Nawozy naturalne do roślin

Pokaż na stronie

361 produktów w tej kategorii

Sortuj

Zmień widok

Sortuj

Marka TARGET NAWOZY
Opakowanie 1 l
Rodzaj płynny
Marka TARGET NAWOZY
Opakowanie 5 l
Rodzaj płynny
Marka Ogród Start
Opakowanie 8 kg
Rodzaj granulowany
Marka Ogród Start
Opakowanie 4 kg
Rodzaj granulowany
Marka Ogród Start
Opakowanie 8 kg
Rodzaj granulowany
Marka Ogród Start
Opakowanie 2 kg
Rodzaj granulowany
Marka Ogród Start
Opakowanie 4 kg
Rodzaj granulowany
Marka Agrecol
Opakowanie 0,35 l
Rodzaj płynny
Marka Agrecol
Opakowanie 0,35 l
Rodzaj płynny
Marka Agrecol
Opakowanie 0,35 l
Rodzaj płynny
Marka Agrecol
Opakowanie 1,00 kg
Rodzaj granulowany
Marka Agrecol
Opakowanie 1,00 kg
Rodzaj granulowany
Marka Agrecol
Opakowanie 1,00 kg
Rodzaj granulowany
Marka Agrecol
Opakowanie 1,00 kg
Rodzaj granulowany
Marka Agrecol
Opakowanie 1,2 l
Rodzaj płynny
Marka Agrecol
Opakowanie 0,75 l
Rodzaj płynny
Marka Agrecol
Opakowanie 1,0 l
Rodzaj płynny
Marka Biopon
Opakowanie 5 l
Rodzaj granulowany
Marka Biopon
Opakowanie 20 l
Rodzaj granulowany
10 20 50 100 Ofert na stronie

Chwasty i szkodniki to prawdziwa zmora każdego rolnika i właściciela ogrodu. W Bricomarche znajdziesz jednak odpowiednie remedium na te problemy. Oferujemy nawozy naturalne, które nie tylko zwalczają chwasty i szkodniki, ale i dbają o właściwy rozwój roślin. Proponujemy między innymi wapno kredowe, obornik bydlęcy, obornik granulowany, mocznik oraz kompost ogrodniczy. Te produkty nie zawierają jakichkolwiek sztuczności. Bazują tylko na naturalnych i zdrowych składnikach. W kategorii nawozy naturalne znajdziesz również specjalne preparaty, przyspieszające kompostowanie. One przydadzą się wszystkim właścicielom przydomowego kompostownika. Oferujemy produkty w różnorodnych – większych i mniejszych – opakowaniach. W Bricomarche dostępne są między innymi paczki po 1, 2, 5, 8, 10, a nawet 25 kilogramów. Sprawdzą się zatem zarówno przy mniejszych, jak i nieco większych uprawach. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą na stronie internetowej Bricomarche oraz w naszych sklepach stacjonarnych. Polecamy też nawozy, dostępne w innych kategoriach.


Nawozy naturalne z Bricomarche – pełne wsparcie dla gleby i roślin

Rośliny do rozwoju potrzebują nie tylko wody i słońca, ale też odpowiednich składników odżywczych. Niekiedy wyciągają je z ziemi, ale gleba nie zawsze jest w stanie dostarczyć wszystkich niezbędnych minerałów. W takim przypadku najlepiej zastosować nawozy naturalne. W ofercie Bricomarche znajdziesz szeroki wybór tego typu produktów, które sprawdzą się w sadach owocowych, na rabatach kwiatowych czy w zastosowaniu rolniczym.


Naturalne nawozy do uprawy roślin to sposób na ekologiczne „dokarmianie” zbóż, traw czy kwiatów. Istotne jest to, że nie podrażniają one dróg oddechowych, są bezpieczne dla kobiet w ciąży czy alergików. Z pewnością warto rozważyć ich stosowanie.


Czym są nawozy naturalne i jak je stosować?

Niestety, nie każda gleba ma wystarczającą ilość składników odżywczych i konieczne jest sztuczne dokarmianie naszych upraw. Wynika to z intensywnej eksploatacji ziemi, sadzenia tych samych roślin co roku i innych przyczyn, wynikających często z działalności człowieka, ale też składu gleby na danym obszarze.


Nawozy pochodzenia naturalnego (najczęściej zwierzęcego, ale też roślinnego) to produkty wspierające rozrost roślinności, zawierają różnego rodzaju minerały i składniki odżywcze takie jak azot, fosfor, potas, magnez i wiele innych. Mają też próchnicę wspomagającą rozrost roślin, ułatwiają nawodnienie i natlenienie ziemi. Są konieczne przy każdego rodzaju uprawach.


Najczęściej występują w formie obornika, kompostu czy mocznika. Tego typu materiały tworzy się poprzez naturalne procesy występujące w przyrodzie (np. gnicie odpadów organicznych). W przypadku pochodzenia zwierzęcego, najczęstszym nawozem są sprasowane odchody stałe, płynne i ściółka – głównie bydlęce.


W jaki sposób stosować nawozy naturalne? Jeżeli producent nie zaleca inaczej, ich rozprowadzenie powinno być równomierne – na całej powierzchni uprawianych roślin. Niekiedy (np. w przypadku truskawek) nawóz aplikuje się domiejscowo, bezpośrednio na dany krzak. Istnieją również typy nawozów, które rozpuszcza się w wodzie i podlewa nimi rośliny.


Kiedy należy używać nawozów naturalnych do roślin?

Nawozy naturalne do roślin należy stosować, jeżeli gleba jest wyjałowiona i ma problem z zagospodarowaniem potrzeby roślinności na składniki i minerały odżywcze. W przypadku, gdy zauważymy problem z rozrostem kwiatów czy owoców, ich niską odporność na owady i słabą kondycję, warto przemyśleć stosowanie nawozów.


Istotna jest pora, kiedy możemy rozsiewać nawozy naturalne do roślin. W przypadku gruntów ornych, które przeznaczane są na produkcję zbóż uprawnych, rozsiewanie produktów stałych, takich jak obornik można stosować między 1 i 31 października. W pozostałych przypadkach (np. na małych ogródkach przydomowych) tego typu nawóz możemy aplikować do 30 listopada.


Z kolei nie ma ograniczeń względem aplikowania nawozów płynnych, w małych ilościach, na niewielkich obszarach. Tutaj kwestią determinującą powinna być przede wszystkim kondycja roślin i ich zapotrzebowanie.


Jakie rośliny można nawozić, stosując nawozy naturalne?

Jakiego rodzaju roślinność można nawozić naturalnymi nawozami? Praktycznie każdy rodzaj.


  • Kwiaty ogrodowe 
  • Drzewa owocowe
  • Krzewy owocowe
  • Rośliny warzywne
  • Zboża
  • Trawy i krzewy ozdobne


Każdy z powyżej wymienionych typów roślin ma jednak różne zapotrzebowanie na składniki mineralne. Przed przystąpieniem do nawożenia należy sprawdzić, jak dużo obornika potrzebują pomidory, a ile azotu wymagają trawy na naszej działce.


Nawozy naturalne do roślin z Bricomarche – szeroki wybór w najlepszej cenie

W ofercie Bricomarche znajdziesz różnego rodzaju naturalne nawozy do uprawy roślin. Wśród nich są między innymi oborniki o zróżnicowanym składzie, wapno kredowe w granulowanej formie, nawozy płynne pochodzenia roślinnego, a także wiele rodzajów nawozów organicznych do warzyw i owoców oraz kompostu naturalnego. Dostaniesz też u nas dedykowane składniki odżywcze do truskawek, pomidorów, borówek czy innych roślin, wymagających określonej pielęgnacji.


Wszystkie oferowane przez nas produkty zostały dokładnie przebadane, a ich jakość potwierdzona jest przez ogrodników czy rolników w całym kraju. Naturalność składników możesz z kolei zweryfikować poprzez przeanalizowanie składu, który dokładnie opisujemy przy każdym typie nawozu. Podkreślamy, że są one w pełni bezpieczne i możesz je stosować, nawet, jeżeli Twoje zdrowie uniemożliwia kontakt z nawozami pochodzenia sztucznego.


Nasz asortyment adresowany dla ogrodników czy rolników jest bardzo bogaty również w inne środki. Posiadamy także różnego rodzaju składniki mineralne, w tym nawozy sztuczne, które poprawią skuteczność Twoich plonów i rozrost roślin. Znajdziesz u nas też produkty służące np. do odchwaszczania upraw. W przypadku pytań czy wątpliwości dotyczących prezentowanej u nas oferty, serdecznie zachęcamy do kontaktu. Pomożemy dobrać odpowiedni rodzaj nawozu, wskażemy na jego najskuteczniejsze zastosowanie i przedstawimy pomysł na jego aplikację.

Powiadom o dostępności

Informujemy, że podany przez Państwa adres e-mail będzie wykorzystywany w celu poinformowania Państwa o dostępności wskazanego przez Państwa towaru, a także w celach marketingowych i promocyjnych towarów i usług oferowanych w sklepach Intermarche i Bricomarche. Administratorem Państwa danych osobowych przetwarzanych w tych celach jest ITM Polska sp. z o.o. (adres: ul. św. Mikołaja 5, Swadzim, 62-080 Tarnowo Podgórne). Przysługujące Państwu prawa, wynikające z przetwarzania Państwa danych osobowych oraz dodatkowe informacje są zawarte Polityce Prywatności.