Kora sosnowa, iglasta i zrębki dekoracyjne

Pokaż na stronie

23 produkty w tej kategorii

Sortuj

Zmień widok

Sortuj

Opakowanie 80 l
Opakowanie 80 l
Opakowanie 80 l
Opakowanie 80 l
Opakowanie 80 l
Opakowanie 50 l
Opakowanie 50 l
Wydajność 0,5 m²
Opakowanie 50 l
Wydajność 0,5 m²
Opakowanie 80 l
Opakowanie 80 l
Wydajność 1,5 m²
Opakowanie 50 l
Wydajność 1 m²
Opakowanie 50 l
Wydajność 1 m²
Opakowanie 50 l
Wydajność 1 m²
Opakowanie 50 l
Wydajność 1 m²
Opakowanie 80 l
Opakowanie 50 l
Wydajność 0,5 m²
Opakowanie 50 l
Wydajność 0,5 m²
Opakowanie 20 l
Opakowanie 50 l
Opakowanie 80 l
10 20 50 100 Ofert na stronie

Kora ogrodowa oraz zrębki dekoracyjne to produkty, które pozwolą nam na szybkie i efektowne odświeżenie ogrodu. Nadają się do ściółkowania rabat, eliminacji chwastów, zabezpieczenia roślin na zimę, a także jako element czysto dekoracyjny. Dzięki nim gleba pozostanie zabezpieczona przed nadmiernym nagrzewaniem i wysychaniem, a także przed mrozem i wiatrem. W sklepie Bricomarche znajdziesz różnorodne wersje tych produktów. Oferujemy korę ogrodową z różnego rodzaju drzew – zarówno tych iglastych, jak i liściastych. Proponujemy też korę o różnym stopniu zmielenia – nieco większą i grubszą oraz tę mniejszą i chudszą. Proponujemy nadto korę i zrębki dekoracyjne w różnych kolorach – naturalnym, brązowym, żółtym, pomarańczowym oraz czerwonym. Możesz zatem dopasować produkt do dowolnej aranżacji ogrodu. W Bricomarche znajdziesz też opakowania o różnej pojemności. Proponujemy worki 20-litrowe, 50-litrowe oraz 80-litrowe. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. Polecamy też podłoża i ziemie, dostępne w innych kategoriach.

Kora iglasta – najlepsza do ogrodu

W ogrodzie często hoduje się różne gatunki roślin ozdobnych i drzew. Każdy gatunek ma jednak własne wymaganie dotyczące gleby czy poziomu nasłonecznienia. Na terenie jednego ogrodu przeważa jeden rodzaj gleby o podobnym składzie i poziomie pH. Jeśli chcesz dostosować ją do wymagań danej rośliny, będzie Ci potrzebna kora iglasta.

W tej kategorii znajdziesz kilka rodzajów kory. Wszystkie pozyskiwane są z drzew iglastych. Doskonale wpływają one na kondycję roślin kwasolubnych. Kora iglasta pakowana jest w worki o różnej pojemności. Różni się od siebie wielkością frakcji. Znajdziesz tutaj zarówno zrębki, jak i korę mieloną.

Zastosowań kory iglastej jest jednak znacznie więcej. W sklepie Bricomarché znajdziesz także korę ozdobną dostępną w różnych kolorach. Dzięki temu dopasujesz ją do własnego pomysłu aranżacji ogrodowej.

Rodzaje kory do ogrodu

Kora do ogrodu pozyskiwana jest z drzew iglastych. Jest produktem ekologicznym i wykorzystującym pozostałości po obróbce drewna. Dzięki temu nie marnują się cenne części drzew.

Kora ogrodowa jest kompostowana. To oznacza, że zanim została zapakowana do worków, przeleżała na glebie rok lub dwa i zaczęła proces rozkładu. Kora kompostowana użyta do ściółkowania nie będzie zabierała cennego azotu hodowanym przez Ciebie roślinom w ogrodzie. Bezpośrednio w tartaku również możesz zakupić korę, jednak będzie ona świeża, więc nie będzie nadawała się do ściółkowania roślin.

W tej kategorii dostępna jest kora do ogrodu o różnej wielkości. Kora o większej frakcji będzie dłużej ulegała rozkładowi. Pozwoli Ci także uzyskać nieco inne efekty aranżacyjne. Jeśli chcesz przyspieszyć zmianę pH swojej gleby, warto użyć kory mielonej, która znacznie szybciej rozłoży się i odda cenne składniki do gleby.

Kora ogrodowa może występować w naturalnym kolorze lub być barwiona na różne kolory. Używane są do tego substancje w pełni bezpieczne dla roślin. Kolorowa kora przede wszystkim spełnia funkcje dekoracyjne.

Do czego wykorzystać korę sosnową?

Z czego wynika duża popularność stosowania kory w ogrodach? Kora sosnowa wykorzystywana jest do ściółkowania niektórych roślin. Niejednokrotnie możesz zobaczyć niektóre krzewy ozdobne wyrastające z gleby pokryte grubą warstwą kory. Ściółkowanie ma wiele zalet, które pozytywnie wpływają na kondycję niektórych roślin.

Ponadto kora jest wykorzystywana do ochrony wrażliwych na mróz roślin w czasie zimy. Dzięki niej korzenie i młode pędy nie zmarzną. Wiosną możesz zostawić ją na glebie wokół rośliny, tym samym przeznaczając ją na ściółkowanie lub zebrać. Wszystko zależy od wymagań danej rośliny.

Kora sosnowa, szczególnie ta ozdobna, wykorzystywana jest także do dekoracji ogrodu. Za jej pomocą możesz stworzyć bardzo estetyczne aranżacje wykorzystujące tylko naturalne elementy dekoracyjne. Kora doskonale się do tego nadaje, szczególnie że występuje w różnych kolorach.

W domowej hodowli roślin również możesz wykorzystać korę. Doskonale zatrzymuje ona wilgoć, dlatego może być elementem podłoża dla niektórych roślin lubiących dużą wilgotność. Ponadto świetnie sprawdzi się w kompozycjach tworzonych w wysokich wazonach czy słojach.

Kora w workach do ściółkowania – jakie są jej zalety?

Ściółkowanie polega na wysypaniu jednocentymetrowej warstwy kory wokół rośliny, szczelnie pokrywając glebę. Zalet ściółkowania jest wiele, jednak należy pamiętać, że nie każdą roślinę można otoczyć korą. Korę możesz wysypać wokół różaneczników, azalii, wrzosów i iglaków, czyli roślin preferujących kwaśną glebę. Kora rozkładając się, obniża pH gleby, jednocześnie dostarczając roślinie wielu składników odżywczych. Tym samym ściółkowanie wpływa na ogólną kondycję rośliny. W naturalny sposób możesz dostosować glebę do wymagań danej rośliny i dostarczyć jej niezbędnych składników bez użycia sztucznych nawozów. Czasami nawet specjalna ziemia ogrodowa nie da takich efektów jak kora. Regularne ściółkowanie pozytywnie wpływa także na strukturę gleby.

Jednak to nie jedyna zaleta ściółkowania. Wysypana na powierzchni gleby kora chroni ją przed nadmiernym wysychaniem podczas dużego nasłonecznienia. Doskonale utrzymuje wilgoć w glebie, dzięki czemu także Ty oszczędzasz na wodzie do podlewania roślin.

Kora w workach pakowanych po 50 l wystarcza na ściółkowanie 1 m2 powierzchni. Warto również zaznaczyć, że kora ulega z czasem całkowitemu rozkładowi, dlatego niezbędne jest uzupełnianie jej co 2–3 lata. Kora w workach dostępna w naszym sklepie jest już przekompostowana, dlatego zaraz po zakupie możesz ją wysypać wokół wybranej rośliny.

Jak wykorzystać korę ozdobną?

W ogrodzie do wyznaczania ścieżek najczęściej stosuje się kostkę brukową lub płyty chodnikowe. Materiały te jednak są dość kosztowne. Jeśli chciałbyś stworzyć niewielkie ścieżki na trawniku, które prowadzą do ustronnego miejsca z oczkiem wodnym, równie dobrze wykorzystasz do tego naturalny materiał, jakim jest kora ozdobna. Jest o wiele tańsza od kostki brukowej. Ponadto kora ozdobna występuje w różnych kolorach, dzięki czemu możesz dopasować ją do innych elementów aranżacji ogrodowej lub roślin rosnących w pobliżu.

Kora kolorowa wysypana na ścieżki będzie chroniła je przed rozrostem chwastów i wyraźnie odznaczała się na trawniku. Możesz ograniczyć ścieżkę krawężnikami, które ochronią je przed rozsypywaniem lub postawić na naturalny nieład.

W ogrodach projektowanych przez profesjonalistów często możesz zaobserwować grys marmurowy rozsypany wokół ozdobnych drzewek czy rabat kwiatowych. Materiał ten w ciekawy sposób ozdabia klomby i rabaty. Równie dobrze możesz jednak wykorzystać do tego zrębki kolorowe. Dostępne w naszym sklepie zrębki kolorowe doskonale nadają się do podsypania kwasolubnych krzewów i drzew. Świetnie będą komponowały się z ozdobnymi kamieniami lub pojedynczo. Pod korą możesz położyć dodatkową warstwę agrowłókniny, aby lepiej zabezpieczyć glebę przed rozwojem chwastów. Zrębki możesz jednak kłaść także bezpośrednio na ziemi pod roślinami.

Kora kolorowa upiększy także Twoje donice z kwiatami czy inne kompozycje na rabatach czy klombach. Ma szerokie zastosowanie w ogrodnictwie, jednak pamiętaj, aby zwrócić uwagę na wymagania danej rośliny. Do roślin lubiących glebę o odczynie obojętnym lub zasadowym lepszym wyborem będą ozdobne kamienie.
Powiadom o dostępności

Informujemy, że podany przez Państwa adres e-mail będzie wykorzystywany w celu poinformowania Państwa o dostępności wskazanego przez Państwa towaru, a także w celach marketingowych i promocyjnych towarów i usług oferowanych w sklepach Intermarche i Bricomarche. Administratorem Państwa danych osobowych przetwarzanych w tych celach jest ITM Polska sp. z o.o. (adres: ul. św. Mikołaja 5, Swadzim, 62-080 Tarnowo Podgórne). Przysługujące Państwu prawa, wynikające z przetwarzania Państwa danych osobowych oraz dodatkowe informacje są zawarte Polityce Prywatności.