Nawozy naturalne do roślin

Pokaż na stronie

272 produkty w tej kategorii

Sortuj

Zmień widok

Sortuj

Marka Ogród Start
Opakowanie 4 kg
Rodzaj granulowany
16 99 szt.
Cena za 1 kg 4.25 zł
Marka Ogród Start
Opakowanie 4 kg
Rodzaj granulowany
16 99 szt.
Cena za 1 kg 4.25 zł
Marka Ogród Start
Opakowanie 1,5 kg
Rodzaj granulowany
17 99 szt.
Cena za 1 kg 11.99 zł
Marka TARGET NAWOZY
Opakowanie 1 kg
Rodzaj granulowany
Marka TARGET NAWOZY
Opakowanie 1 kg
Rodzaj granulowany
Marka TARGET NAWOZY
Opakowanie 1 kg
Rodzaj granulowany
Marka TARGET NAWOZY
Opakowanie 1 kg
Rodzaj granulowany
Marka TARGET NAWOZY
Opakowanie 1 kg
Rodzaj granulowany
Marka TARGET NAWOZY
Opakowanie 1 kg
Rodzaj granulowany
Marka Biopon
Opakowanie 10 l
Rodzaj granulowany
Marka Ogród Start
Opakowanie 1,5 kg
Rodzaj granulowany
Marka Agrecol
Opakowanie 1 kg
Rodzaj granulowany
Marka Biopon
Opakowanie 5 l
Rodzaj granulowany
Marka Westland
Opakowanie 1 kg
Rodzaj granulowany
Marka Ogród Start
Opakowanie 1,5 kg
Rodzaj granulowany
Marka Ogród Start
Opakowanie 1,5 kg
Rodzaj granulowany
Marka TARGET NAWOZY
Opakowanie 1 kg
Rodzaj granulowany
Marka Agrecol
Opakowanie 1 l
Rodzaj płynny
Marka Biopon
Opakowanie 30 sztuk
Rodzaj pałeczki
10 20 50 100 Ofert na stronie

Chwasty i szkodniki to prawdziwa zmora każdego rolnika i właściciela ogrodu. W Bricomarche znajdziesz jednak odpowiednie remedium na te problemy. Oferujemy nawozy naturalne, które nie tylko zwalczają chwasty i szkodniki, ale i dbają o właściwy rozwój roślin. Proponujemy między innymi wapno kredowe, obornik bydlęcy, obornik granulowany, mocznik oraz kompost ogrodniczy. Te produkty nie zawierają jakichkolwiek sztuczności. Bazują tylko na naturalnych i zdrowych składnikach. W kategorii nawozy naturalne znajdziesz również specjalne preparaty, przyspieszające kompostowanie. One przydadzą się wszystkim właścicielom przydomowego kompostownika. Oferujemy produkty w różnorodnych – większych i mniejszych – opakowaniach. W Bricomarche dostępne są między innymi paczki po 1, 2, 5, 8, 10, a nawet 25 kilogramów. Sprawdzą się zatem zarówno przy mniejszych, jak i nieco większych uprawach. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą na stronie internetowej Bricomarche oraz w naszych sklepach stacjonarnych. Polecamy też nawozy, dostępne w innych kategoriach.


Nawozy naturalne z Bricomarche – pełne wsparcie dla gleby i roślin

Rośliny do rozwoju potrzebują nie tylko wody i słońca, ale też odpowiednich składników odżywczych. Niekiedy wyciągają je z ziemi, ale gleba nie zawsze jest w stanie dostarczyć wszystkich niezbędnych minerałów. W takim przypadku najlepiej zastosować nawozy naturalne. W ofercie Bricomarche znajdziesz szeroki wybór tego typu produktów, które sprawdzą się w sadach owocowych, na rabatach kwiatowych czy w zastosowaniu rolniczym.


Naturalne nawozy do uprawy roślin to sposób na ekologiczne „dokarmianie” zbóż, traw czy kwiatów. Istotne jest to, że nie podrażniają one dróg oddechowych, są bezpieczne dla kobiet w ciąży czy alergików. Z pewnością warto rozważyć ich stosowanie.


Czym są nawozy naturalne i jak je stosować?

Niestety, nie każda gleba ma wystarczającą ilość składników odżywczych i konieczne jest sztuczne dokarmianie naszych upraw. Wynika to z intensywnej eksploatacji ziemi, sadzenia tych samych roślin co roku i innych przyczyn, wynikających często z działalności człowieka, ale też składu gleby na danym obszarze.


Nawozy pochodzenia naturalnego (najczęściej zwierzęcego, ale też roślinnego) to produkty wspierające rozrost roślinności, zawierają różnego rodzaju minerały i składniki odżywcze takie jak azot, fosfor, potas, magnez i wiele innych. Mają też próchnicę wspomagającą rozrost roślin, ułatwiają nawodnienie i natlenienie ziemi. Są konieczne przy każdego rodzaju uprawach.


Najczęściej występują w formie obornika, kompostu czy mocznika. Tego typu materiały tworzy się poprzez naturalne procesy występujące w przyrodzie (np. gnicie odpadów organicznych). W przypadku pochodzenia zwierzęcego, najczęstszym nawozem są sprasowane odchody stałe, płynne i ściółka – głównie bydlęce.


W jaki sposób stosować nawozy naturalne? Jeżeli producent nie zaleca inaczej, ich rozprowadzenie powinno być równomierne – na całej powierzchni uprawianych roślin. Niekiedy (np. w przypadku truskawek) nawóz aplikuje się domiejscowo, bezpośrednio na dany krzak. Istnieją również typy nawozów, które rozpuszcza się w wodzie i podlewa nimi rośliny.


Kiedy należy używać nawozów naturalnych do roślin?

Nawozy naturalne do roślin należy stosować, jeżeli gleba jest wyjałowiona i ma problem z zagospodarowaniem potrzeby roślinności na składniki i minerały odżywcze. W przypadku, gdy zauważymy problem z rozrostem kwiatów czy owoców, ich niską odporność na owady i słabą kondycję, warto przemyśleć stosowanie nawozów.


Istotna jest pora, kiedy możemy rozsiewać nawozy naturalne do roślin. W przypadku gruntów ornych, które przeznaczane są na produkcję zbóż uprawnych, rozsiewanie produktów stałych, takich jak obornik można stosować między 1 i 31 października. W pozostałych przypadkach (np. na małych ogródkach przydomowych) tego typu nawóz możemy aplikować do 30 listopada.


Z kolei nie ma ograniczeń względem aplikowania nawozów płynnych, w małych ilościach, na niewielkich obszarach. Tutaj kwestią determinującą powinna być przede wszystkim kondycja roślin i ich zapotrzebowanie.


Jakie rośliny można nawozić, stosując nawozy naturalne?

Jakiego rodzaju roślinność można nawozić naturalnymi nawozami? Praktycznie każdy rodzaj.


  • Kwiaty ogrodowe 
  • Drzewa owocowe
  • Krzewy owocowe
  • Rośliny warzywne
  • Zboża
  • Trawy i krzewy ozdobne


Każdy z powyżej wymienionych typów roślin ma jednak różne zapotrzebowanie na składniki mineralne. Przed przystąpieniem do nawożenia należy sprawdzić, jak dużo obornika potrzebują pomidory, a ile azotu wymagają trawy na naszej działce.


Nawozy naturalne do roślin z Bricomarche – szeroki wybór w najlepszej cenie

W ofercie Bricomarche znajdziesz różnego rodzaju naturalne nawozy do uprawy roślin. Wśród nich są między innymi oborniki o zróżnicowanym składzie, wapno kredowe w granulowanej formie, nawozy płynne pochodzenia roślinnego, a także wiele rodzajów nawozów organicznych do warzyw i owoców oraz kompostu naturalnego. Dostaniesz też u nas dedykowane składniki odżywcze do truskawek, pomidorów, borówek czy innych roślin, wymagających określonej pielęgnacji.


Wszystkie oferowane przez nas produkty zostały dokładnie przebadane, a ich jakość potwierdzona jest przez ogrodników czy rolników w całym kraju. Naturalność składników możesz z kolei zweryfikować poprzez przeanalizowanie składu, który dokładnie opisujemy przy każdym typie nawozu. Podkreślamy, że są one w pełni bezpieczne i możesz je stosować, nawet, jeżeli Twoje zdrowie uniemożliwia kontakt z nawozami pochodzenia sztucznego.


Nasz asortyment adresowany dla ogrodników czy rolników jest bardzo bogaty również w inne środki. Posiadamy także różnego rodzaju składniki mineralne, w tym nawozy sztuczne, które poprawią skuteczność Twoich plonów i rozrost roślin. Znajdziesz u nas też produkty służące np. do odchwaszczania upraw. W przypadku pytań czy wątpliwości dotyczących prezentowanej u nas oferty, serdecznie zachęcamy do kontaktu. Pomożemy dobrać odpowiedni rodzaj nawozu, wskażemy na jego najskuteczniejsze zastosowanie i przedstawimy pomysł na jego aplikację.

Powiadom o dostępności

Informujemy, że podany przez Państwa adres e-mail będzie wykorzystywany w celu poinformowania Państwa o dostępności wskazanego przez Państwa towaru, a także w celach marketingowych i promocyjnych towarów i usług oferowanych w sklepach Intermarche i Bricomarche. Administratorem Państwa danych osobowych przetwarzanych w tych celach jest ITM Polska sp. z o.o. (adres: ul. św. Mikołaja 5, Swadzim, 62-080 Tarnowo Podgórne). Przysługujące Państwu prawa, wynikające z przetwarzania Państwa danych osobowych oraz dodatkowe informacje są zawarte Polityce Prywatności.