Kuchenki turystyczne i kempingowe, butle i palniki gazowe

Pokaż na stronie

24 produkty w tej kategorii

Sortuj

Zmień widok

Sortuj

Materiał gaz
Materiał gaz
Materiał metal, plastik
Materiał stal
Materiał polipropylen
Materiał stal
Materiał stal
Materiał stal
Materiał stal
Materiał stal
Materiał metal, plastik
Materiał stal
Materiał stal
Materiał stal
Materiał stal
Materiał polipropylen
Ciśnienie 0,5 - 5 bar
Rodzaj paliwa propan-butan
Materiał stal
10 20 50 100 Ofert na stronie

Wyjazd w warunkach terenowych zazwyczaj wymaga odpowiedniego przygotowania. W takim przypadku przydatna może być kuchenka gazowa turystyczna. To świetne rozwiązanie zwłaszcza dla osób, które jeżdżą dużymi samochodami, jako że kuchenka zwykle ma spore rozmiary. Można znaleźć zarówno modele dopasowane na przykład do przyczep kempingowych, jak i kamperów. Wygodną alternatywą jest niewielki palnik gazowy turystyczny. Zwykle zajmuje on mniej miejsca, ale może mieć też mniej możliwości, jeśli chodzi o sposób przygotowania potraw.

Wyjazd na kemping zwykle oznacza brak dostępu do standardowej kuchni. W sklepie Bricomarche.pl znajdują się wygodne alternatywy. Kuchenka gazowa turystyczna to świetny wybór zwłaszcza w przypadku wyjazdu całą rodziną. Z kolei palnik gazowy turystyczny sprawdzi się nawet pod namiotem czy w trakcie wędrówek. Warto mieć na uwadze, że do obu tych produktów niezbędne jest podłączenie butli gazowej - znaleźć je można w niewielkim rozmiarze, w asortymencie sklepu. Tutaj dostępne są też inne, pomocnicze akcesoria do kuchni polowej.

Jak przygotować ciepły posiłek w warunkach polowych?

Wakacje najlepiej spędzać poza domem. Wiele osób wybiera stacjonarne wakacje w hotelach czy schroniskach górskich. Tam nie będziesz miał problemu z przygotowaniem ciepłego posiłku. Stały dostęp do restauracji i kuchni powoduje, że nie musisz brać ze sobą dodatkowego sprzętu turystycznego.

Inaczej jednak jest, gdy decydujesz się na wakacje na łonie natury, na nieustanne przemierzanie dzikich, górskich szlaków, spanie na polach namiotowych i kempingach. Wówczas do samochodu czy plecaka musisz zapakować znacznie więcej sprzętu turystycznego. Jednym z ważniejszych są turystyczne kuchenki. Co to za urządzenia i jak z nich korzystać?

Kuchenki te są niewielkich rozmiarów, dzięki czemu są łatwe w transporcie. Ich konstrukcja umożliwia podłączenie butli z gazem. Na palniku możesz wówczas postawić menażkę i ugotować ciepły posiłek czy zagotować wodę na herbatę. Z pewnością nie raz docenisz ciepły posiłek w chwili, gdy pogoda się załamie, a deszcz unieruchomi Cię w namiocie. W tej kategorii znajdziesz różnego rodzaju kuchenki turystyczne i palniki, które wykorzystasz podczas wakacji w dzikich ostępach przyrody i na kempingach.

Rodzaje kuchenek turystycznych

Kuchenki turystyczne można w głównej mierze podzielić na rodzaj wykorzystywanego paliwa. Najpopularniejsze są kuchenki na butlę gazową. Różnią się od siebie sposobem mocowania, ilością palników i przede wszystkim rozmiarem. W tej kategorii znajdziesz jednak kuchenki turystyczne zasilane paliwem stałym, które są doskonałym wyborem na kemping. Ich rozmiar powoduje, że najlepiej na miejsce noclegu przewieźć je samochodem.

Na szlaku o wiele lepiej przydadzą się pojedyncze palniki wykonane z lekkich i wytrzymałych materiałów. Akcesoria te możesz swobodnie złożyć, dzięki czemu nie zajmują dużo miejsca w plecaku. Na tygodniowe wyjazdy starczy Ci nawet niewielka butla z gazem, co sprawia, że mocno ograniczasz wyposażenie, które przecież musisz nosić na plecach. Wówczas każdy zaoszczędzony gram się liczy.

Na rynku dostępne są także kuchenki zasilane paliwem płynnym lub spirytusem. Modele spirytusowe dobrze sprawdzają się na mrozie, jednak modele te nie są zbyt wydajne. Jeśli planujesz wybrać się w miejsca, w których nie będziesz miał możliwości dokupienia paliwa do swojej kuchenki, warto wybrać model na wydajniejsze paliwo np. gaz.

Kuchenki na butle gazowe – na co zwrócić uwagę przy ich wyborze?

Niekontrolowany zapłon gazu może spowodować wybuch, który grozi nawet śmiercią. W turystycznych butlach co prawda tego gazu nie jest dużo, ale jednak zagrożenie istnieje. Z tego względu przy wyborze kuchenki na butle gazowe koniecznie sprawdź zabezpieczenia przed ulatnianiem się gazu.

Urządzenia te nie cechują się skomplikowaną budową ani innowacyjnymi rozwiązaniami technologicznymi, dlatego nic nie zastąpi uważności podczas obsługi tych sprzętów. Jednak czasami jeden niewielki zawór bezpieczeństwa może skutecznie pomóc w ochronie niekontrolowanego wycieku gazu.

Kuchenki na butle gazowe powinny być także wykonane z solidnych i trwałych materiałów w pełni odpornych na ogień. Zwróć uwagę również na wielkość palników i ich rodzaj tak, aby pasowały do posiadanych przez Ciebie naczyń. Dzięki temu unikniesz dodatkowych kosztów związanych z wymianą zestawu menażek i kubków.

Przed zakupem kuchenki na gaz koniecznie sprawdź również rodzaj podłączenia i ewentualne kartusze, które do niej pasują. Najlepiej wybierać modele z uniwersalnym podłączeniem lub wężykiem, który będzie pasował do większości butli. Wówczas dokupienie dodatkowego paliwa na wyjeździe będzie o wiele prostsze.

Palniki turystyczne – wielofunkcyjne akcesoria nie tylko do gotowania

Wśród turystów wybierających się w góry lub na inne szlaki, na których nie będą mieli dostępu do cywilizacji, największą popularnością cieszą się palniki turystyczne. Ich rozmiary są niewielkie. Niektóre modele można spokojnie zmieścić w dłoni. Palnik ten można podłączyć do jednego kartusza, a jego obsługa jest bardzo intuicyjna. Jednym pokrętłem jesteś w stanie kontrolować wielkość płomienia. Palniki turystyczne na gaz nie wymagają konserwacji. Płomień jest duży i czysty, co z pewnością docenisz w czasie drogi.

W tej kategorii produktów znajdziesz także wielofunkcyjny palnik ręczny. Jego również podłącza się bezpośrednio do pojemnika z gazem. Jednak swoją budową znacznie różni się od palników turystycznych. Wyposażony jest w uchwyt uwalniający gaz i podłużną dyszę, która pozwala na precyzyjne kierowanie ogniem. Nie jesteś w stanie podgrzać na nim garnka, za to przyda Ci się do rozmrażania rur i zaworów, lutowania i łączenia rur, rozpalania ogniska lub grilla. Znajdzie zastosowanie także w kuchni do opiekania i opalania potraw.

Kuchenki kempingowe – idealne na wakacyjne wyjazdy

Na kempingach często jest dostęp do sieci elektrycznej. Dzięki temu sprawdzą się tam nawet kuchenki elektryczne. Biorąc jednak pod uwagę wysoką cenę prądu, warto zaoszczędzić i zdecydować się na inne rozwiązanie. Na kemping najczęściej dojeżdża się samochodem. Nie jesteś zatem zmuszony do wyboru najmniejszych i najlżejszych modeli kuchenek. Jeśli jedziesz na wakacje z całą rodziną, dobrze, jeśli Twoja kuchnia będzie wydajna i będzie pozwalała na gotowanie większej ilości jedzenia jednocześnie. Może być np. wyposażona w dwa palniki.

Kuchenki kempingowe zasilane są butlą lub paliwami stałymi. Oba rozwiązania świetnie spełnią swoją funkcję. Kuchenki kempingowe na paliwa stałe są jednak lżejsze. Wyposażone są w pojemnik na paliwo, zapasowe wkłady, stalową kuchenkę i krzesiwo. Działają podobnie do grilla, dzięki czemu nie będziesz mieć problemu z ich obsługą. Na stalowej kuchence za to zmieścisz nawet dwie menażki z ciepłą zupą.

Kuchenki gazowe i inne akcesoria turystyczne

Kuchenki gazowe turystyczne są często najlepszym rozwiązaniem zapewniającym ciepły posiłek na polu namiotowym. Łatwość ich transportu umożliwia zabranie ich także na krótsze wyjazdy np. nad jezioro czy rzekę. Kuchenki gazowe turystyczne są znacznie bezpieczniejsze i czystsze w obsłudze niż np. jednorazowy grill. Jeśli zatem chcesz przygotować ciepły posiłek i inny niż smażone dania z grilla, koniecznie wyposaż się w dobrej jakości kuchenkę turystyczną. Wykorzystasz ją także podczas przyjęcia czy wypoczynku na działce rekreacyjnej bez dostępu do mediów.

Wyjeżdżając pod namioty oprócz kuchenki, przydadzą Ci się inne akcesoria turystyczne, które wpłyną na komfort wypoczynku. W ofercie sklepu Bricomarché znajdziesz wszystko, co niezbędne podczas wakacji na polu namiotowym. Znajdziesz tu nie tylko duże i wygodne namioty rodzinne, ale także stoliki czy składane ławki, przy których będziesz mógł wygodnie zjeść posiłek.

Gotowanie ciepłego posiłku wymaga nie tylko posiadania kuchenki, ale także składników na obiad. W ich przewożeniu i utrzymaniu w świeżości pomogą Ci lodówki turystyczne. Są to niezwykle przydatne akcesoria, które nie wymagają podłączenia do sieci elektrycznej. Niską temperaturę w ich wnętrzu utrzymasz za pomocą specjalnych wkładów.Powiadom o dostępności

Informujemy, że podany przez Państwa adres e-mail będzie wykorzystywany w celu poinformowania Państwa o dostępności wskazanego przez Państwa towaru, a także w celach marketingowych i promocyjnych towarów i usług oferowanych w sklepach Intermarche i Bricomarche. Administratorem Państwa danych osobowych przetwarzanych w tych celach jest ITM Polska sp. z o.o. (adres: ul. św. Mikołaja 5, Swadzim, 62-080 Tarnowo Podgórne). Przysługujące Państwu prawa, wynikające z przetwarzania Państwa danych osobowych oraz dodatkowe informacje są zawarte Polityce Prywatności.