niskie, wbijane w ziemię. Szczególnym powodzeniem cieszą się lampy solarne. Świecą one dzięki naświetlaniu przez cały dzień promieniami ultrafioletowymi - po zapadnięciu zmroku „oddają” to światło, nie pobierając dodatkowo energii.

Lampy solarne to rozwiązanie, które wyróżniają przede wszystkim niskie koszty eksploatacji. To oświetlenie zewnętrzne nie wymaga przekopywania działki w celu ułożenia przewodów doprowadzających prąd, co generuje oszczędności, a przy okazji ogranicza ilość wykonywanych prac. Lampy do ogrodu można przy tym wykorzystać na wiele sposobów, na przykład do oświetlenia ścieżki, stworzenia przyjemnego nastroju na tarasie czy altanie. Polecamy ten typ lamp zarówno do prywatnych ogrodów, jak i na działki rekreacyjne albo do ogródków przy kawiarniach.

Lampy solarne – efektowne oświetlenie ogrodu

Podczas aranżacji ogrodu należy dobrze zaplanować oświetlenie. Tylko dzięki odpowiednim lampom będziesz mógł korzystać z ogrodu także po zmroku. Dobrze oświetlona ścieżka pozwoli Ci bezpiecznie przejść drogę od furtki do drzwi. Jednak czy założenie oświetlenia zawsze musi wiązać się z gruntowną przebudową ogrodu i położeniem kabli? Niekoniecznie, jeśli wybierzesz lampy solarne.

W tej kategorii znajdziesz lampki, które skutecznie oświetlą Twój ogród i jednocześnie nie będą pobierały energii elektrycznej. Lampy solarne wyposażone są w niewielką baterię słoneczną, która wystarcza do zasilania prądem niewielkiej diody led znajdującej się w jej wnętrzu. Dzięki temu lampki te są w pełni niezależne od instalacji elektrycznej i energooszczędne. Będą doskonale spełniały swoje praktyczne i dekoracyjne funkcje przez wiele lat.

W sklepach Bricomarché dostępne są modele lampek solarnych wbijane w ziemię, wiszące i stojące. Każda z nich znajdzie swoje miejsce w Twoim ogrodzie. Dzięki nim stworzysz oryginalne i efektowne aranżacje świetlne, które rozjaśnią Twój ogród po zmroku. Będziesz mógł spokojnie w nim wypoczywać o każdej porze.

Każda z dostępnych tu lamp różni się nieco designem, materiałami wykonania i stylem. Dzięki tak dużej ofercie możesz z łatwością dobrać model, który będzie pasował kolorystycznie do elewacji budynku a kształtem do wybranej przez Ciebie aranżacji ogrodu. Znajdziesz tu modele nowoczesne i tradycyjne, idealne do wystroju ekologicznego czy minimalistycznego.

Dlaczego oświetlenie solarne jest dobrym pomysłem do ogrodu?

Aby lampy ogrodowe dobrze spełniały swoją funkcję, muszą być umieszczone w odpowiednich miejscach np. nad drzwiami, na tarasie czy wzdłuż ścieżki. Co jednak zrobić, gdy zakończyłeś właśnie aranżować swój wymarzony ogród, ale zapomniałeś o oświetleniu? Czy czeka Cię kolejny remont i wykopywanie rowów na położenie kabli? Zresztą ciągnięcie przewodów elektrycznych do samej furtki może być nie tylko kosztowne, ale też trudne. W takich sytuacjach o wiele lepszym rozwiązaniem jest zastosowanie lamp solarnych.

Oświetlenie solarne nie wymaga podłączenia do prądu. To sprawia, że nie tylko nie musisz rozkopywać swoich rabat kwiatowych, ale również to, że możesz je umieścić niemal w każdym miejscu. To znacznie rozszerza możliwości zaaranżowania ogrodu. Możesz wykorzystać oświetlenie solarne do praktycznego zaznaczenia ścieżki, ale także do uzupełnienia swoich rabat kwiatowych, dzięki czemu będą cieszyły oko także po zachodzie słońca.

Chcąc zapewnić swoim domownikom bezpieczne przejście przez ogród, lampy powinny świecić się w nim przez całą noc. W przypadku modeli przewodowych wiąże się to ze znacznymi kosztami. Stawiając na solarne modele lamp, zyskujesz całkowicie darmowe oświetlenie. Nawet gdy będą się świeciły całą noc, Twoje rachunki za prąd nie wzrosną.

Oświetlenie solarne jest także rozwiązaniem ekologicznym. Jeśli zależy Ci na środowisku i ochronie przyrody, wybierz lampki z baterią słoneczną, które zredukują ogólne zużycie prądu. Mniejsze zużycie energii elektrycznej wiąże się z mniejszą emisją CO2 do atmosfery.

Do czego przydadzą Ci się lampy solarne do ogrodu?

Lampy solarne do ogrodu mają różny sposób mocowania. Możesz wybrać modele wiszące zarówno w postaci małych latarenek, jak i długi girland. Popularne są także lampy wbijane w ziemię czy niewielkie ozdoby, które możesz postawić pośród kwiatów. Tak duża liczba wzorów i modeli daje Ci ogromne możliwości wykorzystania lamp solarnych.

Najczęściej wykorzystuje się je do oświetlenia ścieżki wiodącej od furtki do drzwi wejściowych do domu. Dzięki temu zapewniasz bezpieczeństwo mieszkańcom wracającym po zmroku do domu. Jest to ważne szczególnie zimą, gdy dzień jest bardzo krótki.

Lampkę solarną możesz umieścić także nad drzwiami wejściowymi, gdzie zastąpią reflektory zewnętrzne. Wówczas przyda się model o większej mocy i z jaśniejszym światłem. Dzięki niej bez problemu trafisz kluczem do zamka. W tym miejscu sprawdzi się lampa z czujnikiem ruchu, dzięki któremu będzie się zapalała, jedynie wtedy, gdy jest potrzebna.

Lampy solarne do ogrodu równie często wykorzystywane są do oświetlenia strefy wypoczynku. W tym miejscu pełnią dwojaką funkcję. Z jednej strony umożliwiają Ci korzystanie z tarasu po zmroku, ale z drugiej strony stanowią ważny element dekoracji. W tym miejscu szczególnie zadbaj o odpowiedni dobór lamp solarnych. Postaraj się, aby tworzyły spójny wystrój z pozostałym wyposażeniem ogrodu i pasowały do ogólnego stylu.

Jakie lampki solarne ogrodowe wybrać do oświetlenia ścieżki?

Do oświetlenia ścieżki w ogrodzie nie musisz wybierać lamp o mocnym świetle. Wystarczy, że ułożysz je wzdłuż brzegu chodnika, a już umożliwisz bezpieczne przejście przez ogród. Doskonale sprawdzają się do tego modele wbijane w ziemię. Możesz wybierać spośród niskich i nieco wyższych lamp w zależności od swojej koncepcji aranżacyjnej.

Lampki solarne ogrodowe wbijane w ziemię wyposażone są w ostre zakończenie, dzięki któremu możesz je umieścić nawet w mocno zbitej i gliniastej ziemi. Na drugim końcu umieszczona jest dioda LED najczęściej osłonięta przez ozdobny klosz. Najpopularniejszym modelem jest lampa w kształcie kuli, która daje delikatne i mleczne światło. Przy wyborze tego typu lamp zwróć uwagę na usytuowanie baterii słonecznej. Wybieraj modele, w których jest ona niczym nie przysłonięta, dzięki czemu będziesz mieć gwarancję poprawnego działania takiej lampy.

Oprócz szklanych kul bardzo popularne są prostokątne słupki, które baterię mają umieszczoną na samej górze. Dioda znajduje się pod nią, więc daje światło rozproszone po bokach. W przypadku tych modeli warto wybierać lampy nieco mocniejsze i jaśniejsze, z tego względu, że ich światło będzie dla przechodzącego mniej widoczne.

Dużą popularnością cieszą się także lampki solarne ogrodowe w kształcie pochodni. Mają one ażurowe klosze, przez które przenika światło umieszczone w środku diody. Bateria słoneczna najczęściej znajduje się na górze.

Najlepsze dekoracje ogrodowe

Lampy solarne ogrodowe są także doskonałym sposobem na dekorację ogrodu. W dzień ich największą ozdobą są żywe rośliny jednak w nocy, przestają być widoczne. Jeśli chcesz także po zachodzie słońca pochwalić się wyjątkowym okazem lub oryginalną rabatą kwiatów, możesz oświetlić je lampami solarnymi. Najlepiej użyć do tego modeli wbijanych w ziemię np. prostych kul. Dzięki temu obszar wokół lampy będzie dobrze widoczny.

Po zmroku warto także doświetlić strefę wypoczynkową. Dzięki temu będziesz mógł bez przeszkód spędzać ciepłe, letnie wieczory na rozmowach z przyjaciółmi. Do tego warto wykorzystać specjalne sznury lampek solarnych. W tej kategorii produktów znajdziesz np. lampy solarne ogrodowe przeznaczone do podświetlania parasola od dołu. Daje to niezwykłe efekty i dobrze oświetla stolik.

Świetnym wyborem są także sznury lampek solarnych w kształcie żarówek czy kolorowych motyli lub ważek. Wykorzystasz je do ozdoby ogrodu podczas seansu kina plenerowego czy urodzin dziecka. Dzięki temu wprowadzisz do ogrodu przyjemną atmosferę, a półmrok, który w nim zapanuje, pozwoli kontynuować zabawę także po zachodzie słońca.

W tej kategorii znajdziesz także ciekawe lampki solarne w kształcie stojących porcelanowych figurek. Możesz za pomocą sympatycznych żabek, sowy czy liska udekorować oczko wodne lub parapety. Te niewielkie ozdoby będą piękną dekoracją ogrodu zarówno w dzień, jak i w nocy. Szczególnie przypadną do gustu najmłodszym członkom rodziny.

Jakie lampy solarne na balkon będą najlepsze?

Duża oferta lampek solarnych pozwala znaleźć modele, które doskonale uzupełnią aranżacje ogrodowe. Jednak nie tylko tam możesz je zamontować. Jeśli nie dysponujesz własnym ogrodem, równie dobrze spełnią swoją funkcję na balkonie. Tam docierające światło z pokoju nie zawsze daje dostatecznie dużo światła. Możesz także zaoszczędzić i wyłączyć światło w pokoju, aby cieszyć się przyjemnym półmrokiem z lamp solarnych.

Jakie lampy solarne na balkon będą najlepsze? Jeśli hodujesz kwiaty w doniczkach zawieszonych na barierce, możesz wykorzystać to i wbić pomiędzy nie niewielkie lamy stojące. Wówczas będziesz miał ładnie zaznaczoną granicę balkonu.

Na tarasie i balkonie bardzo dobrze sprawdzają się także sznury lampek solarnych np. w postaci żarówek. Możesz je umieścić tuż pod sufitem lub przy barierkach. Pamiętaj jednak, aby nic nie zasłaniało baterii słonecznej. Najlepiej, aby miała ona dostęp do światła słonecznego przez cały dzień, a nie tylko o danej porze.

Lampy solarne na balkon możesz także powiesić na haczykach przy ścianie lub na suficie. Wówczas najlepiej sprawdzają się małe latarenki. W sklepach Bricomarché dostępne są modele dobrze imitujące płomień świecy. Takie lampy solarne są bezpieczniejsze i trwalsze niż zwykłe świeczki umieszczone w latarenkach.

Jak widzisz, lampy solarne możesz wykorzystać w różnym miejscu. W każdym jednak zagwarantują Ci przyjemne, delikatne światło i ciekawą ozdobę. Ponadto dzięki takim dodatkom do ogrodu zaoszczędzić na energii elektrycznej potrzebnej na zasilanie lamp zewnętrznych.

Powiadom o dostępności

Informujemy, że podany przez Państwa adres e-mail będzie wykorzystywany w celu poinformowania Państwa o dostępności wskazanego przez Państwa towaru, a także w celach marketingowych i promocyjnych towarów i usług oferowanych w sklepach Intermarche i Bricomarche. Administratorem Państwa danych osobowych przetwarzanych w tych celach jest ITM Polska sp. z o.o. (adres: ul. św. Mikołaja 5, Swadzim, 62-080 Tarnowo Podgórne). Przysługujące Państwu prawa, wynikające z przetwarzania Państwa danych osobowych oraz dodatkowe informacje są zawarte Polityce Prywatności.