Opryskiwacze - ręczne, plecakowe, ciśnieniowe oraz lance do opryskiwacza

Pokaż na stronie

88 produktów w tej kategorii

Sortuj

Zmień widok

Sortuj

10 20 50 100 Ofert na stronie

W ogrodzie niekiedy konieczne jest przeprowadzenie oprysku, na przykład z użyciem środków ochrony roślin. W takiej sytuacji, przy niewielkim areale, warto zainwestować w praktyczne opryskiwacze ręczne. Urządzenia te zostały zaprojektowane w taki sposób, aby umożliwiać rozpylanie środków zawartych w zbiorniku na dowolnym obszarze. Praktyczne lance, często w formie teleskopowej, pomagają docierać substancjom ochronnym albo owadobójczym do trudno dostępnych miejsc, na przykład na wyższe gałęzie albo w głąb żywopłotu.


Wszystkie dostępne w ofercie sklepu opryskiwacze ręczne mogą sprawdzić się też przy bardziej prozaicznych czynnościach, na przykład takich jak podlewanie. W asortymencie zgromadziliśmy kilka rodzajów urządzeń. Podstawowe z nich obsługiwane są ręcznie po naciśnięciu dźwigni. Bardziej rozbudowane, wyposażone w większe zbiorniki na płyn, zazwyczaj mają w zestawie lance. Te można też dokupić, jeżeli zajdzie taka potrzeba, i podłączyć do sprzętu za pomocą odpowiedniej, przeznaczonej do tego celu szybkozłączki.

Opryskiwacze ogrodowe – niezbędne nie tylko w sadach owocowych

Podczas hodowli roślin jadalnych i ozdobnych należy dbać nie tylko o odpowiednie nawodnienie czy odżywianie rośliny. Niejednokrotnie należy wykonywać prewencyjne opryski lub zadziałać na już istniejące szkodniki czy choroby. W takich sytuacjach przydadzą Ci się opryskiwacze ogrodowe.

W tej kategorii produktów znajdziesz różne rodzaje opryskiwaczy ręcznych, naramiennych i plecakowych. Większość z nich wyposażone jest w wygodną pompkę. Możesz wybierać produkty ze względu na pojemność. Opryskiwacze ogrodowe mogą pomieścić od 1 do nawet 15 litrów płynu.

W zależności od rodzaju używanych oprysków możesz skorzystać z dodatkowych akcesoriów, które posłużą Ci do precyzyjniejszego kierowania strumieniem. Dostępne są różne końcówki i akcesoria, które zwiększają wygodę i bezpieczeństwo stosowania opryskiwaczy. Dzięki nim masz pewność, że mocna chemia dotrze jedynie tam, gdzie powinna. W tej kategorii znajdziesz także akcesoria serwisowe, które posłużą Ci do rutynowych napraw opryskiwaczy. Wraz z odpowiednią konserwacją urządzenia znacznie przedłużysz jego żywotność.

Modele opryskiwaczy ręcznych

Najprostsze opryskiwacze ręczne znajdą zastosowanie w każdym domu, w którym uprawiane są rośliny doniczkowe. Mają niezwykle prostą budowę składającą się z niewielkiego pojemnika na wodę, rurki i rączki do zwalniania strumienia. Bardzo prosta pompka zasysa wodę, która przechodzi przez rozpraszającą go końcówkę. Dzięki temu woda wraz z preparatem jednocześnie pokrywa większą powierzchnię rośliny.

Opryskiwacze ręczne służą do nawilżania powietrza wokół roślin i ich liści. Szczególnie przydatne są podczas hodowli kwiatów tropikalnych. Wówczas rozpyla się za ich pomocą czystą wodę. Warto nawilżać w ten sposób rośliny także zimą, gdy rozpoczyna się okres grzewczy. Ciepłe powietrze od kaloryferów jest niezwykle suche i może negatywnie wpłynąć na kondycję roślin domowych. Opryskiwacze ręczne mogą jednak służyć także do rozprowadzania preparatów szkodnikobójczych na roślinach balkonowych.

Jeśli na swoim balkonie lub tarasie masz większą ilość donic z kwiatami – warto wybrać opryskiwacz ręczny o nieco większej pojemności. Dzięki temu zaoszczędzisz czas i siły na ciągłe uzupełnianie pojemnika.

Czy warto postawić na opryskiwacze ciśnieniowe?

Jeśli pod swoją opieką masz sporej wielkości ogród, posesję zieloną lub rozległe sady – opryskiwacze ciśnieniowe z pewnością będą dobrym wyborem. Swoją budową nieco różnią się od zwykłych opryskiwaczy ręcznych. Przede wszystkim wyposażone są w pompkę, która zwiększa ciśnienie cieczy znajdującej się w pojemniku. Ciśnienie może mieć maksymalnie 3,5 bara. Dzięki temu po zwolnieniu blokady z dyszy leci woda zmieszana z preparatem w sposób ciągły. Nie musisz za każdym razem naciskać rączki, aby uwolnić pewną porcję płynu.

Opryskiwacze ciśnieniowe przede wszystkim usprawniają i przyspieszają pracę. Zazwyczaj wyposażone są w większy pojemnik i rurkę podłączoną do długiej i sztywnej dyszy. Dzięki niej sięgniesz o wiele wyżej do drzewek owocowych lub nie będziesz musiał się schylać, aby opryskać mniejsze rośliny.

Do tego rodzaju modeli możesz dokupić akcesoria usprawniające pracę opryskiwacza lub zwiększające Twoją wygodę. Warto postawić na wysokiej jakości produkty W tej kategorii znajdziesz opryskiwacze renomowanych marek wykonane z tworzywa sztucznego, które jest odporne na działanie wody i środków chemicznych. Niektóre opryskiwacze mają dodatek włókna szklanego, który jeszcze bardziej zwiększa wytrzymałość opryskiwacza.

Gdzie sprawdzą się modele plecakowe?

Spośród modeli ciśnieniowych najwygodniejsze do większych ogrodów są modele naramienne i plecakowe. Model naramienny, jak sama nazwa wskazuje, wyposażony jest w pasek, za pomocą którego możesz powiesić opryskiwacz na ramieniu. Modele te zazwyczaj mają do 12 l pojemności.

Jeśli jednak jesteś właścicielem sadu owocowego i masz do opryskania setki drzew owocowych – warto wybrać wygodniejszy model. W takiej sytuacji najlepszym wyborem będą opryskiwacze plecakowe. Ich pojemnik na płyn zazwyczaj ma kształt prostokąta. Wyposażony jest w paski, dzięki którym możesz wygodnie założyć go na plecy. Ponadto, aby zwiększyć ciśnienie w pojemniku, nie musisz go ściągać z pleców. Specjalna rączka pozwala to robić, mając pojemnik na plecach.

Opryskiwacze plecakowe są najwygodniejszym modelem. Dzięki nim możesz prosto i szybko opryskać drzewka owocowe na wiosnę lub tuż przed owocowaniem. Dzięki temu uchronisz swoje drzewa przed chorobami grzybowymi i szkodnikami, które mogłyby znacznie obniżyć plony.

Niezbędne akcesoria do opryskiwaczy

Węże ogrodowe są dobre do zwykłego nawadniania roślin w ogrodzie. Jednak nie jesteś w stanie za ich pomocą rozpylić specjalnych preparatów owadobójczych czy herbicydów. Do tego zadania lepiej sprawdzają się opryskiwacze. Do pojemnika możesz wlać środki ochrony roślin i wodę. W zależności od roślin, które chcesz opryskać, możesz wyposażyć swoje urządzenie w specjalne akcesoria.

W tej kategorii znajdziesz dodatkowe końcówki do opryskiwaczy zwykłe lub podwójne. W przypadku grządek możesz wybrać końcówkę w kształcie łuku. Dzięki temu jednocześnie będziesz mógł opryskać obie strony grządki.

W przypadku rozpylania herbicydów użyj specjalnej końcówki, dzięki której zabezpieczysz inne rośliny rosnące wokół. W ten sposób pozbędziesz się jedynie chwastów i nie uszkodzisz innych roślin.

W tej kategorii znajdziesz także zawory zabezpieczające do opryskiwaczy ciśnieniowych. Dzięki nim nie stworzysz w pojemniku zbyt wysokiego ciśnienia, który mógłby spowodować zbyt silny wypływ płynu. W razie przekroczenia ciśnienia 3,5 barów, przez zawór ucieka nadmiar powietrza, dzięki czemu masz większą kontrolę nad wypływającym płynem z dyszy.

Przy opryskiwaniu drzewek przyda Ci się długa dysza. Dzięki temu nie będziesz musiał wchodzić na drabinę, aby dokładnie pokryć wszystkie gałęzie środkiem grzybobójczym. W tej kategorii znajdziesz wygodne dysze teleskopowe, które w razie potrzeby możesz rozsunąć, tym samym zwiększając zasięg swojego opryskiwacza.
Powiadom o dostępności

Informujemy, że podany przez Państwa adres e-mail będzie wykorzystywany w celu poinformowania Państwa o dostępności wskazanego przez Państwa towaru, a także w celach marketingowych i promocyjnych towarów i usług oferowanych w sklepach Intermarche i Bricomarche. Administratorem Państwa danych osobowych przetwarzanych w tych celach jest ITM Polska sp. z o.o. (adres: ul. św. Mikołaja 5, Swadzim, 62-080 Tarnowo Podgórne). Przysługujące Państwu prawa, wynikające z przetwarzania Państwa danych osobowych oraz dodatkowe informacje są zawarte Polityce Prywatności.